• Mofo

    zdravím, potřebuju pročistit a namazat zadní náboj (předesílám, že sem to nikdy nedělal), díval sem se na tento návod a chci si něco ověřit. Když povolím konus na levé straně (pravá bude upnutá), vyčístím levé ložisko, tak potom pro vyčištění pravého ložiska musím celý náboj z osy sundat, je to tak? A ještě něco k tomu rozhození umístění kola na střed, když povolím pravou stranu, tak se to rozhodi, a když levou, tak ne. Tomu moc nerozumím…

    0 0
    • R.1  

      Tomu ani ja nerozumim

      0 0
    • kovar  

      myšleno je to tak, že vůli dovymezuješ levým konusem, pravý je schovaný v ořechu. TUdíž, pokud máš povolený pravý, musíš jen zafixovat (dotáhnout) kontramatkou jedině tak, že osu povytáhneš s náboje

      0 0
      • kovar  

        místo jen má být jej

        0 0
      • Volf  

        U shimaňáckých pastorků osu přes pastorky nevytáhneš. Musíš je sundat.

        0 0
        • kovar  

          no hlavně nezapomnět sundat kolo z rámu.

          0 0
          • Volf  

            Počkej nedělám si srandu. Abych vytáhnul osu tak musím sundat zazetu, protože ta pojistná matice na kónusu neproleze zajištovací maticí na osmikolečku.

            0 0
            • náčelník  

              U XT nábojů lze vyndat osu bez stahování kazety. U Tourney se musí kazeta stáhnout. S jinými náboji nemám zkušenost.

              0 0
    • Daf  

      pROSTE TO POVOL NA JEDNE STRANE A VYTAHNI OSU. MONTAZ JE OBRACENY POSTUP :)

      0 0
    • Mofo  

      sorry, zapomněl sem na odkaz na ten návod. Tady je: http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
    • Mofo  

      můžete mi ještě jednou vysvětlit, proč se vycentrování kola na střed může „poškodit“ povolováním pouze pravého konusu a u levého to nehrozí? viz. předchozí návod

      0 0
      • Daf  

        Kdyz vyndavas osu z naboje vzdycky staci sundas konus jen z jedne strany. Pokud ho sundas i z druhe, pridelas si praci, protoze na te zavitove tyci budes laborovat s tim aby ta osa byla presne uprostred. U predniho naboje je jedno na ktere strane to povolis. U zadniho to musis povolit vzdycky nalevo, protoze na strane orechu se k maticim nedostanes.

        0 0
        • Mofo  

          tak to je aspoň vyčerpávající odpověď, dík moc, ještě něco, nevíš, proč se dělají u zadních nábojů dvě různé délky rychloupínáků?

          0 0
          • Pekáček  

            Bike / silnice a nebo staré / nové?

            0 0
            • Mofo  

              myslím třeba u bikových sad od Shimana

              0 0
              • Daf  

                Podle me se dela jen jeden druh. Kde ses s tim setkal?

                0 0
                • Mofo  

                  třeba na bikestore.cz jsou u Shimano nábojů uváděny dvě délky rychloupínáků, je to i v jednom návodě na bajk.cz

                  0 0
                  • Mofo  

                    tak proč sou ty dvě délky?

                    0 0
                    • Daf  

                      Asi jen alternativa. Je to o 5mm takze mozna pro ramy co maj tlustsi patky, ale jinak vazne nevim.

                      0 0
                • náčelník  

                  Měl jsem v ruce zadní náboj Alivio se silniční roztečí 135 mm.

                  0 0
                  • náčelník  

                    Oprava – 130 mm !

                    0 0
                    • Daf  

                      To byl nejakej starsi asi na sedmi kolo. Ne?

