• bajker

    Má někdo skušenosti s Fizik Nisene Twin Tech gel vzpěry: Ti uvažuji o koupi. Diky za názory.

    0 0
    • kint  

      Mam Fizik Nisene CP3 s Royal Gel a som spokojny.

      0 0
    • BB  

      dobre sedlo, dva roky dobre sluzby, ale otlaceny zadek z neho budes mit taky. Asi bych zkusil tu verzi CP, ta v dobe, kdy jsem to kupoval nebyla k dispozici. Letos jsem presel na SLR, je podstatne lehci a otlaky jsou trochu jinde. Idealni sedlo stale hledam a pochybuji, ze najdu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám Nisene CP3 s TI ližinami. Zatím naprostá spokojenost. S předchozím Selle San Marco Rolls Due se nedá srovnávat. Je pohodlnější, jezdím bez problémů delší trasy. Doporučuji, ale každej zadek je jiný.

      Měj se.

      0 0
      • Bluefish  

        Můžeš prosím tě napsat kde jsi ten Nisene CP3 s titanovejma vzpěrama sehnal? Taky bych si ho chtěl pořídit. Ja jsem se koukal na stranky Progresscycle a tam nabizej akorat vzpěry Mg. Titanovy vzpěry ma akorat obyčejnej Nisen.

        Díky

        0 0
        • Smazaný účet  

          Sehnal jsem ho přímo v Progesscycle. Myslím, že je to loňský model. TI ližiny jsem vzal proto, že neměli s CrMo tu barevnou kombinaci, co jsem chtěl. Nemůžu tedy říct, zda je Ti lepší nebo ne. V některých kamených obchodech co jsem oblezl, když jsem vybíral nové sedlo, mi tvrdili i prodejci, že to není poznat, pouze cenově (rozdíl byl 300,00 Kč). Pošli e-mail do Progresscyclu. Když jsem ho kupoval, jěště nějaké měli.

          Měj se.

          0 0
      • Vezirek  

        Ty titan. liziny delaj zretelny rozdil v pohodli? Mam krapet tvrdsi ram crossu a celkem na sedle nadskakuju, tak zvazuju, jestli zkusit titan. lyziny nez bych se odhodlam do odpruzene sedlovky.

        0 0
        • BB  

          troufnu si tvrdit, ze titanovy liziny pod zadkem nepoznas. Spis bych se zajimal, zda jsou liziny upevneny v nejakych tlumicich elastomerech.

          0 0
        • karel  

          Jednu sezonu jezdím stejné sedlo jako v titulku. Přešel jsem na něj z Ritcheye WCS, ocelové lyžiny, a Ti lyžiny jsou o dost pohodlnější než ocel, bych řekl.

          0 0
          • bajker  

            Jezdíš jenu sezonu a jak jsi spokojený? Je tam poznat ten Twintech gel? Dik za odpověď.

            0 0
            • karel  

              Twintech moc poznat není. Sedlo bych doporučil na XC – tam je super, ale při delším jízdách (nad 3 hod.) o sobě už dává vědět (aspoň u mého pozadí).

              0 0
        • Luka  

          Zdravicko. Taky si troufnu neco tvrdit. Od ty doby co mam Fizik Vitesse Twintechgel Titan.lyziny tak jsem zaznamenala OBROVSKY rozdil nejen v pohodli, ale i tak nejak ve vykonnosti. Ted dam ze sedla i takovy kopce, ktery jsem driv drasala vstoje. Ted uz si stoupam do pedalu opravdu jen v poradnejch krpalech a to jen proto, abych byla co nejrychleji nahore. No. Ja jsem spokojena. Je bozi, zadnice se osedela behem 150ti kilometru a ted pohodlicko maximalni :)))

          0 0
          • djano  

            Len ci to nebude skor lepsou kondickou ako sedlom …

            0 0
            • Luka  

              To presne neviem, ale jasny je, ze mi ta kondicka musela vyskocit opravdu behem toho jednoho tydne, kdy jsem zajizdela novy bajk (s timhle sedlem). WOW…se nechci videt na konci sezony. Jestli by se mi kondicka zvyshovala opravdu TAKHLE jak pishesh, tak Armstrongu tesh se :)))))))))))))

              0 0
              • RomanH  

                A neparis se vice na tom gelu ? Manzelka mela drive sedlo WTB SST.K, ktere bylo tvrde, ale vyhovovalo ji (az na ozdobnou vysivku uprostred, kterou zacinala citit od 80km. Tak jsem ji koupil sedlo Selle Royal gel Lookin, tam ji sice nic netlaci, ale rika, ze se na nem vice poti. Takze do tretice pro ni uvazuji o Fizik Vitese (spousta kamaradek si je nemuze vynachvalit), ale premyslel jsem radeji o verzi na titanovych lyzinach a bez gelu (kvuli tomu poceni). Logicky mi vypliva, ze na gelovem sedle se nema pot kam absorbovat, ale prakticke zkusenosti nemam (sam mam MaxFlite TransAm s dirou)

                0 0
                • Luka  

                  No, nevim, vzhledem k tomu, ze jezdim v cyklokratasech, tak to poceni nezaznamenavam nijak vyrazne. Jsem spokojena. Nepotim, neboli, velmi pohodlne. Oproti obyc authorovi s gelem to je uplne neco jinyho!

                  0 0
      • chorvat  

        sem nekde cetl ze CP3 je pro jezdce nad 3000km/rok. Znamena to ze kdyz ja nenajedu tolik, tak me bude tlacit bo ho poradne nerozsedim??? ci jak to je

        0 0
        • Daf  

          Naopak je pro jezdce co najedou min nez 3000km za rok. S tak malo kilometry si telo na tvrde sedlo nemuze zvyknout.

