Sedlo Specialized BG2 MTB Pro - zkušenosti?

14 nepřečtených
  • greenhorn

    Jezdíte někdo toto sedlo? Uvažuji o něm a tak bych uvítal, kdyby se někdo podělil o zkušenosti, tzn. pohodlí, kvalita zpracování, apod. Děkuji.

    0 0
    • zubus  

      Predvcerom som si ho kupil. Este som nesedel, bo nemam cas. Ale dnes sa k tomu dostanem, mozno. Mal (mam este) Selle Italia Flite Ti. Mne ale napriek obrovskemu mnozstvu pozitivnych recenzii nesedi. Skusil som chvalene Fizik Gobi, ale len na 15 min, a pocit ako pri Flite ( tlak na … no, trpne mi cela ta stredna cast „taint“). Slubujem si od toho prinos, ten pocit bol pri prevezeni (15 min) ovela lepsi.

      Co sa tyka spracovanie, nemam namietok. Vanox liziny, tvrdi sa v materialoch ze titanove, celokozene, vyzera super. Mne sa paci, ze nema vysivky, ktore ma tiez tlacia. Dobry obrazok je na

      http://www.gbcycles.co.uk/eshop.asp?…

      0 0
    • zubus  

      Ak Ta to este zaujima, tak uz som absolvoval 40 km. Asfalt, aby som mohol furt sediet. Mam pozadie sice otlacene na inych miestach, ale prestali mi trpnut slabiny(vnutorna strana stehna), mam viacej miesta na nohy, a prestal so sa posuvat furt dozadu ako na Flite(aby ma ten flite netlacil na predstojnu zlazu). Mal som pocit, ze Spesl je menej pohodlny, hlavne prvych 20km, ale paradoxne som vobec zo sedla nevstaval.

      Urcitu obavu vzbudzuje trvacnost, nema ziadne plastove ochranne brnenie.

      0 0
    • Ivan  

      Minulej patek jsem ho koupil, pote, co jsem leta jezdil titanovy Flity. Prvni dojem dost spatnej. Prislo mi nepohodlny, o moc horsi nez starej dobrej Flite. Snad se osedi, protoze me motivovala ta „vedecky overena“ Body Geometry jen s 18% redukci prutoku krve v urcitych panevnich oblastech, a tohle sedlo jsem chtel na hardtaila, kde zadek a okoli skutecne trpi vic nez na fullu.

      0 0
      • zubus  

        Kolko si na nom pojazdil? Ja som s flitom po 3 rokoch nadobro skoncil. Dovod je ten, ze ked som nenadlahcoval zadok kazdych 10–15 min jazdou zo sedla, tak som si HO necitil. To znecitlivenie bolo dost vyrazne este aj 3–4 hodiny po svihu.

        So speslom ma otlacene ine casti, a musim povedat, ze velmi pohodlne nie je. Zatial mam asi 150 km. Ale to znecitlivenie predstojnej zlazy zmizlo. Ja radsej budem mat nepohodlne sedlo, ako si 3–4 hodiny necitit vtaka. Dalsim pozitivom u mna je, ze mi prestali trpnut aj vnutorne strany stehien.

        Je to novy etalon, ale hladat asi neprestanem. Skusim este selle italia pro link. A videl som na nete vyborne vyzerajuce sedla koobi.

        www.koobi.com

        hlavne system PRS ( personal ride system). Ale este som neobjavil dealera. Takze tak…

        0 0
        • Ivan  

          No, ja zadny potize se znecitlivenim po Flitu nemam, Spesla jsem chtel kvuli vetsimu pohodli na hardtailu. Ale fakt je, ze jsem se na kolo dostal jen v nedeli odpoledne, takze jsem namotal jen par kilaku.

          0 0
        • Ekscel  

          Koobi sedla vypadají opravdu docela zajímavě. Sice stojí skoro stejně jako Specialized, ale to je detail. Kde se dají koupit? Myslím samozřejmě „u nás“, na území Československa a ne zásilkový obchod z Ameriky.

          0 0
          • zubus  

            Zatial neviem. Ale priznam sa, ze som zasa vymenil sedlo z BG2 Pro na BG2 Comp Road. Ako som hore napisal, hladat som neprestal. Skusil som Comp Road, a ten sedi uz velmi dobre. BG2 Pro totiz velmi pohodlne pre mna nebolo( vyssie som o tom nieco napisal).

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.