Kona Dawg vs. Merida Trans-mission speed

152 nepřečtených
  • Jáchym

    Ahoj, budu rád za každou radu, která mi pomůže vybrat jedno z uvedených kol. Oba jsou to fully za 42000,– se zhruba 120mm zdvihu, ale jinak jsou poměrně odlišné, ať už jde o výbavu nebo o systém pružení zadního kola. Moc díky za všechny reakce!

    0 0
    • palkac  

      pokud chces jezdit nahoru i dolu, tak meridu, a pokud dolu a mozna nahoru tak konu :-) jinak system je stejnej, jen jinak zpomerovanej… tot muj skromny nazor

      0 0
      • JMT  

        rek bych spis jesli chces jezdit tak konu, jesli chces resit problemy a reklamace pak maridu

        0 0
        • TinkTink  

          Reklamace ceho, prosim? A pls presne.

          Uznavam, ze Merida funguje lip nez RB (pokud jsi na tom nikdy nesedel, tak nerad), SPV tlumic je v poradku a trans nepraska…tak kde je problem? :)

          0 0
          • JMT  

            jezdim na tom, rb chodi o dost lip, nekritizuj co nejezdis…

            0 0
            • TinkTink  

              Meridu jsem s LRS jezdil a pokud neco vyjde/nevyjde, tak Transe budu jezdit na XC letos…

              Proc ne RB – protoze nejsou schopni vyhovet mym pozadavkum…je to tak moc, chtit si dat takovou vidli, jakou chci? Uznej, ze neni…(RS Pike 426 s externim serizovanim floodgate a poplockem nebo Manitou Sherman Flick… + RB Monster FR…no a to nemluvim o tlumici…stara obehrana pisnicka… ) :-/

              0 0
              • enjoy  

                aspon si zjistil,kde zijes:-)

                0 0
              • JMT  

                s tim transem ti preju uprimnou soustrast, horsi full sem nejel (nepocitam hypermarketbiky)

                0 0
                • JMT  

                  klasickej xc mission byl docela dobrej, chodil pekne, ale zas praskal…

                  0 0
                • kesu  

                  jestli myslis to co je u tyrse tak to je uplne zoufale pretlumeny takze to ani chodit nemuze,tezko je to vada ramu.Transmission sice neni zazrak ale zase nejak spatne taky nechodi.Prirovnavat to k supermarketum je blbost.A co se tyka k tomu ze pocitove chodi speedster nejlip,zalezi na kategorii,to tvoje srovnavani speedstra s bikama co maj 150 je uplne scestny.Ale todle je asi jedno,pokud jde o tu puvodni diskuzi,bral bych konu

                  0 0
                  • JMT  

                    a ta kriva zadi stavba ? heh ? za to taky merida nemuze…

                    0 0
                    • kesu  

                      ja nereagoval na to jak je nebo neni kvalitni,me praskly meridy 4 takze o tom vim svoje ale co se tyka chodu tak to zase tak spatny neni.A co se tyka toho jak chodi rb,jo mas pravdu speedster se houpe vic nez jiny biky se stejnym zdvihem a i s citlivosti na tom neni spatne ale proste rezervu zdvihu nema,kdyz jedes blbym terenem kde vyuzijes celej zdvih tak kazdy kolo s treba 130mm je lepsi,pokud ma teda slusne chodici tlumic

                      0 0
                  • JMT  

                    jedinej full kterej ma 150 a se kterym bych to srovnaval je reign, srovnavam spis tak s max 130 spis 120

                    0 0
                • Peslezedirou  

                  Odvážný hodnocení biku od člověka, který jezdí totální tužku.

                  0 0
              • JMT  

                p.s. s tou vidli to nechapu, to te jako bartos zastreli kdyz si tam das rok soka ? to se divim, ja tam mam na jednom da bomb a rozhodne mi v tom nikdo nebranil…

                0 0
                • TinkTink  

                  No skoro :o)

                  Jinak – tu vidli neprotocis pod ramem diky jejich megatrubce…

                  0 0
                  • JMT  

                    aha, to sem nevedel ze vadi, megatrubku nemam a taky to neprotocim… p.s. to chces jako behem vyjizdky obcas otocit kolo a¨by se tocilo na druhou stranu ? aby se neojezdili loziska jenom na jednu stranu ? no chpu ty druhy by to bylo lito… :-)

                    0 0
                    • kesu  

                      spis bych tipoval ze nechce urvat tu packu ktera mu vtom vadi:)

                      0 0
                      • JMT  

                        packy sou k nicemu, jedno nastavis a pak uz ti nevdai kdyz ji urves… :-D

                        0 0
                    • TinkTink  

                      Jasne, davam si X-UPy behem XC vyjizdky naprosto bezne :o)

                      Ne ne – spis jsem zvyklej ze sjezdaka, ze kdyz jdu k zemi, tak je uplne normalni, kdyz se vidle protoci treba o 180° stupnu…pri tom sila, ktera tam v tu chvili pusobi je dost znacna, takze neco urvat (rozumej „vse co zavazi“) neni problem…nechci to riskovat…nebo aspon ne za moje penize :o)