          0 0
        • Jarda  

          Myslim, ze se pletes.Je pro jezdce do 3000km/rok.Aspon tak jsem to pochopil ja.

          0 0
        • petr  

          Tenhle nesmysl je uvedenej v letosnim Katalogu kol.

          0 0
    • borda  

      pokud muzu, pridam se k dotazu. na horaka (kratsi, intenzivni trasy) mam gobi a jsem spokojenej. mekky moc neni, ale skvele tlumi vibrace – konecne me neboli zada. Ale jaky sedlo na trekinga – dlouhy, pohodovy vyjizdky az nekolikatydeni putovani. Zvazuju nisene CP3 anebo Plateau – co si myslite?

      0 0
      • figur  

        Jen takové osobní zkušenosti se sedly.Při mém hledání tohom pravého pro můj zadek jsem jich pár zkusil.Nejřív Nisene CrMo – pro mě tvrdý.Pak Dolomiti letošní model s Twintechgelem CrMo,má to být sedlo nad 4000km/rok,má takový jako semišpovrch-zadek po něm neklouže)horší předozadní pohyb).Taky Gobi titan – to je super sedlo,jak už někdo poznamenal nádherně tlumí rázy (dlouhý lyžiny) a je dost pohodlný,i když tak nevypadá.Má nevýhodu,že je hodně zranitelný-nemá ochrany boků,při pádu bude asi hotový.Teď zkouším Nisene CP3 CrMo,byl jsem na tom dvakrát vypadá to dobře,i když na hodnocení ještě málo.Nelíbí se mi na něm ta průhledná káča nahoře – tam to asi bude odcházet,jak už někdo jiný poznamenal.Je taky výrazně těžší (proti Gobi+10Dkg,proti Nisene+8Dkg).Bo­hužel se sedlama je to problém protože Těžko seženete obchod,kde Vám nabídnout víc různých značek kvalitních sedel,aby si to mohl člověk zkusit přímo na sedlovce.Chtěl jsem WTB Laser V Stealth a dovozce tato sedla vůbec nedovezl(pells),chtěl jsem Selle Italia (Flite,Transam),vý­běr u dovozce (Shimano) žalostnej.

        0 0
        • bajker  

          Ahoj chtěl jsme se Tě zeptat, jake máš zkušenosti s twintechgelem jak je pohodlný? A to sedlo Nisene jsi měl bez twintechgelu? Dik Pavel

          0 0
          • figur  

            Ten Nisene jsem měl s Twintechgelem,je to asi trochu lepší než bez (nemám srovnání),ale toho gelu je tam jen tak symbolicky.Po­hodlný?Rozhod­ně to není sedlo měkký,ale má dobrý tvar.Před tím jsem měl Hardware a to bylo nesrovnatelně horší.Příště bych asi zkusil Nisena na titanu,to by mělo být ještě ochlup pružnější.Fiziky jsou kvalitní sportovní sedla,ale moc takovýho turistickýho pohodlí od nich nelze očekávat.Ani k tomu asi nejsou předurčeny.

            0 0
    • carat  

      kdyz jsme u tech Fiziku, nema nekdo zkusenosti s Plateau?

      0 0
      • Daf  

        Plateau je kvalitne zpracovane, meke, pohodlne uzke ale patri k tem tezsim sedlum.

        0 0
        • chorvat  

          cili nejtvrdsi je Nisene, pohodlnejsi je Nisene CP3 a nejpohodlnejsi Plateau. je to tak?

          0 0
          • Daf  

            Nevim. Na CP3 jsem nikdy nesedel. V pohodli ten rozdil podle me prilis velkej nebude. Hlavne ale ty sedla maji uplne jinej tvar. Plateau je lehce prohnute a nisene je zas rovne sedlo.

            0 0
    • Tommy  

      Tak přesně tohle mám od loňska. Mám na něm nasezeno asi 4kkm a lepší sedlo jsem neměl, je super, ale cesta k němu byla dost dlouhá a bolestná-sedlo je dost individuální záležitost. Objevil jsem ho úplně náhodou na služebce na Slovensku. Předtím jsem měl krátce nějaké Velo, které mi konečně sedlo a byl jsem s ním nadmíru spokojen-jen mělo prošité boky a ty občas dřely. Tohle má téměř stejný tvar, ale je vcelku, fakt dobrý!!!

      0 0
    • sax  

      S tímhle sedlem zkušenost nemám ale vřele mohu doporučit Fizik Gobi. Mám ho měsíc a pr… je jak v bavlnce. Ani po 5–6hodinách nic netlačí. Kámoši ho zkoušeli a už na něj šetřej taky. Navíc dost tlumí vibrace svojí konstrukcí, takže pro bolavá záda jako dělaný.

      0 0
    • Lowrider  

      Ahoj. V progresscyclu, když přidám sedlo do košíku, tak to po mě chce velikost sedla. Jakou velikost tam mám napsat, když ani nevím jaký jsou velikosti? Dík.

      0 0
    • racker  

      Jezdil jsem Nissen napřed s CrMo, potom gel s Ti – musím říct, že já jsem teda rozdíl s Ti poznal dost markantně. Teď jezdím už třetí rok Gobi na Ti, vyhovuje mi líp a zdá se mi pohodlnější než Nissen. Mimochodem ten Nissen na Ti prodávám, visí to v bazaru – jestli ho někdo chce, za litr je jeho.

      0 0
    • james11  

      mám to sedlo na bajku (foto v profilu) a moc mi pohodlné nepřipadne, zatím si ho nechám, ale časem půjde pryč

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.