2006 - Kde v zahraničí budete jezdit?

108 nepřečtených
  • JIRA

    My už máme asi vybráno http://www.bike-explorer.ch/…profil_l.jpg ale hledám inspiraci na další rok. :) Takže uvítám odkazy, mapy, fotky, …

    0 0
    • Andrzej  

      idealni by bylo, kdybych mohl jet na dva tydny, 1. nekde ve svycarsku-italii(cervinia, livigno, domodosola… proste pekne kopce v alpach) a 2. tyden apeniny, videl sem nejake fotky a vypadalo to na kolo uplne super. ale urcite chsi zase na malou fatru, pripadne objevit este nejake hezke kopce na slovensku(treba si sjet beraniec v rohacich) a co nejvic jezdit u nas v beskydech.

      0 0
      • ananas  

        jj, tu Fatru potvrzuji, můžeš stanovit termín !:-)

        0 0
        • Andrzej  

          :)) ja bych chtel uz na jare, jenze letos bude snih tak do srpna :) tak se teda domluvime na nejakem vikendu. a predbezne si zacinam vyclenovat druhou pulku srpna na nejakou tu velkou akci (ale nechtel bych to zakriknout, tak dopodrobna to zatim planovat nebudu…)

          0 0
          • dedek55  

            zdravím…jsem ti chtěl napsat ohledně tej Fatry ale asi máš neplatnej majl v profilu nebo ne ? :-)

            0 0
      • Matts.  

        Keď už tak Baranec v Roháčoch, ak ťa v národnom parku chytia ochrankári, bude ti veselo.

        0 0
        • Andrzej  

          omlouvam se :) slovensky moc neumim(ani sem se o to nepokousel), tak teda spravne cesky: Baraniec v Roháčích :)

          0 0
          • climber  

            Ani tak nejde o to, že neumíš slovensky, ale jak píše kolega až tě tam nahrábnou ochranáři tak bude mazec. Navíc jsi si jistý, že právě Baranec bude na bika to pravé ořechové. Na Slovensku to znám, ale na Baranec bych se s bikem nevypravil.

            0 0
          • ČEHUÒ  

            Nepočúvaj ich, ked chceš ísť na BARANEC tak choť ja som tam bol už 10 x a stále ma to tam tahá. 4 hodiny neseš bike hore ale ten ZJAZD to je paráda 1,30 hod. v kuse bez PUNTIKA ČEHÚŇ

            0 0
      • marapara  

        To bych chtěl teda vidět, jak budeš sjíždět ten Baranec v Roháčích.

        1. Je to kopec jak kráva, který dá zabrat při scházení
        2. Je to NP a jezdit se tam nesmí.

        To samé MF – Vrátná. Martinské Hole jsou celkem sjetelné/stla­čitelné

        0 0
        • ČEHUÒ  

          Ten kdo zišiel BARANEC má BIKErskú MATURITU . 1,Je to pre tých ktorý majú radi ZJAZD . Jeto to jeden z najkrajších zjazdov na Slovensku. Kdo che urobiť maturitu musí mať niečo za sebou ,začinajúcim bikerom to nedoporučujem­.Takých zjazdov v ktorých ideš hodinu v kuse je velmi málo ( previšenie cca.1500 m ) upozornujem celý kopec je zjazdný . 2, Čo sa týka ochranárov jednoducho to riskneš za ten uzašný zážitok to stojí aj za prípadnu pokutu ( to máš ako ked ideš autom a prekračuječ rýchlosť vieš že sa to nemá ,pokutu si už platil a zase prekračuješ .) 3,Len pozor treba ísť na Baranec z Račkovej doliny – hore a zjazd do Ziarskej doliny – dole , opačne to nejde. 4, V MF doporučujem zjazd z Fatranského Krivánu smer Vrátna alebo z Chaty pod Chlebom na Šútovský vodopád – ale pozor ten je – Vysoká škola.

