• yakub

    Ahoj, můžete mi pls poradit, jak perete windstoprový materiály jako třeba bundu celou od bahna? Nechci porušit funkčnost tý membrány. Díky

    0 0
    • defenger  

      V obchodě mi řekli, že se pere stejně jako gooretex. Na goretex mám special us tekutý prostředek z hudysportu, ale windstopper jsem s ním ještě nepral…

      0 0
    • Ondrej  

      40 stupnu, normalni prasek bez avivaze, jemny program nebo jeste setrnejc – 30 stupnu, mydlovej prasek – treba NORIT – peru tim termopradlo, bez avivaze, program rucni prani

      rek bych ze dulezity je nedavat tu avivaz, ale vysvetleni k tomu nemam

      0 0
      • yakub  

        Takže se nemusim bát to normálně nacpat do pračky? Někde jsem slyšel, že se to má prát jenom v ruce, ale to bych z toho nikdy nedostal a když už jo, tak by to určitě nebylo šetrnější…

        0 0
        • Ondrej  

          ne, ja mam na softshellu snad i vyznaceno prani v pracce na 30 horsi je, ze nektery pracky pri programu rucni prani, coz ma byt asi nejsetrnejsi, nedovolujou ohrev vody – a pak se to v ty studeny stejne nevypere, akorat v tom zustane prasek ted mame nastesti jinou, ktera dovoluje 30 pri rucnim programu

          0 0
      • Tubby  

        Avivaz je zmekcovadlo, pusobi i na zminenou membranu, ta te muze povolit, cimz se nici struktura a pak je nefunkcni, proste teflon zmekne, vytahuje se…pak tam fuci, tece.

        0 0
        • Mamutt  

          Nevím jak u windstopperu, ale u funkčního prádla se aviváž zakazuje, protože zaplácá ty lamely tkaniny a udělá tak z toho obyčejné triko.

          0 0
    • Char  

      windstopper moc setrne prat nemusis, protoze jeho hlavni fce je proti vetru a vode a nejakym dychanim se nezabyva (narozdil od gorace coz je vlastne drazsi windstopper), specialni prasky se pouzivaj na gorace a podobny matros a koupis je v kazdym outdoorshopu…

      0 0
      • scret  

        WS ze se dychanim nezabyva?????Hmm,t­ak to je teda opravdu zajimava informace:)))A go­rac jo??To je zvlastni proc je teda WS daleko prodysnejsi nez gorac?:)A vcil mudruj…:))

        0 0
        • Char  

          Haha… uz jsem si zvyk ze prodavaci v outdoorshopech vi hovno, dokonce mi jedna slecna v byvalym alpinusu tvrdila ze polartec 200 odvadi paradne pot a skvele vetra :-D

          0 0
          • Vrci  

            Pokud to srovnávala s pláštěnkou tak měla pravdu.

            0 0
          • scret  

            hmmm,tak to se teda rad od tebe poucim!!!:))))) Mel jsi to nekdy vubec na sobe?

            0 0
          • scret  

            PS: k polartecu: bych zrovna nerekl ze odvadi pot,ale dulezity je ze je dost prodysnej!!!

            0 0
      • Troll  

        Tak tohle je vazne hustej prispevek.:-) Uz jsem se dlouho nezasmal!:-) Bezva, takze WS je odolny proti vode, vetru a nedycha, zatimco klasicky Gore-Tex jeste navic dycha a to lepe nez WS?:-) Mozna by stalo za to si o tom neco precist, nez sem zacnu psat bludy.:-)

        0 0
        • Char  

          dik za osvetu :)

          0 0
        • Char  

          jo a jinak nectu ale mam ws i gorac tak vim svoje, tak si takle…

          0 0
          • climber  

            Mám taky WS i goretexovou bundu, ale říct, že goretex „dejchá“ víc než WS je opravdu blbost.

            0 0
            • scret  

              on si totiz asi panacek „char“ plete pojmy a nazvy:)))a zrejme to nikdy ani nemel na sobe:)) Teda jestli nemel Windstúpra a Goreteč od t¡amanu:))))

              0 0
              • scret  

                a ma plnou hubu „kecu“ o tom jak prodavaci v outdoorshopech vedi h… Tak to me opravdu vytaci!

                to ze gorac je prodysnejsi nez WS,tak to je fakt hlaska roku:)))

                0 0
          • scret  

            hergot,tak gde je ta konfrontace??:)))

            0 0
    • fousac  

      normalne na 40 v pracce.. uz skoro 3 roky a porad funguje… dyk je to jenom deravej igelit..

      0 0
    • BH  

      normalne v pracce podle stitku (tusim 40 st). mam windstoper bundu starou jiste 10 let a je OK,v dobe kdy se bunda nosi peru i 2× a vickrat tydne. Pocitej ale s tim , ze jako nova castecne odpuzuje i vodu, tato vlastnost se po vicero vyprani ztrati.

      0 0
    • scret  

      WS se muze prat v pracce i bez specialnich pracich prostredku.Nijak zvlast mu to neublizi.Max ale cca na 40.Bez avivaze!!!!Ale kazdopadne specialni prostredky jsou setrnejsi,protoze neobsahuji zadnou avivaz,kdezto normalni alespon trochu jo.

      0 0
      • scret  

        presne tak,pokud neco tak asi Nikwax Techwash (nedelam reklamu,jen pisu vlastni zkusenost!)

        0 0
    • Lister  

      se za?atými zuby a co nejmíň často :o). Já mám o tyhle věcičky fakt strach. Ale když už peru, tak na jemný program na 40, neždímu.

      0 0
    • spipi  

      v pracce, 30 stupnu..driv ho zlikvidujes necim jinym nez pranim;)

      0 0
    • Jaroslav  

      Na tyto a podobné materiály zásadně používám tekutý prací prostředek bez aviváže a teplotu do 40 C.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.