• Sportful

    Ahojte, mám na vás prosbu. Na svém novém introvertovi se potýkám s problémem – při brždění dochází ke znehodnocení ráfku a to tak, že se odchlíplý materiál z ráfku usadí v brzdovém špalíku, který ráfek poškrábe (před jízdou jsem vše překontroloval). Nevím jestli je chyba na straně ráfku ritchey wcs, nebo na brzdových špalících dodávané k v-brakům xtr. Díky za každou radu

    0 0
    • Siddha  

      tak to teda vubec nechapu. jestli ti jde o to, ze rafek po par jizdach uz neni tak krasne hladkej jako kdyz je novej, tak to uplne normalni, kdybys nektery z techto moooc spatnych komponentu vyhazoval, napis me do ktere popelnice, dekuji. :)

      0 0
    • Mamutt  

      XTR véčka – zkontroloval bych, jestli tam nejsou gumičky na keramiku (stane se, občas..) – ty pak „normálním“ ráfkům dají dost zabrat.

      0 0
    • kovar  

      rafky jsou v tom nejspíš nevinně. Je to typický problém shimano a i jiných špalků. Zkus jiné špalky, do kterých se tak křemeny a jiné nerosty nebudou zasekávat a nebudou pak následně brousit rýhy v ráhku. (hodně odolné proti tomuto jsou Koolstop, ale konkrétně černé Koolstop zase míň brzdí)

      0 0
    • Orbis  

      to mi delaly loni XT taky, dal jsem tam Kool- Stopy a bylo po problemech:)

      0 0
    • kungpao  

      súhlasím, je to záležitos? shimana, brzdové špalky od nich nikdy viac. Teraz je tam BBB, ale v kombinácii s Ritchey WCS ráfkami to dos? poču? (teda hlavne keď brzdím). už som sa v zjazde aj zľakol :-)))

      0 0
      • Orbis  

        no ještě jak který špalky :-) na keramiku delaj dost dobry:o)

        0 0
        • kungpao  

          Jo to je možné, keramiku som nikdy nemal. Na ňu ale veľa ľudí hovorí že sú výborné špalky Avid, údajne výborné na výkon aj na výdrž. Takže babo raď.

          0 0
          • Orbis  

            me pískali na keramice jak Kool-Stopy, tak Avidy, a vod tý doby, co mam XTR(ktery jsou o hodne tvrdsí nez K-S a Avidy) tak je po provlémech. A vydreli mi zatím nejakejch asi 12 000 co je mam na kole (3/4 2004 +2005) :-)

            0 0
            • Orbis  

              teda vydržely ja se teď probudisl:D

              0 0
            • Daf  

              Jak ti ty shimana brzdej v mokru? Ja mam na keramiku Koolstopy za sucha jsou ok, ale za mokra temer nebrzdi. Proste na te vylestene keramice strasne klouzou a kolo nezpomaluje.

              0 0
              • Orbis  

                no na mokru a za bahna brzděj stejně jako za sucha:o)))

                0 0
              • lubos  

                Mne predni brzdila, po nejake chvili ve vode prestala, zadni nebrzdila, Avid nerbzdi ani vepredu. Ted zkousim normalni spalky (tvrdsi) vepredu, tak se uvidi.

                0 0
          • lubos  

            Avid na keramiku su uplne nanic. Normalne to slabo brzdi a vo vode vobec.

            0 0
    • miťo  

      Kluci maj pravdu, je to spalkama. Avidy to delaly taky. Koolstopy, tribarevne tri blbce, nebo tribarevne cerno-cihlove-sede to nedelaji.

      0 0
      • Homer  

        jj, je to tak, mam presne tyhle rafky (wcs) a spalky od barradine (tribarevny) a zadny takovy problem jsem nepozoroval

        0 0
      • McBlacky  

        aviy na to kolik stojej jsou úplně nahovno, uříznul bych jim ruce za tu směs. blbý noname sice nebrzdí zdaleka tolik, ale ráfky nepapaj. Jinak já už nebudu experimentovat a vozím druhou sezonu kůlstop thinline black-red, pro napjatější rozpočty jsou lepší 3bar. baradiny

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.