                      Jinak pohoda…ja bych volil Meridu. :)

                      0 0
                      • JMT  

                        no s padu to mam vorvany slusne…

                        0 0
                        • TinkTink  

                          A to Ti nevadi? :o)

                          0 0
                          • JMT  

                            odrenej lak ? lepsi odrenej lak nez krivej a blbe chodici ram…

                            0 0
                            • TinkTink  

                              No u RS by nezustalo u odreneho laku…tam bych ten cudl normalne urazil…

                              0 0
                              • JMT  

                                uz sem si kuli tobe zmenil charakteristiku v profilu, vim ze tu je tenle problem, proste me to akorat nebralo, uznavam ze kdybych mel trebas rebu s uzaviranim z riditek tak bych ho asi rychle urval, jak to maj reseny jiny ramy nevim, viz ta charakteristika :-)

                                0 0
                                • TinkTink  

                                  Toz vidis ze to jde :))))

                                  Jiny ramy to maj resene jinak :)))

                                  Ale ne vsechny… :o)

                                  0 0
                                  • JMT  

                                    nikdo mi ale neveme, ze na ty transmisi je vic chyb, nez na zbytku kol v celym krame (a ze jich je tam dost)

                                    0 0
                                    • TinkTink  

                                      Ti to brat nebudu…

                                      Ale stejne – sepis do odrazek jednotlivy negativa… :)

                                      0 0
                                      • JMT  

                                        nefunkcni tlumic absolutni necitlivost (zapricinena bylbym tlumicem) kriva zadni stavba moc kratky posed vypada fakt blbe nesmyslne moc cepu neni to rb neni to blede modry je to pekne hnusny proste nechapu cloveka co si poridi meridu za 60 litru :-)

                                        0 0
                                        • TinkTink  
                                          • tlumic muze byt vadou kusu, ale rozhodne jsem byl s Manitou 3-Way co se tyce vlastnosti a zivotnosti nadmiru spokojeny…utahlo to 170mm chodu, tak todle to utahne taky :))
                                          • necitlivost = jak pises :))
                                          • kriva zadni stavba – vsechny nebo jeden kus?
                                          • kratky posed – pro me obrovska vyhoda…nesnasim natazeny bajky..mam na to prilis kratky ruce a velmi dlouhe nohy :o)
                                          • vypada fakt dobre a cepu je tam tak akorat…
                                          • RB to nikdy nebude…to ne…je to lepsi :))…blede modry…tak staci lakovna…noo :))
                                          • ja bych zas za RB nedal tu cenu co stoji na krame ani omylem…si nevyberes… :o)
                                          0 0
                                          • JMT  

                                            ale posledni slovo chci mit JA

                                            0 0
                                            • TinkTink  

                                              Si mej co chces… :))))

                                              0 0
                                              • JMT  

                                                rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb rb :-)

                                                0 0
                                        • o.ndra3  

                                          Teď se teda musím ozvat:

                                          nefunkcni tlumic – mám Swinger a po zaběhnutí je to jenom otázka nastavení

                                          absolutni necitlivost (zapricinena bylbym tlumicem) – toho bych si všimnul

                                          kriva zadni stavba – asi kus od kusu, u mě v pořádku

                                          moc kratky posed – Transmission: 615 mm horní 500 mm sedlová (20") Speedster: 615 mm horní 500 mm sedlová (XL) WTF?

                                          vypada fakt blbe: To je otázka vkusu, ne argument, mě se zas nelíbí lešení RB

                                          nesmyslne moc cepu – stejně jako na drtivé většině současných rámů 4

                                          neni to rb – naštěstí ne

                                          neni to blede modry – bleděmodrá je pro teplouše, nalakovat se to dá vždycky

                                          je to pekne hnusny – tvůj názor – viz fotka

                                          Ať si každý jezdí na čem chce, ale – proste nechapu cloveka – co píše nesmysly o jiných kolech, jenom protože to není jeho oblíbená značka.

                                          0 0
                                          • fousek  

                                            Nepodepsala Merida nakou smlouvu s armadou? Ze by byli Meridy misto V3Sek?

                                            0 0
                                          • JMT  

                                            hele, mysli si co chces, ja se akorat snazim obsadit enjoyovu pozici (von je ted posledni dobou takovej klidnej…) :-D

                                            0 0
                                            • JMT  

                                              musim ale uznat ze to mas hezky, zy novy pastelovy se mi tolik nelibej

                                              0 0
                                          • kesu  

                                            :))))

                                            0 0
                                        • RomanH  

                                          Asi hodne dela tlumic. Ja si pujcil Speedstra na SportLifu a bylo to hrozny. Meli na nem ten nejobycejnessi tlumic ShockWorks, nafoukany buhvi jak a byla to strasna houpacka, pocit jako na vode. Nechci na tomto zaklade hodnotit Speedstera jako takovyho, ale tohle kluci trochu podcenili. Takhle nastaveny kolo muselo hodne zajemcu spise odradit. Prestoze si rikam, ze pokud pujdu do fulla, bude to full se vsim vsudy bez nejakych omezovatek citlivosti a zamykani, tak tohle fakt ne. Pevne verim, ze z Foxem to funguje lepe, nicmene foku full, tak system FSR nebo VPP a nesetrit na tlumici.

