• Saman

    Zdravim, chci si koupit kolo. Predtim jsem (naposled pred 5 lety) jsem jezil na favoritu co jsem mel od 12ti let ;). Ted jsem se rozhod' pro krosovy, protoze si myslim, ze horsky bych nevyuzil (vetsinou budu jezdit po silnici ci cyklostezce). Jak jsem se ptal v shopech a znamejch tak rikali ze pod 10tis nemam jit, ale max. chci investovat 15tis.

    Vybez znacek jsem omezil podle blizkych obchodu (kratkej dojezd autem, abych mel jednodusi pripadnou reklamaci) na tyto kola
    ACSTAR MONTANA SX 2006
    Rockmachine Crossride 400
    Author Reflex 2006
    Merida CROSSWAY 8500

    Na tom Rockmachine a Authoru se mi libi ta uzamykatelna vidlice. Jenze co jsem tak cet tady na foru, tak u Meridy, Authoru i Rockmachine dost praskaj ramy. Zase ta Merida by mela bejt jednoduse reklamovatelna. Ale ze se mi nehce moc bejt tuctovej (Merida, Author). Tak mozna ten ACSTAR. Zatim jsem si teda zadny z vyse uvedenych nemel moznost zkouknout a vyzkouset. Prosim zdejsi odborniky o radu. Dekuji

    0 0
    • Twister  

      Bylo by dobrý sem dát odkazy na ty kola. Podle jmen se to špatně porovnává. Mimo výběr bych bral ňákýho Apache. Odsud se mi nelíbí Author. Příjde mi moc subtilní a RST bych nebral.V Acstar já osobně bez nějakého důvodu nemám důvěru. Když na levný kola cpou dobrý viditelný komponenty (přehazky) tak zase zákonitě musej někde ubrat. Asi bych se kouknul na tu Meridu. Ale říkám, dej sem odkazy ať se to dá porovnat.

      0 0
    • Floydie  

      4ever !

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Tak todle je už fakt zralý na to aby ses podíval do historie. Kup Apache WAKITU a neboj se to koupit na netu, třeba www.e-cyklo.cz

        0 0
        • Ekscel  

          Tak ta Wakita 2005 vypadá opravdu lákavě. Přece jen si člověk koupí v podstatě dvacetitisícové kolo…V kvalitě a výbavě odpovídající této ceně.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Ta WAKITA nemá absolutně konkurenci. Ať mi někdo ukáže za 14200,– líp vybavenýho crossa. Geometrie je taky super, to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.

            0 0
      • vili42  

        Doporučuju www.4ever.cz

        0 0
    • Marcinka  

      Kámoš chce koupit cross, ale nanejvýš do 11 ticíc. Tak soudím, když si teď vybíráš taky trekingové kolo, že se v tom určitě vyznáš. Já totiž holduju MTB XC a v krosových kolech se nevyznám. Radil jsem mu, ať hlavně koupí něco s lepším rámem, solidními klikami, řazením a přehazkou Alivio a výše. Jo, on by teda oželel odpruženou vidli (jednak bude jezdit po zpevněných cestách a jednak se nemusí starat o složitější mechanizmus vidle), takže výsledná cena by mohla být nižší. Třeba by si vybral kolo za 10,5 táců s nějakou základní cross RST…chtěl by tam pevnou…tak by ho to stálo o 1000 až 1500 míň…a moh by tam dát ještě lepší přehazku, řazení nebo kliky.

      0 0
    • filipes  

      Kup si bike. Vyhodu krosovyho jsou minimalni a treba prijdes na chut ne-asfaltu ;-) Krosem se z zbytecne vyradis z terenu, a ni jsi to poradne nezkusil.

      0 0
      • dalimil  

        no nevim,myslím že slušný treking za 15.000,– není špatná koupě,já zase znám lidi,co si v euforii nakoupily MTB kola a těď jezdí pouze po asfaltu a jsou z toho zklamaný. Občas je až s podivem,co všechno se dá na trekingovém kole jezdit…

        0 0
        • Kompi  

          Kup si Apache Wakan, na netu se dá sehnat za 22000, nebo tu Wakitu. Superiory taky nejsou špatný.

          0 0
    • jakl  

      Našel jsem na Aliviu z 12 tis na 8,3 tis.Na cyklostezky super a na rám Acstar jsem neslyšel jediný problém.Ta adresa je www.shop-sport.cz

      0 0
    • mironic  

      Co říkáte na tohle, ujde to za 16.000,– ?

