• tomoun

    Tenhle dotaz je asi na starší bikery,jde o to že:když jedu rovinatou štreku,kde mě nic nenutí jít ze sedla (Praha-Poděbrady třeba) a furt dřepím odkrvuje se mi „příro“ prostě zdřevění jak přesezená noha(bez poznámek prosím).Musím vždycky do pedálů aby se mi „to“ prokrvilo.Nejhorší na tom je že se ty periody (kdy musím do pedálů) uměrně zkracují se vzrustající vzdálenosti,takže kiolem šedesátého kilometru už mě přestává jízda bavit.Chci zkusit jiné sedlo(s dírou),ale 20 let se mi to nedělo a to sem jezdil na skořepinový sesli na silničce.Má někdo řešení???Jsem starej??Prostata??

    0 0
    • náčelník  

      Mně se to stává po prvních deseti-patnácti kilometrech. Na chvíli jdu do pedálů, než to odezní a pak už mi to dá pokoj. Jsem jen o málo mladší než ty.

      0 0
    • pavelr  

      Zkusil bych se zeptat spíše na iVelo, mám pocit že jsem tady v tuhle chvíli druhej nejstarší. Mně se tohle někdy stane, když jedu chvíli ze sedla a pak si sednu.

      0 0
    • tjuren  

      Prostata to není, ta je skovaná v malé pánvi, ale s věkem to souviset může. Prokrevní přirození s věkem klesá a tedy se může při vnějším tlaku projevit. Tvůj problém nemám, ale občas se musím ze sedla zvednout a probrat vercajk uz od dvaceti let.

      0 0
    • JSt  

      nejen mne tento problem vyresila zmena sedla. doporucuji jakekoliv wtb s lovechannelem.

      0 0
      • tomoun  

        Mám vytipované něco od BBB-Bsd 08,Specialized Avatar-Alias,Fizik-Dolomiti,WTB-rocket „V“,Pells-RSC comfort TI-to asi vyhrává.Má s nimi někdo zkušenosti?Část tipů mám z BF ale shrňme to.

        0 0
        •  

          Sice je mi „teprve“ 36, ale to co popisuješ mě přesně dělalo sedlo Fizik Dolomity.Trápil jsem se na něm tři roky. Teď jezdím kožený WTB Lazer V Team (1100 kč na bikezone.cz) a naprostá spokojenost.Ahoj

          0 0
        • tjuren  

          Fizik Dolomiti nebrat, musel jsem se ho zbavit. Na foru je kupec, timto ho pozdravuju, ale myslim, ze vedel do ceho de.

          0 0
          • djano  

            Kazdy je iny, mne Dolomiti vyhovuje. Opisovane problemy mi robi napr. Ritchey Vector.

            0 0
        • Meesha  

          Dolomiti sem mel a bylo v pohode. Ale SLR je lepsi :-)

          0 0
        • stream  

          Od té doby co mám WTB Rocket V Race je po problémech. Doporučuji!

          0 0
    • Pebe  

      Mě se to stává když sedim dlouho na špičce sedla. Možná bych nejdřív zkusil posunout sedlo dopředu a špičku trochu níž.

      0 0
      • tomoun  

        To jsem zkusil a dal jsem kratší představec ale k výraznému zlepšení nedošlo.

        0 0
    • Ice-goofy  

      Ahoj ja sice nejsem tak star, ale resil jsem podobny probny a vymena sedla to vyresila :)

      0 0
    • Darkson  

      zlatý bolesti zad a ruku, koukám… mne se tohle stávalo na rotopedu a řešil jsem to tím, že jsem z něj slez. ale to jsem ti asi moc nepomohl:-/

      0 0
    • Martinkaa  

      No sice nejsem chlap a nedokazu si presne vybavit tvuj problem… V oblasti, na ktere se sedi na kole :-), vede hodne cev a nervu a vubec cela oblast je hodne prokrvena, takze to chce, myslet na to, aby si clovek obcas poposednul… Jezdim do Olmika do skoly asi 40 km s baglem na zadech, takze se mi na silnici obcas taky stane, ze mi trnou trisla, zapesti nebo za krkem. Rekla bych, ze je to normalni, pokud se clovek moc nehybe… Sedatko muze tvuj problem vyresit bud castecne nebo uplne. Ale pokud s tim mas problem cim dal vetsi a fakt te to otravuje, tak bych nevahala a navstivila urologii.

      0 0
    • lubos  

      musis sedet na „kosti“ .. zmenit sedlo/posed

      0 0
      • tomoun  

        vždycky jsem měl rád nataženější posed ale asi jak roky příbývají......je třeba přidat podložku a změnit sedlo

        0 0
        • lubos  

          co sklonit spicku sedla ?

          0 0
          • tomoun  

            to jsem zkusil-a nic

            0 0
            • lubos  

              Tak vymen sedlo. Nejlepe spicate, takovej trojuhelnik. Proste to citlive v rozkroku by se nemelo sedla ani dotykat, natoz na tom sedet. Nebo jeste me napadlo, jestli nemas sedlo moc dozadu …

              0 0
        • MartinXC  

          Podle mojí zkušenosti je lepší mít tvrdší tvarované sedlo+anatomickou vložku v gatích (fy Sugoi nebo podobné) než měkké sedlo a vycpávku v gatích z nejnižší cenové kategorie. Ještě jeden postřeh k oblečení – vysoko vytažené a zařezané gatě taky moc nepomůžou hladkému oběhu krve mezi nohama.

          0 0
          • tomoun  

            Kaťata potřebuju to jo ty mám taky v plánu.Srovnávánim jsem zjistil že mám nízkou „vystýlku“

            0 0
            • lubos  

              jinak ano … to taky hodne zavazi, pokud jse spatna vystelka.

              0 0
    • MartinXC  

      Hele to znám, nejhorší kombinace je znecitlivění s promrznutím. Příčiny vidím v kombinaci:

      • míra osezení zadnice (když jezdím míň, zlobí to, když měsíčně aspoň 500km, tak nic)
      • příliš pohodové ježdění (když člověk jen tak došlapuje, celou dobu sedí na zadnici. KDyž pořádně nohy zabírají, tak je zadek docela odlehčený.
      • sedlo (tvrdost, plocha styčné zóny, nastavení úhlu), posed (zátěž rukou a zadnice), komfort plášťů
      • nedostatečný odvod tekutin (vnitřní tlak na močové cesty) – to je ten fenomén že se to projevuje někdy.

      Pár sedel jsem vystřídal a nejvíc negativně se na tom problému projevovala zvednutá špice sedla (relativně v posedu). Ale vloni jsem si dal říct a po 10–20km dám pár set metrů ze sedla a problém jsem nezažil (třeba na celé trase Brno-Ostrava).

      Jediná metoda je laborovat s posedem a jezdit, jezdit, jezdit…

      0 0
      • tomoun  

        Omrznutí a prochladnutí můžeme vyloučitv takovým chladu štreky nejezdím.Vikendovej jezdec nejsem tak je zadek taky zvyklej.Kolo mám pět let a začalo mě to zlobit minulou sezonu.Úraz jsem neměl,no zkusím to sedlo-nový,třeba se mi mění anatomie,stejně jako ženskejm v přechodu

        0 0
        • MartinXC  

          Možná jsi sedlo za těch pár let proseděl (ztratilo vlastnosti) – zkus sehnat stejné, nové – na zkoušku, než začneš hromadit sedla ve sklepě.

          0 0
          • pos3k  

            v lete jsem „prosedel“ sedlo („zniceho“ nic me bolela zadnice po 20 km), poridil jsem nove- jine (laborovani s posedem atd :-(

            0 0
            • MartinXC  

              To je jak s botama:

              • když zjistíš, že ti sedí, koupil bys ještě dvoje, ale ony se už nedělají …
              0 0
              • tomoun  

                No boty mám fakt skvělý „Joh Lock“ nebyly drahý a zdá se že mi je šili na míru ale už se rozpadá vystýlka na patě

                0 0
          • tomoun  

            To sedlo už neseženu,byl to standard Author kterej Author montoval na Author.Lehce vycpaný a ůzký.Ale snad díra a sedlo kolem ní pomůže.Dost se mi líbí Pell's RSC comfort TI

            0 0
            • MartinXC  

              Na silnici není špatné sedlo Arione, i když jsem potřeboval cca 1000km, než jsem je trošku naseděl na svůj zadek. Na biku mám silniční Gipiemme G124max, to mi sedlo po první vyjížďce. Od Pellse jsem měl tuším RSL – nic moc, spíš nepohodlné.

              0 0
          • MARIN  

            Ted jsem si vzpomel mel jsem podobny problem asi pred 4 lety. Tak po 1hod jizdy desna bolest. pomahalo jen zvednuti ze sedla a stejne ne moc na dlouho.Zkousel jsem otacet predstaves,sedlo dopredu/dozadu, spicku sedla vic dolu a nic nepomahalo az jsem jednou strcil ruku mezi sedlo a zamek sedlovky a zjistil ze mam sedlo tak prosezene (nejaky Specialized Ti – 4roky stary), ze kdyz sedim opira se spodek sedla o zamek sedlovky a veskery vibrace se prenaseji. Vymena za prkno Pels RxTi pomohla.

            0 0
      • Glum  

        100% souhlas. Znám to, když vyjedu na turistiku s rodinou a jen tak šolíchám nohama. když jedu normálně, vlastně moc nesedím, jak nohy zabírají. Nidy jsem to nezažil na silničním kole (přestože sedla vozím stejná na silnici i na MTB) – na silničním mnohem častěji jezdím „ze sedla“. S věkem to souviset bohužel může.

        0 0
      • B0B0  

        Mne sa to stava, ked pocas jazdy na biku myslim na sex a nevsimnem si to.

        0 0
    • kovar  

      občas se mi to stávalo, ale o té doby, co vozím sedlo s dírou, už ne.

      0 0
    • kankrlicek  

      :)

      0 0
    • jecnak  

      Zkusil bych vymenit sedlo, nebo zmenit trochu posed. Ja mel tyhle problemy se sedlem Ritchey, pomohla az vymena sedla.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ja by som tipoval na sedadlo. Mal som to obcas a po vymene biku (teda i sedadla) to zmizlo. Mozno preto, ze som z toho uz vyrastol. :-))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.