Cyklosport CP12C x Sigma Fit Watch

16 nepřečtených
  • Frankie

    Jestli muzu poprosit o nejake prakticke porovnani techto dvou kousku…?? Ve stylu servisovatelnosti, vymeny beterek, ruseni draty VN apod.

    Lecos jsem tu prolezl o pulsmetrech, dokonce jsem si nechal zmerit laktat a z ruznych duvodu jsem se rozhodl, ze poridim pro zacatek spise levnejsi, ale porad solidni strojek, roli sehral i design.

    http://eshop.bikezone.cz/index.php?…

    http://pcshop.pells.cz/…/default.asp?…

    Diky

    FV

    0 0
    • rich  

      mam CP23 – pomerne casto nejake problemy so signalom. raz slaba bateria v hodinkach a po vymene opat vybrat, pockat, nasadit, vyskusat. a zopakovat pokial nechyta signal. pri vymene v pase rovnaka procedura. gumeny remienok sa poprelamoval…mam teraz z pellsu novy „latkovy“, ale vyzera to ohavne. osobne by som si vybral sigmu – ovela rozsirenejsia a skor sa dopracujes k roznym radam a servisu. v cr Ti ciclosport opravia mozno tak priamo v pellse.

      0 0
    • vrana  

      Sigma Fit Watch neznám. Mám ale trochu podobný PC15. Na rušení dráty VN si nemůžu stěžovat. Zatím jediné, co rušilo byl vlak (cyklostezka z Radotína do Hlubočep cca 5–10m od trati). I když zrovna žádný vlak nejel, ty dráty rušily spolehlivě.

      Kdybych si dnes vybíral, vzal bych něco menšího. Jediné, co ve skutečnosti potřebuješ vidět je tep a čas. Vše ostatní je tam akorát na to, aby ten budík byl strašně veliký.

      Ale nejsem expert – mám zkušenost jen s tím PC15 a to asi tak měsíc.

      0 0
      • Frankie  

        No tak Vam pekne dekuji :) PC15 by taky prichazela v uvahu. U ty Fit Watch pisou na bikezone, ze ma manualne nastavitelne 3 zony, ale v manualu k ni na strankach sigmy pisou, ze zony si nastavi sama po zadani vahy, veku atd. Daji se pak manualne upravit? Preci jen verim vic tomu, co zmeril doktor nez co mi ukaze budik na zaklade veku a vahy :)

        U Cyklosportu je to pry s trema zonama tak, ze v podstate nastavis jen jednu zonu – aerobni zatez, napr. 130–150 tepu, a ty dalsi dve zony jsou automaticky jedna pod 130 tepy a jedna nad 150 tepu. Coz je trosku zklamani, protoze bych si radsi nastavil zonu v aerobni zatezi 130–150, zonu v nejaky ty silovy vytrvalosti treba 150–165 a treti nad 165 tepu. (cisla jsou ciste jen priklad) Umi to takhle ta Sigma nebo trebo ty Polary?

        Diky za rady a porady

        FV

        0 0
        • Jarda  

          U PC15 jdou 3 zony nastavit taky manualne, velikost jsem ja neresil, kdyz to mas jen na riditkach, je to fuk. Rusi mi ji taky jedine vlak, ale jak casto jedes po trolejema od vlaku :) Ja jsem s ni spokojen.

          0 0
        • rich  

          ciclosport – nastavujes (pri CP23) dva prahy AP a AnP, tym padom tri zony. mozes to mat manualne alebo vypoctom podla veku, vahy, pohlavia

          0 0
        • vrana  

          Ja nerikam, ze je PC15 spatny. Specialne za ty prachy. Jen me trochu prekvapila velikost. Pouzivam ho i na behani – tj. nejen na riditka. A v podstate jedine, co jsem od nej chtel, bylo jedno velke cislo ukazujici tep + nekdy se hodi i cas. Vse ostatni jen odvadi pozornost. Mozna ale, ze se ty modely ktere nic jineho neukazuji hur ovladaji – prece jen ten velky budik muze psat kde zrovna jsem v menu a vyznam tlacitek.

          Manualne se tam neco nastavovat da. Zatim jsem se spokojil s tim, co spocital dle veku, pohlavi a vahy. Kdybych to chtel nekam posunout, tak v nejhorsim zmenim vek :-)

          0 0
    • PHiLiPZ  

      Mam Sigmu, v podstate som spokojny. Problemy su dva: 1.) ked jazdim v BA, bezpecne viem, ze sa za mnou blizi elektricka, pretoze mi prestane merat pulz, ine rusenie som nevidel

      2.) vzdy po jazde som pasik oplachol vo vode a po case som zrazu pozeral, ze mi ukazuje pulz iba tak polovicu cesty a podobne, neskor prestal fungovat uplne (spojitost s umyvanim pasika sa ukazala az neskor) nevedel som, co robit, otvoril som kryt baterky na pase a asi sa tam dostala voda (ci z cistenia, alebo pot neviem) a zoxidovala kusok baterky aj pliesok pri nej

      ocistil som pliesok, baterku vyhodil, dal som silikon okolo krytu a kryt zavrel, odvtedy bez problemov

      manualne nastavenie HR – nastavis si vek a dalsie veci, on podla toho odhadne tvoj max pulz, pripadne mozes pouzit fittest vypocitane/namerane max hodnoty mozes upravit on potom zrata pasma ako 70% a 80% max (alebo ine cisla) a tie si zase potom mozes upravit

      najprv sa mi zdalo Sigmou vychvalovane ovladanie dost divne, ale po chvili pouzivania je to uz OK

      vysledok – okrem situacii s elektrickou je uplne v pohode a v meste az tak moc nejazdim, takze spokojnost okrem toho vyzera civilne a da sa nosit aj normalne

      0 0
      • Frankie  

        Diky za reakce, jeste jednou jsem prolezl vsechno mozny o pulsmetrech a asi dam na ty z vas, co doporucuji Sigmu, v Praze teda asi bude boj s tema tramvajema, ale co nadelas :)

        Je mi divny, ze se k ty baterce dostala voda, to by se tam prece mohl dostat i pot, ne? Asi nejaky renonc na tesneni…

        Nevite, kde se da aktualne koupit po Praze ta 15 nebo Fit Watch?

        FV

        0 0
        • Floydie  

          bikestore.cz, tu PC15 jsem si tam koupil minuly tyden za cca 1320

          0 0
          • Frankie  

            Dik, to byl skvely tip, porad ji maji skladem, cestou z prace ji vyzvednu a navic usterim – podle info maji tu samou prakticky jen pres reku za asi 1.700,– … ctyri kila k dobru :)

            Snad to bude klapat, casem se kdyztak podelim jeste o zkusenosti…

            FV

            0 0
            • Frankie  

              Tak jsem v patek koupil tu PC 15 a mam za sebou prvni dve vyjzdky se sportetrem… trosku nezvyk :)

              Ale jinak prvni dojem z hodinek je dobry, vsechno zatim funguje, prenos bez problemu, zony mi to spocitalo a ja jsem si je pak upravil podle zmerenych hodnot. Ovladani mi prijde naprosto jednoduchy napr.oproti memu VDO cyklocompu je to mega jednoduchy. Prekvapilo me, ze i baterka v hodinkach je jen pod takovym tim vickem, co se da povolit minci, takze bezproblemova vymena a nevidim duvod k navsteve odbornika i kdyz to v navodu doporucuji… Potvrzuji ruseni tramvajovyma trolejema, draty VN bez problemu – asi byly moc vysoko :) Skoda, ze to neumi ulozit vic treninku jako Fit Watch, prenos do PC resim manualne :)

              Pro zacatecnika jako ja to snad zustane o nadale dobrou volbou…

              FV

              0 0
              • Floydie  

                ja zatim take spokojenost, dokonce mam signal i tam kde se bracha s Cateye za 5k nechyta.

                0 0
                • pos3k  

                  ma nejakyho predrazenyho sunta :-)) kdyz jedem vedle sebe tak mu to ukazuje nesmysly, ho rusim svym tepakem za par stovek (on nerusi me)

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.