                                          0 0
                                          • tom xtr  

                                            Konkretne u RB Speedster volbu tlumice vidim jako podstatnou a asi dulezitejsi nez u sofistikova­nejcich systemu zadniho pružení. Jezdil jsem RB se ShokWorks /záklaní model/asi 4 mesice a s timto osazenim fakt pouzitelny problematicky – maraton bych s tim jet nechtel, houpacka. Ted jezdim stejny kolo s Fox RP3 a vlastnosti kola ve vyjezdech a obecne pri silovem slapani jsou o necem jinem.

                                            0 0
                                            • TinkTink  

                                              Konkretne u vsech jednocepu :)

                                              0 0
                                              • Stereo  

                                                Jezdím týden speedstera s Manitou 3way SPV a nemůžu si stěžovat. Kolo s tímhle tlumičem v závislosti na tlaku v SPV komoře je buď velmi pohodová „houpačka“ nebo výborné kolo na maratony s tuhostí blížící se mému původnímu HT.

                                                0 0
                                        • kafac  

                                          Hmmm… to je vskutku inteligentni prispevek pokud si prectes par recenzi, tak naopak vsude pisou ze Merida ma nejlip sladeny fully, udelat houpacku se zdvihem 150mm neni problem, ale udelat sladenyho fulla … Nefunkcni tlumic? co tim myslis nefunkcni? a hlavne kterej, Merida dava German-A, Manitou SPV, DTSwiss, pokud vim tak Germany se serou, pokud s tim nekde neumi zachazet, ale jinak jsou funkcni – mam na nem najeto 10000km a no problem Vypada blbe? to je otazka vkusu – me se Merida libi, zace podomacku posvarovany trubky ala RB nemusim ja… Cepu je tam akorat, proto to funguje OK :-)

                                          0 0
          • ZuzicK  

            chceš vidět jak nepraská?

            0 0
            • enjoy  

              :-))) tahle nepraskla,ta se zbortila:-))))

              0 0
            • JMT  

              masters only…

              0 0
            • ZuzicK  

              v takovymhle terénu..

              0 0
              • JMT  

                pouzival sem transmisi jako priblizovadlo pro cinu nebo pochoutkovej s rohlikama (mame na krame testovaci) ale jak na to tak koukam, tak asi raci budu chodit pesky…

                0 0
                • TinkTink  

                  Si tak jedu pro rohliky a najednou koukam, uplne cely kolo se mi zbortilo pod nohama :o)))))

                  Jako takovydle zborteni neni prece normalni…

                  0 0
              • Dijck  

                To vyzera skor na strom…

                0 0
            • TinkTink  

              Jo to je kruta…bouracka…so­rry, ale todle neberu…to je po nehode…po mych zkusenostech vim, ze i normalni mission je v pohode schopny ustat trat CP DH… :))

              0 0
              • ZuzicK  

                a nejni..

                0 0
                • enjoy  

                  musel nekam narazit,je to zborceny jasne opacne,nez kdybys sjizdel nejaky korinky.. navic kdyz tam ani zadnej teren neni videt.

                  0 0
              • kesu  

                mas pravdu,havarie je neco uplne jinyho..

                0 0
            • Pinocio  

              To si přejel dva kořeny a rám uděla tohle???:-D

              0 0
              • ZuzicK  

                můžeš věřit nebo nemusíš ale je to pravda :)

                0 0
                • lubos  

                  Jestli nelzes, tak jsi musel s tim neco udelat predtim, a prasklo to tady. Solidne praskla horni ramova trubka pobliz sedlovky .. no .. to vis, ze ti uverime.

                  0 0
            • blue  

              to nesmis brzdit jen predni brzdou :-)

              0 0
            • kafac  

              Jenze tohle neni praskly, ale zlomeny narazem do neceho… Praskly ram je zlomenej dolu, ne nahoru… Musis se napred naucit jezdit na kole :-D

              0 0
              • Vilém  

                Mas asi pravdu.Kamos minuly tyden stejny stylem zrusil silnicku od Sfinxe,narazil do stromu.Pretrzena horni trubka za hlavou,zborcena spodni a navic nalomena horni u sedlovky.

                0 0
            • MattsSpeed  

              oups… fakt si si tym nikde nenarazil? ak nie, tak asi by to bolo na reklamaciu, je to predsa len trochu stabilitny problem … neskusal si to reklamovat? ma to zaujima, tiez mam merida HFS, ale HT.

