• sportovni_biker

    Zdravím vás všechny, kteří jste někdy zavítaly do krásných Jeseníků. Mohly byste mi poradit nějaký pěkný výlet po jesenických horách? Sice bydlím v Jeseníku, ale na kole jezdím (po horách-dříve jsem sezdil po silnici) teprve chvíli, takže mě zajímá jestli jste narazili na nějakou pěknou cestu, kterou stojí za to projet. Předem děkuji za příspěvky

    0 0
    • Lister  

      Hele bikere. Jsem taky z Jesu tak jestli máš zájem o nějakou trasu, tak se mi ozvi na mail a můžem někam vyrazit. Už hodně dlouho jezdím sám a přestává mě to byvit, tak hledám par?áka na velmi nenáročné vyjíždky. Nikdo se mnou nechce moc jezdit, protože tvrdí žě pěšky by byli nahoře rychleji :o)

      0 0
      • sportovni_biker  

        No se mnou by si podle me jet nechtel, protoze jsem o 11 let mladsi nez ty, takze nevim

        0 0
        • Lance  

          ale to neni zadny rozdil,i z toho muze byt krasny vztah:)

          0 0
          • sportovni_biker  

            No to sice může být pravda, ale zřejmě bych ho asi neustále zdržoval. Musí mít větší sílu v nohách než já

            0 0
            • Lance  

              vsak ty budes mamka,takze na tebe pocka:)

              P.S. ted vazne,bud v klidu lister je v pohode,rad se sveze,nejde o zavodeni

              0 0
    • Vladimír  

      trasy ktere jsem letos jel:

      1. první návštěva Jeseníků
      1. Vernířovice, Dlouhé stráně, dolní nádrž, Jelení hřbet, Vysoká hole, Ovčárna, Praděd, Švýcárna, Sedlo, Bělá
      2. Bělá, Lysý vrch, Pásmo Orlíka, Rejvíz, Zlatý chlum, Jeseník, Dolní Domašov, Šerák, Ostužná
      3. Ostružná, Smrk, Kladské sedlo (po čáře), Kralický Sněžník, Králíky, Pastviny.
      4. Orlické hory – to sem již nepatří
      1. druhá návštěva Jeseníků
      1. Ostružná, Jeseník, Rejvíz, Drakov, Vrbno, Karlova Studánka, Ovčárna, Praděd, Sedlo, Keprník, Šerák, Ostružná
      2. Ostružná, Branná, Loučná nad Desnou, Dlouhé stráně, dolní nádrž, Kouty, sedlo, Vřesová studánka, Vozka, Ostružná
      3. Ostružná, Branná, Vikantice, Žibřidovice, Sušina, Podbělka, Chlum, Sviní hora, Uhlisko, chata Vilemína, Sněžná chata, Kralický Snežník, Stříbrnice, Staré Město, Adamovské údolí, Ostružná
      4. Ostružná, Smrk, Nýznerovské vodopády, Žulová, Lipová, Ramzová, Ostružná.

      Vše supr trasy, pokud někdo víte o něčem dobrém sem s tím.

      0 0
      • Lister  

        většina úseků z A2 patří k mým oblíbeným :o)

        0 0
      • Frankie  

        To Vladimir: souhlas, hezky trasy, vetsinu z nich jsem obdobne objel…

        Jen by me zajimalo, jak jsi se v B 1. dostal ze Sedla na Keprnik a Serak … neni to nahodou zakazana cyklostezka?

        FV

        0 0
        • Vladimír  

          jo jo, je to zakazana cyklostezka, ale moc se tam jet neda, je to samy kamen a musi se hodne nosit. Takze jsem spis tlacil a verim, ze jsem krajinu neponicil

          0 0
    • sportovni_biker  

      A jak sjíždíte ze Zlatýho chlumu do Jeseníku, tam není cyklostezka

      0 0
      • Lister  

        A na co cyklostezka. jezdím normálně po značce přes Křižák a pak přes Fučík nebo parkem po staré sáňkařské dráze – aha tu si už asi nepamatuješ :o)

        PS: maila jsem dostal, určitě se ozvu, ale tenhle týden to nevidím, chytli mě záda, halt jsem stařec :o) Pokud nejsi nadržená patnáctka tak to bude v pohodě :o) A navíc věk není nakažlivý a určitě z toho vyrosteš :o). Ale jak jsem psal jezdím opravdu hodně pomalu, neznám nikoho, kdo by jezdil pomaleji.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Jo no, ale ja tuhle sezonu pomalu uzaviram, zacinam si kupovat nove komponenty na kolo a pres Vanoce budu upgradovat, takze asi bychom se mohly projet az po nich. No jinak „nadrzena patnactka“ urcite nejsem . Ja spise doufam, ze nejsi ty nejaky uchylak nebo neco podobneho (ale urcite ne) :) No ale asi budeme mit ruzne nazory, jsem taky oba dva rozdilne vekove skupiny. ALe jinak vas (te-nevim jestli vam muzu tykat) vubec teda neznam.

          0 0
          • grafik  

            :)

            0 0
            • Lister  

              Jsem se fakt najednou cítil hodně staře. No jo kde jsou ty časy, kdy jsem si se všema vrstevníky mohl hned začít tykat :o)

              0 0
              • sportovni_biker  

                Jestli jsem tě nějak urazil, tak se samozřejmě omlouvám. Jel jsi tu Priessnitzovu 60?

                0 0
                • Lister  

                  Ne v pohodě neurazil, spíš mě to pobavilo :o) Já se jen tak neurážím. Jesenickou 60 jsem nejel, nejsem závodní typ a asi by mě hodně deprimovalo, kdyby mě předjížděli 10letý holky. Jak jsem psal jsem fakt pohodář rozhodně nejsem chrt, poslední dobou vypadám spíše jako bernardýn nebo spíš jako lední medvěd. Nikam se neženu, klidně se někde zastavím a dělám že koukám do krajiny, můžu tak maskovat svalový deficit a opírám se přitom o kolo abych nespadl na zem :o) Dneska jsem dal Rejvíz po staré nahoru – Zlatý Chlum – a pak přes Križák dolů do Jesu. Vracel jsem se už za tmy a sjezd ze Zla?áku za asistence dvou nevýkoných světýlek byl celkem adrealinový zážitek. Potkal jsem pod křižákem tři ožralý týpky a ti když viděly moje světlo a čelovku tak začaly řvát „bacha auto“ a komicky uskakovali mimo cestu – fakt prdel :o)

                  0 0
                  • sportovni_biker  

                    Teďka v sobotu bude ten Poslední kilometr sezóny, já tam sice nebudu s kolem, protože nemám s kým bych si na té projíždce popovídal, a navíc moje kolo se mezi ty ostatní ani moc výbavou nehodí, ale určitě se půjdu alespoň podívat, tak jestli tam půjdeš taky, tak bychom se tam mohli možná někde setkat.

                    0 0
                    • Lister  

                      Tak když se podíváš na mojeho bajka tak zjistíš že taky žádná sláva, to víš byl jsem dlouho student. S tou sobotou to moc nevidím, ráno totiž vylezu po 24hodinovce z práce a když se zadaří blbá služba tak budu asi mrtvej, ale možná se přemluvím. Hledej týpka na červeným authoru (mám ho v profilu).

                      0 0
                      • sportovni_biker  

                        Dobře no, jestli tam teda budeš, tak se mrkni kolem sebe a možná uvidíš vysokého v šedé bundě oblečeného tápka (to bych měl být já). Budu zřejmě stát u Autocontu, bývá tam dobrý výhled.

                        0 0
                      • sportovni_biker  

                        Ještě pro upřesnění tady mám ten sobotní program

                        09:00 Prezentace v radnici na Masarykově náměstí v Jeseníku

                        10:00 Představení VIP hostů a sportovních legend, občerstvení (svařené víno, čaj, perník, apod.)

                        11:00 Odstartování cyklovyjížďky

                        13:30 Losování 3 cen v jednotlivých kategoriích

                        14:00 Autogramiáda sportovních legend

                        20:00 Galavečer „KOLO NA HŘEBÍK“ v Kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázní

                        0 0
                        • Lister  

                          tak jsem tam nebyl, místo toho jsem si dal s bráchou skvělou trasu na Pásmo Orlíka – Rejvíz – Zlatý chlum. Mám už nafocenou mapu a zítra to sem hodím do tras. Až to bude tak hodím odkaz :o)

                          0 0
          • Lance  

            vidim,ze jsi dobre vychovany,ale tu muzes vsem tykat,podekuj mamce a tatkovi za vychovu:)

            0 0
      • Vladimír  

        dolu vedou tusim dve znacene cesty, jel jsem jednou z nich, ale v jednom miste byly nejake stroje a asi v tom miste mne znacka zmizela, ale ja sjel po krasne asfaltove ceste dolu do Jeseniku

        0 0
    • Lister  

      pokud chceš rady na výlety tak si projdi tohle:

      http://www.ejeseniky.cz/cyklotrasy.php

      ale nejsou moc nápaditý – je tam dost asfaltu a občas vynechávají ty nejhezčí místa v dané lokalitě. Až to tu trochu pojezdíš tak si určitě vymyslíš lepší, ale do začátku dobrý.

      0 0
    • Lister  

      tak jak jsem slíbil, tak tady máš tu trasu. Jen jsem se někde seknul při zadávání těch úseků a nesedí mi celkové vzdálenpost, ale jinak jsem se snažil :o)

      Asi napíšu Adminovi a? to upraví

      http://www.bike-forum.cz/forum/trasy.php?…

      0 0
      • sportovni_biker  

        Dobrá trasa, určite ji zkusím taky. Ja jsem se na tom rozloučení byl jenom mrknout, a pak jsem se taky jel projet. Vyjel jsem po Fučíku na Křížák->Zlatý Chlum->Rejvíz->Čertovy kameny->domov. Jel jsem to na kole poprvé, takže jsem byl celkem zmatený co všechno mě ještě čeká, ale podařilo se mi to i s tou obyčejnou vidlicí. Ale cesta na Čertovy kameny byla hrozná. Asi se tam staví nová asfaltka, takže je to uhlazený bahno.

        0 0
        • Lister  

          Tak uhlazený bahno je v pohodě. Když jsem tam byl naposledy, tak tam byly od bagru vykopaný asi 50cm-1m hluboký koleje plné brutálních šutrů, prakticky celý se to musleto tlačit. Podle toho co píšeš, tak by to už mohlo být průjezdný.

          0 0
          • sportovni_biker  

            Průjezdný to bylo celkem v poho, ale příště budu domů frčet po asfaltce z Rejvízu, to už je vyzkoušená cesta, takže se pěkně svezu. Jo, ještě bych se chtěl zeptat, jestli si byl někdy něco kupovat v bike-shopu vzadu pod Pentagonem, myslím, že se to tam jmenuje Sport MAX, já si totiž budu kupovat nové sedlo a mám pocit, že oni prodávají jako jediní značku BBB, tak mě právě zajímá, jaký je ten majitel jestli se s ním dá popovídat a mohl mi něco poradit a tak. Já vždycky nakupuju U Tomšů a tam jsem zcela spokojen, ale oni by to sedlo museli objednat a to bych si ho musel potom vzít, jenže já bych ho nejprve chtěl vidět

            0 0
    • Frankie  

      No proto! :))))

      FV

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.