help-strhlej zavit prehazky na patce

11 nepřečtených
  • camel

    povedlo se mi strhnout zavit prehazky na NEVYMENNE patce hlinikovyho ramu. Nevite, co s tim? Jde to nejak prevrtat a vymenit za vetsi sroub v Deorkove prehazovacce nebo neni nejakej tmel, kterej by to ucpal? Nebo musim vymenit ram? :-( Diky za kazdou radu

    0 0
    • Tomcat  

      Jak strhnout? Je to úplně hladký nebo to jen nejde dotáhnout?

      Opravit to jde, způsobů je moc. Obraď se na někoho dko dělá rámy RB ,Duratec, Štěrba, Šírer, Bareš, Stix nebo jak se to píše atd…

      0 0
    • MARIN  

      Zkusil bych to opravit zavitovou vlozkou (uz se to tady probiralo a dokonce to snad bylo taky o zavitu prehazky na ramu-mrkni do starsich prispevku) a nebo projet ram na vetsi zavit a nechat udelat novy sroub prehazky s odpovidajicim zavitem

      0 0
      • MARIN  

        Jinak tmel kterej by to ucpal je taky ale pak uz tu prehazku nesundas.

        0 0
    • mastihuba  

      to sem řešil já. Odvezl sem ho známýmu do zámečnické dílny, tam mi do té díry navařil materiál, vyvrtal novou díru a vyřezal nový závit. Závitový vložky se blbě shání a je s tím stejná práce jak s novýmzávitem. Celý vrtaní nemusí jít nijak extra kolmo, protože v cykloservisech jsou pro případný levý ruky forychtunky na rovnání těchto patek. Já to ani nepotřeboval. takže 1. Někoho kdo umí vařit
      2. Správný vrták
      3. Správný závitník Já s tím měl minimum starostí, protože sem to pouze odvezl ke známýmu a on mi to celý dovezl zpět hotový. Holt dobře vybavená dílna.

      Tuto opravu mi nabízeli i u Pavky v Brně cca za 200 kč.

      0 0
      • martt  

        na zvarenie hlinika potrebujes ochrannu atmosferu. To v nejakej dedinskej dielni nemaju.

        Nemal si nahodou ocelovy ram, resp. ocelovy hak prehadzovaca?

        0 0
        • mastihuba  

          to sem teda měl, ale nemyslim že v dnešní době je problem sehnat někoho kdo vaří hliník.

          0 0
          • Tomcat  

            No jak kdy, nám se člověk kterej vopravoval Alu rámy (motorky, letadla, kola) zastřelil :-(

            0 0
    • Tinker  

      Ten závěs uříznout, trochu zeslabit zadní patku (nevím, jakej má tvar), provrtat a připevnit na to náhradní závěs na šaltr – dá se to koupit (nemyslím tím vyměnnou patku) Nějakej šikovnej mechanik ti to rád udělá. Já jsem s tím tak jezdil 2 roky a v poho…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.