              0 0
            • TomasN  

              Prosimte, …to je celnak do stromu v 60?? Moooc hezky. Jak se to stalo?

              0 0
      • Andrzej  

        presne jak pise JMT…

        0 0
    • TheIF  

      Jasně, že KONA. Meridu tu má každej druhej a uchycení jejich tlumiče se mi nelíbí, ale jinak nemám zkušenosti ani z jedním :-)

      0 0
      • lubos  

        Hehe, tak ja treba porad potkavam Specialized, stumpjumper nebo epic. Hnusna masovka. Meridu vidim tak jednou za mesic.

        0 0
        • vratan  

          ale no. s epicom si bol na vylete a stumpy bol moj. nebude to take zle :-)

          0 0
          • lubos  

            No ano, ale minule boli este dva dalsie :) 4× specialized, 1×merida a 1× gary fisher. No proste masovka :)

            0 0
            • vratan  

              navrhnem dusanovi a candymu, ze si nalepime na prazdne miesta na ramoch nalepky Merida. tym vyrazne zvysime zastupenie tejto znacky v malokarpatskych luhoch a hajoch :-)

              0 0
    • sportovni_biker  

      Díval jsem se na obě a myslím, že ta Merida ma komponenty lepší, i když je o 500 levnější (www.cykloshop.cz). Má tam jedno XT, řetěz je vyšší, brzdy jsou lepší. Vidlice ani tlumiče těch dvou nijak neznám, tak tam možná Kona nad Meridou vyhraje. Ale mě se osobně Kony moc nelíbí, takže u mě by zvítězila Merida. Z jiného soudku, který se dá těžko sehnat je Canyon, ale to už je na jinou debatu.

      0 0
      • HastySnail  

        tak tam teda kona nevyhraje ani omylem, vyhraje maximálně co se týče konstrukce rámu, ale to zatim taky nemůžu objektivně posoudit, páč meridu budu mít „až“ zejtra :)) Jinak Kona má trochu navrch hlavně v tý popularitě (FR videa…), jinak mi přijde silně předražená.

        0 0
    • tomaasz  

      Docela se mi líbí KHS XC 604 a nebo Haro Shift R5, ve slevě bzl i loňský model GF Cake 3 za asi 45000,–.

      0 0
    • MC78  

      Mám Transmissiona, oproti Koně se dá na vidlici nastavit zdvih od 85–130, je zamykací z řídítek což je super na silnici(vidle i tak lehce pruží cca 1cm).O tlumiči na koně nic nevím, ale na Meridě má SPV – dvě vzduchové komory můžeš tak naladit, aby se ti otevírala na určitý podnět od terénu. Já jsem tohle kolo zvolil právě kvuli vidli, tlumiči, a i brzdy se mi líbili a zbytek taky není špatnej. Kona mi přijde víc freeride a merida zase víc XC. Merida má skutečně zadní stavbu imuní vůči šlapání, jsem to zkoušel a fakt tvrdý, zamkneš předek stoupneš a akceleruješ, pokud je to správně nastaveno.

      0 0
    • Nerd  

      Mmyslím, že by bylo nejlepší obě kola zkusit osedlat a projet. Záleží hodně na pocitu jak ti kolo „sedne“. Mě si Kona získala po prvním nasednutí. O Dawgkovi v deluxu jsem taky přemešlel.

      0 0
    • Andrzej  

      jestli chces jezdit v terenu, tak konu, na meride je vic veci, co se muze podelat, kona je jednodussi a klasicky system(nema vymysly jako tlumic na jedne strane-zadni stavba se pak krouti, a ma jinou geometrii-podle mne lepsi)

      0 0
      • ZuzicK  

        jj, souhlasim.. já osobně bych Trans Missiona do terénu na vycházku nevzala, tak maximálně do lesa..

        0 0
        • kafac  

          Nekdy te vezmu na projizdku co jezdim s Transmissnem ja, jestli to ve zdravi sjedes dolu, ses dobra :-D

          0 0
          • Dijck  

            S kamosom sme davali tento cca 2 m drop, on na transmissne 20'- sice zrusil predne koleso ale ram to uplne bez ujmy prezil.. (foto nieje moje a na fotke nieje transmission)

            0 0
    • HastySnail  

      tak uz mam meridu taky doma a přesto že jsem ji v terénu ještě netestoval, z toho rámu nemam zrovna dobrej pocit – myslim že to s tim zeslabovánim trubek malinko přepískli :)) ukáže jen čas… Každopádně dle mýho názoru by rám kola měl vydržet i klasickej pád (ne náraz o strom), o čemž s tímhle teda trochu pochybuju… schválně s tim zejtra spadnu :)) ne, to fakt neumim… Pokud chceš jezdit drsnějšim stylem, jdi do kony (hold ožel horší komponentové osazení)

      0 0
      • lubos  

        Zajimavy je, ze i kdyz maji tak zeslabene trubky, tak ty ramy jsou tezke. Proste Merida.