          0 0
          • Andrzej  

            k tomu smeru: proc to opacne nejde? to jako z te Rackove je mirnejsi, lip se tlaci(jede)? to by teda potom mohla byt jednodussi varianta sjezdu… (snad te dobre chapu a myslis jako vychozi body usti tech dolin, zelenou a zlutou znacku a ne jit nahoru pres ziarske sedlo…)

            0 0
            • ČEHUÒ  

              K tomu smeru . Samozrejme myslím nastup vždy v ústi doline od Žiarskej doliny to tiež ide tlačiť hore ,ale z Račkovej doliny to smerom dole nejde lebo je to zarastené kosovkou, a je tam vela nezjazdných úsekov.Smer hore z Račkovej a dole na žiarsku Dolinu doporučujem len preto aby si viac vydel jednou cestov hore a zas inou dole. Na dôkaz pridavam obrazok , kdo bol na Baranci ten to irčite spozná.

              0 0
    • Corbett  

      Mám v plánu jeden maratónek na Slovensku. Nic víc venku nechystám.

      0 0
    • Páník  

      ja letos zkusim jizni rumunsko…je to za malo penez a co jsem mel moznost videt,tak paradni jezdeni

      0 0
      • kesu  

        chtel bych slovensko a lezi mi v krku italsky alpy…

        0 0
      • Mamutt  

        Na Rumunsko s Kudrnou můžeš mrknout tady: http://koukal-lukas.fotopic.net/c647734.html

        0 0
        • Páník  

          …a libilo se?

          0 0
          • Mamutt  

            Jo, byla to paráda. Jen první den se jelo strašně, všichni jsme byli rozlámaní z busu po cestě tam :o) Kudrnovská kuchyně dobrá (po dni v sedle bych stejně sežral co bych uviděl), kopce stály za to (Fotky jsou z přejezdu Fagaraše). Výběr trasy bez výhrad, každý den bylo něco zajímavého. Jen bacha na domácí žebráky, chce to jezdit v čele party.

            0 0
            • Páník  

              jj…ty autobusy Kudrny by mohli bejt lepsi,vzlast na tyhle dalky-byl jsem s nima v Rakousku a uplne mi to stacilo.Akorat mi trosku vadil vyber kempu…bydleli sme vzdycky skoro ve meste,pres ktery sme se do hor museli prokousat.A to si prave myslim,ze to v Rumunsku bude vetsi klidek. Dik za info

              0 0
              • Mamutt  

                Jo, jednou nám v noci i zasněžilo :o) Ještě k těm domorodcům: opravdu se vyplatí jezdit v první partě (je jasný, že autobus bikerů nepojede v balíku celou dobu. Ráno u snídaně se rozdají mapky, doporučí se ideální trasa (ta se obvykle i dodrží) a nahlásí se, v kolik bude večeře v cíli. Party jedou podle výkonnosti, někdo si to zkrátí nebo natáhne…) Po projetí první skupiny totiž místní cikáňata vědí, že pojede další… a žebrají neodbytně. „Zadní voj“ jednou večer hlásil i lano natažené přes cestu (aby prostě MUSELI zastavit) a jinde zase házeli kamení, když nic nedostali (to je taky blbý, když už nemáš co rozdávat). Defekt ve vesnici neopravovat, dojet na prázdné gumě do lesa, abys nebyl vidět.

                0 0
                • Páník  

                  hehe…jelikoz jsem spis „kochajici se“ biker,tak to se mi asi rapidne zvedne cena zajezdu…anebo budu vesnice objizdet obloukem:).Ale jo-sranda musi bejt

                  0 0
                  • blue  

                    no, jenze ona to zas takova sranda neni… kdyz ti cikanata stojej pred autem s kamenama v ruce a chtej penize, tak jsi docela rad, ze se kolem motaj vojaci nebo policajti

                    0 0
                    • Mamutt  

                      Přesně tak. I když u vojáků s kalachama hlídíjících přehradu taky jeden neví, co od nich čekat. Já si toho žebrání a jiného násilí moc neužil, bylo nás asi 8–10 na špici, naháněli jsme se navzájem do kopců a tak, závodili v slalomu mezi kravinci dolekopcom pastvinou když nebyla jetelná cesta, vesnice jsme prolítli jak velká voda. Co večer hlásil zadní voj už taková sranda nebyla. Hlavně těch pár holek, co tam byly – občas se asi už vážně bály a to moc dovolenkové není…

                      0 0
                    • JIRA  

                      Kde jsi to zažil?

