• asfalt

    Mate nekdo delsi zkusenosti s temahle brzdama nez prnich 50km, jaky jsou po 2.000–10.000-X km? Prehrati? Sjizdeni desticek? Necekana prekvapeni? Mam hayes comp a hledam neco lehciho na maratonsky special (musim celou novou sadu).

    0 0
    • Fisi  

      znamy má Lx jezdí docela dost i ten nějaký zavod je snima velice spokojeny..

      0 0
    • panaczek  

      mam shimano XT (BR 765). mam na nich celou letosni sezonu – vsechno v horach, opravdovy kopce – vcera jsem daval dopredu uz 3. desticky. jsem velice spokojenej, bezudrzbova brzda, nemel jsem jedinej problem. puvodne jsem tam mel 07 (resin) desticky, pak jsem dal 06 – metalic (horsi davkovatelnost, o malicko lepsi ucinek), pak cool stopy – zacal mi predek vybrovat, vzadu jsou v pohode) a vcera sem tam dal goldreny…a vypada to, ze ty jsou zdaleka nejlepsi…

      0 0
      • panaczek  

        …vibrovat…

        0 0
      • vlk  

        Tobě ty goldfreny fakt brzdí líp než originály?Já je dal na lx a nebrzdili vůbec-a to jsem je do poloviny sjel-ale mám tam kotouč smrt 75.Ty budeš mít asi originál kotouč na centrlock XT, že.

        0 0
        • panaczek  

          mam original shimano kotouc, 6 sroubu – pocitam, ze je to 2004 model, ale nevim to jiste. vcera jsem dal na goldfrenech prvni velkou jizdu a rekl bych, ze jsou tak o 10 procent lepsi nez 06 (jeste by se mohly zlepsit), plus se mi zda, ze maj lepsi davkovatelnost. navic jsou levnejsi nez original. ale v podstate je to jedno – tahle brzda ubrzdi vse, co se da sjet. jeji moznosti konci na moznostech plaste – jezdim 1.95 XC plast.

          0 0
    • vlk  

      mám lx.Dost asi záleží na kotouči a destičkách.Mám to s s kotoučem shimano s.m.r.t75.S o­riginálníma destičkama-brzdí dobře, ale přehřívají se.Goldfreny. mi vůbec nebrzdí!! a faststopy brzdí dobře a nikdy je nepřehřeju.S těma goldfrenama to nechápu XT mají stejné průměry pístků, takže teoreticky by měla působit stejná síla a někteří si je na nich vychvalují.Asi bude záležet i na kotouči, zkusím tam hodit ten od a2z-ten hayes typ.S faststopama mi ty LX připadají jako skvělé brzdy.

      0 0
    • kafac  

      Mám brzdy LX 2005 a kotouče Aligator 165mm, brzdí to dobře, ale při extrémních sjezdech se předek silně přehřívá a brzda vadne. Budu tam dávat 180mm kotouč, pak to snad bude OK.

      0 0
      • vlk  

        s originálními destičkami vadla, ale ne kvůli přehřátí třmenu ale kvůli rozehřátým destičkám.Dal jsem fastopy destičky a je to OK.

        0 0
        • kafac  

          Ty Fastop jsou organický?

          0 0
          • vlk  

            myslím, že jo ale nepálí se.

            0 0
            • kovar  

              já mám radikálně opačné zkušenosti.

              0 0
              • vlk  

                Zajímavé.Je pravda, že ten největší záhul ještě nedostaly.Nevím kdy se do voj.p. zase dostanu. Co ty koolstopy, jak se zahřívaj a jak vadnou ty.To jsou další co chci vyzkoušet.

                0 0
                • kovar  

                  Koolstopy dobrý, LEpší než original Shimano.. Přehřívání a fialovění kotouče nepozoruju, a vadnutí je ve snesitelných mezích. JEnže když se na Koolstopy dostane voda (třeba po projetí hodně hlubokou kaluží, tak hodně se sníží tření na nějakou dobu, tak jako u Shiman.

                  0 0
              • enjoy  

                to je u tebe celkem bezny.

                0 0
    • petryk  

      Mam LX a k tomu desky XTR, ma to zvlastni zvuk, ale brzdi to skvele

      0 0
    • Hnoj  

      Mám XTRka + LXka páky… A brzdí to tak pekelně , tak že se bojím, že mi to zlomí vidli… A pak jsem se svez na XT a proti XTR to skoro nebrzdilo, pokud můžu doporučit, tak zkus splácet tenhle komplet…

      0 0
      • vlk  

        no a nebyly na těch brzdách na každé jiné destičky?Protože páky xt a lx od shimana jsou co se týká průměrů pístků stejné.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.