• Manas

    Zdravicko,
    Jdu si koupit Jamis Exile, jen jeste vaham jestli tam misto Manitou Axel Super (80mm, Lock) nevymenit a hodit misto nej Marzocchi Comp (85mm). Pac nevim jak bude Axel mazat (dle starsich threadu – dost rozporuplne) a jestli se nebude lehce kroutit – nohy jen 28.6mm. Jestli misto toho nevzit osvedcene MZ (mazani olej – ale nevim jak vzduch). Nebyl nekdo z vas pred takovouto volbou ? Dikes za nazory.

    0 0
    • blue  

      vzduch? MZ je pruzina-elastomer, ne?

      dal bych ti sem URL na web Marzocchi, ale ten jejich dementni system s pul kilometru dlouhou URL… :-)))

      0 0
    • duk  

      Marzocchi MZ bych rozhodně nebral je to obyčejná levná elastomerka Axel má olejový tlumení a vzhledem k ceně pruží celkem dobře.

      0 0
    • architekt  

      asi si pletes marzocchi MZ s MX… MZ je shit…

      0 0
      • Manas  

        nepletu … ale asi slovni spojeni MZ a osvedcene neni osvedcene :) tak tedy osvedcene MX :-)

        0 0
        • architekt  

          tak za co chces teda vymenit toho axela? za osvedcenou MX nebo za MZ? :-)

          0 0
    • JFB  

      podle me tim MZ bylo mysleno Marzocchi;-) – vyse je zminena varianta Comp. kamos si Exile koupil ted v sobotu, byl jsem tam s nim. bylo to me 1. setkani s Axelem (sam mam staryho Bombera) a neprislo mi to spatny… ale jak rikam, jen prvni dojem… a oni by Ti to vymenili primo na miste? protoze jestli ne, tak bych pockal, vyzkousel a pak na podzim kdyztak teprv menil…

      0 0
      • blue  

        tim MZ je myslemo Marzocchi MZ ;-) nejlevnejsi pruzinovo-elastomerova OEM marzoccha

        0 0
      • Manas  

        Jo tak to je ten mizera co mi koupil tu posledni 17' .. mu vyrid pozdraveni :-))) Dneska to jdu ocihnout, chtel jsem se mrknout na XLT ale uz zadny neni krome posledni 17' na Smichove. Lister bude mit radost :-)

        0 0
        • architekt  

          …az mu ji nekdo vyfoukne pred nosem :-) ale snad ne :-)

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Ty uz sem prosimte nic nepis a uz si neco kup. Kdyz porovnam to co mi pises osobne a to co ctu na foru, tak to jsou dve uplne jiny pohadky :)

          0 0
          • blue  

            ze by mel k tobe neduveru? :-)))

            0 0
          • Manas  

            TEd jsem ti to vysvetlil na ICQ :-) Nemuzu za to ze verim vic tomu co mi rekl chlapek z kramu nez co si prectu na netu :-)

            0 0
            • pegal  

              Tak to radsi ver tomu co se pise tady na netu … a Padlista tem vidlim docela rozumi … do kramu si rozhodne pro radu nechodim …

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je zas informacni sum. Abych to uvedl na pravou miru, tak za

                1. vidlicim nerozumim (zdroj: milan1)
                2. Manas pise neco jinyho primo me (a o tom se bavime) a neco jinyho pise tady no foru. Bud to jsou preklepy nebo umyslna mystifikace. A jak je videt, tak ani ja ani nikdo z fora neni schopen Manase primet, aby to uvedl na pravou miru.
                3. jestli se treba (ciste hypoteticky) Manas bavi o MZ Comp, tak je mozne ze mel prodavac na mysli nejakou montazni verzi a jedine on muze vedet jestli je v ni olej nebo ne.
                0 0
                • cabbage  

                  k bodu a)- je to pravda, vždyt si ani neumí vybrat značku vyrabějící kvalitní vidlice:o)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Na svoji obranu bych jen uvedl, ze je to pri soucasnem vyberu velmi tezke a tak beru tu ktera mi kvalitativne postacuje a je pritom nejlevnejsi.

                    0 0
                • Manas  

                  No hlavne ja jsem zmatenej jak lesni vcela, takze to vubec nereste :-) Ano , myslel jsem MZ Comp , a ano, myslel jsem ze je v ni olej, ale vzapeti jsem to poprel :-) S tebou jsem se pak bavil o MX Comp – ktera je ovsem uplne nekde jinde :-)

                  0 0
              • Manas  

                No jo no, vsak Pidlistu znam pekne dlouho. :-)))

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tak jak to teda je? MZ Comp nebo MX Comp a 17" nebo 19" ?

                  0 0
                  • Manas  

                    Takze je to tak:
                    Ja ted mam Splice a 17' Dakar, XLT meli 17' . Obe dve uz nejsou :-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      A me si psal o nejake devatenactce… tak to asi nebylo kolo a tu zkusebni jizdu jsem si taky prebral jinak :)

                      0 0
                      • Manas  

                        A nebo jsem vazne mluvil o kole … ja uz nevim. Dneska ze me nic nedostanes, 3 hodiny volani do Svycarska a reseni jednoho podelanyho problemu vycerpalo moji , uz tak malou, mozkovou kapacitu.

                        0 0
            • pegal  

              treba mi prodavac rekl, ze ta drazka co je v rafku, ze je na odvod vody ...... tak sem ho v tom nechal a nechtel jsem z nej delat vola .. :) .......... nejlepsi brzdovy desticky jsou BBB ......... potrebuju kvalitni vidlici, no tak tady mam vybornou santurku, povidam tak dekuju a nashledanou ......... ne opravdu ne, do kramu pro radu nechod!

              0 0
    • wlk  

      Pokud bych byl na tvym místě, tak jdu do té Marcochy, mám ji teď docela čerstvě na bajku a jsem v sedmym nebi…

      0 0
      • Manas  

        Ok, ted uz je to ale jedno. Mam tam Splice.

        0 0
      • Lišák  

        Pokud myslíš tu vidli, kterou máš v popisu u svého kola, tak to je MX. On se ptal na MZ.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          On sam nevi na co se ptal. Podle me myslel MX (zminka o oleji).

          0 0
          • wroum  

            nevim jak je to mozny, ale uz sem videl 2 MZ tlumeny olejem. vypadaly uplne stejne jako ty elastomerky (chrom nohy). jedna byla na nejakym Mongoosu a tu druhou takhle koupil soucasny majitel od nekoho z noveho kola. Olej je ale jen v jedne noze.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jj. OEM verze to jsou veci :)

              0 0
            • lubos  

              U oem si clovek nemuze byt nicim jist :( … plati tez u pocitacu a podobne.

              0 0
            • TinkTink  

              Hehe…takze takovy EXR Comp 05 s jinyma nalepkama :o)

              0 0
              • wroum  

                EXR ma jinou povrchovku vnitrnich nohou a olej v obou nohach. ale tlumeni bude stejny.

                0 0
                • TinkTink  

                  No tim olejem v obou nohach si nejsem jistej…zrovna u tohoto modelu mam podezreni, ze je jenom v jedny (ale to fakt nevim)

                  Ad povrchovka – yes…mas pravdu…sorry :)

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.