                      0 0
                      • blue  

                        rumunsko-bulharska hranice… ale nejvetsi svine jsou stejne bulharsky policajti a celnici :-)

                        0 0
                        • JIRA  

                          Ahá! Už jsem myslel, že jsi byl někde na další cyklovýpravě o který nevím. Podobný vyprávění jsem slyšel od Drzouše a Kalouse z jejich cesty v Albánii. Házení kamenů je prý běžný rituál.

                          0 0
          • motylek  

            Byl jsem loni s Kudrnem v Banatu, to je čast Rumunska u Srbskych hranic.Celkem pohodový ježdění,domorodci rozumí česky a jsou milí.Všechno ostatní podle kudrnovskych tradic.

            0 0
        • bajkr  

          vypadá to dobře možna bych to rumunsko prubnul ale nevim jak to tam bude s tou ptačí chřipkou :-/

          0 0
          • Páník  

            pokud si po ceste nezakousnes syrovou slepici,tak to bude v pohode:)

            0 0
    • JIRA  

      Rád bych se podíval i sem www.fortezzebiketour.it

      0 0
    • fousac  

      jj…chystam se do beskyd.. az na moravu…

      0 0
    • zac  

      Team Bike-Forum uz ma taky vybrano… :)

      úrl:http://www.kudrna.cz/…_zajezdy.php?…

      0 0
      • BB  

        tak tohle vypada hodne dobre, chtelo by to po navratu nejakou recenzi, aby pripadni zajemci to meli pristi rok jasnejsi. Do Engadinu se chystam nekolik let a porad se nejsem schopen rozhoupat.

        0 0
      • McBlacky  

        se nemůžu dočkat :)

        0 0
      • Mamutt  

        Hmmm…

        0 0
      • JIRA  

        Pořád sháním info jestli někdo absolvoval tohle http://www.kudrna.cz/…_zajezdy.php?…

        0 0
        • Darkson  

          taky jsem na to koukal a viděl bych to na příští rok;

          0 0
          • JIRA  

            No já to vidím tak, že si koupím mapu a vyrazím. O tomhle národním parku jsem něco četl v Everestu a pak na netu ale jen o turistice. Snažil jsem se sehnat info na webu ale zatím nic. Francouzsky neumím a tak je hledání na F strábkách obtížné.......ale když jsem o TMB mohl komunikovat na francouzským fóru, tak to půjde i tady. Snad budou vědět něco víc než minule, kdy ani netušili, že se to dá na kole jet.

            0 0
            • jecnak  

              Zkus zavolat do Kudrny a dostat z nich telefon na pruvodce co tam jezdis, treba bude trochu sdilnej.

              0 0
            • blue  

              tam si vejskovej rekord nevylepsis, musis vybrat neco jinyho :-)

              0 0
              • JIRA  

                Kdyby šlo jen o rekord, tak jsem jel s Říhou a Rumcajsem a mohlo být 5600 ale ono najít něco výš v Evropě bude asi problém, tedy když jsem sledoval to jak sem zapisovali lidi svoje „rekordy“.

                0 0
    • grafik  

      snad saalbach

      0 0
    • Martin  

      Ono je to fu©k. Stejně si nakonec nejlíp zajezdíš v Berskydech a na Kokoříně:-)

      0 0
      • JIRA  

        Tak jsi měl zůstat v Rakousku dýl. :) Ivona s Lukášem se zatím tváří tajemně, když jsem si s nima chtěl vyměnit plány na letošek a nabídnout jim možnost účasti nebo svoji účast.

        0 0
      • jecnak  

        Spravne, nejvetsi prasarny se najdou stejne doma.

        0 0
    • náčelník  

      Já tak maximálně přes Smrk do Polska a přes Jizerku zase zpátky :)

      0 0
      • Honzas  

        ja to jezdim obracene, kdyz nahodou do tech koncin zavitam;-)

        jinak k otazce, mam v planu nekdy v zari na ctrnact dni korsiku nebo sardinii, a taky nejaky prodlouzeny vikend nekde bliz.

        0 0
    • tutite  

      Něco z toho: Gardafest 4–5/06, Willingen 6/06, Salzkammergut 7/06, Lavarone snad.

      0 0
      • JIRA  

        GardaFest je až takhle pozdě? Jsem myslel, že to bývalo tak o měsíc dřív.

        0 0
    • lidumil  

      My konečně chceme na Gardu, někdy v květnu, tak uvidíme.