        0 0
        • HastySnail  

          tak to zas bych netvrdil… 14kg na fulla se 130mm zdvihu neni tak moc… těžkej mi rozhodně nepřijde… ale je fakt že by mohli půl kila přidat a mít jistotu že nerupne… když na určitý písto trochu víc zatlačim palcem, vidim jak se prohejbá stěna trubky… to neni uplně super… je to taky trochu tim, že ta trubka nemá oválnej tvar… to trochu pohnojili no. Jiank ale takhle tenká ta stěna je opravdu jen tam kde to neni tak důležitý… všechny místa kde je to potřeba, jsou podstatně tlustší… jak už jsem řekl – ukáže čas.

          0 0
          • kesu  

            14kg je hodne :))),ale spis nez o ramu je to o kolech a ostatnim osazeni,ve hmotnosti ramu kategorie 130mm byva maximalne pul kila coz se da nahnat jinde

            0 0
        • kafac  

          2,9kg vcetne zadniho tlumice a prumyslovejch loziskach na zadni stavbe se ti zda byt moc? Koukam ze tady je to fakt samej odbornik…

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Už si tu meridu pořád tak neobhajuj. Smiř se s tím, že je to taiwanská masovka a někomu to holt nevoní.

            0 0
            • lubos  

              Je preci jedno, jestli je neco masovka, nebo se vari u Cinanu.

              0 0
              • vojtechposmourny  

                Já myslel, že někomu nevoní image značky merida. O původu např. svýho kola si taky nedělám iluze.

                0 0
            • kafac  

              Ze je to Taiwanska masovka me nevadi, nekdy je to lepsi nez Home Made ala na kolene..... Ono to ze se neco dela masove, jeste neznamena ze je to spatny, spis naopak – cim vic se toho vyrobi, tim to zlevnuje vyrobu, je vetsi vzorek pro pripadnej vyvoj atd… Ale na to casem prijdes taky sam, ze bojovat proti globalizaci je boj s vetrnejma mlynama…treba veci na PC se dnes delaj prakticky jen na taiwanu a prece kvuli tomu nebude nekdo doma na kolene vyrabet pametovi cipy…

              0 0
              • lubos  

                Ale taiwan je co se tyce technologii na spici celeho sveta. Protoze vsechny firmy to delaji tam. Resp. uz to presouvaj do Ciny. Tady nejde o Taiwan. Ale o kvalitu. A nejenom kvalitu vyroby, ale taky navrhu. Co se tyce PC komponentu, ano, nejlepsi desky se delaji tam, i kdyz ne vsechno je tak ruzovy. Treba problemy s kondikama. Jak Ti priblizim proc me treba vadi Merida, i kdyz jsem ji jezdil hodne dlouho. Hardtail 2002 – priserna geometrie. Problemy s kotoucem .. vibrovala zadni stavba. Praskotave zvuky v hlavove trubce diky slendrianskemu zpracovani. Jinak docela lehky a levny ram. XC Mission 2003 – celkem slusnej ram, cena, system. Ale system je nemeckej, berwerk, Merida ho hezky zprznila. Debilni narvh uchyceni zadni stavby, kvuli kterymu praskali. Taky nevim proc delaji tak silene dlouhe hlavove trubky. Taky nic moc vyreseny prechod sedlova – horni trubka. Dilenske zpracovani obcas vazlo (krive zadni stavby). HFS trubky … hmm, no jo, ale design nic moc, moc tenke, a taky tezke na to, o jakej system jde. Karbonovej full .. vypada priserne. A zpracovani taky neni dobry, kdyz to srovnam treba s Epicem. Nechapu to. Merida je asi treti nejvetsi vyrobce ramu, dela masovky, stejne treba jako Giant. Kdyz si vezmes ale zpracovani Giant a Meridy tak je tady hodne velky rozdil. Ale proc ? TO neni masovkou, tady nekde je systemova chyba. A ja osobne si nemyslim, ze je to tou tovarnou. Snad ne. Vzdyt asi i Epic se vari u Meridy. Proste me uz teed Merida pripada, jako kdyby neandertalci delali plosne spoje. Sice nejlepsi technika, ale … :) A to neber ve zlym. Ja jsem Meridu jezdil 3 roky. Merida je neco jako Manitou u vidlic. Ruzne zajimave systemy, docela funkcne, ale provedeni a spolehlivost nekdy bida :)

                0 0
                • Vilém  

                  Nejen Epic se vari u Meridy:)Rek bych ze vsechny SPESLY

                  0 0
                  • lubos  

                    No, ja to nevim. Jenom predpokladam, kdyz uz Merida ma tech 30% akci Specialized. Pokud jo, tak pocitam, ze zavod na vareni ramu ma Merida vynikajici, a navrhy vlastnich ramu jim delaji studenti. A mozna to pak chodej varit :P

                    0 0
                  • filipes  

                    nevim jestli u mrdidy ale uz i Swoksy jsou taiwan.

