Cvakání při prudším šlápnutí...

24 nepřečtených
  • Aerosa

    Když šlápnu s trochu větší razancí ozve se nepříjemné cvakání. cvaká to více na určitých převodech. Nejsem začátečník, takže mi přesmykač opravdu nedrhne:). Zajímal by mě váš názor. Myslel jsem si že to budou volný kliky, ale ty jsou utáhlý fest, tak nevim

    0 0
    • Cejlon  

      máš moc třeba přitáhlé pedály.....vyš­roubovat,nama­zat,rozumně dotáhnout…zkou­šels to?

      0 0
    • cat  

      taky jsem to mel-promaz a vycisti stred, kliky, pedaly…pak to prestalo.

      0 0
    • croscountry  

      Može to by? nečistotou. Vyčisti? a namaza?. Stred, kľuky, pedále.

      0 0
    • zapi  

      Já bych vyhodil starý střed do koše a dal tam nový. Podle mě kazeta i když je uvolněná tak necvaká. Střed bývá zapouzdřený takže promazat nepude.

      0 0
    • Aerosa  

      zitra to hodim do servisu a pak vam reknu. Ale nic menit nehodlam, jelikoz to nema najeto ani 4tisice. jedna se o silnicku na campaqnolu

      0 0
    • gersa  

      Mne se obcas ozyvaji pedaly pri silovejsi slapani ve stoje… dotahnu a je po problemu

      0 0
    • JJ  

      Jeste by to mohly byt povoleny prevodniky na klikach

      0 0
      • luke-s  

        mě se to cvakání ozývalo pokaždé když umýval kolo vodou, takže teď neumývám a je po neříjemném křupání

        0 0
    • Splinter  

      Skus vycistit a dotahnout srouby co drzi prevodniky…

      0 0
    • Novak27  

      A nemáš octalink ? Ten cvakal rád, jinak bych zkontroloval zda jsou dotažené pily na klikách apod.

      0 0
    • BH  

      volna kazeta

      0 0
    • marapara  

      Mě tak cvakaly Shimana 520, rozebrat, vyčistit a je to OK

      0 0
      • xhibit  

        myslim ze je to na 99% stred, me to dela to same,uz jsem zkousel co slo ale nic nepomohlo.. a jelikoz jak uz nekdo psal ho mam taky zapouzdreny pomuze jen vymena.Do ktere se mi taky moc nechce,mam na nem neco malo pres 5000km

        0 0
        •  

          ted mi zacal stred asi taky skripat :( taky tak nejako po peti tisicich, kliky uz sem mel stazeny asi trikrat, misky sem taky cistil, a nic nepomaha

          0 0
          • pavelr  

            Mně lupe střed Sh.105 při větším záběru od začátku. Letos jsem měl všechno shozený a po složení to lupe dál.

            0 0
    • Sinuhet  

      Kamaráde nepříjemné cvakání nemusí být vůbec ve středu, i když se to tak tváří. Nedávno jsem měl podobný případ. Po výměně celého zadního kola praskání při záběru přestalo. Myslel jsem si, že to dělají špice nebo volnoběžka, ale nakonec stačilo rozebrat, vyčistit a promazat náboj zadního kola.

      0 0
      • prodi  

        Tak tak, všechno rozebrat, vyčistit, dotáhnout a event. všechno vyměnit..:)

        0 0
    • jihra  

      Lupat můžou i řídítka či představec – právě při větší razanci (síle) šlapání na těžších převodech se do řídítek více opíráš a může to lupat. Místo takového lupání se někdy dost těžko identifikuje. Pro odstranění lupání a praskání či jiných divných zvuků v zásadě platí metoda pokus-omyl. Rozebrat, vyčistit, promazat, vyzkoušet atd. U pedálů bych nejdříve volil výměnu za nějaké pedály, o kterých vím, že stoprocentně nelupou. Když lupání přestane, je to v pedálech – rozebrat, vyš¨čistit, promazat. Když lupání nepřestane, zkusit něco jiného. Postupovat vylučovací metodou.

      0 0
    • MartinXC  

      Promazat (spříknout maličko nějakého mazání ve spreji) spoj kliky-střed, zkontrolovat šrouby na talířích, když nepomůže lehce promáznout sedlovku, zámek sedla, pak bych šel k řidítkům v představci, finálně k upínáku zadního kola (vyčistit dosedací plochy, znovu upnout). Když nic nepomůže nastává etapa rozebírání a čištění – ve stejném pořadí jako prve. Když ani to ne, zbývají buď špunty do uší, nové kolo, nebo psychiatr.

      0 0
    • Pekáček  

      Včera na Beskyd Touru mě začalo cvakat ve fungl nových klikách XT05, doufám že to není v lisovaných spojích osa-klika nebo pavouk-klika. Stačí dát kliky vodorovně, zatlačit, otočit o 180st, zatlačit. Celé to rozeberu a složím a uvidím.

      0 0
      • skibob  

        Zkoušel´s ty kliky po pár kilákách utáhnout? Já nové kliky musím zpočátku 2–3 x utáhnout a pak, když sedí, jen co měsíc kontroluju.

        0 0
        • Pekáček  

          Mají najeto tak 200km a utahoval jsem je. Ony se ty imbusy v klice nesmí utahovat moc, jen 15N/m. Rozhodím to, vyčistím, složím a uvidím. XT04 teď už na zimáku drží zatím v pohodě.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.