      0 0
      • bajkr  

        kolik vás bude? já se tam chystám taky

        0 0
        • lidumil  

          No tak asi 2–3, jen zatím vůbec nevím kde bydlet atd. Chtěl bych v tom českým kempu v kaarvanech, někde najdu odkaz a hodím ho sem.

          0 0
        • lidumil  

          Tady prej je docela slušný bydlení a ne za moc – xcentrum.weba­plikace.com/

          0 0
          • Vladimír  

            no zase tak levne to ubytovani neni, mam v Dolomitech ubytovani v apartmanu za 14 EUR na den

            0 0
            • JIRA  

              Jsi to Ty co měl v popisu dovolené z Dolomit napsáno: „na chatě xxxxx je možné si sníst svoji svačinu“? :)

              0 0
              • Vladimír  

                asi ano, ale reagoval jsem na ubytovani za cenu 5 900 a take si musis snist svoji svacinu :-)))

                0 0
              • Vladimír  

                joo a navic je to za cenu v karavanech, myslim, ze vlastni sprcha a vlastni postel je trochu neco jineho jako karavan. Ale nic, to byla jen poznamka, jestli je tady vice bikeru, kteri jezdi jen do hotelu s polopenzi, tak jsem ticho. Ja se radeji najim ceske konzervy a jedu tam trikrat nez jet jednou

                0 0
                • JIRA  

                  Ceny ubytování jsem nesrovnával. Nemám nic proti tomu, když si člověk veze do ciziny jídlo a vaří si. Docela mi ale přijde divný, když někdo dorazí do restaurace a vyndá si svoje pivo a řízek. Cedule „NO PICNIC“ ledacos naznačuje.

                  0 0
                  • Vladimír  

                    no tak to s tebou plne souhlasim, to se nedela ani kdyz tam cedule neni

                    0 0
                  • zbartos  

                    Ahoj Jiro. Muzes mi prosim odpovedet na muj dotaz, ktery jsem Ti poslal na e-mail adresu u vedenou v Tvem profilu ? Nebo mas nejakou jinou adresu, kam mam psat ? Diky predem za odpoved.

                    0 0
                    • JIRA  

                      Je to jen shoda jmen. Pošlu jim na Tebe spojení. Pokud Ti k tomu budou mít co říct, tak Ti to snad napíšou ale obávám se, že už je to příliš dlouho a tu cestu neplánoval ani jeden z nich – byli jen účastníky zájezdu. :)

                      0 0
            • lidumil  

              Jde o to kde v Dolomitech, protože Garda je obecně velmi drahá. Ale můžeš sem hodit na to ubytování link? Dík.

              0 0
          • JMT  

            jedete z malym ? takz uvazuju o garde nako na jare…

            0 0
    • Hanz_Zlin_CB  

      do 17.7 budud jezdit porad v okoli Kaiserslauternu Saarbruckenu Pirmasenu trati je tu dost a dost

      0 0
    • speedy gonzales  

      kdyz bude vizum..USA

      0 0
    • Radek Broz  

      Lakal by me jeden zavod nemeckyho DH poharu – konkretne Steinach, kterej je ode me 150 km (doporucuju tuhle mapu – jdou tam zadavat i cesky mesta a treba animace cesty je fakt vyborna: http://www.de.map24.com/) Kdyz na to datum nedaj Vsenory, tak se uvidi. Startovny predem je 30€, na miste 40€, ale je v tom lanovka. Podle financni situace bych se taky konecne rad podival do Geiskopfu.

      0 0
    • Vladimír  

      chtel bych do dolomit, mate nekdo nejake zkusenosti? na silnicce jsem tam byl aspon sestkrat, ted chci zkusit horaka

      0 0
    • TinkTink  

      2006 – Slovakia…par vikendu – asi tak 6 – tam ztravim v plnym vypeti vsech sil a to hlavne o vecernich party :o))

      0 0
      • Radek Broz  

        Hmmm, pri stavajicim poctu DH zavodu v CR zacina byt vyhodnejsi bydlet na Morave, kde se sice jede jen 1 ze ctyr zavodu, ale Slovensko je ostamtud mnohem bliz.

