• Vašur

    Tak mě opustil prostřední převodník LX. Prozradil to nový řetěz. Je lepší tam dát zase orig Shimano nebo jiný? Například FSA mají asi dvojnásobnou cenu. Vyplatí se to?

    0 0
    • Daf  

      Zkusil bych CNC od BBB, nebo CNC Gebhardt. Ale ber to jen jako typ zkusenost nemam.

      0 0
    • Haryk  

      Sice bych podpořil českou firmu, ale Gebhardt je fakt slabota.Jejich první převodníky byly dobrý, nynější nestojí za nic. Mám s nima dvě velice špatný zkušenosti. Smůla je, že 2XM už asi skončili…dělali moc dobrý převodníky a tudíž moc lidí nemělo důvod je měnit. Kdybych měl volit teď, budou to RACE FACE. S FSA nemám zkušenosti.

      0 0
      • RUR  

        Teda, už nějakou dobu je vozím a zatím(cca 3000km) no problem. Jinak RF si lidi obecně dost chválí.

        0 0
    • petebike  

      FSA neni zas tak drahy, kdyz si vezmu XT pilu a FSA pilu, tak je to spis cenove pro FSA lepsi…

      0 0
      • Vašur  

        Já se dneska dozvěděl v obchodě, kde mají o víkendu otevřeno, že LX je za 630Kč a FSA mají asi za 1000Kč. Pokud jsem kdysi FSA viděl, tak byl dělanej nějak univerzálně s náběhama pro HG i s nejtama na IG. Ale snad jedno neovlivňuje druhé. Nebo stojí za to dát tam XT?

        0 0
        • pepek  

          A v kterým obchodě viděls to LX ?

          0 0
          • Vašur  

            Neviděl, ale volal jsem tam, 03 Probike, prodavač mi dal mechanika a ten mi to po vysvětlení požadavku řekl.

            0 0
          • mate2k  

            mne sa stalo to iste a kupil som to v Authore na Jiriho z Podebrad asi za 550 czk. myslim, ze iny tam ani nepasuje…ciao

            0 0
        • petebike  

          no tak to ti neporadim, nevim na jaky kliky, to davas, nevim jestli zavodis, ale na bezny pouzivani bych tam dal tu Lx placku, bohate staci…

          0 0
          • Vašur  

            Fakt je, že tam byla do teď a když tam bude dál, tak se tolik nestane. Těm převodům jsem dal dost na prdel v Českým ráji, v tom písku. Tam jsem zadřel všechny válečky na řetězu, že už to nešlo ani vypláchnout a oddělal kazetu už druhým řetězem (normálně mi vydrží 4) a ten prostřední převodník vydržel ještě jeden řetěz a je po něm taky. Takže myslím, že to byl dost extrém. Dohromady tedy 3 řetězy PC971 na 5000km. Na to, jak jsem zaříznul ten druhej řetěz docela v normě

            0 0
            • petebike  

              to je prave to, nekdy to vydrzi mraky casu a nekdy ne, ja jednou po 90 km vyhodil – pred tim novou kazetu(XT)retezHG93 a dve pily, pravda byli to Sudety 2001…

              0 0
        • xmartin13  

          ja jsem minuly rok na podzim kupoval LX za 490, takze by mozna nebylo na skodu kouknout i v jinych obchodech

          0 0
          • Vašur  

            To je dobrá zpráva. Na zítra mám dvě možnosti: koupit za tu cenu, co mi řekli nebo dát zpátky starý řetěz (když máš spojku, není co řešit) a shánět v týdnu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Možná by stálo za pokus srazit pilníkem ty vymačkaný otřepy na zubech,pak by si to mohlo sednout.Jinak osobně bych koupil zase Lx.Třeba Truvativ mi teda vůbec s Lxem nefungoval.

              0 0
              • pavelr  

                Pilník jsem kdysi zkoušel a vůbec mi to nepomohlo. Pro letošek jsem si místo LX-placky koupil ocel.placku DEORE za poloviční cenu a uvidím.

