• biker 13

    Mam řetěz Connex 904 a na něm rychlospojku. Čet sem o tom ve Velu a po napnutí řetězu by se ta spojka měla „zacvaknout“. U mý ty čepy zajedou do koncovejch poloh naprosto bez odporu. A když ten řetěz povolim, tak se ta spojka rozpojí. Sice to pořád napíná kladka přehazky, ale zdá se mi to divný. Dík za odpověď

    0 0
    • ddd - andy  

      Connexi sem vozil, ale rychlospojky z nich daval pryc – nemam k rychlospojkam obecne duveru. To co popisujes je divny. Asi bych to normalne snejtoval.

      0 0
    • Lance  

      mi se to rozpojilo na maratonu, diky vickrat nechci (to rozpojeni) vozim ji dal:)

      0 0
      • vrazdit  

        taky se mi to jednou rozpojilo na maratonu, rikal sem si ze to zrusim, ale od te doby 2 roky porad v pohode…jinak co se tyce pohodli pri umyvani a tak, je to myslim super reseni…

        to biker13: mel sem jich uz docela dost, ale zadneho zacvaknuti sem si nikdy nevsiml…vzdycky to jenom tak zajede do te spravne polohy

        0 0
    • Charlie_R  

      Po pravde ja s tim mam celkem problem ji rozpojit, ani bych tomu nemel rikat rychlospojka:)) samovolne ani nahodou

      0 0
      • enjoy  

        mne se to jeste nepovedlo.ani dvouma kombinackama.pros­te nijak.

        0 0
    • Volf  

      Po radách tady jsem loni začal rychlospojku používat a taky Connex a je to O.K. A to jsem byl zapřísáhlej odpůrce rychlospojek.

      0 0
    • Pekáček  

      Používám rychlospojky Sram, osmičkový i devítkový. Problém s nima jsem měl jen při zasukování řetězu, jenou jsem jí zdeformoval a roztrhl a podruhé rozpojil. Ale to jsou extrémní případy. Jako nové jdou rozpojovat dost špatně. Protože jezdím sadu řetězů a střídám je dokola, nedovedu si představit že bych nýtoval.

      0 0
    • black.horse  

      vozím řetěz Connex s rychlospojkou na 8 i 9spd (na XC, sjezďáku i dirtu) a naprosto v pohodě… nikdy se mi to nepovolilo… Zkusil sem i Sram, ale ten sem během párset km několikrát přetrhnul, nikdy víc:-) zůstanu u Connexu dál…

      0 0
    • MartinXC  

      Connex mám, rychlospojku jsem odnýtoval a vozím pro případ nouzového nýtování řetězu v terénu (je lehčí než nýtovák :-)

      0 0
      • jarda  

        To by mě docela zajímalo jak použiješ rychlospojku na roztržený řetěz, když nebudeš mít nýtovač? Řekl bych, že těžko těžko :-(

        0 0
        • MartinXC  

          Metodou kámen-klacek. Dřív jsem vždycky ztratil čep, takže nebylo co nýtovat a dojížděl jsem metodou půlotáčka – cvrk zpět. Teď vyklepnu druhý čep jednou stranou spojky, druhý jen naklepnu – a spojím. Není to moc profi, ale na kratší švihy, kdy jezdím hodně nalehko to stačí.

          Na celodenní a těžké trasy nýtovák a kus řetězu mám v batohu.

          0 0
    • Splinter  

      No najel sem na Connexu 6400km, když jsem dojížděl kazetu aji s převodníkama a rychlospojka nikdy nezklamala…

      0 0
    • mawerick  

      já měl connex jednou a spojka v poho… jinak vozím myslím sram asi kolem dvacky a pohoda:) a to že to nezapadá je dost divný… to vypadá na nějakej nemocnej kus… jim to vrať:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.