• default

    Ahoj… …tak se Vam s necim musim pochlubit. Ehmmm – no mam takovej problem. Povedlo se mi, radsi se neptejte jak ;-), strhnout imbus u sroubu ve stredu klik (viz obrazek). tak jsem s tim jezdil, jakoze to vyresim az to bude aktualni. Jsem fakt umelec… :-( …no nic. Pak se mi udelala nejaka vule ve stredu a prislo to. A tak jsem tam zkousel narvat ruzny veci a povolit to, ale vysledek nula. Tak to asi budu muset odvrtat. A to bude hadam, ten problem. Jelikoz se bude stoporo jednat o nejakou tvrdou ocel – je to hadam nakej pevnostni sroub, asi to nebude obyc 12mm vrtakem a 750W vrtajdou zadna sranda. Mate s tim plz nekdo nejake zkusenosti? Treba jakym vrtakem se do toho pustit? A nebo se na to mam vysr.. a nekomu to dat do servisu. Meli by jste pripadne nekdo nejaky tip, komu to dat, aby z toho nebyli nak extra spatny az jim to tam prinesu? Thx… :-)

    0 0
    • Lance  

      ty vole, umis dobre kreslit

      0 0
    • Mike 21  

      Zkus ho odvrtat tím čím jsi ho strhnul :) Ani se neptám, ale jestli šel strhnout tak půjde i odvrtat jenom bude potřeba těch vrtáků víc.

      0 0
    • MARIN  

      Mozna to pujde odvrtat rychlejs nez si myslis. Ten imbus je pod zavitem dutej a ta stena mezi spodkem sestihranu a tou zavitovou casti rozhodne nebude moc silna

      0 0
      • MARIN  

        Ja bych zkusil ale nejdriv zkusil vyhodit tu podlozku (1) na samostahovani a pak nejakym sekackem udelat zasek do imbusu a pomoci kladiva nebo velkeho sroubovaku povolit

        0 0
    • dodydody  

      Sezen si nastrojarskej vytahovak je to taky bazmek naklepnes to do te diry co jsi vyvrtal a normalne vysroubujes ten bazmek ma totiz obraceny zavit je to takova vyvrtka

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • default  

      OK, dik moc za rady… Strzeni probehlo klasickym imbusem (fajfkou), kterou jsem si prodlouzil pulmetrovou trubkou. Delal jsem to v polnich podminkach a certvijak se mi to smeklo a bylo to… Jinac, teda zkusim se do toho pustit vrtackou a uvidime. Pripadne se zkusim nekde poptat na ten vyahovak, nevim esli zkouset bikeservisy ale asi to bude rovnou na nejakou zamecnickou dilnu, hadam… :-)

      0 0
    • MartinXC  

      Strhnul jsi závit na šroubu nebo v ose ? A není jen urvané to osazení šroubu (pod stahovákem) ? Ten šroub není zas tak extra tvrdá ocel, podle mě je to docela bláto, jinak by byla ohrožená osa …

      Než vrtání, zkus ho vyšroubovat – naklepni nebo zapři jej do závitu trochu z druhé strany skrz osu.

      Není nad hliníkové šrouby (Truvativ), už jsem jich pár strhnul a osa tím netrpí.

      0 0
      • default  

        Sem to asi spatne popsal… :-) Zavitum jsem nic neprovedl, strhnul jsem vnitrek toho imbusu, takze to nemam cim povolit. Zkusim se do toho teda poradne oprit vrtackou. ;-)

        0 0
        • pegal  

          navar do ty diry od imbusu nejaky sroub a normalne to povol ..

          0 0
          • default  

            Joo, taky reseni… Myslis, ze bude stacit elektrika nebo COcko?

            0 0
            • volvej  

              Pokud nechceš brečet ještě nad zkur..nou klikou, tak na svářečku rychle zapomeň.

              0 0
        • MartinXC  

          Popsal jsi to dobře, ale zbyla skulina v pojmu imbus (mnotážní vnitřní šestihran, ale i označení šroubu). Já si vybral tu druhou variantu :-)

          Vytahovak na silně zatažený šroub je nic moc pomoc. Tady pomůže jedině s citem odvrtat. Ale tak mě napadá, s půlmetrovou ráčnou na klíči do které jsem se opřel celou vahou, jsem ustřihl šroubu hlavu. Tobě klíč asi v té díře moc nedržel → možná zkusit nějaký neožvýkaný imbus, naklepnout ho hlavičky přes plíšek z plechovky od piva – co nejvíc nadoraz a zkusit povolit – možná se chytí. Eventuelně před tím ještě z druhé strany stříknout vnitřkem osy WD nebo něco na závity, aby hladčeji pustily.

          0 0
    • volvej  

      První bych zkusil ten vytahovák, ale podívej se po kvalitnější verzi. Tahle sada je z masla. Pokud to napovolí, tak odvrtej hlavu imbusu a znovu nasaď vytahovák. To už by mělo povolit bezproblému.

      0 0
    • JSt  

      jestli je stred na odpis, tak bych se s tim nemazlil. odvrtat ve stojanu na nizky otacky. obcas prostriknout treba wd, at se to tolik nehreje…

      0 0
    • PanTau  

      Kup si závitník s opačným závitem a šroub stejného průměru a vyřež tam závit. Pak tam ten šroub našroubuj a čím víc jej budeš utahovat, tím budeš povolovat i ten imbus! Záležitost pár korun a chvilku práce. Zvládne i lajk. P#

      0 0
      • volvej  

        Teoreticky je to dobrý nápad. Prakticky, hodně štěstí při shánění šroubu např. M12×1,5L

        0 0
    • default  

      Takze bych Vam taky mohl rict jak to dopadlo, ze jo? ;-)

      Mno tak jsem se to toho pustil obyc vrtackou. Po nekolika hodinach vrtani, kdy jsem nekolikero vrtaku vymenil a nabrousil se mi zacalo trochu kourit z rucni vrtacky, tak jsem usoudil ze ji znicit asi nebude uplne ono. :-) Ten sroub je mrcha pekne tvrdej a chce to poradnej vercajk, respektive stolni vrtacku a poradnej vrtak, ne blato ktery prodavaj za stovku v supermarketech… ;-).

      Takze to vyresila tahle dilna: nastrojarna.kva­litne.cz/index­cs.php , kde to za stovku odvrtali a bylo.

      Mno to jsem si zase uzil sveta! :-) Ale kazdopadne vsem diky za rady. ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.