                0 0
                • djano  

                  To uvidis, a dost skoro. Na zimaku mam Deore kluky a stredna pila vydrzala 2 mesiace.

                  0 0
    • Lister  

      no tak v průběhu sezony bych chtěl taky vyměnit, ale musím nakoupit přes net, páč u nás převodniky nemají, chtěl bych nějaký černý, hodně se mi líbí Firex a Stila, jen jsem je myslím ještě nidke na netu neviděl, máte tip??? FSA se taky nebráním :)

      0 0
    • black.horse  

      ahoj, něco mě napadlo, nechtěl bys pár km jetý prostřední a velký RaceFace převodníky? Kdyžtak mi napiš mejl a můžem se dohodnout.

      0 0
    • vlk  

      jo měl jsem stejný problém-pomohl pilník-Už to tu psal tink mírně kosmeticky upravit ostrou hranu zubu.Pak to bude OK.

      0 0
    • Jane  

      No já už 3 týdny nejezdím a čekám na nový převodníky… Grrr. Doteď jsem jezdila XT převodníky, které jsem pořídila spolu s klikami XT Hollowtech II a mohu říci, že Shitmano u mně s převodníky nadobro skončilo… Nyní přecházím na převodníky TA Specialites. Všechny tři placky jsou z Al 7075 T6 + CNC. Podařilo se mi zatím sehnat největší placku 44 zubů a vypadá nádherně. Kam se hrabou XT převodníky… Další placky budou, až dojde zásilka z Francie, příště je začnu shánět o mnoho dříve – holt jsem netušila, že je to tak nedostatkové zboží tady v Brně… Cenově jsou na tom převodníky TA Specialites poměrně dobře vzhledem ke kvalitě zpracování. Pro rozteč 104/64 mm je model Chinook: 44z – 1190 Kč; 32z – 890 Kč; 22z – 690 Kč. Další info je bicy.cz/katalog/?kat1=3&­hledat=TA%20SPE­CIALITES&odes­lat=true

      0 0
      • Jane  

        No tak ten malej stojí 590 Kč…:-)

        0 0
        • pavelr  

          Za cenu těhlech třech převodníků si raději koupím nový LX-kliky.

          0 0
      • McBlacky  

        2700 za pily tak to je úlet. Co je na nich tak super jestli se můžu optat?

        0 0
        • Vrci  

          Zdarma láhev ondrášovky?

          0 0
          • Jane  

            No tak původní XT převodníky stojí myslím 2800 Kč, přitom kvalita zpracování tomu zdaleka neodpovídá. Takže žádné pily od Shitmana už nechci. Původně jsem chtěla RF – to taky vychází na 2700 Kč, FSA je ještě dražší a Gebhardt CNC zase o tolik levnější není (asi 2200 Kč), navíc si nejsem jista jeho „kvalitou“ po zdejších příspěvcích. Holt taková cena je daň za dojíždění řetězu. S novými převodníky zavádím nový systém střídání řetězů a už nikdy nic nebudu dojíždět (ani přes zimu). Koneckonců obyč. převodníky Truvativ by taky vyšly zhruba na 2000 Kč, a to už tak velký rozdíl není. Převodníky TA Specialites mě přijdou na 2500 Kč – tu velkou pilu jsem sehnala ještě za starou MOC…

            0 0
            • McBlacky  

              já to myslím spíš tak že pokud ojedeš všechny pily naráz je čas spíš na nový kliky… většinou zrubeš tak dvě až tři prostřední na jednu velkou a jednu malou – zvlášť velká je dost nesmrtelná. Osobně malou používám téměř jakoukoli (všechny jsou téměř stejný). Prostřední většinou truvativ nebo fsa a velkou truvativ

              jenom jednu otázku, kolik jsi na nich najela na těch co vyhazuješ?

