Pomooooc s vyberem kola, dekuji ;o)

34 nepřečtených
  • Zenza

    Dobry den preji vsem,
    chttel jsem pozadat o pomoc s vyberem MTB kola na vahu cca 110, vyska cca 190, cena okolo 13 tis. Pouziti 40cesta/60 teren, jednou tydne :) podle casu spise rekreacene.
    Mel jsem doporuceni na >

    PS: Kdo nevim kam pujde, tomu nemuze vanout dobry vitr. Seneca :))

    0 0
    • Jogador  

      Jen mi řekni jaký je rozdíl mezi tim prvnim a tim tčetím kolem, oboje je Schwinn. Myslím že zbytečně koukáš na kotoučovky, kdybys sis v této cenové kategorii tam nechal dát V, a eště trochu připlatil na lepší vidli, tak bys udělal líp.Zkus se podívat na www.spyder.cz a nechat si kolo udělat na míru, podle mě by bylo dobré kolo za 15000 unich, když Ti stačí to alivio, tak vzít tu variantu f za a rám Alu 2× zeslabený, k tomu Odpružené vidlice MTB – Marzocchi MX Comp AIR (4999,–)
      Náby – DT Swiss Cerit DISC (877,–/p, 1323,–/z) ( přední ), tu nábu, na pozdější upgrade kotoučovky. Když máš kotoučovku, ale blbou vidli, tak nejen že ti brzo odejde, ale ani nevyužiješ jejich funkčnosti na 100%. Pravda, jestli tam máte hodně sněhu, tak to chápu, já jsem z Prahy, tak tento problem odpada, ač jezdim v zimě dost, tak mi přední stačí.

      0 0
    • enjoy  

      co vede lidi k tomu ze chteji mit na levnych kolech kotouce?:-o uz nekolikrat se mi stalo ze lidi z rad neznalku chteli kotouce a hrozne se divili ze je na svym kole za 40tisic nemam. ten spyder je nejlepsi volba jakou muzes mit ikdyz nevim jak jsou na tom se spolehlivosti. jestli vezmes jakykoliv serivove vyrabeny kolo s kotoucema,tak to bude kravina,ale tobe by to stejne numuselo jako blbost prijit protoze nevis jak to opravdu je,takze treba budes mit i pocit ze vse fuguje dobre.a pak je to vlastne jedno. ten spyder je velice dobra volba,asi jedina spravna.tam si na to kolo muzes nahazet co chces,pokud to teda vis.

      0 0
      • Zenza  

        Abych se priznal je mi to jedno jestli budu mit kotoucove brzdy ci nikoliv moje. Jsem naprosty amater v teto oblasti a rekl jsem si o radu, dostal jsem doporuceni ze na necem takovem bych se mohl zacit ptat. Puvodne jsem mel v planu > www.maxbike.cz/…alivio-s.htm ale cena byla 13.900,–. Ma otzka zni jestli se vyplati koupit kole na mile daloko a spolehnout se ze to nebude potreba reklmamovat(+ga­rancni prohlidky budou pasee) a nebo si nachat poskadat kolo ? Dekuji za Vase reakce a odpovedi :) Zenz@

        0 0
        • Vymi  

          Hele podle svych zkusenosti, bych do tech kotoucovek asi nesel, to radsi kvalitni V! :-)

          Kukni se i na Author, je v Prerove dost zastoupen jak v Miku nebo Selasport… Nevim jak jsou na tom obchody v Lipniku ale taky u mostu je jeden dobrej obchod a co se tyka Hranic tak to je pro me tabu… :-) Pokud si uz to kolo budes kupovat snaz se nemit RST vidlu – je totiz hrozne mekka… co se tyka vybaveni mohl by sis dokonce i po nejake dobre sleve polepsit a mit aspon neco malo Shimano Deore razeni, menice apod… navic s tvoji vyskou 20" ram. No to je asi tak ode mne vse hodne zdaru s novym kolem… :-)

          0 0
          • Vymi  

            jeste k tem kotoucovkam – myslel jsem to za tu cenu… :-)

            0 0
          • Zenza  

            Netusim poradne jak je to s kvalitou jednotlivych znacek(Author ap.), ale neslysel jsem zrovna chvalu :(. btw. nekteri mi doporuciji mix komponent, jini se zasady jedine komplety kupr. Alivio mi bude asi stacit bohate, jezdim spise rekreacne :), Dival jsem se po konfere na rekace na vidlu >SUNTOUR XCP-75-LO, zadna slava(no za tu cenu), doporucovali byste radeji bez vidlice nezli toto ? Dekuji Zenz@