                    0 0
                • kesu  

                  jo mas pravdu,spis nez vyrobu na tajvanu nebo spatny dílenský spracování bych jí možná vytknul nulovou výstupní kontrolu,stačilo by jen kdyby si ty rámy pořárně prohlídly a byla by to pohoda.A kdyby reagovali trošku pružnejc na chyby předchozích modelu bylo by to super…

                  0 0
                • kafac  

                  Ze stary ramy praskaly, je znama vec… al enebavim se co bylo, ale co je… Ohledne HFS trubek, nevim jak emas odborne znalosti, ale celej figl tech trubek je, ze jsou ztenceny v miste kde nejsou velky sily, naopak kde jsou jsou silnejsi, navic maji profil, ktery odolava lepe namahani jak kruhovy prurez. Dlouhy hlavovy trubky – pokud se nevyznas v mechanice, je zbytecny ti to vysvetlovat, prostuduj si mechaniku 1. rocnik SPS: paka Dilenske zpracovani si myslim ze ma Merida naopak vynikajici, svarovat tenkostenej hlinik neni zadna hola zadek… a zrovna tohle si myslim ze Merida umi… Karbonovej full vypada super BTW jedno z nejhezcich kol – ale je to vec vkusu. Co mas proti Manitou? mam Black Platinum RTWD TPC LockOut,najeto 10000km z toho asi 7000km s kotoucovou brzdou a chodi jak novej, zadnej vakl....... a to ho nijak nesetrim

                  0 0
                  • HastySnail  

                    asi takhle: doufám že máš pravdu :)) až to zlomim, pošlu foto. Jinak je fakt, že srovnávat meridu a manitou je trochu mimo mísu :)) manitou je 1000× lepší a rozhodně nemam pocit že by byla v něčem horší než konkurence. Každá značka má svoje + a -.

                    0 0
                  • lubos  

                    Nejde o to, ze praskali. Praska kde co, treba i Gary Fisher, ktery ted jezdim. Jde o neco jinyho, coz jsem taky zduraznil. HFS .. je mi jedno .. Merida neni jedina co to dela. Stencovani delala i predtim, nez bylo HFS. Takze nic novyho. Dlouhy hlavovy trubky .. nic studovat nepotrebuju. Jestli ostatnich 50 vyrobcu nema problem mit hlavovku o 5cm kratsi, a to vcetne enduro, asi neco znamena. Zkus se nekdy podivat na to, jak maji navareny trubky ostatni firmy. Mozna zjistis, ze neco soudruzi z Meridy nedelaji dobre :) A mimoto, stejne jim to nepomaha v tom, ze by to bylo lepsi. Totizto .. kdyby to delali kratsi .. tak by jim to praskalo porad. Tak to delaji takhle pac to jinak neumi :) Merida a vynikajici zpracovani ? No, jakkoliv se mi nektere ramy libi, nektere mam doma a obvykle jsem docela spokojen, tohle bych si rict nedovolil :) Zkus se nekdy mrknout dovnitr tech trubek :) Mozna u HFS je to uz lepsi , ale … :) Jestli se ti libi karbonovej full (je ale potreba si ho prohlednout z te druhe strany, nez ho foti na reklamu), tak nevim. Asi mam spatnej vkus, no. Anebo jsi jeste nevidel nazivo karbonoveho Epica. Proti manitou mam nekolik veci. Tedy vidlicim. Ale ty nejsou dulezite.

                    0 0
                    • kafac  

                      Dovnitr jsem se taky dival – Robotwelded je uzasna vec, tak cisty svary na jinym kole nenajdes........

                      0 0
                      • kovar  

                        no ale měli by si toho robota trochu poštelovat doprava, aby zadní stavby většiny FS merid nebyly vybočené doleva.

                        0 0
                      • lubos  

                        No ja vidim sice neco malinko jinyho, ale nevadi :)

                        0 0
                        • kovar  

                          a nemáš na meridě taky nálepku handmade in Taiwan jako já ? :-)

                          0 0
                      • lubos  

                        Jinak, pokud chces vedet, tak treba Giant dela ramu jeste vic nez Merida, taky pouziva ruzne vymakane technologie, a ramy vypadaji 100× lip. No ale to bys asi musel nekdy videt i neco jinyho nez Meridu :)

                        0 0
                  • lubos  

                    btw, black ma vakl uz jako novej :)

                    0 0
          • lubos  

            Hmm, proc myslis, ze vozim 130g sedlo ? ;o))

            0 0
          • filipes  

            hele nebud na tu meridu tak vysazenej – kolik jsi jezdil jinejch fullu? Pomer cena vykon asi slusnej, ale to riziko, ze se jim „zrovna nahodu“ nepovedl design, coz se stava jednou, maximalne dvakrat za deset let, nekomu proste nestoji za to. Snad uz ty missiony za tech nekolik let vychytaly, ale podle toho co vsechno jim praskalo se da jasne usuzovat na problematicky design a naproto odflakly testovani. Mozna jim zavodnici otestuji nektere HTcka ale zrovna celopera zkousej ciste na lidech ve stredni evrope (jinak nevim kde jsou meridy tak rozsireny). Ale pokud trefis stastnej model…