              0 0
              • Jane  

                Těžko říci. Myslím tak do 7000 km. Ale jak už jsem psala – přes zimu jsem dojížděla řetěz a kazetu s tím, že to po zimě vyměním a bylo to… Jinak XT kliky mám na kole jen díky jejich ceně. Do budoucna to vidím na RF Deus, takže znovu XT kliky už kupovat nebudu. No dnes už bych asi rovnou volila RF Deus, ale ještě na kole potřebuji něco měnit… a navíc nemají pořádně najeto, takže budou muset stačit.

                0 0
                • JSt  

                  to si hodne drsna bajkerka, kdyz pises, ze ti xt budou muset stacit :)) imho samotny kliky deus nebudou funkcne jinde nez xt, prevodniky jo…

                  0 0
                • McBlacky  

                  se mi zdá že velkou pilu ani po 7tkm na shitovým řetezu nezničíš. To dřív ten řetez praskne, nebo přestane řadit. Zkusil bych dát novou jen střední, na velký a malý srazil pilníkem otřepy a trošku je vybral. To by mělo vydržet možná i víc než jednu střední pilu a pak koupil ty Deusy… Nevim co a jak jezdíš, ale pokud na bednu xc a rozhodujou u tebe sekundy tak samozřejmě jen všechno 100%.

                  0 0
                  • Jane  

                    No jsem si řekla, že vyměním raději všechno… Jo jinak funkčně XT a Deus bude stejný, ale ty Deusy se mi zkrátka líbí víc. Tady jde už jen o desing, takže proto se mi to momentálně nechce nijak řešit a XT zůstanou ještě na hoodně dlouhou dobu. To by člověk furt mohl něco měnit…:-)

                    0 0
        • filipes  

          Se podivej ne ceny Shitmano XTR a pak rikej neco o uletu ;-)

          0 0
        • Gorgov  

          Heh, co bych za to dal… potřebuju stredni a velkou XTR, to je 2k5+ 4k5 = 7litru, to je teprv ulet za 2 prevodniky:)

          0 0
          • filipes  

            Neco dela Gebhart, udajne se delaj jeste nejaky, ktery fakt vydrzej – casem vyzjistim.

            0 0
            • Gorgov  

              vyzjisti ty nejaky. gebhardt vim, ale vypadaj hrozne a prej neradej.

              0 0
      • lubos  

        Promin, ze se tak smele ptam :P .. nekdy taky jezdis ? :-)

        0 0
      • Jarda  

        Nevite, jestli by se tady daly sehnat i kliky od TA?

        0 0
    • Frankie  

      S prevodnikama je to s prominutim pekne na h…, kdyz chces jednu samotnou placku… Taky jsem sjel prostredni XT II prostredni, obehl jsem asi tri nebo ctyri kramy, ze bych koupil na dojeti ocel Deore, ale nikde nic, jen samy drahy kousky nebo jen cely kliky… Tak jsem to musel objednat pres net … cena 290,–, ale dodaci doba od Shimana 2–3 tydny… nechapu…

      FV

      0 0
      • kryspin  

        muzu se jen zeptat kdes to objednal. moje zkusenost je totozna. vsude jen cele kliky nebo samotne prevodniky temer v cene klik… docela bych to taky zkusil.

        0 0
        • Frankie  

          Napsal jsem si o nej na Bikestore. …

          Je to mrsk… takovyhle veci by snad mohli mit po tunach k dispozici, ne? Ale asi radeji nuti lidi koupit cely kliky…

          FV

          0 0
    • lubos  

      Shimano ? Zapomen.

      0 0
    • Mamut  

      Nemate niekto tip na 42z prevodnik na 4-packu, 104mm roztec?

      Pripadne s niekym vymenim velku placku z Truvativov (www.sram.com/…ksets/firex/) za nejaku novu, alebo jazdenu, ale neojazdenu 42z v podobnej kvalite. Alebo rozumne predam tu velku 44z placku.

      0 0
    • Lister  

      Tak hledám hledám nenacházím, kde se dají na netu sehnat slušný převodníky – FSA, Truvativ, Gebhardt.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.