• koňák

    zdravim, zajimalo by me, jak moc se ve skocich odvazat na XC kole (cenova hladina 25000). Vim, ze se to asi tezko nejk meri, tak zkuste treba napsat vysku, z jake de doskocit na zem – resp jak vysokej pad to vydrzi. Bavme se treba o sjezdu z X vysokyho orbubniku, skokem samozrejme. Rozhodne nezacinejte noiz nez na 50cm

    0 0
    •  

      lol, bud si kup kolo ciste na dj a litej a nebo se na to s xc kolem vys… zalezi jestli to bude na placku, nebo do dopadu a taky jak casto, jednou zarok metr a nic se nedeje, ale pokud zaces castejc, rozluc se s komponentama a ramem

      0 0
    • jecnak  

      Pri dobrym dopadu klidne metr, dva.

      0 0
      •  

        hehe, uznej ze s tema dvouma metrama si to trosku prepisk ;)

        0 0
        • enjoy  

          pust si disorder 2,je tam takovej mooc velkej dvojak a dopad tak cistej ze se skarebem jak nic:-)

          0 0
          • Jogador  

            Zvláštní, a to jsem myslel, že jsi skareba taky měl:)

            0 0
          •  

            no to si ted pustit nemuzu a ani nevim jestli zrovna tenhle mam, ale tady asi nepujde o typ cloveka kterej umi skakat na kole jako typci co tocej NWD, samozřejmě nic proti Koňákovi

            0 0
            • jecnak  

              Ale on se neptal jak moc se ma odvazat ve skocich na XC kole ON…

              0 0
              •  

                no kdyz v jinym threadu pise ze ma Konu Cidner Cone a ta stoji 24 000, coz je cenova hladina 25 tisic, tak z toho usuzuji ze chce skakat na tomto kole ktere vlastni, nemyslíš ??

                0 0
                • enjoy  

                  vypada to ze si jecnaka nepobral:-)

                  0 0
                  •  

                    nevim, asi mi to budes muset vysvetlit,at to ctu jak to ctu nevim co sem spatne pochopil

                    0 0
                    • enjoy  

                      proste se ptal obecne na XC kolo,ne na svoje XC kolo:-).no to mas jedno:-)

                      0 0
                      •  

                        no i tak by se to dalo vylozit,ale dy je to jedno,kolo jako kolo

                        0 0
    • enjoy  

      tak rozhodne bych to tipoval na vidlici:-),ikdyz videl jsem kdysi na tocny takovy hosiky na co skakali hodne neohrozene na tech nejhorsich „XC“ vidlicich,krasne ji vzdycky procvakly:-),ale to nemusi nutne znamenat ze to dlouho nevydrzi:-). pak to odnesou kola,asi komplet:-). no a pak asi zlomis ram,aby toho nebylo malo:-))

      0 0
    •  

      a KONA Cinder Cone taky asi nebude nejvhodnejsi kolo na skakani

      0 0
    • orca  

      lidičky kde berete tu odvahu na skoky ?? 1 –2 metry ?? br… na XC kole ?? omdlévám........

      0 0
    • vlk  

      na svým kole na nájezdové rampě asi 1,5 m v malý rychlosti.Zvládlo to.Ale toto jsem skočil asi jen 3×.Na pravidelné skákání to není.Vidli jsem neprocvak.jinak 2× nepodařený skok přes příkopu-schytalo to zadní plnou silou-a taky to vydrželo.Ale jak říkám na pravidelné skákání to není.A XC „tzv plechovky“ jako jsou např kelys tak s těma raději jen po silnici. :o)

      0 0
    • Spajky  

      no pokud si pamatuju, tak Tlasek mel doskok z 4,5 m na rovnou plochu, ale bohuzel mu to neuznaly, protoze neodjel, neustaly to rafky…

      0 0
    • wroum  

      to zalezi na konkretnim skoku a hlavne na konkretnim dopadu. treba v praglu na Petrine je drop cca 3 metry a ten ma tak luxusni dopad ze to jde skocit i na trikolce pro maly dite. na XC se to skakalo mockrat. na Tocny ty dva prvni doubly se taky daj na Xc v pohode a to ten dlouhej ma cca 4–5 metru na delku. na druhou stranu i na tech 50 cm se da kolo rostipat na sracky, pokud bvudes skakat na placku.

      0 0
    • koňák  

      no, me nejde o to, postavit skokanek a skakat. jde o to, jak moc se krotit, kdyz se neco vyskytne normalne nekde v lese, po ceste, tedy pri XC. asi pred dvouma tydnama se mi podarilo na chalupe zlomit pri dopadu tak z pul metra vidlu RST Capa, ale tam sem se ani moc nedivil – dopad byl skoro placka, a ta vidla stala asi litr – nicmene kolo se kulturne rozpadlo az par vterin po doskoku, takze zadnej uraz nebyl. Ale muze te to brat jako vystrahu, a nepokouset pevnost sve Capy…

      0 0
      • Spajky  

        v tom pripade to chce vychytat praci nohou…

        0 0
      • vlk  

        ono dost záleží na technice, dá se skákat z menších výšek i na placku když to umíš.Ono ta RST není nic moc.Ale z 50cm by se rozpadnout snad neměla.

        0 0
        • Spajky  

          pokud spadnes jak pytel brambor, tak myslim ze i jo :o)))

          0 0
    • chupas  

      XC je podle me proste kolo na jizdu kupredu. takze neskakat. no a kdyz skok tak ve smyslu zachrany, chyby a pod. to kolo to udejcha, no ale moc bych na to nesazel,ze pri opakovanem (vyvolanem) skakani to selze.

      0 0
    • rock  

      Pokud se toho biku chceš mermomocí zbavit, tak to řekni rovnou, já si přijedu …

      0 0
    • Andrzej  

      studuj techniku trialistu, tam uvidis, jak dopadat co nejjemneji. kazdy je trosku jinak sikovny, tak to nejde jenom tak rict: „xc kolo vydrzi 58cm vysoky skok…“

      0 0
    • Dijck  

      Jazdil som ten bike(2004 model)asi rok, a da sa na nom celkom skakat- drop do ~ 1,5m..skok dlzka cca 3m.. vsetko do dopadu.Akurat ostatne komponety okrem ramu odchadzali(naboje, stred..)…ak si uz niekedy skakal, nemal by to byt problem. Ak nevazis cez 90kil…D.

      0 0
    • McBlacky  

      něco to vydrží, nejvíc záleží na technice ridera. Kolo mám na mysli pod 10kg vidle do 1,5kg. Elita tomu někdy nakládá surově a nerozpadne e to :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.