číštění částí kola tech.benzínem?

25 nepřečtených
  • dvsole

    Je to na škodu a nebo to nevadí? V jednom krámu mi řekli, že to není dobré, v druhém, že bez problémů. Jde mi o to, když bych čistil od špíny pastorky a přehazku s řetězem..

    0 0
    • Neil100  

      No nevim jak jidne,ale řetěz se tím dost vysušje.Je z fabriky namazanej takovým „medem“,který je i mezi článkama.Tím že ho seznámíš s tech.benzínem,kte­rý má tu vlastnost že dobře odmašťuje,je zde až a škodu,odmastí se komplet.I mezi,kde může klidně zůstat. Tak asi tak

      0 0
      • Jirik123  

        kdyz je ten retez tak spinavej, ze na nej du s benzinem, tak pochybuju za tam jeste nakej „med“ je. sracky se dostanou vsude.

        0 0
      • scret  

        Nevidel bych v tom problem!Protoze nejspis kdyz retez odmastis,tak ho pak taky namazes ne??:))))

        0 0
    • enrico  

      na reťaz používam benzín a no problemo, na iné časti jedine cyklostar, neviem čo by to spravilo s tesneniami, to by som moc neriskoval

      0 0
    • yetti  

      Odjakziva pouzivam benzin a naprosto bez problemu. Predchozi ziletku jsem mel 12let a kazdy rok jsem cistil komponenty benzinem. Naopak mam zkusenost, ze kdyz se ten „med“ jak tomu rikate z retezu vymeje benzinem a nahradi mazivem, ktere na sebe nelepi prach, tak retez chodi podstatne lip :-)

      0 0
      • sadre  

        Na cisteni retezu pouzivam cisticku a jako cistidlo naftu.Nafta ja mastna a pak retez nemusis mazat,delam to uz dloho a zadny problem jsem zatim nezjistil.

        0 0
      • wroum  

        to mazivo co je na novym retezu je to nejlepsi co za svuj kratkej zivot retez pozna. a bohate staci vzit hadr namocenej v oleji z vidle a otrit to z mist kde to byt nemusi.

        0 0
    • Frankie  

      Pouzivate nekdo normalni benos od benzinky?

      To by mi prislo nejlevnejsi 1L za cca 30,–Kč, 1L technickyho stoji tak 60,–Kč, na myti retezu skoro skoda penez, co? Zatim meju „eko“ arvou, ale ta taky neni nejlevnejsi…

      Jinak se taky doporucuju novej retez oplachnout od ty origos husty vazeliny, na kterou se jinak nalepi tuna humusu…

      FV

      0 0
      • enjoy  

        no jo!to by pak ten benzin sel jeste pouzit do auta,to by se to pekne zlevnilo:-)

        0 0
        • fousek  

          No po odfiltrovani pevnych castic pres puncochu no problema, teda aspon u meho vozu

          0 0
          • enjoy  

            filtr pevnich castic mas ne?ikdyz nevim jak tvuj vuz:-))

            0 0
            • Frankie  

              Nevim jak do kary, ale mozna bych ho pak jeste prubnul do sekacky nebo motorovky… ale nemam tuchu, jestli by se to nezadrelo, snad ne…

              FV

              0 0
            • fousek  

              no to ja prave taky nevim, takze radsi tak, navic po 2 letech miti retezu zjistit ze to nejede proto ze je ucpany sitko 100 km od domova by nebylo to pravy

              0 0
      • Mamut  

        V technickom benzine je povoleny vyrazne nizsi obsah benzenu (tusim do 0.5%), v beznom byva az do 5%. Vzhladom na to, ake je benzen svinstvo by som radsej pouzival tech.ben. a po usadeni ho zlieval a recykloval. Sam som takto na jednu flasku benzinu fungoval aspon 2 roky.

        Momentalne periem vo flaske s horucou vodou a lacnym tesco saponatom a perie to iba o malo horsie a nebojim sa to vyliat do umyvadla.

        0 0
    • lOlA  

      podle me bez problemu.nekdy je to hold potreba dostat dolu a nedokazu si predstavit jak jinak bych to dolu dostaval. Jen pak nesmis projet nekde pres ohynek:o))))

      0 0
    • dessloch  

      Skus kazetu nahodit do umyvacky riadu. Najjednoduchsie riesenie, vyskusane.

      0 0
      • Jindřich MB  

        dobrrj nápad.Jdu si koupit myčku na nádobí.Analeju tam ten benzín aby to bylo dokonalý…

        0 0
    • pop  

      Kup si radši Cyklostar (1litr asi 80 Kč),přelij do spraye a použij podle návodu. Je to nejlepší levný čistidlo,navíc obsahuje inhibitory koroze. Když potom namažeš,máš to jako nový. Benzín jsem používal v dobách,kdy nebylo nic jinýho :))

      0 0
    • Belial  

      V benzínu technickém, Natural 95 s olejem i bez, petrolejí, arvou, naftou, ředidlem, propanolem, … Tím vším už jsem kolo, resp. řetěz čistil a v pohodě. Je dobré to potom vyfouknout kompresorem, nebo nechat pořádně okapat.

      0 0
    • Hanato  

      Technickej benzin taky pouzivam, zadnej problem jsemnikdy nemel, po umiti retezu ho necham pekne oschnout a pak ho dukladne namazu, obcas to delat i 2×-3× tydne…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.