        0 0
    • goofy  

      No jelikoz se budu poflakovat po Beskydech, tak sem tam urcite zabloudim do Polska nebo na Slovaky, ale na kole se d zahranici nikde nechystam… Jedine na hrebenovku prez Nizke Tatry nabo Velkou Fatru… Ale to peshky.

      0 0
    • climber  

      Jako každý rok Slovensko – bikový ráj na zemi. Když to dopadne tak i Alpy, ale Slovensko je pro mě důležitější.

      0 0
    • Verte  

      Slovensko – Bešeňová. Sympatická malá vesnička s termálem. Možnost levného ubytování ve spoustě privátů. Slušný lidi, dobrý pivo a pica. Kousek Chopok, Demenovksá dolina. Liptovská Mara. V Liptovském Mikuláši i v Žilině je slušný fitko. Je to ale vhodné spíše pro jaro a nebo podzim. Ten termál má pře 40 stupňů a tak v létě v něm bude moc vedro. Ráno vyrazíte na kolo, odpoledne do termálu a večer do hospody. Můžete i kombinovat, termále jede do 21 hodin. Voda má příznivé účinky na pohybový aparát. Kurňa já su jak jejjich agent…už končím.

      0 0
      • JIRA  

        V Bešeňové jsem byl několikrát ale naposledy se nám tam ani nepodařilo zaparkovat. Nejlepší bylo jezdit tam po lyžování na Chopku.

        0 0
      • goofy  

        Naposledy, kdyz sem tam byl v lete, tak sem byl ubytovany v Liptovske Sielnici, a do Besenove sme jeli na kolech… Jinak tam to je nejlepshi v zime, kdyz je venku kolem –10, a clovek leze do te teple vody… :o)

        0 0
        • VencaV1  

          Jo v zime po lyzovani je to parada, akorat by tam nemuseli jezdit autobusy ukrajincu, kdo se tam ma s nima koupat. :)

          0 0
          • goofy  

            Ja ti nevim, ale kdyz sem tam vzdycky byl, tak bazen byl skoro prazdny… ;o)

            0 0
    • VencaV1  

      Doufam ze jako loni v Holandsku, na vypujcenym MTB znacky Favorit. Fotky sem snad radsi davat nebudu. :)

      0 0
    • zbartos  

      Mám v plánu zkusit na MTB Černou Horu/Crna Gora/Montenegro (cca 6 tras okolo 40 km/+1500 m prevážně MIMO ASFALT – Durmitor, Sinjajevina, Maganik, Bjelasica, Prokletije, Komovi, Kucke krajine. Bude to ovšem spíše objevitelská výprava asi i s občasným tlačením kola a s občasným spaním ve stanu v horách ve volné přírodě. Pokud máte někdo zkušenosti s VHT ( www.czex.cz/…tos/hory.htm#vht ) a máte předběžně zájem, dejte mi vědět.

      0 0
    • Medunka  

      Mozna uz za par dnu na Mallorce ;-) Kdyz se mi ten zavit nevrati do puvodni pozice a urcite Slovensko ;-)

      0 0
    • RUMcajs  

      Zatim hniju v Irsku, ale chysta se expedice do Kanady nekdy v srpnu :-)

      0 0
      • seis  

        to by me zajimalo – kam do Kanady? Momentalne travim zimu v Rockies…

        0 0
    • tulda  

      haha, jedu první (příští tejden Bormio)

      0 0
    • zac  

      100… o:-)

      0 0
    • JIRA  

      …a ještě v červnu okoukout www.bike-pinzgau.at/…map/bikemap/ zrovna bude zahájení sezóny v Saalbachu tak asi i zkoukneme, jak se to má dělat. :)

      0 0
    • tom xtr  

      Letos absolvováno na MTB oblast ve Swiss – Jungfrau (Grosse Scheidegg, Manlichen, Kleine Scheidegg, Wengen, Muren, Bussalp, First – Faulhorn, …). jako MTB trouchu specifické, ale můžu doporučit. Odkaz : www.myswitzerland.com/…/bFinder.cfm#…

      Loni Rakousko – oblast Seefeld a okolí – pro MTB krásné – vřele doporučuju. Odkaz : www.seefeld.at/…inbiken.html?&L=1

      0 0
    • JIRA  

      …a takhle tam (a kousek jinde kde nesněžilo) bylo :)

      modrej.info/thum­bnails.php?al­bum=15

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.