bikovani v tatrach,slovensko znam jen ze zemaku bohuzel

26 nepřečtených
  • kesu

    prispevek o turistice v tatrach u me evokoval myslenku jet na slovensko na bika,mam na mysli but tatry a nebo zminovany slovensky raj.tak bych se chtel zeptat jestli tam nekdo z vas na biku byl a jaky to bylo,ja totiz byl na slovensku jen jednou a chtel bych se tam zase podivat.Taky by me zajimalo jestli by jste jeli autem nebo vlakem a nebo jestli by jste zvolili jedno misto na bikovani a podnikali vylety hvezdicove nebo prejizdeli.Jeste pro doplneni chtel bych to podniknout v lete cca na deset dni a hlavne na projizdky pro zabavu.dekuju

    0 0
    • climber  

      Nevím jak budou reagovat ostatní, ale ani jednu z tebou uváděných lokalit ti nedoporučuji. Jeď raději na Malou Fatru, Súľovské vrchy, Javorníky nebo Považský Inovec. Sice ty kopce nejsou tak vysoký, ale líp si tam zabajkuješ a je menší průda s ochranářema.

      0 0
      • Palo TT  

        Suhlas. Viac najdes v historii, uz sa to tu viac krat preberalo.

        0 0
      • McBlacky  

        co taková Muráňská planina?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Cykloturistika nedavno mala velku reportaz z oblasti Murana. Ak chces dalej na vychod, tak ti pridam zopar typov z Rudohoria, Silickej planiny, Slanskych vrchov, Bukovskych … Zasadne rataj s tym, ze cykloservis a obcerstvenia nebudu na kazdom kroku.

          0 0
          • McBlacky  

            a co problémy s cikánama?

            0 0
          • croscountry  

            Skús prida? pár tipov. Sl. kras nemusíš. Ten poznám

            0 0
            • Smazaný účet  

              Upresni ktore konciny ta zaujimaju – je to tu pestre. BTW Neviem ci je sirsi zaujem alebo radsej to dokoncit sukromne. Ozvite sa.

              0 0
              • Andrzej  

                samozrejme to napis sem…

                0 0
              • croscountry  

                poslal som mail, ale myslím, že by sa viacerí potešili, keby si to hodil sem

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Dobre mi tak usil som na seba budu. Asi sem hodim zopar zaujimavych tur z tohoto roku a pripadne to doplnim nejakymi zaujimavymi usekmi, ktorymi sa to da modifikovat. Len este chvilku, az nastanu dazde.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Kojsova Hola (1245 m). Najvyssi vrchol vychodnej casti Slovenskeho rudohoria. Mapa 136 Volovske vrchy. Je pristupna z viacerych smerov: Od juhu zo Zlatej Idky (659 m) asi 8 km stupanim lesnou asfaltkou. Od severu z Gelnice (372 m) zhruba 15 km stupanim Perlovou dolinou po lesnej asfaltke, neskor zpevnenej ceste. Zo severu este je moznost prist od Kojsova (471 m) rodiska Jakubiska cez Idcianske sedlo zhruba 8 km lesnej cesty alebo tiez cez Idcianske sedlo z Opatky (430 m) asi 5 km nie prilis jazdenou ale zjazdnou cestou. Doteraz spomenute pristupy radsej vyuzivam na navrat. Moja oblubena cesta, ktoru si davam ako darcek k narodeninam je nasledujuca: Kosice 0 km 210 m Jahodna 20 km 620 m (cez Dianu a Findorakovu) Lajoska 27 km 950 m Idcianske sedlo 31 km 950 m Kojsovska Hola 35 km 1245 m Vraciam sa tou istou cestou. Fungujuce obcesrtvenie je na Alpinke, Jahodnej a Lajoske. Chata Erika pod vrcholom Kojsovskej hole nefunguje. celkom 70 km. Cas cistej jazdy 6 hod (tam aj nazad).

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Pridal som do tras vodarensku nadry Starina. Je to severovychodny roh Slovenska. Ak je to takto prijatelne, tak budem pokracovat v tomto duchu.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Pridal som Lajosku.

                    0 0
        • Palo TT  

          Ja som tam bol tento rok pozriet tunely http://www.bikemagazin.sk/…-spojky.html
          ale skusili sme aj Muran. Oficialne je to Nar. park bez cyklotras = ziadne bikovanie. Ked sme isli asfaltkou v doline, tak ochranari na nas z auta cudne pozerali, ale zrejme mali dost zdraveho rozumu a dali nam pokoj. Otazne je, ako by sa spravali v terene. Neoficialne je tam dost asfaltovych lesnych ciest po dolinach :(, ale daju sa pekne pojazdit turistiske znacky. Pohoda ubytko www.muran.sk/…ubytovna.htm Uplne stacia 3 dni na pojazdenie takmer celeho Muranu. Co sa tyka ciganov, je ich v tejto oblasti hodne, ale nemal som ziadny problem. Ich spravanie ma prijemne prekvapilo.

          0 0
    • rock  

      Přesně tuto kombinaci (Vysoké Tatry + Slovenský raj) jsem si na biku před pár lety zkusil; Tatry neskutečná pruda, na biku tam nesmíš téměř nikam, po asfaltkách mohu jezdit i doma okolo dědiny. Ve Slovenském Ráji to bylo lepší, ale 1. nevím, jestli jsem náhodou taky nebyl s kolem někde, kde jsem neměl co pohledávat a 2. musela se přepečlivě volit trasa, není tam nic neobvyklého tur. stezka vedená korytem potoka, každý kilometr navíc přerušovaná svislou skalní stěnou s žebříkem. Ale na pěší turistiku bomba …

      0 0
      • vifon  

        Mozem odporucit Fatru. S ochranarmi a ciganmi ziadne problemy. Tohto roku sme boli s partiou na Donovaloch. Tras na bikovanie je pozehnane s roznou obtiaznostou. Kopce v okoli do 1600 m.Odporúcam velky fatransky okruh.S ubyto­vanimnneviem poradit, kamarat zabezpecil za babku.

        0 0
        • kesu  

          diky moc,vezmu na to ohled az budu planovat dovolenou

          0 0
          • vifon  

            Inak ako uz pisal rock, je dobre zvazit si najprv trasu. Turisticka nie vzdy znamena, ze je zjazdna na biku. My sme boli ubytovani cely cas na Donovaloch a odtial sme podnikali vylety. Casto su to stupania-sem tam aj tlacenie, ale ked sa dostanes na hreben je to fajn. Priroda je parada a hore na hrebenoch nie je taka premavka ako v Tatrach. Tohto roku opravovali lanovku zo Zvolena, tak sme si dali parkrat zjazd po zjazdovke-parada.Na buduci rok ideme znovu.

            0 0
            • climber  

              Přesně tak, na Slovensku je třeba dopředu vybírat trasu a sledovat i hustotu vrstevnic na mapě. Jinak se ti může stát, že potáhneš bika i dvě hodiny na hrbu. Jestli pojedete na Malou Fatru tak vřele doporučuji část Martinské hole. Moc se necpětě do části Vrátna dolina, protože to je NP a ochranáři prudí. Naproti tomu právě část Martinské hole snad není ani chráněná oblast, takže pohoda. V historii najdeš jeden z mých příspěvků, kdy jsem dával do placu traily co mám v této oblasti naježděné.

              0 0
    • pali  

      podla doveryhodneho zdroja zvaznice a pristupove lesne cesty ktore boli vytvorene na odstarnovanie kalamitneho dreva vo vysokych tatrach maju po zpevneni ostat zachovane aby sluzili aj bikerom my pod tatrami sme sa tomu potesili a dufam ze sa to aj zrealizuje to by folo fajn je ich tam hodne to bude pekne bikovanie uz teraz niektore pouzivame inac vo vt moc nenabajkujes trasy co su znacene su asfalty a tie neznacene ak nepoznas tak si vedla to skus inu lokalitu

      0 0
    • wbiker  

      Taky přemýšlím o prázdninch na Slovensku a při svém brouzání po internetu jsem našel tuhle stránku www.tanap.sk/cyclo.html. Třeba ti to nějak pomůže.

      0 0
    • Stax  

      Zatial pre mna super bikovanie(tam kde je to povolene aj mimo maratonov v NP) bolo v okoli Starych Hor/Tureckej (medzi Banskou Bystricou a Donovalmi). V tom okoli(asi 10km) su starty aj 2 maratonov konkretne Spanodolinsky(ko­niec Augusta) a Zelena stopa(Banska Bystrica 1-y sept. vikend)ktore nemaju nic spolocne co sa trasy tyka a obidva su pekne maratony. Ku tomu ako chutovka vylet na Kriznu a na tyzden je o bikovanie urcite postarane. Po tohtorocnej skusenosti mozem len doporucit ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.