            0 0
            • kafac  

              To riziko klidne risku, Meride vari ramy roboti, robot neni nikdy po fetu, nevyspanej, nebo nema patek..... to rucne vareny ramy jsou sazka do loterie – nikdy nevis co ten chlapik, co ti varil ram delal v noci predtim..... Argument kazdyho odpurce Meridy je spousta prasklejch ramu, ono kdyz to vezmes procentualne, tak zjistis se jsou na tom daleko hur Garry Fisher, Trek a spousta jinejch znacek..... akorat Merida tady prodava takovy kvanta kol, ze je proste daleko vic na ocich. Kazdej at si jezdi na cem chce, ja jsem spokojenej s Meridou, a za ty prachy co bych dal za adekvatni nahradu ty Meridy mam dve…

              0 0
              • Vilém  

                U robota zase nevis jak ho ten technik po fetu nastavil pripadne udrzoval:)

                0 0
              • lubos  

                Hehe. Jo, taky jsem si myslel totez co ty. Ze za ty prachy mam Meridy dve. A stejne to nestacilo. Vis ? Ale nestezuji si. Uz tu Meridu tak moc nezer. Hledas argumenty vsude mozne. Zbytecne. Chce to malinko otevrit oci a prijmout i jine veci.

                0 0
                • TinkTink  

                  Nestacilo to diky tlumicum, nemilim-li se…? :)

                  0 0
                  • lubos  

                    Tlumic a zadni stavba :) Jo. Ale to nebyl duvod proc ted nejezdim Meridu. Sehnal jsem si ram GF levne, a zjistil jsem, ze se mi na nem lip slape. Taky se na nem lepe chrti. Tedy, ne ze bych byl chrt :) .. a ram je lehci. A hezci :) Coz je dulezite :P.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Dej vědět až ti rupne zadní stavba :)

                      0 0
                      • lubos  

                        Kus, neprivolavej nestesti :) Btw, kde se da sehnat nova ?

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Jednomu vod nás vloni praskla a v Hoby Sportu na Veveří v pohodě vyreklamoval, takže tak. :) Otázka nezní ano – ne, ale Kdy? :)

                          0 0
                          • lubos  

                            Stejny typ jako mam ja ? Sugar 4+. Pokud to jde nahradit, tak nemam strach. Snad par tisic km to vydrzi. To vis .. ja jsem zvyklej uz z Meridy :P

                            0 0
                        • kafac  

                          kamos zlomil GF dva za necelej rok, delali desny kuze s reklamackou, pak sel do Treka…

                          0 0
                          • lubos  

                            Ja jsem stejne ram kupoval z druhe ruky. Sice novej, ale preci jenom .. zarucak nemam. A zaruka me ale netrapi. Kdyz tak si to zaplatim. Ten ram mi dost vyhovuje.

                            0 0
                          • vojtechposmourny  

                            No, to si pomohl, když to má stejnýho dovozce. (teda za předpokladu, že na treku taky něco praskne)

                            0 0
                • kafac  

                  Ja argumenty nehledam, mam Meridu a jsem s ni spokojenej. Pouze urcita skupina lidi hleda argumenty, proc je Merida spatna..... Za ty prachy co mam toho Transmissna nekoupis ani predni vidlu + zadni tlumic :-) – takze asi tak

                  0 0
                  • vojtechposmourny  

                    Otázkou zůstává, za kolik ho máš ty a za kolik se skutečně prodává.

                    0 0
                    • lubos  

                      To samozrejme je docela podstatna vec. Nicmene, i kdyby se Merida full prodaval za cenu parku v rohliku, nic nemeni na danych faktech.

                      0 0
                  • lubos  

                    No nevim, porad tady hajis Meridu. Podivnymi argumenty o kvalite zpracovani a podobne. No a par lidi tady pise sve vlastni zpatne zkusenosti :P

                    Btw, jestli je neco levny nebo drahy jeste nic nerika o kvalite a funkcnosti. Mimoto jak ty vis, za kolik mam vidlici a tlumic ? Vidle byla jinak draha, a docela naprd ve funkcnosti. Tlumic levnej a dobrej.

