• lOlA

    zdravim.chtel bych jen mensi radu.postupem casu zjistuji ze muj ram je mirne vetsi(presneji delsi) nez bych si predstavoval.tak ze koupim novy ale zase nejsou penize.tak me napadlo ze koupim novy kratsi predstavec.mam tam nejspis 12cm a chci koupit tak 6cm.myslite ze v tom poznam velky rozdil?

    0 0
    • enjoy  

      velky. 6cm je velky rozdil.doporucoval bych ti tak 8–9cm.

      0 0
    • yetti  

      I 2cm jsou hodne poznat

      0 0
      • zac  

        presne tak… ja presel z 10,5cm na 12cm a ten rozdil byl fakt velkej..

        0 0
    • stařík  

      Můžeš zkusit i jiný sklon.

      0 0
    • Lister  

      6 cm je slučný rozdíl, jsem měl stejný problém, na novým rámu mám posed asi o 3–4cm kratší a je to znát, ale nijak extrémně. 6 cm představec asi bude vypadat blbě, zkusil bych něco kolem 8cm. Projeví se to nejen na posedu, ale taky na ovládání, jsem nevěřil jaký může být rozdíl 120–95mm.

      0 0
      • TheIF  

        Po mínusovým úhlu představce mi začala i trochu pružit vidlice SUNTOR tak 20mm :-) a to z 90 kg asi nějaká mega pružina a betonovej elastometr

        0 0
    • Pá-dlista1  

      z 12 na 6cm je tak akorat, aby se z neovladatelnyho nepohodlnyho autobusu stalo horske kolo. Presne tenhle prechod jsem uz letos jednou absolvoval. Ted na dalsim kole bude 10cm, tak uvidim za jak dlouho ho nahradi 6cm. P.S.: obe kola jsou na XC ;)

      0 0
    • Luka  

      poznas to sakra hodne… ja sla z 10cm na 5,5 a konecne mi pripada ze vladnu kolu ja a ne ono me…

      0 0
    • Vojtas  

      Se sem s dovolenim vetřu se svým dotazem, drive sem mel ram merida 20" a koupil sem si predstavec 12 cm, tedka sem koupil ram 22" a predstavec mam stejny, zda se mi ale ze sem na tom hodne natazenej. Ale taky to muze byt kratkym krkem vidlice, tak ze mam predstavec nizko. Myslite ze bych mel koupit kratsi predstavec ( pripadne o kolik) nebo nechat prelisovat krk, nebo se na to vykaslat ? po prazdninach bych chtel stejne novou vidli.Dik

      0 0
      • lOlA  

        no nevim s tim ramem…ja prave chci presedlat na mensi.kazdopadne bych ten predstavec menil pac to je presne muj problem…

        0 0
      • Vojtas  

        To mate tenhle thread vsichni v ignoraci nebo se nikdo nechce vyjadrit ? prosim poradte, diky moc

        0 0
        • McBlacky  

          to mgčko ma krk crmo to se dá nastavit přejít z 20 na 22 a nechat představec je dost blbost, ikdyž některý znmačky maj 20 douhý jako jiný 22, obecně by jsi měl mít stejný posed pokud ti už jedou sednul…

          0 0
          • Vojtas  

            vetsi ram sem kupoval protoze mi starej nesednul, toz tak, ale delsi predstavec sem kupoval tak pul az rok pred koupi novyho ramu, tak ze spis abych to prodlouzil, novej ram ma proti starymu horni ramovou trubku delsi o 45mm,podle geometrie, jinak mi nabizeli vymenu krku za 300 kacek, ale je otazka jestli se vic nevyplati novej predstavec,znamej by si ho ode me vlastne asi koupil, tak ze o kolik bych mel koupi kratsi ? moznost nakej kratsi pucit moc nemam

            0 0
            • Lišák  

              Rozhodně bych nedělal nic se sloupkem vidlice! Kup kratší představec zhruba o ty 4cm a mělo by to být dobrý. Délka rámové trubky je spíš jen tak orientační, jde hlavně o reálnou délku posedu. Čím máš větší sloping, tak je při stejné efektivní délce (vodorovná vzdálenost hlava-sedlovka)horní rámová trubka delší.

              0 0
    • lOlA  

      jinak jsem uz koupil osum cm tak uvidim:)snad to nejak pomuze:o)))uvidime v patek

      0 0
      • Dag  

        Mam uplne ten sam problem. 21 ram a 12cm predstavec. Je to dost neohrabane a na mych 180cm(vyska) velke. Zvazuju tez kratsi predstavec, ale nevim o kolik. Doufam za das vedet, jak si spokojen s temi osmi cm.

        0 0
      • pop  

        Hodně štěstí. :), záleží hodně i na sklonu, nejen na délce…

        0 0
        • Dag  

          Dneska jsem namontoval predstavec 80mm. Zitra to projedu a jsem zvedav co to s kolem udela. Jsem v obchode domloveny, ze to muzu vymenit, pokud to nebude onco.

          Kdyz jsem kupoval kolo, skoro vubec jsem tomu nerozumel. V jednom Havirovskem shopu(Team sport) mi odbornici prodali dokonce 22ram. Ja neznalec ho koupil. Po vikendu jsem to byl reklamovat. Nakonec mi ho za 1000kc vymenili na 21.

          0 0
    • lubos  

      Z 12 na 6 ? Jo, tak to je sakra rozdil.

      0 0
      • Dag  

        80mm je odskousenych a jevi se to mnohem lepsi. Zlepsila se ovladatelnost kola a mam pohodlnejsi, ne tolik natahnuty posed.

        0 0
    • mr.antik  

      Sorry, že to tady otvírám, ale kde se dá sehnat představec kratší než 90mm a přitom to nebyl nějaký DH? Moje představa je cca 65mm. Samozřejmě rozumná hmotnost (XC) a cena.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.