Běžecká obuv - poraďte prosím

76 nepřečtených
  • Kóča Popovič

    Po letech jsem se rozhodl, že vyplním zimní čekání na kolo občasným během (nikoliv na lyžích). Rád bych se Vás zeptal na Vaše zkušenosti s jednotlivými značkami běžeckých bot. Uvědomuju si velkou subjektivitu danou cenovými relacemi, tvarem nohy atd., nicméně se třeba shodnete, že boty značky „Jarda“ nic nevydrží, zato značka „Pepa“ dělá držáky. Děkuju Vám za Vaše poznatky.

    0 0
    • Hanz_Zlin_CB  

      mno myslim ze toho o botech vim dost a dost, takze zkratka a jasne New Balance bych uprednostnil.

      0 0
      • dydy  

        Ano, kvalitou jsou NB rozhodne nejlepsi, bohuzel mam hodne uzkou nohu a tak uz leta beham v adidasech, ty mi naprosto vyhovuji, i kdyz asi vydrzi tak o polovinu kratsi dobu. NB pry vyrabi vice sirek, ale nevim kde je obchod, kde maji vyber a taky trochu poradi. Jestli znate, poradte (nejlepe Praha nebo Krkonose / V Cechy). Nekdo si u NB stezuje na vysoky kotnik, ze z toho muze bolet achilovka, ja mel jediny model a mel jsem podobny problem (drelo me to pod kotnikama). Co se tyce zivotnosti nemaji konkurenci.

        0 0
        • Haryk  

          Taky dávám body Adidasu.Měl jsem dvoje, lehký, pohodlný a nevážil jsem si toho.Z rozmaru jsem si koupil Assics a bolely mě z nich kotníky a kolena.Takže mám opět zlatý Adidy!!!

          0 0
    • Lance  

      Sorry,ale vyuziju Tvuj thread:) Nevito nekdo o nejakych botach na squash v cene kolem (nejlepe do) 1000,– Kc,treba i ve sleve. dik

      0 0
      • wertigo  

        na skvos staci jakekoli salovky ne? mel jsem botasy za 600,– vydrzeli 6 let(salovou kopanou) ted ma new balance za 1000,– a taky pohoda.

        0 0
        • Lance  

          no ja v to doufam,protoze se mi do toho nechce vrazet nejak moc,ted jsem se dival ve sportisimu na ty kappy za sedm stovek myslim,ale nevim,vadi mi asi ty tkanicky jak jsou vic na boku a ne primo uprostred nartu

          0 0
          • Hanz_Zlin_CB  

            www.botas.cz ceska bota celkem dobra cena ktera odpovida myslim ze si vyberes

            0 0
          • wertigo  

            ted tak delaji moderni fotbalove kopacky, s tim zkusenosti nemam, ale nebal bych se, ze by sis tkanicky prislapaval nebo tak neco, ty tkanicky jsou pod necim jeste schovane ne?

            0 0
            • Lance  

              to vim,ze v tom behaj kopalisti,ale na tech kappach ty tkanicky schovane nejsou

              0 0
    • kankrlicek  

      Domnívám se, že budeš běhat hlavně za tmy, tedy po asfaltu. Ber tréninkovou maratónku. V této třídě dělají dobré boty všechny slušné firmy. Ty NB jsou dobrý, Assics taky.

      0 0
      • Hanz_Zlin_CB  

        pojem maratonky znam az moc dobrekamaradi je fasovali na sportovni skole ani nevim jestli se jeste delaj ale byli dost dobry

        0 0
    • Hanz_Zlin_CB  

      jinak na www new balance je spousta kvalitnich informaci

      0 0
    • Elwing  

      mám jen ty nejlepší zkušenosti s běžeckýma botama NB. Ani si nedokážu vzpomenout, kdy jsem si je to vlastně kupovala, bude to hodně let. Vydržely tréninky průměrně třikrát až čytřikrát týdně, ale i běhání v lese. Vůbec se neroztrhaly. Teď už nejsou tak měkoučké a pohodlné, ale pořád v pohodě. Až budu kupovat nové, tak jedině NB.

      0 0
      • MartinX  

        I já se přikláním k NB – v podstatě téměř každý rok kupuji nový a starý nechávám na dochození a ne a ne je rozdrbat… takže mám doma ve skříni tři páry docela ještě solidních bot! :))) Hlavně mě meďí pohodlnost a komfort nošení od prvního nasazení! Na běhání příjemné bačkory v kterých se dá v pohodě běhat i 1/2 maraton! :) Ale určitě jsou i jiné značky – k nim se nevyjadřuji – neb neznám současný stav kvality, ale moc se mě ty technoidní křápy nezamlouvají! :(

        0 0
        • Elwing  

          Z jiných bych brala Asics, možná Mizuno. K adidaskám mám osobní odpor a Nike neuměj dělat boty na běhání

          0 0
          • Mamutt  

            Co máš proti Adidasu? Když jsou slevy, je každá značka můj kamarád :o)

            0 0
            • enjoy  

              jj,zrovna tobe budeme tohle verit!:-D

              0 0
              • Mamutt  

                Tsss… kdybys ale chtěl modrej Ringo + podložky pod forbec, tak už jsem to z biku sundal :o)

                0 0
                • enjoy  

                  me se bohuzel 10mm podlozka nevejde:-). ale dekuju zanabidku:-),vazim si toho.

                  0 0
    • pos3k  

      poznatek: vyhledavani te treba prekvapi :-)
      enjoy it ! http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
      • Kóča Popovič  

        Jednou nedám vyhledávání a hned se chytím :o). Přiznávám se. Když se to týká kola, hledám vždycky, ale tohle jsem vypálil od boku (mylně jsem se domníval, že o běhání na BF nic nebude). Každopádně se omlouvám a děkuji za odkaz.

        0 0
        • pos3k  

          neni zac, omlouvat se nemusis! …i kdyz snad kazdy uz vi, ze na b-f se resilo snad vsechno mozne :-)) (a pro ty co to nevi tak je tu sposuta „expertu“ co pomuzou)

          0 0
    • Nikdo  

      Jako vetsina tady mam take NB, protoze nektere jejich modely nevypadaji jako abstraktny plastova mozaika. Jinak je to standartni cinska „kvalita“ – krive svy, co bota to orginal, ale to uz je dneska norma :o| Bezecke boty nejsou delane aby vydrzely, takze pokud prezijou celou sezonu muzes byt rad.

      0 0
    • emarco  

      V poslední době má boom značka New Balance. Ale osobně mám zkušenosti s botami Adidas – nevyhovali, mají velice úzký profil. Momentálně mám Asics GT2100 (http://www.asicseu.com/web_at/(h3zg0zfyane5fjf4hur­tp145)/_pool/i­mages/big_prod­/TN506_0191.jpg ) cena je okolo 3,6. Jsou to velice pohodlný boty. Osobně bych dal raději přednost botám Asics nebo Mizuno než NB! Stačí se podívat na profesionální bežecké pole… Nevím, jestli trpíš třeba pronací nebo něčím jiným (jestli ano, poraď se s lékařem). Hlavně si boty vyber alespoň o půl čísla větší než normálně kupuješ!

      0 0
    • jonti  

      Mne najviac vyhovuju adidasy, new balance mi boli velmi siroke, a take vseobecne divne. Nevydrzia nejak extremne dlho, ale mne to ani velmi nevadi. Teraz v zime na vacsine modeloch vadi ze je v nich zima, v lete su fajn.

      0 0
    • vzduch  

      A co tak Salomon, skvělé upínání, nerozvazujou se mi tkaničky při běhání po lese .

      0 0
      • Mamutt  

        Mně se ta šňůrka po necelém půl roce rozedřela. Reklamace neuznána, že prý je to běžné opotřebení a ať si tam tedy navlíknu normální tkaničky.

        0 0
    • Kenici  

      Mám „Adidi“ už třetí sezónu, model teleo (to jsou ty modrý hadrový)…běhám i přes zimu ve sněhu a stále držej fest! Pardně lehký a držej nohu. Podrážka drží, jen na tom sněhu to občas klouže :o)

      0 0
    • emarco  

      Měl by jsi hlavně napsat, kolik do toho chceš investovat, kolik toho hodláš naběhat a kde budeš běhat – silnice/les. Snad jsem na nic nezapomněl;-)

      0 0
      • Kóča Popovič  

        Máš pravdu, ale jak jsem napsal v úvodu, šlo mi spíš o subjektivní pocit a stejně tak víceméně subjektivní náklonost ke značce. Spíš „hitparáda“ než souhrn odborných rezenzí. Například mě velmi překvapila jednoznačná převaha kladných bodů pro NB. Očekával jsem souboj tradic (Adidas, Puma, Reebok, Nike).

        0 0
        • emarco  

          NB nejsou špatný, ale můj žebříček by vypadal takhle 1.Asics 2.Mizuno 3.NB/Nike. Ale subjektivně je propast mezi druhým a třetím velká… Asics a Mizuno jsou velice kvalitní běžecké boty s tradicí – ale to už jsem psal. Jestli se nepletu, tak běžeckou botou s nejlepším poměrem cena/výkon pro rok 2005 byla zvolena Asics GT-2100.

          0 0
        • MARIN  

          Kdyz jen subjektivni pocit a naklonnost tak nejlip se mi behalo v Asics (byl to nejaky model urceny pro orientacni beh), NIKE s tou jejich vzduchovou pic.vinkou v podrazce mi vydrzely jen jednu zimu nez praskl ten vzduch (takze NIKE uz nikdy – ale na jejich salovky si zatim 2roky nemuzu stezovat:). Adidas byli hrozny a rychle jsem prodrel vnitrni polstrovani a podrazka taky mizela pred ocima (beham tak z 90% po lesnich cestach a zbytek asfalt). Ted mam druhym rokem na behani Reebok a ty jsou zatim bez pripominek. Dalsi botky budou bud znova Asics nebo NB.

          0 0
    • KubaBajk  

      Prosimvás, nemáte někdo srovnání velikostí bot Mizuno a Salomon?

      Chci jít do Salomonů ale nemám Salomony v blízkosti…Mizuna mi sedí ve vel. 44.

      Salomony bych chtěl SpeedCrossy 3

      0 0
      • vitan  

        zjisti si to v centimetrech a porovnej. Střihově to je ale jiná bota

        0 0
        • KubaBajk  

          Změřil jsem stélku, má 29,5cm. Střihově jakože užší?

          0 0
          • vitan  

            měl bys to mít přímo na jazyku – eu, usa, jap a cm…většinou:)

            Mizuna jsou obecně širší oproti SpeedCrossům.

            Budeš to mít do terénu? Když ne, tak si je odvaříš rychle;)

            0 0
            • KubaBajk  

              Jo, Mizuna jsou opravdu širší, snad proti všemu co jsem nosil…ale dlouho jsem nosil i Merrelly , jsou určitě užší než Mizuna a v pohodě.

              Tak jsem si říkal, že by užší střih nevadil, pokud se trochu přizpůsobí.

              Do terénu bych je neměl.

              0 0
      • black.horse  

        Běhám Mizuno Ultima silnice/Asics Fuji-Trabuco trailovky a zjistil jsem že Salomon/Inov8 mají obecně užší střih, lehce nižší nárt. Velikosti na délku podobné, Inov8 dokonce delší. Ale úzkost a provedení peklo. Inov8 jsou měkké jak Jarmilky. Salomon má více střihů, ale nesedli ani jedny. Navíc úzké na vnitřní strany u odrazové části, měl jsem pocit, že spadnu z podrážky dolů na asfalt. Nejblíže střihem k Mizunu byly Fellraiser, které jsem nakonec nadšeně koupil, ale po dvou bězích s drobnou ztrátou prodal – prostě to nešlo. Ač mají pěkné provedení i pěkný design, tak končím s experimenty s nimi.

        0 0
        • KubaBajk  

          Tak díky vám oběma za postřehy. Mrknu jinde.

          0 0
        • krabica  

          Trailroc od Inov-8 jsou trochu širší…

          0 0
          • black.horse  

            Měl jsem je na noze a jsou prostorné dost celkem, dokonce mi stačili o číslo menší než mám jiné boty, hlavně INOV-8 TRAILROC 255, které mi přišli dle fotek krásný a chtěl jsem si jimi udělat radost, ale po nasazení v obchodě přišlo zklamání, je to jak ponožka s nalepenou podrážkou, vůbec mi nesednul ten látkovej měkkej vršek a celkovej střih boty:-( já už mám jasno, po pár pokusech a mnoha zkoušeních se rozhoduju do dalších (letních) terenních bot mezi Asics Gel Fuji-Trabuco 2 a nebo Mizuno Wave Cabrakan 5… zatím vedou Asics, ale musím je sehnat v tý červený barvě, protože vhodná barva mě dokáže až o 15% zvýšit výkon:-D

            0 0
            • McBlacky  

              na inov si chce zvyknout. Ten vršek ale celkem vydrží, teda na botu téhle kategorie a váhy. Obecně jejich boty, byť s větším rozdílem jsou hodně adaptabilní k povrchu nebo jak to říct, prostěto není tank jako Salám nebo i to mizuno ale vlastně většina značek.

              Osobně bych je nedoporučil nikomu přes 75kg :) rozhodně to nejsou boty pro každého.

              0 0
              • Smazaný účet  

                tak tak, my tlusťoši potřebujeme boty s podrážkou, jinak budeme mít do chodidla vlisováno půl lesa :-)

                0 0
              • black.horse  

                Mě hodně vadilo, že když jsem zvednul prsty na noze, tak jsem měl pocit, že je vytahuju z tý látky a při položení směrem dolů mi ještě škrtly o hranku toho pevného lemu… ale jak píšeš, s mejma 106kg bys mi je asi nedoporučil:-D

                0 0
              • jeffino  

                já běhám 2 páry trailrocků s váhou 82–5kg a žádnej problém, jsou to hlavně super lehký botky na nějaký závody, jak dělaný. To třeba asicsy po stejným objemu km se mi prorval svršek.

                0 0
                • McBlacky  

                  trailroc vydrží snad nejvíc co jsem slyšel od Inov. Půjdu do nich taky

                  0 0
                • krabica  

                  Mám 245ky, 87kg, jsem spokojen sedí parádně a zatím drží. Ještě mám 155ky, ale ty jsou docela úzké a v podstatě mi na šířku sedí tak tak jen při běhání bez ponožek a s vyndanou vložkou, ale no to jsou dělané…

                  0 0
              • 01carbon  

                cca 85kg, po 2týdnech zvykání na 245 (které jsou méně odtlumené než 255) jsem v nich bez problémů odběhnul 17km. Ale na silnici bych je nebral. Na druhé str. třeba addi Riot4 mají po 2 letech a cca 1,5k km stále ještě 1/2 vzorku a po zalepení drobné praskliny svršku budou běhat dál :-)

                0 0
      • KubaBajk  

        Mno a co Karrimor?

        0 0
        • vitan  

          nechceš běhat v terénu a vybíráš samé trail boty.

          Pokud chceš nějaké držáky u kterých zřejmě neuděláš chybu, tak bych zkusil něco ve stylu:

          Adidas Response Cushion- používám je už zřídka na objemový trénink po asfaltu. Mají odpružení ve špičce i patě. Přešel jsem na barefoot boty New Balance/Vibram Five-Fingers.

          0 0
          • NikiC  

            Jak se v tom běhá? Já jsem je zkoušela v obchode a měla jsem z toho taký divný pocit. Klasická běžecká bota mi více drží nohu a cítim se v ní bezpečneji, že si nevyvrtnu v terénu kotník. Koupila jsem salomon http://www.salomonshop.cz/…s-3-w-366392 a je to jak v pantofli, skoro ji na noze necítím ale drží.

            0 0
            • McBlacky  

              Wingy jsou už celkem tank, spíš na dlouhý akce v terénu, nebo nějaký traily s šutrama a drtí. Záleží co běháš…

              0 0
    • veronikanev  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • dobytek  

      mně vyhovují Nike, tyhle Pegasy jsou za 11 stovek luxusní boty

      0 0
      • běhač  

        Nedávno jsem četl o běžeckých botách Nike Flyknit Racer, že jsou hodně lehké takže se v nich dobře běhá. Pro mě určitá nevýhoda že jsou na užší nohu ale hodnocení mají velmi zajímavé. článek – http://blog.mujbeh.cz/…ezecka-bota/

        0 0
    • AlenaVal  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse