• sportovni_biker

    Koupil jsem si nové sedlo BBB AnatomicHoleDesign. Je na něm měrka, ale já jsem určil vzdálenost říditek a špičky podle oka. Jak jste to určily vy? Má to být nějak přesně dané? Díky

    0 0
    • Meesha  

      jak ti to pripada nejlepsi :-)

      0 0
    • Lister  

      teoreticky ideálně by to mělo být tak, že pokud si sedneš, hodíš kliky do vodorovné polohy a pokud máš správně nastavenou výšku a polohu sedla, tak by ti olovnice spuštěná z čéšky předního kolena měla procházet přesně osou pedálu, ale každému vyhovuje něco jiného, někdo raději šlape víc pod sebe, někdo zase před sebe.

      0 0
      • Vrci  

        Ne z čéšky, ale osy otáčení kolene.

        0 0
        • Lister  

          slyším prvně :o? Fakt jsem všude četl – spustit závaží z přední části kolene.

          Tak nějak si nedokážu představit jak budeš hledat bod otáčení kolene – ne nadarmo je to nejsložitější kloub těla :o)

          0 0
          • Vrci  

            Nejsložitější – ten střed otáčení je na každej ortéze s ocelovou dlahou.

            Muj lajckej názor: Když vedeš svislici z předku kolene, tak je i předek kolene zatěžovanej a všechno drží vazy na přední straně, když ze středu kolene tak je tlak rozloženej na celé koleno.

            0 0
            • McBlacky  

              měří se to opravdu od špičky kolene ne středu… to bys šlapal ultra pod sebe si to zkus

              0 0
              • Vrci  

                Koukni se na moje kolo, je to z polohy sedla zřejmé. Jednou jsem to zkusil nastavit na čéšku a na čtrnáct dní jsem si musel dát od kola pokoj.

                0 0
                • Lister  

                  nebylo by lepší mít přímý zámek, nevypadalo by to aspoň tak blbě

                  0 0
                  • Vrci  

                    Jo bylo, ale se ti uprostřed léta uvolní zámek vlisovanej do trubky bereš to, co sezeneš. Dneska už mám jinou než ten Onyx na fotce, ale je to taky hokejka – díly bohužel odchází, když se nejvíc jezdí a ne uprostřed zimy.

                    0 0
                • wbiker  

                  To spíš bude tím, že už jsi takhle zvyklej jezdit, než tím, že by to tak ničilo vazy.

                  0 0
            • Lister  

              no ono je to opravdu trochu sližitější než si to napsal. Těch vazů je tam trochu víc a není to jediný fixační aparát tohodle kloubu. Nejsem fysioterapeut ten by ti to vysvětlil přesněji, ale tak jak jsi to popsal to určitě nebude.

              0 0
              • Vrci  

                Já mám k lékařskému vzdělání taky hoodně daleko. Ale jezdí se podle toho co komu vyhovuje. Menčov ten má holeň skoro kolmo ke klice http://grahamwatson.com/…7078007689b8?… ale Mancebo má nad osou pedálu zadní stranu kolena http://grahamwatson.com/…707f0078d6ca?…

                0 0
                • Lister  

                  však jsem napsal, že každýmu bude sedět něco trochu jiného, ale ten druhý obrázek bych nebral v úvahu, časovkářský posed se dost výrazně liší od toho „standartního“.

                  0 0
                  • Vrci  

                    To vim, ale na dlouhých etapácích se prej přibližuje stadartnímu – druhej den by se nedalo jet. (Tvrdil to Hrazdíra)

                    0 0
        • wbiker  

          Fakt osy otáčení? Všechny obrázky co sem viděl, tak to měly nakreslenou kolmici z čéšky.

          0 0
    • sportovni_biker  

      A ta měrka se používa k čemu?

      0 0
      • Meesha  

        abys vedel, kde si mel treba sedlo, kdyz ho chces sundat nebo tak. na jinej duvod sem neprisel. :-)

        0 0
        • Vašur  

          A když dáš novou sedlovku s jiným zámkem, tak jseš s měrkou na lyžinách zase v pytli :-)

          0 0
      • jecnak  

        Aby to bylo drazsi.

        0 0
      • mechanik  

        Aby to dobře vypadalo:-)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.