• kubrts

    Zdary, chtěl bych poradit jak se oblíkate v období říjen/listopad a jakou cenu to obnáší (ne total, ale po částach). Jde mi především o trikot, moira, bunda, ale budu rád i za radu ohledně kalhot. Díky

    0 0
    • grafik  

      … jsi vysokoskolak, tad snad nebude problem pro tebe zapojit hlavu a kuknout do histoire

      ale k otazce: obvykle neco teplejsiho ‚nahore‘ cca 4 vrstvy, kalhoty urcite dlouhy ;)

      0 0
    • rock  

      Sice tu o tomto už bylo dost, ale mám ukecanou náladu:

      • scampolo (tenoučké, coolmax od Sensoru) cca 450,–
      • tenké tričko s dlouhým rukávem (Sensor Double Face) cca 550,–
      • obyč dres (tuším Biemme) s krátkým rukávem cca 1500,–
      • rolák (2F) cca 700,–
      • bunda deš?ovka/větrovka, nezateplená (super kauf u Tchiba, nelituji) cca 600,–
      • bunda větrovka s membránou, lehce zateplená (Gonso) cca 3000,–

      Výše uvedené téměř libovolně (obě bundy současně jsem ještě neměl) kombinuji podle aktuálního počasí a nálady

      Na spodní část těla se toho dá vymyslet méně, takže

      • klasické kra?asy (vozím volné) + návleky na kolena
      • lehce zateplené čapáky bez membrány (asi G-Sport) cca 800,–
      • zateplené čapáky s membránou (Biemme) asi 1700,–
      • spodky s neprofukem na kolenou a tříslech (2F) cca 600
      • boxerky (Moira) cca 300,–
      0 0
      • Smazaný účet  

        Boxerky moira. Mam ich a nemam odvahu ich pouzit na biku ako 1. vrstvu. Ake mas skusenosti. Nefunguje to ako raspla?

        0 0
        • kajulka2  

          Mně přijde moira mono příjemnější než Coolmax

          0 0
        • rock  

          Vůbec nemám problém. Používám Mono (asi) a je to v pohodě. Ani jedny z mých dlouhých čapáků stejně nemají vložku, vlastně bych se mohl poohlédnout po boherkách s vložkou …

          0 0
    • orca  

      někdy tady ty dotazy jsou fakt na úrovni :-)) nic ve zlém ale stačí projet historii a nebo zajít do nejbližší prodejny a kouknout na ceny a máš jasno . Maximálně jsi se mohl alespoň zeptat od kolika nahoru se to dá pořídit či kdo jakou značku preferuje . Neb se to na podzim dá pořídit celkem za cca 3,000 kč ale také za 10 000kč .záleží co chceš …a na co máš… JÁ – triko moira(kr.ruk) cca 300 triko Jitex (dl.ruk) cca 300 bunda AXON cca 1600 rukavice kr. 100 dl. 300 kra?asy cca 500 dlouhé kalhoty přes cca 700 ponožky cca 100 šátek pod přilbu cca 100 On ten podzim má taky 0°C a taky 15°C

      0 0
    • Tomus  

      Ja se jeste zeptam, jake doporucujete capaky pro teploty zhruba mezi +15 az +5 C ,zateplene s membranou nebo bez membrany ? nemuzu se porad rozhodnout – to uz se zde take resilo, ale spis pro nizsi teplty, v tech uz ale nejezdim.

      0 0
      • Belial  

        +15 – +5°C je už dost velké rozpětí :-). +15 – dlouhé elas?áky (mám je i na běh) + kra?asy elastické s vložkou. +5 – dlouhé elas?áky s membránou (WindStopperm, používám i na běžky) + staré kra?asy s vložkou, do kterých utírám sopel :-)

        0 0
    • kubrts  

      Díky za rady, vím že dotazů podobných tomu mému je tu nekolik, nicméně většina debat se pak zvrtla do tlachání, které danou problematiku stejne nevyresilo. Poslali jste mi celkem tri rozumne prispevky a diky za ne …

      0 0
      • Volf  

        K tvýmu dotazu. Loni jsem po spoustě příspěvků tady na foru koupil zimní hadry a jezdil celou zimu a tady máš mý zkušenosti: Do treter dvě ponožky a navrch od nějakejch 10 stupňů nefukový návleky / letos budou asi zimní tretry /. Při teplotách od 16 stupňů čapáky Sensor s nowindem na kolenách a pod to krátký kalhoty s vložkou a na tělo tenkou moiru, dres s krátkým rukávem a návlekama na ruce. Na toto potom už jen tenkou bundu nebo varianta dvě moira, teplej dres a nefuková vesta, tenký prstový rukavice a šátek pod helmu. Jak se teplota dostává k 5 stupňům tak čapáky Kalaš s nefukovým předním dílem a kra?asy pod to, na tělo moira, dres a nefuková bunda Atex, nefukový teplý rukavice Atex a čepice pod helmu. Pokud je už pod nulou tak místo tenkýho dresu teplej a nefukovou čepici Atex pod helmou, dvoje ponožky v tretře a nahoru vlněná ponožka s dírou na kufr a nefukovej návlek. Takhle jsem jezdil i v 10 stuňovým mraze a jedinej problém byla zima v tretrách.

        0 0
        • Jurij  

          Pro zajímavost, co plánuješ za zimní tretry ? Já vybral Lake, zkusím tak o číslo větší a uvidíme. Prsty na nohách to je moje slabina.

          0 0
          • Volf  

            Já viděl nějaký shimana, který nevypadaly zle, byly v podobný ceně. U těch Lake mám strach z kůže, ze který jsou prej ušitý i zimní tretry.

            0 0
    • Lister  

      Když jsem u toho olbečení. Už nechci vymýšlet žádné kompromisy pro teploty kolem 10–12 st. a chtěl bych si pořídit lehce zeteplené 3/4 s kvalitní vložkou. Máte nějaký dobrý tip. Pokud bude dobrá vložka, tak dám i ke 2 tisícům, důležitější je pohoda :o)

      0 0
      • samotar  

        Používám Pearl Izumi Knight nejsou ale moc zateplené, ale teď je tak akorát počasí na ně. Vložka nemá chybu. Cena byla kolo 2000

        0 0
      • Lister  

        nemá někdo náhodou kalhoty Geo od Axonu, nebo jiné s tou vložkou tady:http://www.axonsport.cz/kalhoty.htm

        To by mohlo být ono, vložka vypadá slušně, jen nevím jestli matroš zase nebude moc teplý.

        0 0
    • piskot  

      používám různé kombinace moiry – tenký rolák, tlusté triko s dlouhým rukávem, tlusté triko s jakýmsi šus?ákem vepředu a na to nějakou lehčí bundu nebo dres. Dolů buď kalhoty a návleky na kolena, nebo dlouhé kalhoty co mám na běhání a lyžování od firmy HR (takové napůl elas?áky, něco podobného dělá myslím i Craft, SWIX, Vavrys,…) a pod to klasické ka?ata na kolo. Nevím proč, ale dlouhé elas?áky už nemusím – to bych si připadal jak bale?ák (ale dřív jsem v nich lyžoval a běhal).

      0 0
    • SELMIRA  

      za uplně nejvíc nejgeniálnější a nejvíc mně momentálně potřebnou považuji teďkonc neprofukovou vestičku. Vůbec nechápu, jaxem bez ní předtim mohla žít!!! :o)))

      Jo, porádný kalhoty si slibuju už taky dlouho, ale zatim to řešim kra?ákáma, moira spodkama a návleky. A dyž uhodí mrazy, tak přicházej ke slovu moje nepřekonatelný kožený ka?ata. :o)) Sice se mi cyclisti v zateplených elas?ákách smějou, kde mám hárleje, ale co už… :o))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.