            0 0
            • Vymi  

              Podivej ja mam kolo za 15 a mam tam vidlu RST… jak uz jsem psal neni moc dobra a co se tyka toho Suntouru ten typ taky neni to prave za tu cenu. Proto asi pevnou vidlu… ale kdyz to ma byt nove kolo a celkem slusne vybavene bych si tu vidlu asi vybral aspon na zkousku… :-) A neboj se i jinych znacek Authory zase nejsou takovy sra***!!!! :-)

              0 0
              • Zenza  

                bojim bojim :))) spousta penez pro me :), … jen co vidim kupr.> Praskání v „něčem“ u kola Author Modus 2003 (37) :)) me to uplne uklidni :)))

                0 0
                • Vymi  

                  praskani… tak jinak to ze si koupis kolo za 13 tisic nemuzes cekat zazraky… praskani ma skoro kazdej a je jedno jestli to je zrovna Athor nebo Merida apod… Zalezi vzdy kde se praskani projevuje a proc. Urcite to nebude znackou toho danneho kola :-) Pokud si nedokazes vybrat z obchodu tak si to nech poskladat aspon budes mit original… :-)

                  0 0
    • JM  

      Pokud seš z Hranic, zkus si nechat v „CYKLOSPORT – E. Krejčiřík, Tř. 1. Máje 63“ ukázat nějakého Spydera (= v podstatě zakázkovou skládačku komponent na míru). A mimochodem – lidi, co Spydery prodávají, tomu většinou aspoň trochu rozumí (= jsou schopni poradit).

      0 0
      • Zenza  

        No s Ervinem jsem se bavil minulou sobotu a „doporucil“ mi podle tech parametru co jsem popsal zde > http://www.maxbike.cz/…alivio-s.htm ,coz se mi zda desne drahe, dokaze to nekdo shodnotit to kolo jestli to stoji za 13.900 ??>> Diiiky Zenz@

        0 0
        • JM  

          Zhruba analog. spyder (= to asi nejekonomičtější, co se dá u nás v této komponent. kategorii koupit): MB – Alivio – 2×zeslab. – verze B – je na WWW se stejnou pružinou za +/- 13 tisíc. Je-li to podstatná cen. úspora, zeptej se ho, za kolik by Ti to přeprodal on. Další snížení ceny se dá docílit mícháním komponent různých typ. řad. A závěrem – určitě potřebuješ na své terény přední pružinu ?

          0 0
          • Zenza  

            Odpruzeni ve sve podstate nepotrebuji, nicmene co jsme koukal vsude se to dneska cpe :(.

            • Muzes doporucit konkretni konfiguraci v te tride B, koukal jsem na ten web je tam jeste dalsich X vyberovych polozek tak aby ses vesel rekneme do tech ±13ti okolo. abych mohl poslat E. konkretni dotaz na konfiguraci a jeho cenu.
            • Verzi bez odpruzeni = seznam komponent do ±13tis.

            Dekuji mnohokrat popr. se mi ozvi na email, nebo jestli mas ICQ muzeme hodit rec.

            • Predem diky za radu s pozdravem Zenz@
            0 0
            • JM  

              Škrtne-li se (mimochodem nic moc) pružina a cen. limit zůstává, vidím 2 možnosti vylepšení – buď lepší rám (za celk. 13 tisíc by se možná dal „ukecat“ i 3X zesl. Easton Ultralite), nebo nějaké lepší komponenty. A v těch se mi na „velkého chlapa“ (;-) zdají jako nejslabší konus. Shimano náboje, namísto kterých by mohly přijít třeba na továr. ložiskách postavené DT Swiss Cerity – věcička v továrních sestavách obvykle dávaná až do kol o hodně dražších

              0 0
              • Zenza  

                V pripade ze bych vybral variantu lepsi komponenty, muzes mi dat najake konkretni doporuceni kterou bych mohl dale konzultovat ? Dekuji Zenz@

                0 0
              • ravo  

                Pro Zenzovo rekreační ježdění jednou týdně je podle mne DT Swiss zbytečnost. To už opravdu raději lehčí rám, lepší brzdy…

                0 0
                • Zenza  

                  Zenza ocenuje tvou snahu o usporu penez :o)), nicmene pri pohledu na sve bricho by neubiral materialu z toho ramu !! :))))

