Co upřednostnit - nový kliky nebo nášlapy?

25 nepřečtených
  • fakin

    Zvažuju koupi nových klik nebo nášlapů + treter. Dosud mám kliky Alivko 98 a klasický ALU pedály. Najezdím prozatím tak cca. 50–80km týdně (50silnice/50te­rén), když nepočítám 2×5km do práce skoro denně. Co by jste koupili dřív? Musím se ale rozhodnout co upřednostnit, páč nejsou něják šošlíky a letos už ani nebudou. Mám 98kg a 190cm. Zvažuju koupit kliky Deore Lx 2005. Má to cenu je kupovat na moje ujetý km nebo budou stačit Deorka M510 na čtyřhranu + dokoupit novou osu?

    Díky

    0 0
    • Pá-dlista1  

      naslapy

      0 0
    • Daf  

      Nejdriv si porid naslapy a boty. Kvalitu novych klik vubec nevyuzijes ani nepoznas kdyz budes jezdit v teniskach.

      0 0
    • jonti  

      Pokial nemas znicene prevodniky alebo ohnute kluky tak ich kludne nechaj, ovela vacsi rozdiel pri jazde bude kupa SPD a tretier. V klukach ziaden velky rozdiel necitim. Ale predsa len mas o 30kg viac, tak u teba to bude citelnejsie.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Rozdil v klikach je hodne znat a ne, ze ne (… teda za predpokladu, ze jsou nejslabsi clanek :) i s platformama, ale urcite je lepsi nejdriv poridit naslapy.

        0 0
      • fakin  

        Zupa díky. Půjdu do těch nášlapů, sice si s nima nejsem moc jistej, ale uvidíme. Mám koupit turistický nebo rovnou nějaký sportovní tretry?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          sportovni

          0 0
          • Radek Broz  

            Na my jezdeni (rozumej casto je treba tlacit) mi zas turisticky docela vyhovovali.

            0 0
            • Daf  

              Ve sportovnich se da taky chodit, akorat se ta podrazka hur ohyba jestli vubec :) Byvaji ale lepe odvetrane, lehci a take v desti tolik nenavlhnou, takze rychle schnou.

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak to me taky, ale ja radim jemu ;) Moje botky (ackoliv vypadaji jako kecky) maj docela tvrdou podrazku… rozhodne daleko tvrdsi nez nejaky turisticky. A chodit se v nich da.

              0 0
        • Lance  

          spis takove,ktere nemaj gumovou podrazku, takze sportovni

          0 0
        • Vilém  

          Kup si radsi sportovnejsi tretry.Kdysi jsem si koupil turisticky a ty vetsinou maji mekou podrazku a potom tlaci kufr do slapky.Pak uz jsem si kupoval vylozene podle co nejtvrdsi podrazky a pohoda.

          0 0
          • fakin  

            No a nášlapy s klíckou jo nebo nee. Když se mrknu na velikost těch samotnejch nášlapů, tak si nedokážu představit, jak budu nasedat např. v kopci…

            0 0
            • borda  

              klicka je naprd. do tech ‚malych‘ se nastupuje uplně v pohodě. i v kopci :-). dobrej poměr cena vykon mi přijdou shimana PDM 520. Daj se sehnat i pod 7 stovek a vceně maš i takovej plastovej nastavec co z toho děla normalni pedal (kterej ovšem stejně vyhodiš :-)

              0 0
        • Tomcat_1  

          Daj se koupit i turisticky tretry s tvrdou podrazkou, ne ze ne. Spis zalezi kde vsude na kole jezdis, je to neco za neco. Sportovni maj urco lepsi prenos energie a jsou i lehci, ale turisticky odvedou lepsi praci kdyz s toho kola slezes a potrebujes kousek jit. Ja mam Lake MX 101 – a spokojenost, jak s tuhosti, tak s uzitnou hodnotou.

          0 0
        • Lister  

          hlasuju jednoznačně pro nášlapy a pokud jde o otázku treter tak jestli takové seženeš tak sportovně – turistické: tedy tretry s gumovou ale dostatečně tuhou podrážkou. Ale záleží na tom jak je chce využívat, pokud jen vytáhneš kolo z garáže zasedneš za rodla, dupeš jak magor a slezeš zase až před domem, tak sportovní, pokud seš pohodář občas si něco vytlačíš chceš v botáh i chodit, tak to co jsem doporučoval výše.

          0 0
    • MartinXC  

      Nášlapy a tretry – to poznáš rozdíl nejvíc. Nové kliky ti přinesou i nový střed a pokud nejsi fajnšmekr, tak jen kupu nových starostí.

      0 0
      • fakin  

        Tak ještě jednou všem díky za rady. Půjdu do těch nášlapů a rovnou ty 520-ky. Tretry si nechám ještě projít hlavou.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse