Kotoučovky Hope Mini x Hope Mono Mini

40 nepřečtených
  • tantobo

    V nove sezone se chystam presedlat na kotouce. V kazdem pripade se na zaklade referenci chystam poridit si brzdy od Hope. Prijdou na XC hardtail a rozhoduji se mezi modely Hope Mini a Hope Mono Mini. Zajimaly by me rozdily mezi temito brzdami v účinnosti, servisovatelnosti, celkove zivotnosti, vyhody, nevyhody a hlavne Vase zkusenosti. Dekuji!

    0 0
    • hanz  

      no nejsem si jist těma označeníma atd ale hope už dělá jen mona ne?

      0 0
    • radek05  

      Mám Mono M4, přední 180mm.

      Perfektní dávkovatelnost, dobrá páčka.

      Nevýhody:

      • s origoš destičkama to nemá max. brzdnou účinnost (to mi nevadí)
      • když se brzda namočí, tak strašně píská. Prej by to vyřešila výměna za Koolstopy.
      • vyšší cena
      0 0
      • enjoy  

        jsem prave slysel ze koolstopy rvou,naopak. mam totez co ty a jsou tam ted BBB,vlastne jenom z nouze.a za mokra piskaj taky,ale staci jenom parkrat zabrzdit a je to dobry.

        0 0
      • lubos  

        I Hayes obcas piskaj a pomuze to co pise enjoy. Ono i brzdy na autach obcas piskaji … i kdyz pokud to dela porad tak to ok neni :(

        0 0
      • PePu  

        Mně se Mono M4 s originálními destičkami (účinnost by opravdu mohla být lepší) začnou ozývat při „větším“ zahřátí. Uvidím, jaké budou Goldfreny. Občasné pískání bych moc neřešil.

        0 0
        • radek05  

          Ono to dělá pouze za mokra, např. když na ní roztaje sníh. Kdyby jenom pískala tak to ještě kousnu, ale tohle je zvuk, jako když mordujou prase. Sice to po zahřátí přestane, ale vadí mi to, protože ruším v lese nejen zvířátka ale i sebe :)

          0 0
    • tutite  

      to tantobo. MINI ne, jsou slabé, MONO M4 už je jiné kafe, ale jsou i jiné firmy, ne tak kultovní, ale funkční, spolehlivé a levné.

      0 0
      • enjoy  

        vidis a to si pamatuju na chytroliny kteri tu tvrdili ze v brzdem ucinku nemuze byt rozdil,pouze pry v davkovatelnosti.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A pomery ploch tech pistku jsou stejne?

          0 0
          • enjoy  

            ted nerozum proc se na to ptas me:-)

            0 0
            • black.horse  

              aby ses nenudil… a vzal si šupléru a šel to změřit:-P

              0 0
              • enjoy  

                jo tak ja to zmerit klidne pujdu:-),jenom bych potreboval nejakyho partaka aby zmeril ty MONO mini:-)

                0 0
                • black.horse  

                  tak už seš zpátky? kolik teda?

                  0 0
                  • enjoy  

                    se snad nejdriv dohodnem na spolupraci ne?nejsem jasnovidec:-D.hele a kolik teda?:-)

                    0 0
                    • black.horse  

                      42…

                      0 0
                      • enjoy  

                        42 ceho?:-)

                        0 0
                      • enjoy  

                        takze jsem zmeril prumery pistku.zevnitr,po vyndani desticek,abysme si rozumneli:-). a soucet ploch obou pistku dava 1,586cm2.prumer vetsiho pistku 11mm a mensiho 9mm.

                        0 0
                        • hanz  

                          hele a není vnitřní průměr pístku nic neříkající ůdaj náhodou? důležitej je přece ten vnější průměr.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            jeste, ze to tak dukladne vysvetlil… asi ne dost dukladne pro vsechny :)

                            0 0
                            • hanz  

                              tak ted už vůbec nevím co měřil…možná měl změřit díru v třmeni…

                              0 0
                              • enjoy  

                                tak jinak,polopate:-).zmeril jsem prumer pistku:-).

                                0 0
                                • hanz  

                                  no vidíš a to sis mohl ušetřit toliko psaní kdybys to napsal rovnou :-))

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    hmm,ale ze jsem hned z prvni napsal:„takze jsem zmeril prumery pistku“ :-D.ale dobry,rad jsem pomohl:-) a uz mi nekdo konecne odpovezte,ja to nevzdam,nedelal jsem to zbytecne!:-D

                                    0 0
                        • enjoy  

                          takze jo.black.horse je velkej a ukecanej typek,takze bacha na nej!:-D. od tedka aspon muzu machrovat ze vim plochu pistku u hopu:-) a kdyby nekdo mel chut to porovnat a zavrit padlistovi(par­don,pa-dlistovi) usta(coz myslim neni tak marny:-)) tak at to taky zmeri:-))

                          0 0
                      • enjoy  

                        black.horsi,kde jsi?:-).cekam odpoved:-)

                        0 0
    • PePu  

      Mini opravdu raději ne, i když s nimi řada lidí neměla/nemá problémy (hlavně půjdou nové asi těžko sehnat). Na MTBR si někteří uživatelé stěžovali na nedostatečně pevný spoj třmene – při brždění se třmen trochu rozevřel a přestal těsnit. Nějaká firma (tuším Speedgoat) pak začala vyrábět jakýsi bazmek, který tomu zabraňoval. Možná bych se i připojil k tutitemu za jiného výrobce, pokud trváš na dvoupístu (např. Magura Marta SL, amíci se nad nima rozplývají).

      0 0
    • Peslezedirou  

      Jezdím Hope Mono Mini a seženeš je určitě na 100% :o) Jsou to jedny z nejlehčích „brzdících“ kotoučů na XC. Pokud vážíš do 80 kg tak se nemáš čeho bát. Navíc páka super padne do ruky. Tyhle brzdy prostě musíš hrozně chtít, aby sis pořízení odůvodnil ,protože za daleko menší cenu seženeš srovnatelně brzdící kotouče. Je to asi stejný jako Thomson a nebo Race Face Deus versus Pells a Ritchey který ti odvedou stejnou funkci za dalek menší prašule.

      0 0
      • Vilém  

        Skoda ze jsou tak drahy jen u nas.Koukal jsem na e-bay a z anglie se daji nove Mono Mini za cenu co je u nas doporucena cena Deore:(

        0 0
        • Peslezedirou  

          Jasanda, u nás jsou podle ceny braný jako kultovní, ale když se čověk podívá na cenu venku tak valí oči :o) Bohužel jsou u nás drahý i náhradní díly, ohnul jsem páčku a vyšla na cca. 800Kč a to je celkem dost :o(

          0 0
    • ddd - andy  

      Koukam hlavne, ze v tom krame ti nabizej MINI jen s 205 kotoucena.. na XC? No proti gustu… ale neni to trochu moc? Kazdopadne bych sel do MONO MINI, sam mam M4 a o MONO MINI premyslym taky na svoje XCecko. A jak bylo psano vyse – paka super padne do ruky, brzdej a ten design.. :-)

      0 0
      • tantobo  

        Nemam je z cykloexperta, hodil jsem jen odkazy, aby bylo jasne, o cem se mluvi. Mono mi nabizeji v rozmeru 165 mm, coz by melo byt na mych 85 kg tak akorat.

        0 0
    • JoeSverige  

      Jezdil jsem MINI. Druhý kotouče po Martach. Zpočátku all super! Perfektní davkování, kvalitní zpracování, cool vlnitý kotouč. Prvni odvzdušnění ok. Po čase začala přední pískat a už jsem se toho nezbavil. Vyzkušel jsem snad všechny návody z mtbr od polevání Colou, zápékaní destiček, čištění vším možným, podložkováním, vkládání alobalu mezi píst a destičku atd. Furt pískala. Měnil jsem destičky, pískot! Mluvil s výrobcem a yarrolinem, pískot! Poslal jsem je do světa, asi brzděj ještě dnes, ale pískaj! V současnosti, po zklamání s XT DC, pokoukávám po MONO. Zpracováním a designem jsou to jedny z nejhezčích brzd.

      0 0
      • tantobo  

        Proc myslis, ze MONO to delat nebude, kdyz mini MONO byly tak silene upiskane? Jsou snad vyrobeny z neceho jineho?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Snad MINI vs MINI MONO.

          0 0
          • tantobo  

            Jo sorry, vis jak se to rika, kdyz delas moc veci naraz, stoji to za h… Je to tak jak pises Mini x Mono Mini. Jeste jednou se omlouvam za chybu.

            0 0
        • Vilém  

          trosku jsi se v tom zamotal:)mysli si to asi proto,ze je to uplne jina brzda.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.