                  • Muze mi nekdo napsat konkretni doporuceni sestavu kola co by mi sedlo ? :)) nejake doporuceni lidi ! :) at mam neco konkretniho v ruce pleaaaseeee :))) thx. Zenz@
                  0 0
                    • Zenza  

                      ja myslel neco z komponent > http://www.spyder.cz/…postavit.php?id=1
                      diiik :)

                      0 0
                      • Vymi  

                        Ja jsem si myslel ze uz mas vybrano a ty porad nic… :-)

                        0 0
                        • Zenza  

                          No neni to zadny joke vybrat kolo a vzapeti se nemlatit do hlavy co a hlavne zakolik jsi koupil :). Mel by tu byt nejaky skill index u jednotlivvych uzivatelu, bo jsi mi radil abych se snazil nemit RST, vzapeti mi nekdo poradil authora s RST vidlou, nekdo rika 2× zeslabovany ram, ktery vyrazne nepotrebuju, nekdo nekupuj vidlu vubec coz bych aji souhlasil a pak jak jsem cetl v jinych forech, porovnavaji lide vidle za 1,600 a 5000 tak pak jsou ty za 1600 vsechno zmetky :(, tezky fakt tezky, ale nic neni lehky, pobavil jsem se asi s 5-ti lidma na tohle tema a kazdy mi se snazil dat nejake doporuceni, jedine na cem se shidli skoro vsichni ze by na to moje „jezdeni“ stacilo alivko :)) Je to jako kupovat kompl kazdy povazuje neco jineho za vyborne a odviji se to od zkusenosti, popr. zpusobu k cemu PC pouziva viz. kategorie uzivatelu diskuze. thx. Zenz@

                          0 0
                          • JM  

                            Problem je v tom, ze nakup kola za 13 je o kompromisech – a ty kazdy dela podle sebe. Ti, co s MB jezdi „pres parezy“ a skaci s nim i nekolik m se neobejdou bez odpruzene vidlice (nejlepe Marzosky od 10 litru nahoru (;-)) a MB si bez ni predstavit vlastne ani nedovedou (tabulka doporucenych tlaku napr. u vidle SR-XCP75-LO ale konci vahou jezdce 100kg …), jini povazuji za zaklad kola kvalitni ram (a priplati si za nej, neb vse ostatni se da vymenit). A dalsi mozny pristup je hledisko zivotnosti/naroku na udrzbu – a z nej jsem vychazel (jak ctu nejen) ja pri doporuceni zmeny obvykl. Shimano naboju za osy DT Swiss (mimochodem – to doporuceni jsem daval jeste pred tim, nez jsi se zminil, ze jsi uz jednu osu zlomil (8-)). Konecny vyber kola je ale samozrejme na Tobe…

                            0 0
                          • lubos  

                            No nevim, ale RST je znama jako Rozsype Se To. :-)). Radeji Suntour, nez RST. Si myslim.

                            0 0
                  • ravo  

                    nebo Merida Matts Sport 300, Superior XC 810, XC 830

                    http://www.merida-bike.cz http://www.superior.cz

                    0 0
                  • Seveřan  

                    Já mám 100 kg a je to v poho.

                    0 0
                    • Seveřan  

                      Jedna věcička, co se týče rámu, tak stačí MTB rám Spyder Alu 7005 2× zeslabovaný Columbus Zonal váha 1440 g – rozdíl mezi MTB rám Spyder Alu 7005 3× zeslabovaný Easton Ultralight 50 g (dobrej rám ale zbytečněš drahej) 1000 kč vrazit do něčeho jiného raději. Ta tvoje váha není zas tak děsivá a ten rám to skousne, já mám 100 a v poho.

                      Rámy jsou k vidění i s parametrama na:

                      http://www.koloshop.cz/

                      PS: možná bych eště nějakou stovečku pustil (pokud máš, protože to kolo budeš mít jistě dlouho) a koupil odpruženou suntorku, rozdíl oproti pevný vidli je (a kdo říká že ne, tak kecá), a myslím že srovnávat vidli za 3000 a za 15000 je pěkná blbost. Každopádně jsou menší rázy do rukou a pokud je větší skok tak ta vidle i zapruží a zatlumí. SPYDERÁCI ty vidle připravujou tak aby fungovali na nějaké úrovní. Nečekehj ale zázraky.

                      jinak ty náby s možností dodat kotoučovky dobrá investice dobudoucnosti.

