• Fidoo

    Ahoj, nevozíte někdo tenhle kejml? Docela bych ho bral a 3l se hodí. Akorát cena se mi moc nelíbí, tak si řikám, „zeptám se co na to svět“..... estli to stojí za to.

    0 0
    • Lister  

      nemyslíš ty náhodou H.A.W.G. Osobně bych se přikláněl radši k něčemu menšímu – třeba Mule + koupit nějaký větší batoh s možnosti hodit tam ten vak – třeba axon. A budeš mít dva bágly a vyjde to ještě levněji. Většinou stejně využiješ jen menší prostor a na delší putování občas použít větší batoh. Já vozim přibližně stejně velký jako ten MULE a zatím jsem se vždycky vlezl.

      0 0
      • Fidoo  

        super , díky – to úplně stačí, teď už jenom kde ho sehnat za jiný peňáze než 2 a půl:-)

        0 0
    • pajasimi  

      Nevíte někdo, jestli má ten batoh extra prostor na vak, nebo zabírá část toho 13l prostoru? jde mi o to že by mi vyhovovalo tak 13 l čistýho prostoru pro věci, né aby rezervoár sežral 3 litry..10 l prostoru už by pak bylo málo..snad mě chápete

      0 0
    • GTman  

      J8 vozím Camelbak M.U.L.E. Jsem maximálně spokojený. Batoh sedí dobře na zádech, má uvnitř spoustu vychytávek jako organizér, poutko na klíče s karabinkou a dvě kapsičky na dva mobily. Na vrchu je specielní opolstrovaná kapsa např. na discmana či malej foťák.. Navíc ta kapsa na vodní rezervoar je asi nějak specielně obložená, protože i když jedeš celý den v hicu tak to pití je pořád studené (teda krom toho trošku co je v hadičce). Neohřeje se ani od slunce, ani od zad. Navíc má ten batoh ještě další kapsy, že tam vrazim větrovku svojí i manželky pro případ zhoršení počasí, nějaký tatarky atd. a ještě je tam místo. Kdo neví jak ten Camelbak vypadá tak tady je obrázek i s popisem www.shopacek.cz/…ak-mule.html

      0 0
      • pajasimi  

        co všechno v něm vozíš? já chci kupovat havoc protože v batohu vozim uplně všechno..na kole žádný podsedlový brašničky nechci..má ten mule extra prostor pro ten vak? jde mi o to, jestli počet litrů, který výrobce uvádí, tak jestli je to čistej prostor pro věci

        0 0
        • TheIF  

          Zajdi někam do shopu a zkoukni je v realu a hned máš budeš vědět kterej pro tebe ten pravý

          0 0
          • pajasimi  

            bohužel tady v českých budějovicích nikde všechny tři pohromadě neuvidim..a cestovat se mi kvuli jednomu baťohu nechce

            0 0
            • TheIF  

              Třeba M.U.L.E maj „skoro“ všude a se podívaš a když se ti bude zdát malej tak pujdeš do většího

              0 0
        • GTman  

          Ano, má spešl prostor pro ten vak. Je tam jedna kapsa na rezervoar hned za zády, pak je ještě jedna velká prázdná a pak je ten organizér – to je ta menší kpsa nejdále od zad. Nejlépe je, abys zašel někam do bajkšopu a tam si všechny „kejmly“ osobně prohlédl a vyzkoušel.

          0 0
          • pajasimi  

            teď mám šíleně velkej axon 23 litrovej a jak to pozoruju tak využívám půlku..takže to by vycházel tak ten havoc..mule už je zase moc malej pro mě

            0 0
        • Lister  

          co jsem viděl, tak u všech batohů je vnitřní objem ovlivněný náplní vaku, to snad ani jinak nejde. MULE je takový slušný základ pro běžný ježdění, rozhodně to není třeba na dovolenou na těžko. Mě lae zatím vždycky stačil – na jaře jsem tam měl – komplet nářadí včetně duše a pumpy, nějaký peníze, mobil, náhradní triko, nákoleníky, rukávky, náhradní ponožky, větrovku, mapu, návleky na tretry. Jen abys měl představu :o)

          0 0
          • pajasimi  

            to je v pohodě..já bych tam musel nacpat ještě foťák a papání..většinou jezdim celodenní švihy tak vozim jídlo..tak uvidim

            0 0
            • Lister  

              na jídlo jsem zapoměl, to se tam taky ještě vleze, ale já mám loňský model, letošní vypadá jinak, tak na tom může být s prostorností jinak, mě se ten loňský líbí víc a je podle mě i praktičtější

