• jaski

    csu mam takovej lama dotaz.koupil sem novy razeni a vsechno kolem aale jaksi nezbyly zatimprachy na retez.predtim sem mel 7 sp. a ted 9 sp. tak me zajima jestli tam muzu zatim nechat retez na 7 sp.vim ze ten 9sp. je uzsi.nezkoussel to nekdo?dik

    0 0
    • enjoy  

      driv byses tady dozvedel ze ani nahodou a dneska uz se tady dozvis ze snad i jo,tak si to preber,sam nevim:-) ps:nerikej mi ze nemas 3 stovky na retez:-),to by bylo fakt smutny:-)

      0 0
    • wbiker  

      Řek bych, že u devítkové kazety jsou pastorky blíž u sebe, než u sedmičkové, takže to nepůjde.

      0 0
    • gobike  

      Dyt Deore retez koupis za 250Kc

      0 0
    • CZiko  

      to fakt nepůjde… kup obyč řetěz za tři kila a než ho vyjedeš, tak našetříš na nový

      0 0
    • Lišák  

      Taky mám obavy, že to nebude to pravé ořechové-měl sem doma starý nejetý řetěz SEDIS, jaký jsem jezdíval na 7kole na silničce. Zkusil jsem ho na 8kolo na bajka a nešlo to, střílel, přeskakoval mezi pastorkama, řazení hrůza… Zkusit to můžeš, ale nevím, nevím… Možná, že třeba Shimano dělalo 7řetězy užší, než SEDIS?

      0 0
      • jaski  

        radsi to zkouset nebudu.sice kazeta je na odpis ale ostatni fungl novy LX vecicky bych nerad znicil.koupim nejakej za 3 kila a hotovo.

        0 0
        • martt  

          ak je kazeta na odpis, tak Ti to s novou retazou bude strielat. Takze si niekde vypytaj aj deviatkovy retez na odpis.

          0 0
    • Daf  

      Ono to mozna nejak fungovat bude, ale urcite to neni bezproblemove reseni.

      0 0
    • pepek  

      Používám osmičkovej Sram PC 48 na devítce Sh bez jakýchkoliv problémů. (Už asi pátej řetěz)

      0 0
      • CZiko  

        věřím, že u osmičkového to ještě nebude dělat nic… ale sedmičkový už bude o hodně širší

        0 0
        • MARIN  

          a on je nejaky rozdil mezi 8 a 7 retezem???

          0 0
          • JSt  

            taky si myslim, ze je to to samy. uzsi je akorat 9.

            0 0
            • CZiko  

              jak to může být to samé, když je 9 užší??? tak to mi nějak nejde do hlavy

              0 0
          • pepek  

            No rozdíl je ten, že když ho dáš na sedmičku, tak je sedmičkovej a když je na 8, tak je osmičkovej :-)

            0 0
          • CZiko  

            šířka?

            0 0
            • CZiko  

              tak jsem to teď měřil… sedmička je o 0,1mm širší… Tak nevim jestli v kombinaci s užší devítkovou kazetou něco bude dělat. Spíš bych řekl, že ano.

              0 0
      • lubos  

        a tenhle reteze lze koupit i ze spojkou za 188,–

        0 0
    • orca  

      Pokud mermomocí chceš zničit vše oststní co jsi si nového koupil tak to tam dej , pokud si toho vážíš tak vobětuj 300 kila a kup vobič řetěz dokud nenašetříš na jinej. Marně přemejšlím co za super řetěz chceš … tak aby se ti to vyplatilo

      0 0
    • jakub  

      nevim jak u sedmickovyho ale ja pouzivam za cca 250 osmickovej sram s rychlospojkou a je to uplne v pohode, rozdil je fakt jenom v sirce toho retezu a mezi osmou a devitkou to neni tak markantni rekl bych … osmickovej je levnejsi radi stejne a umre ti stejne jako devitkovej… howgh

      0 0
      • BH  

        Prosim o upresneni, pouzivas tedy osmickovy retez na devitikazetu?Pokud ano, zadny problem? radi v pohode?jaky typ retezu na jaky typ kazety?

        0 0
        • jakub  

          presne tak pouzivam osmickovy retezy stoji cca 250 a je to nakej sram ted nevim typ… jinak mam tam devitkovou kazetu deore a uplne v poho

          0 0
    • Pekáček  

      Starým řetězem si nový převody poničíš. Jak už se tu psalo, 7 a 8 je stejně široký, mě to chodilo i když jsem udělal z osmikolečka devítikolečko za použití tenčích podložek (pastorky byly ze sedmičkových sad). Akorát obalené blátem to vydávalo podivný hlomoz :oP Teď jezdím devítkovou kazetu i řetězy a připadá mi, že vydrží poněkud míň.

      0 0
      • Lišák  

        Mě je to taky divný, že mě ten SEDIS střílel, ale novej SRAM PC 48 tam byl úplne v pohodě, takže kazetou to být nemohlo. Pokud jo ještě někde najdu, tak ho změřím.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.