• BoB

    Je lepší ho rovnat v rámu (je ohnutý dost) nebo ho sundat a rovnat ve svěráku. Mám mírnou obavu o osud rámu. Díky za rady

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Hák ale přeci musí být ohnutý, jinak by to nebyl hák :-)

      0 0
    • venca1  

      naznač o jaký hák jde

      0 0
    • Toams  

      myslíš hák prešmykačóvy … tzv. patka???

      0 0
    • Daf  

      Vzdycky se to rovna rovnatkem rovnou na ramu s upnutym kolem. Doporucuji to dat do servisu. Je to prace na chvilku a snad to udelaji i na pockani. Jestli je ale ohnuty moc tak bych rovnou koupil novou patku, jinak riskujes ze ho uklepes urcite v ten nejmin vhodny okamzik.

      0 0
      • BoB  

        Omlouvám se, myslel jsem že je jasné že se jedná o hák na přehazovačku, tzv. patka. Nicméně díky.

        0 0
    • jihra  

      Patku vyndat z rámu, vyrovnat na rovné podložce kladivem (pozor na poškození závitu), pak (pokud je to potřeba) přeřezat závit (to už asi v servisu), patku znovu našroubovat na rám a dorovnat (zase asi v servisu) přípravkem pro rovnání patky.

      0 0
      • venca1  

        taky bych to zkusil, kladivo zpraví vše

        0 0
        • BoB  

          A mám vzít kladivo nebo ještě větší kladivo?

          0 0
          • Fisi  

            zajed do servisu je na to připravek kterým ti to srovná na 100% kladivem to sice srovnáš ale nepřesně…

            0 0
    • slavekRM  

      Servis, udělají ti to perfektně. Na počkání a většinou zadarmo nebo za zanedbatelnou cenu(30–50kč)

      0 0
      • Fisi  

        ja jsem platil 20,– ale ted jsi ho rovnam sam mam na to ten připravek..

        0 0
        • BoB  

          Hele a rozumim tomu správně že ten přípravek neni nic jinýho než tyč, našroubovaná místo přehazky, kterou se měří vzdálenost od ráfku nahoře, dole a po stranách?

          0 0
          • Fisi  

            jasně ale ta tič musi být rovna k tomu osazaní..

            0 0
          • Brouk_Pytlik  

            Přihořívá. sou to dva válečky na obou koncích tyče, která je po našroubování toho jednoho do díry po šaltru rovnoběžně s osou kola. No a tim druhym válečkem (posouvá se po tyči a je k ní kolmo) jedeš po ráfku a tam kde je to dál tak to přihneš, kde je to blíž tak taky, až je po celym jeho obvodu ten váleček stejně daleko.

            0 0
    • palladin  

      dopuručuju servis, nebo budeš kupovat novou patku jako já :o) rovnal jsem rovnal…až jsem to zmršil :o)

      0 0
    • BH  

      hm procetl jsem ty rady -zajimave (:, pravdepodobne mas vymennou patku menice. pokud ji mas hodne zdeformovanou- zejmena otevrenou, tak moznost jejiho srovnani je minimalni.tyto patky se totiz zamerne vyrabi z pomerne krehkeho materialu a tak pri rovnani velkeho poskozeni patka vetsinou praskne. pokud je jen vyhnuta do strany, teoereticky se da srovnat tzv. rovnacem patek, coz je pripravek, ktery tu nekdo pomerne neobratne popisoval.Ovsem vzhledem k pouzitemu materialu opet muze dojit pri rovnani k poskozeni patky a navic to rovnani je dost obtizne, material patky je neni zrovan plasticky.Pokud se to i podari srovnat ,stale je tam riziko naruseni patky (pri narazu a rovnani)a toho ze ti upadne zrovna kdyz to nebudes potrebovat. Z toho duvodu je lepsi koupit novou patku (od 250,– Kc na krame) a mas pokoj.

      0 0
      • Fisi  

        250,– si dělaš srandu ne patky stojí od 70 – 170 .....

        0 0
        • fousac  

          za patku na meridu po me chteli 350,– :// tak sem radsi vzal pilnik a vyrobil si jinou svepomoci…

          0 0
          • BoB  

            To bych i tušil, ale je na objednání a za 800,– :-(((

            0 0
          • Gatier  

            Za patku na Cannon po mne chceli 25eur, ukecal som na 20… Inak krehka, praskla okamzite, bez varovania.

            0 0
        • BH  

          srandu si nedalam, na nektere znacky kol stoji patka i tech 800,– Kc, je to ruzne znacka od znacky

          0 0
        • Karaya  

          Třeba na Superiory patka v Brně vůbec není k sehnání, nabízí se obdobně vypadající Rock Machine, nejmíň však za 500…

          0 0
          • Fisi  

            ja jsem si sehnal na rock machina v praci zadara ale jinak stojí 80,–

            0 0
        • JMT  

          radsi bych dal za patku litr hned nez na ni cekat mesic…

          0 0
    • peky  

      Mě ta srovnaná patka stejně nevydržela moc dlouho. A po druhým rovnání sem s přehazkou jen tak něco štrejchl a upadla i s hákem. :( . Rovnou to měnit celý když je trošku víc přihlá.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.