                      =zdarec=

                      0 0
                    • Zenza  

                      No rekl bych ze neni problem ve staticke vaze jako spise v hybnosti, kterou mam kdyz jezdim :)). Mel jsem jedno kolo a ted jsem zlomil zadni osu, proste jednoduse jsem vymlel ve vetsi rychlosti peknou diru na silnici :) btw. ustal jsem to :))

                      0 0
                      • gomolka  

                        … přeji ti hodně štěstí při výběru kola … je to o tom, že si na ty kola sedneš a projedeš se, vyzkoušíš, jak ti sedí, a rozhodneš se :o) Já si vybíral kolo asi před dvěma měsícama a chtěl jsem původně GT avalanche 1, ale nakonec mě přesvědčilo pár známejch, že stejně dobrej rám má letos i apache, tak jsem nakonec koupil Apache TankaTateD, a jsem velice spokojenej !!! Mám na kole zatím 150km, což není moc, ale super. Tobě bych doporučil následující:

                        Rám: Alloy 6061T6 Double Butted Vidlice: Suntour NEX 4000 Řízení: Ritchey Scuzzy Logic Převodník: Shimano AFCM 08 Střed. Osa: Kinex Cartridge RazenI: Shimano Revo RS 41/8 Měnič: Shimano Deore Přesmyk: Shimano KFDM 330 Kazeta: Shimano HG 30/8 11–32 Řetěz: Shimano IG-31 Brzdy: Tektro 834 AL Přední náboj: Shimano AHBRM 40 Zadní náboj: Shimano AFHRM 40 Ráfky: Mach M-210 B.O.S. 32 H. Pneu: Kenda Kwick 26×1.95 Pedály: Xerama SP-910 Řidítka: Tranz-X JD-810 Představec: Tranz-X 347 Rohy: Tranz-X JD-893 Madla: Ritchey TGV Comp Sedlovka: Kalloy SP-339 Sedlo: Selle Italia XO

                        Cena / price: 12 999,– Velikost / size: 16.5", 19", 21.5"

                        Podle mě je nejdůležitější rám, a to má apache velmi slušnej. Zbytek lze vyměnit (já si hned ze startu nechal ještě ve kšeftě zněnit vidlu …)

                        Ale je to jen na tobě. Podívej se na: tttp://www.apache-bike.cz (APACHE) www.bikecentrum.cz)

                        0 0
                      • Seveřan  

                        Chápu tvojí hybnost.

                        Svého času jsem měl 112 kg a nadupaný nohy takže, jsem přerval několik řetězů a překroutil střed, bylo to matrošem, ze kterýho ty součástky byly vyrobený. Levný kolo, levný součástky, malej výkon. Pak jsem zainvestoval deore před cca 8–9 lety a kolo to ustálo.

                        Možná by to taky chtělo zkusit udělat něco s technikou jízdy, když je před tebou díra, tak trochu pohnout tělem, abys kolo odlehčil.

                        0 0
    • lubos  

      Ja osobne se domnivam, ze dane mechanicke kotouce Hayes nejsou spatna volba. Nevim jak MX-2, predpokladam, ze to jsou novsi MX-1ky, a ty mam doma. Sice kdyz jsem je koupil na inzerat, tak brzdili velkej prd, ale po vymene prednich desticek, a predelani ramena paky z 2cm na prijatelnejsich 3cm mi predni brzdi lip, nez moje Vcka. Zadni nic moc, ale jsou tam sjete desticky. Kazdopadne ale s temi kotoucemi je nutne v prodejni udelat test. Nejprve jen tak zkus zabrzdit a potlacit. Bajk se NESMI hnout. Pak projizdka, musis byt schopen zabrzdit s temi kotoucemi tak, aby ses stavel na predni. Treba ne moc, ale citit to musi byt. A to vse u jeste nezajetych brzd. Pokud tohle nesplni, tak radeji nebrat. Pokud tam jsou kratke paky, lze jej snad vymenit za lepsi – delsi. Cenove tak 150,– za par. Co se tyce rafku Alex TD17 jsou docela masivni, 505 gramu, meli by vydrzet. Vybava Alivio je imho docela dobra. Vidlu Suntour neznam, ale asi bude lepsi nez RST Gila. Nevim jestli RST Gilu je mozne nazvat odpruzenou vidlou. I kdyz je pravda, ze i ta Suntour ma elastomerove tlumeni. Takze kdyz levnou odpruzenou vidlu co vydrzi, tak asi ne elastomer. V tehle cenove kategorii pak asi nektera Suntour s pruzinou, RST ne, pak asi Marzocchi EXR olej/pruzina ( i kdyz nevim jestli uz nepresahne cenu), mozna Manitou Axel, ale asi nejake hodne tvrde pruziny, nevim, a vic neznam.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.