• Blackhawk1

    Jaký rozdíl je mezi klikami alivio a deore? (materiálem, konstrukcí, …)

    0 0
    • gobike  

      No tak záleží, který Deore kliky chceš…

      0 0
    • mechanik  

      Musíš to kapečku upřesnit DEORE má pod sebou několik typů klik. Plné,duté,lišící se plackami a osou (dural-ocel,čtyřhran-octalink)a samosřejmě rokem výroby.

      0 0
    • Blackhawk1  

      Chtěl by obyčejný Deore, rok 2005 (žadný XT a podobně) nebo obyčejný Alivio, prostě kliky stavěný na zátěž: týden=60 km

      0 0
    • BH  

      jeden podstatny, ktery ti tu zatim nikdo nesdelil.Co myslis pro kolik prevodu se dela Alivio a pro kolik Deore?, pokud znas odpoved, tak ten podstatny rozdil znas taky.Tak v tom je ten rozdil!

      0 0
      • mechanik  

        Z praxe: 8 nebo 9 žádný rozdíl:-D

        0 0
        • Honza z H  

          Jestli jezdíš 8, tak asi alivio, ale jestli jezdíš 8 s devítkovým řetězem, jako já, tak bych bral Deore s ocelovýma převodníkama.

          0 0
          • MlokCZ  

            Devítkový řetěz jsi dával proč? Chodí lépe ty převodníky s devítkovým oproti osmičkovému? Kamarád potřebuje vyměnit kliky s převodníky LX starší na 8-kolo za LX novější 9-kolo, kvůli délce. Bude nějaký problém na některém z těch kol, když tam tedy ve výsledku bude 8-kolo + 8-kový řetěz + 9-kové převodníky a 9-kolo, 9-kový řetěz a 8-čkové převodníky? Díky

            0 0
            • lidumil  

              Já jezdím zatím kliky XT Holl II + 8 řetěz HG 90 a 8 kolo (kvůli řadicím páčkám – zatím nebyly love) a problém to nečiní. LX 8 kliky už ale nový nesjspíš neseženeš.

              0 0
              • MlokCZ  

                to je mi jasný, že k sehnání nejsou, ale kamarád má dokonce 2× LX 8 kliky, ale oboje 170mm (on má 185cm) a na dalším kole doma maj LX 9 175mm (které pro změnu vozí někdo kdo má 170cm). Takže cílem je pouze prohodit kliky mezi koly.

                0 0
            • rock  

              viz má odpověď o kousek níž: devítková kazeta, devítkový řetěz + Alivio kliky – bez problémů.

              0 0
          • rock  

            Proč, mám odjeto na Alivku klikách s devítkovým řetězem asi 5kkm a no problem …

            0 0
    • Blackhawk1  

      No jo, ale ja mam na kolem pouze 7 prevodu, tak to nemuzu mit ani Alivio ani Deore?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak to mas smulu. Musis si koupit Terore ;)

        0 0
      • juli  

        Vlastne muzes mit alivko i deore. To deorko bude asi zbytecny luxus pokud je nekoupis levne. Jinak alivko no problem.

        0 0
        • Blackhawk1  

          V cem to Deore je vubec lepsi?

          0 0
          • gobike  

            No kyt to tu máš napsaný- Dutý kliky, octaling osa…

            0 0
          • juli  

            Tak tedy rok vyroby 05 M510 deore zuby 44/32/22, dute kovane kliky, retez super uzky HG, prevodnik 44z-Al. MC20 alivio zuby 42/32/22, kliky plne kovane, retez IG, prevodniky ocel, Alivio vyssi hmotnost a mene propracovane nabehy na prevodnicich. Deore drazkova osa Octalink Alivio ctyrhran. Pak jsou jeste kliky, ktere nepatri do sad. Jsou jak na octalink, tak ctyrhran, dute i plne. nahore maji 44z. Rozdily jsou v hmotnosti, tuhosti a kvalite nabehu. V zasade pro pouziti na Mega-9, tedy vychazejici z deore 9spd.

            0 0
            • Blackhawk1  

              A kdybych si tedy koupil ty nové kliky musím si k nim i koupit nový střed? Já mám teď nevím přesně jaký, ale All zapouzdřený určitě.

              0 0
              • juli  

                Nevim jake kliky tam mas ted, ale urcite to chce zapozdrence a pravdepodobne nebude sedet ani delka osy. No a pokud chces deorka s Octalink tak ti stejne nic jineho nezbyde.

                0 0
      • BH  

        ja bych doporucoval pokud mas sedmicku, tak investovat max. do Alivia, sedmicka i osmicka ma stejnou sirku retezu a investice je nepomerne nizsi nez do Deore obzvlaste s octalink.To je pro sedmicku naprosto zbytecny prepych. Nikde jsi nenapsal, jake ted mas kliky a stredovou osu, pravderpodobne ale nejaky super shit, bez zapouzderene osy. Alterantovou take pro tebe muze byt i jina znacka nez shimano, napr. Suntour,Dotek a pod. Na trhu je pomerne velky vyber ruznych klik v rozumne cenove relaci a pro osmickovy retez. Mel by ses ale zamerit na jiny a pro tebe dulezitejsi problem a sice pocet zubu (doporucuji velky talir 44z a ne 42 !) a delku klik (175 mm)pokud mas standartni vysku postavy). A jeste poznamka, nejsem priznivcem pouziti devitkovych klik na osmickovy retez a naopak, devitkove kliky maji proste jinou roztec mezu taliru nez osmickove a mixovani techto provku nevede ke 100% funkcnosti i kdyz to nejak chodi- na turistiky proc , ne.A jeste pokud se ty ce urceni spravne delky osy, tak se staci prohrabat historii zde na BF a urcite najdes spoustu odkazu a podnetnych myslenek ,jak urcit spravnou delku retezove osy.

        0 0
        • mechanik  

          V manuálech a katalozích píšou jiná rozteč jiná tlouš?ka placek to jsou frky:-P V praxi to funguje no abys neřek na 99%:-))) Vyzkoušeno 13 let ale to ještě devítky ani osmičky nebyly:-)

          0 0
          • BH  

            vem si supleru a zmer si to, uvidis, ze to zas takove frky nejsou.Poznamce o 13 letech prilis nerozumim, problem s rozteci placek a sirkou retezu jiste nebyl mezi petileckem(vlastne i ctyrkoleckem) az osmickou. tam byla stejna sirka retezu i rozteci. Nekompatibilita zacala s nastupem devitky. I kdyz z praxe mohu potvrdit, ze to nejak funguje i pri tech mixech, ale pri poradne zatezi jsou problemy s padanim retezu a nebo naopak jeho sukovanim, to taky potvrdis, ne?

            0 0
            • lidumil  

              No mě to funguje dobře a nebyl nikdy problém. A pokud jsem se bavil s mechaniky ze Shimano centra, tak mi potvrdili, že ani oni nikdy neviděli problém a že to dokonce i líp posedá. Ale každej máme holt jiný zkušenosti.

              0 0
            • mechanik  

              Šupleru mám i s ní trochu umím měřit (soustružník) a 13 let dělám v obchodě mechanika (né supermegaultra­market ani Béďatrávniček:-) a fakt jsem s tímhle zatím nějaké větší problémy neměl a řetěz se občas zasukuje i na podle manuálu plně kompatibilních komponentech to snad taky potvrdíš:-) Ono totiž k… záleží ja to tam dotyčný BIKER narve s citem nebo jako prase:-P

              0 0
        • vlk  

          jezdím už dost dlouho, kliky na 9 s řetězem 8 a páčkami na 8sp.A vše funguje naprosto skvěle bez jakýchkoliv problémů.řek bych ře i lím než kamošova kompletní 9.

          0 0
    • Blackhawk1  

      Teď zrovna mám na kole kliky Shimano SIS Dual, takže žádná sláva (křivé, neustále něco chrastí). Jinak jsem vysoký 190 cm, takže bych ještě potřeboval poradit ohledně délky klik. V čem je rozdíl mezi 42 a 44 zuby?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        ve dvou zubech ty trdlo. Jeste si zkus naporoucet 180mm kliky a jdu do kolen. (to nebyl hezky prispevek, ja vim. Ale kdyz to tele nedokaze ani nakouknout do e-shopu, aby si udelalo obrazek o nabidce)

        0 0
        • Ekscel  

          No prostě na kole zatím jezdí krátce :-) Je to s podivem, ale oni opravdu všichni nevědí, že nějaké e-shopy jsou a kde je hledat…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Aha. To me ani nenapadlo. No je to mozny. Nekdo tu inteligenci musi srazet do prumeru :))) Si predstav, ze si chces treba vymenit… vodovodni kohoutek nebo co ja vim. Neco v cem nedelas denne, jen to proste potrebujes k zivotu (ze by to byl messenger?) nebo spis k zabave. Bych se proste choval jinak.

            0 0
      • orca  

        ???? jsi mě náramně pobavil 42 < 44 budulínku :-)))

        Přesto já bych se přiklonil k 42 zubům…

        0 0
        • MlokCZ  

          Jezdil jsem dřív XT 98 (42/32/22), teď mám XT 04 (44/32/22) a ty 42/32/22 mě vyhovovali mnohem víc. Těžší převod než 42/11 fakt nepotřebuju a musím teď dřív shazovat z velké pily na střední a tím častěji řadit mezi převodníky.

          0 0
    • Blackhawk1  

      Mne je jasny, ze rozdil mezi 42 a 44 je ve dvou zubech, ale jaky to ma vliv n jizdu-tak jsem to myslel.

      0 0
      • juli  

        Hele, docela uzitecne je obcas uvazovat, protoze na co prijdes sam, to ti v hlave zustane o neco dele, nez to, co jenom okopirujes. Tak uvazuj. Prevodovy pomer? Fyzika zakladni skoly?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.