Giant XTC Duke vs. Fuji Team comp - vaše názory?

41 nepřečtených
  • HonzaV

    Zajímaly by mě vaše názory na tyhle biky. Jedná se o kolo pro pro bikerku začátečnici (50kg), nebude se na tom pouštět do žádných větších akcí ( drsný sjezdy, skoky, apod.) Hledal jsem pro ni kolo bez řazeni dual control se slušnou vidlí a rozumnym osazenim v ceně kolem 30tis – Giant 31 tis,– cz.giant-bicykle.sk/cz2006/in­dex.htm Fuji 30 tis,– fujibikes.com/2006/bi­kes.asp?id=163# který jí pár let vydrží. Osazený jsou skoro stejně, liší se vidlicema RS Duke Xc x RS Tora, v týhle značce se moc neorientuju. Nebo mi dejte tip na nějaký další slušný bike, ale nehodlám na něm něco vyměňovat, prostě koupit a jezdit. Dík.

    0 0
    • petebike  

      asi tam mas chybku v odkazu na Gianta, jinak bych ho bral vsema deseti za 31 – preci jen carbon na Duracku :-))), jestli se to lisi jen vidlici tak at si sama vybere podle barvy a jak se ji libi ! protoze je to zenska a ty tohle resi nejvic a ne nejakou vidlici…

      0 0
      • petebike  

        jeste bych dodal ze fuji jsem jezdil dva roky – MT.Team, a spokojenost,

        0 0
      • HonzaV  

        Ten odkaz na giant se nejak nedaří, na barvě moc nezáleží, ale červený by být nemělo, divný co? Ještě jeden odkaz na giant www.progresscycle.cz/firma.asp?…

        0 0
        • petebike  

          jak rikam je to na ni,at si na to sedne a projede se, podle pocitu pozna co ji vic sedi, na barve zalezi – tedy u 99 % holek na tomhle svete :-D

          0 0
          • HonzaV  

            Kdyz si sedne na jakýkoliv slusný kolo tak si bude myslet ze ji sedi, protoze do ted jezdila pri 165cm na 20 palcovym ocelovym Amuletu s pevnou vidli. Takze podle pocitu si asi nevybere. No a s tou barvou je v tom 1%, kdy na ni moc nesejde ( s vyjimkou cerveny), preferuje jednodussi design, min barevny. Ze by byla chlap :-)) ? Mel bych to proverit.

            0 0
            • petebike  

              tak to ti moc neporadim, radsi bych kolo lehci – je pro holku, na to jsem nekoukal jaky je lehci..

              0 0
    • BB  

      nevim ten Duke pro 50 kilo holku. Muj kluk ho ma a je to dost tvrda vidle (asi nema negativni pruzinu ?). Toru vubec neznam.

      0 0
      • Martyss  

        Má negativní pružinu…

        0 0
      • borda  

        no, negativni pruzinu ma. a dost mi nedochazi jak muze bejt vzduchova vidle tvrda. treba kdyby si tu vidli upustil, zmekla by :-)

        0 0
    • Daf  

      Vic se mo libi ten Giant :) Ale jinak je asi fakt jedno co koupis. Mozna by stalo za zvazeni jeste superior precijen ma o neco lepsi vybavu za stejnou cenu. www.superior.cz/…al/bike.html?id=3

      0 0
      • HonzaV  

        Hmm. Superior vypada dost slusne, ale kotouce mi prijdou na jeji jezdeni zbytecny, Giant i Fuji jsou o kilo lehci. No ale zaradim si ho do vyberu, konecny rozhodnuti bude na ni.

        0 0
        • Daf  

          Je tam i verze bez kotoucu, ale ta ma zas dualy :)

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Axel?

        0 0
        • Daf  

          Jo Axel je asi horsi, ale funkcni snad je.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Asi zalezi co tim myslis, ale osobne budu radsi jezdit Foxku s alivkem nez Axela s X.0

            0 0
            • Daf  

              Tak to ja ne :)

              0 0
              • goofy  

                Aha… Tak ty si radeji das na kolo komplet XTR, ale vidle ti staci RSt, jo? No tohle je otazka priorit…

                0 0
              • HonzaV  

                Souhlasim s Pa-dlistou, ram a vidle je zaklad, ostatni stejne casem upadne nebo je jinak zlikvidovano.

                0 0
                • náčelník  

                  … zatímco rám s vidlicí vydrží věčně :)

                  0 0
    • náčelník  

      Geometrie jsem nestudoval, ale Fuji se mi zdá kratší, což by bylo pro holku možná vhodnější. Ale víc se mi líbí Giant :)

      0 0
      • HonzaV  

        Giant ma horni trubku – efektivni delku o 1,4cm delsi nez Fuji, stejne jako rozvor. To nebude problem. Asi to vyhraje Giant, protoze mam pro nej i pro ni slabost.

        0 0
    • Jenda  

      A co treba XTC s reconem? Vypada vyrazne lip nez Tora a rekl bych ze i nez duke. (myslim ze bude i v ty modry nebo by aspon mohli jenom prehodit tu vidli:-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Za to bych se taky primlouval.

        0 0
        • HonzaV  

          XTC Recon je jen v cerveny verzi. Cerveny odmita bez debat, na tu vymenu vidle bych se ale optat v jednom kramku mohl, i kdyz co je spatny na RS Duke?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nerikam spatny, ale za stejnou cenu si myslim je Recon lepsi.

            0 0
            • HonzaV  

              A dozvim se konecne v cem je lepsi? Zastavam archaicky nazor , ze vidle ma pruzit, dobre tlumit, zamykat se nemusi ( vychazim z nazvu „odpruzena vidlice“ ) a nemusi se furt ladit a opravovat. Neco jako stary dobry Bomber Z3 – pero v oleji.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Kdyby nic jinyho, tak 32mm vnitrni nohy ;)

                0 0
                • HonzaV  

                  Pro tebe je i 32 malo, ji by stacilo i 28 co ma Skareb

                  0 0
          • Jenda  

            Hele z Liberce to nemas tak daleko do Prahy tak si zajed do Hostivic do progressu a verim ze prehodit akorat vidli by nemel bejt problem (a jestli jo tak jsou to kokoti:-)

            0 0
            • HonzaV  

              To kolo koupim v Liberci v jednom nejmenovanym kramu, takze do Prahy nepojedu. Musim prece podporovat mistni zivnostniky. Myslim ze mi vyjdou vstric. Proti prazakum nic nemam :-))

              0 0
            • cabbage  

              kdybys nekdy byl v progressu tak to do ty zavorky nepises…;)

              0 0
      • Dijck  

        Tiez si myslim, ale duke by 50 kg zvladat mohol, otazka je ako bude pruzit:)

        0 0
    • McBlacky  

      bych nešel do Tory těžká vidle a jestli nechce nic drsnýho jezdit tak ji nevyužije. Pro váhově lehký holky bych šel s klidem do axela, nebo lonský modely se scarebem. A pokud z těch dvou tak fuji.

      0 0
      • Jogador  

        A, Fuji hájí Fuji, krom toho, už Toru hanit nemusíš, už ji nemám:

        0 0
    • KacaK  

      V kole mám jasno bude to Giant XTC Duke

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce