znizenie zdvihu duke xc '02 80mm

11 nepřečtených
  • jonti

    neviete ako znizit zdvih na duke xc 80mm? myslim ze ak pridam asi 2 cm podlozku k negativnej vidlici, tak by to mohlo ist. Pozeral som ale v manualy a tam vidim ze zmena zdvihu medzi 80 a 100 mm sa robi v pravej nohe kde je tlmic. Pozeram ze tym ze ak tu podlozku dam do lavej nohy tak bude ta pruzina po nafukani vzduchu viac stlacena, ak to dam do pravej tak to bude natvrdo ze sa viac nevysunie? Ako by ste to spravili? Chcem mat zdvih tak 65mm.

    0 0
    • TinkTink  

      no hlavne kdyz nedas tu podlozku pod tu pruzinu a snizis ten zdvih, tak ta vidle bude kopat…si myslim :) – to uz ta negativni pruzina bude moc kratka…

      PS: 65mm je fakt…divny :)

      0 0
    • zirecek  

      fakt se mi libi jak sme se kdysi do krve hadali na starem BF o zastavani 100mm. Posledni dobou slysim o tom, jak nekdo chce prekopat 100 na 80 a ted i dokonce 80 na mene. Tehda mi nikdo nevysvetlil a ani ted nevysvetli vyznam 100mm na HT pro XC ci Marathon… :o)

      0 0
      • TinkTink  

        no ale ty si to nechces nechat vysvetlit – ty jses chrt a ty se sklebis i nad 1mm zdvihu :o)…

        0 0
        • zirecek  

          nesklebim, jen rikam, ze 100 je na XC a Marathon moc pri HT, to uz proste nestiha zadek…80 este beru, :-).

          0 0
          • kovar  

            s tim bych zasadne nesouhlasil.

            0 0
            • zirecek  

              Proste si jen myslim, ze z logiky veci pri 100mm na predku, uz to chce nejaky zdvih i dozadu na marathon, XC. Jinak je 100mm zbytecne moc, 90% sluzbu udela 80mm. Chapu HT s 100mm na 4X ci DH, ale to je uplne neco jineho.

              0 0
              • kovar  

                ale 100mm uz je standart pro turistiku. Ona totiz predni vidle reaguje i na narazy ze zadniho kola.

                0 0
                • zirecek  

                  standart pouze z hlediska nabizeneho zbozi v obchodech. Vysvetli turistum, ze by jim mnohem vice vyhovoval pohodlnejsi ocelovy ram na turistiku nez hlinik. Se zadnim kolem mas recht, to se malo resi. O to vice, ze narazy od zadniho a predniho kola se setkavaji v zadech…

                  0 0
      • kovar  

        80mm a 60mm. to neni nic pro turisty. NEni treba nic vysvetlovat, zalezi na vkusu kazdeho. Nekdo nechce pruzit jiny jo, zivot je pestry. Pozastavovat se nad nejakyma nekym, kdo ma 80 a chce 60mm? Proc? Staci mu ve sjezdu natrhnout zadek a ve vyjezdu ho nechat daleko za sebou i s jeho 60mm a je to. V kazdem pripade to nebude tim zdvihem, ale nohama, ze jo.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.