              0 0
              • pajasimi  

                takže další důvod proč koupit havoc:)no mě je prostě těch 9 litrů málo..na druhou stranu třeba hawg už by byl moc takže havoc je skvělej kompromis

                0 0
                • Lister  

                  mě se třeba Hawg líbí víc, kdybych si měl mezi těmadle vybrat tak jdu 100% do něj, navíc objemově jsou na tom skoro stejně – 13 nebo 15 litrů to už je jedno, to už určitě nepoznáš rozdíl :o)

                  0 0
                  • Lister  

                    PS: pokud nejsi freerider tak tam bych se už nerozmýšlel vůbec. Pokud si chrt tak bych se naopak rozmýšlel jestli nebude stačit Blowfish

                    0 0
                    • pajasimi  

                      jee jsem přesně něco mezi řekl bych enduro..jezdim celodenní švihy ale sjezdy si dopřávám..vyloženě chrt opravdu nejsem, blowfish je jeden z mála baťohů, kterej se mi vyloženě nelíbí vzhledově, takže pudu do hawgu..díval jsem se někde na hmotnosti těch baťohů, a přesto že to nechci nějak hrotit tak ten havoc je těžekj jako prase

                      0 0
                      • pajasimi  

                        blowfish je takovej suchej postrádám na něm takový ty různý „prkotinky“ jinak velikost hawgu se dá regulovat

                        0 0
                        • Lister  

                          já myslím, že dobrý výběr :o)

                          0 0
                          • pajasimi  

                            díky ti moc a je to jasný začátkem srpna až budou peníze nechám si ho poslat přímo od dovozce progresscycle..sice si ho nebudu moc vyzkoušet ale jestli mi sedí bych v obchodě stejně za tu minutu nepoznal a navíc si myslim že problém stejně nebude..

                            0 0
                            • kámen úrazu1  

                              S Camelbakem nemám žádný zkušenosti, ale abys to neměl tak lehký, přihazuju k výběru další batoh. :-) Od loňska vozím malinkatý Hydrapak Flume a čerstvě, pouze pár měsíců, Hydrapak Glacier.

                              Při „menší“ verzi má objem cirka jsko M.U.L.E., ale dá se zvětšit na 14 litrů. A hlavně objem vaku nijak nezmenšuje objem úložnýho prostoru. Místo pro vak je samostatná kapsa, jak je to obvyklý i u Camelbaku, ale na rozdíl třeba od Mule (ale i od Flume) je ta kapsa šitá jako malý, samostatný „batůžek“ spojený s druhým batůžkem, tj. úložným prostorem. Takže při větším množství vody se zvětšuje samostatně a úložný prostor je pořád stejný.

                              www.hydrapak.com/…product4.htm

                              A vejde se do něho dost – mám vyzkoušený spacák, malý Flume i s rezervoárem na závody, hygienický potřeby, pouzdro na civilní brýle, pumpička, duše obalená v tlustý ponožce + další věci na kolo, jídlo, vesta. V kapse pro rezervoár kraťasy a triko na civil, ručník. Další drobnosti v malé kapse. Botasky a karimatka už museli ven do sítí.

                              Koukala jsem, že podobný batoh se zvětšovacím obsahem nabízí i Camelbak. Možná je to právě Havoc, mám pomalý připojení, nechce se to načítat, tak se vykašlu na další hledání. :-)

                              0 0
                              • pajasimi  

                                baťoh se zvětšním prostoru od camel je blowfish, havoc je takovej freeride speciál..ten blowfish nechci jak už jsem psal protože je vyloženě hnusnej, suchej a bez prkotin který na batohu potřebuju..vypadá jak batoh za 300 od vietanmců..ten tvuj hydrapak se zdá bejt v pohodě, je i docela lehkej..dotaz: na tý fotce je „rozloženej“ (14,3 l) nebo normálně (7,4 l)..do camelu chci jít taky protože camel je prostě camel..nač si takhle komplikovat výběr..to je to pak taky deuter, dakine a plno dalších značek:)

                                0 0
                                • kámen úrazu1  

                                  První fotka při načtení je ve stavu 14,3l. Na odkazu dole je „Expanded“ a „Unexpanded“ na přepnutí fotek mezi „7“ a „14“. Cenově je na tom Glacier jako Mule, na rozdíl od něho je už v ceně pouzdro na mobil na ramenní popruh, neoprenový kryt hadice a rovný i zahnutý náustek. Další ptákovinky, jak tu někdo zmiňoval, jako nerpomokavou kaspu na CD + extra dirku pro kabel, poutko na klíče atd. má taky. Já původně chtělam koupit Mule, ale Glacier vyhrál. Ten Blowfish by taky nemusel být špatný, ale cenově je už jinde, chtěla jsem batoh do dvou tisíc. Navíc mám už kladný zkušenosti s Hydrapak vakem.

                                  0 0
                                  • kámen úrazu1  

                                    Glacier v akci na zádech v nenaplněným stavu je na www.bike-forum.cz/…big/2196.jpg Pokud to někoho zajmá, ale nechce se dívat na můj předchozí odkaz, je to ten šedomodrý báglík.

                                    0 0
                                    • pajasimi  

                                      takže děkuji za zkomplikování mýho výběru:)četl jsem teď někde v eshopu komentáře a zdá se bejt fakt dobrej..systém plnění vaku se mi moc líbí..je levnější, objemově přesně pro mě..jen je to proti mýmu přesvědčení, camel je pro mě prostě klasika..ten hydrapak je o něco míň pěknej ale jestli mi někdo předhodá ještě jeden pořádnej důvod proč do něj jít, tak asi neodolám..a ušetřených 700 kč by se hodilo..no jo holt hydrapak vidí v camelbaku velkýho konkurenta tak se asi fakt snaží aby ty produkty byly skvělý, a asi jsou

                                      0 0
                                      • pajasimi  

                                        *předhodí

                                        0 0
                                      • Lister  

                                        tak jestli chceš pádný důvod – mám doma oboje, náústek Camela je lepší…ale to čištění – ruku do něj pohodlně nedám i když píšou že jo při prvním čištění jsem si o hrany pořezal ruce – pak jsem si už dával pozor, navíc ho musiš vždycky vysušit – oproti tomu hadrapack otevřu vysprchuju, pověsím mezi ručníky, nechám okapat a vyschnout, druhý den sroluju a schovám do batohu. Nic víc jsem s ním nikdy nedělal :o)

                                        0 0
                                        • pajasimi  

                                          oki takže upřednostim kvalitu před krásou..dycky mi teda šlo o obojí ale když už je to i o tolik levnější

                                          0 0
                                          • pajasimi  

                                            teď ještě aby přišel nějakej milovník deutera a koupim si bidony

                                            0 0
                                            • Lister  

                                              :o))))

                                              hele abych tě uklidnil, tak i když jsem ten vak od Camelu hodně zdrbal tak od té doby, co mám Camela jsem Hydrapak nevytáhl, ale je to daný tím, žeu Hydrapacku mám jen rovný náústek a batoh samotný se s Mulou nedá srovnat, ale ty nový Hydrpacky už asi budou jiná liga. Vak je v každém případě u H lepší než u C. PS – navíc je větší – vleze se do něj 3,6litru vody a to sem do Camela nenacpal :)

                                              0 0
                                              • pajasimi  

                                                tak zmiňovanej hydrapak, nebo hawg???já fakt nefím..cenově rozdíl jak prase..ale co je teda lepčejší?

                                                0 0
                                                • Lister  

                                                  To ti asi nikdo pořádně neporadí, musíš si sečíst všechny pro a proti a rozhodnout se sám. Z mého pohledu: Hydrapack – lepší vak, dobře vyřešená regulace objemu batohu, nižší cena, možnost volit rovný nebo zahnutý náústek, izolece hadičky. Camel – víc se mi líbí, přijde mi praktičtější a jako větší stěhovák, lepší náústek.

                                                  Ale přebrat si to musíš ty :o)

                                                  0 0
                              • clieent  

                                Jak seš spokojená s vakem,jak se z něj sosá,jak těsní a tak.Prostě všechny tvoje postřehy + a -,předem dík :-).

                                0 0
                                • kámen úrazu1  

                                  S vakem jsem spokojená maximálně, dvoulitrový u Flume těsnil dobře, dokud se na něj nepodíval můj pes. :-) Pak to zalepil Martin z BF, ale po pár měsících se na něj pes opět mrkl, tentokrát i na náhubek. Ale nový dvoulitrový opět drží, třílitrový taky. Pes zůstal u rodičů, já bydlím jinde. :-)

                                  Systém plnění perfektní, naplním, přeložím, zapnu na sucháč. Obrátím vzhůru nohama a nic nekape. Vymývání taky bez chyby. Otočím, umeju, pověsím a nechám okapat. Starší vak od Flume byl klasický, oba nový vaky mají navíc systém rychlého odpojení hadičky od vaku, dobrá věc.

                                  Z náustku se sosá dobře, používám zahnutý, rovný jsem ještě ani nezkoušela. Když je vak naplněný na maximum, je lepší náustek před sundáním batohu ze zad uzavřít, v otevřeným stavu při zachycení o nějaký předmět z něj může začít týct. Na kole to problém nedělá, sednu, otevřu náustek a při jízdě ho nezavírám.

                                  Problém by mohl nastat při hrubém zkousnutí (jako mým jezevčíkem :-) ), náustek je složitější (jak jsem se už zmiňovala, je uzaviratelný) a skládá se z gumové části naléhající na pevný plast. Teoreticky by mohlo dojít k prokousnutí. S jiným typem náustku nemám zkušenost, ten u Camelbaku vypadá dobře, prokousnutí u něho asi nehrozí. Gumová část jde stáhnout a tak se náustek dá i přes svou složitost dobře čistit – guma pročistit jednou za čas vatičkou a plastová část je tenká trubička, nikde nejsou další „záhyby“ a místa, kde by mohlo docházet k hromadění plísně a jinýho bordelu.

                                  Sosání výborný, průtok dostatečný už i při slabým zmáčknutí náustku, přitom nedochází v plným stavu vaku k příliš rychlýmu výtoku pití, po kterým bych se kuckala.

                                  Ještě poznámka k batohům Hydrapak. Pár zdejších bikerů psalo, že mají horší systém odvětrávání zad než Camelbaky. Tohle zase nemůžu posoudit, s Camelbakem zkušenost nemám. Určitě jsou modely s horším i s lepším odvětráváním zad nejen u těchto dvou výrobců, já jsem se svými spokojená. Flume má jednoduchou zádovou část, Glacier propracovanější, rozdíl v pocení je lepší ve prospěch miniaturního Flume, o něm ani nevím, že ho mám na zádech. Glaciera vnímám, hlavně při plným stavu naplnění, který jsem měla při cestě k Luce a Habibovi a později do Úpic.

                                  Howgh.

                                  0 0
                                  • Lister  

                                    to bude mít clieent radost, jen dotaz k tomu stáhnutí toho naústku, to jsem nidky nezkoušel to se dá sundat z té plastové trubičky??

                                    0 0
                                    • kámen úrazu1  

                                      Dá. Musíš ho opatrně podebrat, hlavně ne ostrým předmětem. :-) Jeden mně šel sundat i pomalým kroucením. Že by to pak padalo při jízdě se stát nemůže. Po nandání guma zas stoprocentně drží. Kdyby nešla sundat, náustek by se hodně špatně čistil, mezi gumou a plastem je nejlepší prostor pro plíseň. Takhle je to bezproblémový.

                                      0 0
                                      • Lister  

                                        musím vyzkoušet, je pravda, že to tam trošku kvete :o)

                                        0 0
                                  • clieent  

                                    Děkuji ti dobrá vílo,tomu teda říkám hotová recenze.S tím co jsi napsala,si asi pořídím Hydrapak.Ještě jeden otravný dotaz.Můžeš zjistit rozměry toho 3l vaku,prosim,pro­sim,smutně koukááám.Nikde tenhle údaj nemůžu zjistit,dostal jsem batoh Deuter Superbike S,tak aby to tam vlezlo a nemusel jsem ho stříhat :-))).

                                    0 0
                                    • kámen úrazu1  

                                      Zítra ho změřím v plným stavu naplnění, teď se suší a nechci ho dneska už zaměstnávat, každý má nárok na chvíli odpočinku. :-)

                                      0 0
                                      • clieent  

                                        Tak tak,nech ho odpočívat,do zítřka to snad přežiju.Tak zatím moc dík,jsem dlužníkem :-).

                                        0 0
                                      • clieent  

                                        Ahoj,vím že jsem ftěrka,ale chci se jen trochu připomenout :o).

                                        0 0
                                        • kámen úrazu1  

                                          :-) V pátek nebyl čas a o víkendu jsem neměla k dispozici čítač tak jsem se na měření vykašlala. :-) Ale neboj, odpolko to tu bude.

                                          0 0
                                          • clieent  

                                            Kdo si počká,ten se dočká :-))))

                                            0 0
                                            • kámen úrazu1  

                                              Při naplnění po rysku označující 3 litry je na dýlku cirka 43 cm a obvod přes krátkou stěnu má cca 34 cm (šířka krátký je zhruba 13,5cm). Vejde se tam ale víc, nevím, co to pak dělá s těsněním. Vozím maximálně tři litry, víc by mě přimáčklo k zemi. :-)

                                              0 0
                                              • clieent  

                                                No ty seš zlato,moc děkuju za ochotu.Takhle kompletní info bych někde hledal asi marně.Díky,dí­ky,díky,služeb­níček :-)))Tak jezdi opatrně ať nenajdeš ten tvůj kámen úrazu.Stejně divnej nick :-)

                                                0 0
                                                • kámen úrazu1  

                                                  Nejní zač, pane. :-) Pokud koupíš Hydrapak, ať Ti slouží. Podle mě není lepší ani horší než Camelbak a další osvědčený značky. Má svý plusy i minusy, jako všechno. A nick má původ na jednom polským hracím serveru, už jsem to tu v diskuzi ohledně přezdívek zmiňovala. Známí mně důvěrně říkají šutřík (pokud by Ti dělalo problém mě oslovovat :-)), ještě lepší známí používají i mou „jedinou pravou“ přezdívku táhnoucí se se mnou v dobrým slova smyslu od dětství. Ale to nejní přezdívka pro internet, ale pro reál. :-)

                                                  0 0
                                                  • clieent  

                                                    Dobře,to necháme až po 22 hodině,šut­říku:o))).Tak to je ještě hustější přezdívka,to mě ani neleze z klávesnice :-)Holt ses asi narodila v kamenolomu a ještě navíc v Polsku.Ale jo,jdu do toho Hydrantpaku,dou­fám,že do batohu vleze.A když ne,tak bude podemnou loužička:-)

                                                    0 0
                                                  • kámen úrazu1  

                                                    Nee, na tý přezdívce není nic sprostýho. Jen odlišuju internet a reál a stejně jako nemám potřebu registrovat se na diskuzi jménem, neregistruju se nikam ani s přezdívkou, kterou mám skoro jako druhý křestní jméno.

                                                    0 0
                                                  • clieent  

                                                    Uff,tak to už je jako v Matrixu :-)Ale jo,proč ne,takhle zůstaneš inkonginto.:o)))

                                                    0 0
                                                  • kámen úrazu1  

                                                    Inkognito nezůstanu, mám vyplněný profil. :-) Je to složitý, co? :-) Jen nechci mít jako nick jméno nebo přezdívku zavedenou v reálu, nic víc, nic míň. Každý je ňáký, no. :-)

                                                    0 0
                                                  • clieent  

                                                    Profil máš nacpanej k prasknutí,už jenom doplnit ten web – www.sutrik.cz :-)

                                                    0 0
                              • clieent  

                                Jak seš spokojená s vakem,jak se z něj sosá,jak těsní a tak.Prostě všechny tvoje postřehy + a -,předem dík :-).Sem to poprvé špatně zařadil :-(

                                0 0
                              • clieent  

                                Jak seš spokojená s vakem,jak se z něj sosá,jak těsní a tak.Prostě všechny tvoje postřehy + a -,předem dík :-).Snad jsem to konečně dobře zařadil.Uf!!!

                                0 0
                                • Lister  

                                  podle mě to řadíš pořád stejně a jestli se ptáš Kamene úrazu tak i správně

                                  0 0
                                  • clieent  

                                    Aha tak už na to prdím:-))))).Koneckonců už jsem to tady zamořil až až,takže se omlouvám.Udělal jsem to z nedbalosti a lehkomyslnosti,PA­NE!!!

                                    0 0
                                • clieent  

                                  Já už nehraju,to není féééér!Dám normálně Odpovědět pod vybraným příspěvkem a vona ta potvora to šoupne úplně jinam.Takhle ni nezjistím.Takže pro Kámen úrazu : Jak seš spokojená s vakem,jak se z něj sosá,jak těsní a tak.Prostě všechny tvoje postřehy + a -,předem dík :-).

                                  0 0
                                  • Lister  

                                    co ti nesedí, vžyď je to celou dobu dobře, až teda na tenhle poslední :o))))

                                    0 0
                                    • clieent  

                                      Jo jo máš recht,jdu si studenej obklad.

                                      0 0
                                      • Lister  

                                        určitě si myslel – jdu si DÁT studený obklad :o)))))

                                        0 0
                                        • clieent  

                                          Dobře vzdávám to,už nic nepomáhá.A ty taky musíš bejt všude chlape :-).Špatný je to,že se nic nedovim,díky tomu zmatku,co sem tady nadělal :-(((

                                          0 0
                                    • pajasimi  

                                      nesedí je to blběěěě

                                      0 0
        • MlokCZ  

          Hledej v historii, už jsem tu jednou přesně popisoval, co se kromě 3l vaku vejde do MULE.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.