      Rám dural 28" Přední vidlice SUNTOUR SF-CR860 LO uzamykatelná zdvih 50mm Hlavové složení RITCHEY 1–1/8" ahead integrované Převodník TRUVATIV FIVE 48–38–28 z 175 mm kliky Středové složení TRUVATIV SQUARE zapouzdřené Přesmykač SHIMANO DEORE (31,8) Měnič SHIMANO DEORE Řazení SHIMANO DEORE (27) Vícekolečko SRAM PG-950 11–32 9 pastorků Řetěz SHIMANO HG-53 pro 9 rychlostní kazetu Náboje QUANDO dural RU kazeta 32 děr Brzdy TEKTRO V dural Brzdové páky TEKTRO MT 2.0 Ráfky MACH 210 dural (CNC úpr.) dvoustěnné 32 děr Paprsky nerez ocel černé Pláště RITCHEY SpeedMax Cross 700C x 35 Pedály dural Řídítka ZOOM – dural Nástavce UNO BE-302 Držátka VELO – pryž Představec ZOOM ahead dural Sedlovka ZOOM – dural (27,2) Objímka ZOOM dural (31,8) Podsedlový šroub dural RU Sedlo VELO

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Pokud to není ňákej fakt dobrej rám tak to opravdu zajímavá nabídka není. Wakita za 14,2 má XT šaltr a vidli s olejovým pružením, takže to co tu popisuješ myslim nebrat.

        0 0
        • mironic  

          Co tohle za cca stejnou cenu:

          Rám hydroforming dural 26" Přední vidlice RST Gila TnL zdvih 80 mm olejová uzamykatelná Hlavové složení RITCHEY Zero Logic 1–1/8" integrované Převodník SUNTOUR XCM 314 44–32–22 z 170/175mm kliky Středové složení SHIMANO LP-28 zapouzdřené Přesmykač SHIMANO DEORE (34.9) Měnič SHIMANO DEORE rapid rise Řazení SHIMANO DEORE (27) Vícekolečko SHIMANO CS-HG50–9 11–32 9 pastorků Řetěz SHIMANO HG-53 pro 9 rychlostní kazetu Náboje dural RU kazeta 32 děr Brzdy TEKTRO V dural Brzdové páky TEKTRO MT-2.0 Ráfky ALEX DM-18 černé CNC dvoustěnné 32 děr Paprsky nerez ocel Pláště RITCHEY SpeedMax Alfa / Omega 26" x 1.90" Pedály duralové Řídítka KALLOY dural Nástavce ErgoBars Představec UNO ahead dural Sedlovka UNO dural (30.2) Objímka KALLOY dural (34.9) Podsedlový šroub KALLOY dural RU

          0 0
          • kurýr na bajku  

            to sou ňáký Madisony, nebo jak ? Taky to není žádnej hit.

            0 0
            • mironic  

              Co to je hydroformingd dural? Madison je co zač?

              0 0
              • kurýr na bajku  

                dural je mísenej hliník a Madison je značka, protože ty zapomínáš psát značku. Píšeš jen vybavení.

                0 0
                • mironic  

                  Dural vím co je, ale hydroforming? Záleží na značce, když je to vlastně většinou montážní firma kombinují různé komponenty? Asi jde ale o to, co zkombinují a jak.

                  0 0
                  • kurýr na bajku  

                    Nechci dělat chytrýho, ale zdá se to jako tekutinou formovaný trubky. Nic zvláštního. S tou značkou se dost pleteš, protože kolo není lego. Třeba by se ti vyplatilo za ty prachy koupit STEVENS v čistým Alífku. Pokud drtíš jen komponenty bez ohledu na doplňky a rám, tak ber MAXBIKE.

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      STEVENSu S4 není v podstatě co vytknout – čistý alífko + značkový doplňky. Je teda fakt, že ta vidle je tam slabší, ovšem v této cenové relaci…

                      0 0
            • mironic  

              Komponenty jsou cekem slušný, nebo ne? Který jsou nic moc?

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Podle tý squadry je to stejně ňákej Artur. Nic moc je vidle, brzdy, náboje, ráfky a co je na tom největší shit sou kliky ! Věř, že Alífkový kliky sou minimálně vo 500% lepčí. Takže tak :-)

                0 0
    • Volf  

      U tý Meridy bych si dal pozor na velikost kola. Měl jsem loni na testování 8800 ve velikosti 50 a měla strašně krátkej posed a nemohl jsem se na ní vůbec porovnat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.