                      0 0
                      • Mofo  

                        ok, taky mě to napadlo, ještě něco, díval sem se na zjištění řetězové linky, konkrétně zde: www.bajk.cz/…a/clanek.asp?… Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že tu řetězovou linku můžeme jenom změřit, protože jakákoliv úprava není dost dobře možná, vše je určeno použitými komponenty, mám pravdu?

                        0 0
                        • Daf  

                          Co se tyka klik a drazkovanejch os tam se toho moc vymyslet neda. Mam pocit ze pro stredovou mufnu 68mm je RL kolem 47.5mm a pro 73mm 50mm. U vymackaneho ctyrhranu se da treba casem pouzit trochu delsi osa. Nebo retezova linka na kazete se da poladit u konusovejch naboju. Daji se posunout konusy a kazeta vic do strany a tak retezovou linku trochu doladit s tim ze pak docentrujes vyplet na stred. U prumyslu a zapletenejch kol to asi nejde.

                          0 0
                          • Mofo  

                            tak opravdu poslední dotaz, dnes mám nějakou zvídavou náladu, u specifikací přahazek na bikestore: www.bikestore.cz/inshop/shop.asp mně nejsou jasné jednotlivá omezení, jako nejmenší a největší pastorek, rozdíl na přesmykači a rozsah napínání retězu… Můžeš mi to nějak osvětlit?

                            0 0
                            • Daf  

                              Nejvetsi a nejmensi pastorek/prevodnik je snad jasnej. Pak se uvadi kapacita to byva u prehazky a smyku. V podstate jaky rozsah prevodu dokaze obslouzit. Je to v podstate rozdil mezi nejvetsim a nejmensim pastorkem/pilou. U presmyku se jeste uvadi min rozdil mezi velkou a stredni pilou. To aby ti pri spravnem serizeni pak nenarazelo vnitrni voditko smyku na prostredni pilu kdyz budes chtit radit na velkou.

                              0 0
                              • Mofo  

                                no moc jasné mi to není, rozumím rozssahu napínání retězu, ale nechápu, proč je u přehazovačky uváděn rozdíl na přesmykači…

                                0 0
                                • Daf  

                                  Ten presmyk se musi taky zapocitat do te celkove kapacity. Do celkoveho rozsahu prehazovacky se to musi pocitat jako soucet rozdilu velkeho a malehoho pastorku/pily :) Tzn treba pro XT SGS to mas kapacitu 45z. A vypocitas to jako 44z-22z na prevodnicich + 34z-11z na kazete = 45z celkova kapacita prehazky :) Jinak receno dokaze napinat retez od prevodu 22/11 az po 44/34.

                                  0 0
                          • Pekáček  

                            U nových nalisovaných os Shimano je jednotná linka 50mm na všechno, i když tu někdo napsal že viděl dvě délky os XTR. Kazetu si posuneš, ale raději ne moc ven, aby ti nedřel řetěz o patky když tam dáš malý pastorek.

                            0 0
                            • Daf  

                              Presne tak. U posunu te kazety zalezi jak jsou udelane patky na ramu. Muze to jit posunout o 3mm a nekdy taky vubec.

                              0 0
                      • náčelník  

                        Možné to je. Já ho po naměření 130 mm už dál nezkoumal :)

                        0 0
              • mdk  

                Zadny navod ti netreba…staci to raz rozobrat tak aby si vedel kde co patri a nic sa nestane…jatiez mam kazetu od shimana a musel som ju dat dole aby to som vybral ale zadny zadrhel nebyl i ked to jeste nemam poskladane lebo neni na to cas…(ale stratil som jednu gulicku z loziska…nevite zozeniem ju v kazdom bikeshope nebo v dajakem zelezarstvi)

                ""DJ TIESTO" the best :-)

                0 0
                • Daf  

                  Nahradni kulicky se prodavaji. Tohle by snat meli mit v kazdym bikeshopu.

                  0 0
                • Pekáček  

                  Používal jsem kuličky z prodávaných věnečků do středového složení když se mi ty v náboji už nezdály.

                  0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.