                    0 0
                    • kafac  

                      Ale ja nehajim Meridu, a uz vubec ne podivnymi argumenty (to jsou pouze fakta), jen ti pisu svuj nazor. Ja mam doma Meridy tri, ctvrtou jsem prodal, spousta mejch kamosu ma taky Meridu a zatim jsme vsichni spokejeni.Nejsem sice zadnej extra chrt, ale rocne tech 7–10kkm najedu, takze si myslim ze to taky o necem vypovida Ono u kazdyho vyrobku se proste najde sem tam zmetek. Merida ma smulu v tom, ze rocne u nas proda 30tisic kol a kdyz je z toho 0,5% zmetku, tak je toho plny bike-forum. giant jich proda 3000, kdyz je zmetku 1% tak je to jen „hrstka“ nespokojencu

                      0 0
                      • kesu  

                        ja si todle rikal taky ale kdyz mi praskly 4 ramy za sebou tak me to prestalo bavit a dneska bych uz si ji proste nekoupil…

                        0 0
                        • lubos  

                          Jo,jo. Znamej problem. Ovsem Merida tohle vyresi dokonce i po zaruce. Staci zarucak. A pak je klid. Ale si vem, ze ti takhle praskne Gary Fisher. 3× po sobe v sedlove trubce. A v case, kdyz GF tady jeste moc nebyl. V cene 2× vetsi nez Merida :) .. potesi, ze jo :) Masovky maji sve vyhody.

                          0 0
                      • lubos  

                        Ja myslim, ze z tech 3000 co maj giant tady pise treba 10%. Ale z tech 30tisic Merid sem pise mozna 0.01% :) To byl priklad .. statistika je presny soucet nepresnych cisel, kdo chce , tak si z ni udela co se mu hodi. Takze jako argument nic moc :) Ono obvykle to taky byva tak, ze kdys se neco dela masove, tak to tak i vypada, protoze se dela na cenu. Ja jsem ti taky napsal fakta o tom jak vypadaji nekter svary na Meride. Psat to, ze Merida pouziva robotweld, protoze to maji na sve strance (mimochodem dost dlouho .. i v case, kdy jsem kupoval ram ja :) .. neni fakt na urceni kvality. To je reklama a nevypovida o nicem, protoze takhle vari i ostatni. Tvuj nazor je ok, ale jenom jsem ti chtel naznacit, ze se zaklada spis na slepe vire. Taky jsem si tim malinko prosel ;o) Chrt taky nejsem, najedu sice min, ale ne o moc. Svou Meridu jsem hnal pres ruzne silenosti. I pres ruzne problemy jsem s nekterymi vecmi od Meridy spokojen. Nicmene to neznamena, ze Merida je neco bozskyho a delaji veci perfektne. Ne, jak jsem rekl, oni veci umi paradne podelat :) Mimochodem, ja mam ramu od Meridy ctyri, a kopec dalsich mych kamosu ma Meridu taky.

                        0 0
                        • kafac  

                          Nerikam ze je Merida neco bozskyho.Jen se snazim poukazat na fakt ze cena/vykon je proste cool. Loni se dal Transmission koupit za 26kkc – coz je proste super cena. Jen me trosku pripadne ze odpurci Meridy jsou jak bojovnici proti globalizaci: vyrvavat jak je globalizace spatna, a po demonstrace hup do mekace na hambace...... Jinak ted mam asi dobrou lajnu na Scotta, takze mozna zmenim pristio rok barvy ;-)

                          0 0
                          • lubos  

                            cena/vykon je dobra. To je asi vyhoda masovek. Scott rikas ? Asi ne hartail, ze :P

                            0 0
                          • JMT  

                            Ses asi hodne „in“ Jen se snazim poukazat na fakt ze cena/vykon je proste cool :-D s tim si bez nekam na kosmogirl forum

                            0 0
                            • kafac  

                              Abych ti pravdu rekl, tak Bravicka a podobny veci uz davno nectu. Vzhledem k tomu ze bych mohl byt tvuj otec, me otazka jestli jsem „IN“ nebo ne, nechava naprosto chladnym. Az trosku odrostes puberte, tak se budes ridit jinejma kriteriama nez jsou diskuse „radobyodorniku“ na BF…

                              0 0
                              • JMT  

                                nechava naprosto chladnym-Tak hlavne ze ses cool i ty ! :-D

                                0 0
                              • JMT  

                                p.s muj otec by si nemoh bejt, v rodine ve ktery ziju nema merida svoje misto !

                                0 0
                                • TinkTink  

                                  Ze jses divnej vime, ale ze cela rodina… :o))))

                                  0 0
                                  • JMT  

                                    :-DDD asi nastane v rodine prevrat, hledam novej kult…

                                    0 0
                                • kafac  

                                  No myslel jsem spis vekem, jinak ty bys muj syn taky bejt nemohl – pacto kdyz jsem si precetl tvoje info, tak takovy ditko v me rodine taky nema misto......

                                  0 0
                                  • JMT  

                                    sem to pochopil ze vekem, nejsem blbej p.s. nesmis verit vsemu co se doctes na netu p.s.2 neni to info, ale charakteristika

                                    0 0
                                    • kafac  

                                      Ja jen za ta charakteristika je presne jak kdyby ju psal muj 10 letej syn :-)

                                      0 0
                                      • JMT  

                                        mno, tak to potez panbuh, to ti nepreju za dalsih 10 let :-D (p.s. u me to zacinalo taky tak v tech deseti)

                                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.