Závody pro amatéry začátečníky

46 nepřečtených
  • Venca

    Najedu ročně tak 2000, chtěl bych se zůčastnit nějakých akcí, trapný dotaz : jaké máte tipy a zkušenosti ?

    0 0
    • Kuky  

      Co třeba Anlen Maratony?

      0 0
    • hydrant  

      cross country v blízkým okolí nebo závody seriálu Kolo o život, aby sis to prubnul sám. Případně zážitky ze závodů popsané účastníky třeba na http://www.cykloserver.cz/…r/CsMain.Asp?…

      0 0
      • Venca  

        Ty Anlen maratony vypadaji dobre, cetl jsem si ohlasy z lonska. Diky za odpovedi- vrhnu se na studovani ohlasu. :)))

        0 0
    • dee7  

      Ahoj, zkus Leader Fox Šumava, najdeš to na www.skisumava.cz. Jsou tam různě dlouhý tratě, najdou se tam naprosto v pohodě i amatéři. Mám naježděno to co ty, jen o jednu nulu míň a taky to zkusím. Všechno je jednou poprvý, přinejhorším si rozbiju tlamu a do cíle se nechám pěkně odvézt…

      0 0
      • Venca  

        Jeste jsem se dival na Cyklomaraton Brdy 05, vypada taky v poho.

        0 0
        • dee7  

          Hmmm, tak ten vypada moc dobře, asi nebude tak moc náročný, takže bych letos zkusila dva? Díky za tip.

          0 0
          • Bajker16  

            Jel jsem to v roce 2006 a tu kratší trasu…trasa pohoda,ale bylo tam i docela dost lesních panelovek,ale zbytek byl pěknej :o)

            0 0
      • Wiktor  

        Jo, jo, v roce 2000 to byl muj prvni maraton na biku… To to leti… :-)

        0 0
    • MirkoCarver  

      Mohu doporučit jakékoli krátké maratony, o délce 40–60 km. Náročnost lze odhadnout z převýšení: okolo 500m lehké, do 1000m střední a přes 1000m převýšení těžké. Ujede je každý a každý tam nalezne soupeře. Varuji před oblastními XC závody, jezdí tam převážně čistokrevní závodníci a netrénovaný cyklista bojuje o poslední místo a většinou dostane kolo či dvě.

      0 0
    • MARIN  

      Tohle pro zacatecnika je http://www.mountainbike.cz/…/index.shtml?…

      0 0
      • Burizon  

        Ahoj, jaká je atmosféra u toho maratonu Bohemie? Zná někdo? Jel někdo? Povrch príma (minimum asfaltu)?

        Chtěl bych ho zkusit jako svůj první. Jen tak pro prdel…

        0 0
        • MARIN  

          Atmosfera – spis rodinna, narosnost spis mala, asfaltu malo. Letos se tam taky zase chystam

          0 0
    • rock  

      Loni jsem na tom byl téměř shodně, takže jakýkoliv krátká (cca 50km) tra? maratonu, pokud možno ne v blátě – a samozřejmě bez velkých ambicí …

      0 0
    • grafik  

      ja s maratony zacal na brnenske 50; na rozkoukani jsem jel ‚jen‘ kratkou trat – 25 km. tzn.: jako 1. maraton si vyber neco kratsiho ;)

      TIP: www.kolopro.cz www.cykloserver.cz

      0 0
      • ada  

        Ja som začala o týždeň neskor, na Starobrnotour a tú dlhšiu trasu. Celkom to šlo. Keď človek na vyjížďkach dá tých 60km, nemá sa čoho bá?. Akurát to tempo (moje) bolo veeeľmi turistické. :-)) Ale tá závodná atmosféra dos? strhne. :-)))

        0 0
    • miche  

      S tim doporucenim kratkeho lehkeho maratonu nesouhlasim, vsichni tam pak leti 30 km/hod prumer, ja bych doporucil klidne kratsi, tak kolem 50 km ale vetsi prevyseni. Sam jsem jako prvni akci zvolil Selu (zabezpeceni a obcerstvovacky) a bylo to dobre. Vyber je siroky, chce to taky pockat na slusne pocasi :-))) Ja letos na tom Selovi zapasil hlavne s technikou, proste sem v bahne pred tim nikdy nejel :-)))

      0 0
      • grafik  

        // … vsichni tam pak leti 30 km/hod prumer …// … vsichni ne ;)

        0 0
    • jakub  

      jako jeden z jednodušších a zábavnějších maratonu hodnotím Author Šela Maraton, je to v super prostředí, nic náročného krásně jezdivej a hlavně suprově zajištěnej a zábavnej…

      0 0
      • McBlacky  

        záleží jakou myslíš trasu. Classic zas tak lehký není. Jako lehčí závody považuju 50ky s nezáludným terénem.

        0 0
        • honza.hk1  

          co zkus závod všech závodů…je to sebevražedný, ale myslím, že by jsi to dal. Okolo Hradce (Králové). 5O km po těch nejtěžších kopcích ba přímo krpálech v okolí HK. Převýšení odhadují kladné :-) a max do 300m na 50km. Poměrně rychlý závod, ale když nespěcháš, tak fajn okolí, pohoda, lesy… Mně to nebere, ač nejsem masochista, tak když už někam vyrazím a jedu třeba i krátkou, tak alespoň ať mám pocit, že tam umřu :-). Nejhorší pro mně byl před x lety Krkonošský maraton – Lomnice n.P. (krátká), ale bylo po vytrvalých deštích a kola místy p náby v blátě, to bylo psycho :-)))))).

          0 0
          • McBlacky  

            bláťáky nejlépe v kombinaci s vytrvalým deštěm v den závodu a teplotou okolo 10stupnů taky moc nemusim.

            0 0
          • prvniodkonce  

            Krkonošák vloni – bláto na smrt a k tomu megavedro.

            0 0
        • jakub  

          myslím každou trasu…

          0 0
    • RedAce  

      Bahno ve Varech teď v sobotu :-)

      0 0
    • karliner  

      Já si jako první maraton v životě dal Malevil :-))) Kámoš mne ale trumfnul, ten začal svoji bikemaratonskou kariéru Sudetama. Velkejma… Osobně preferuji strategii „co tě nezabije, to tě posílí“, když začneš na Okolo Hradce apod., budeš pak vyděšenej z toho, že taky existujou kopce a terén ;-)

      0 0
    • tulda  

      Z vlastnich zkusenosti bych rozhodne nedoporucoval XC. Jak psal nekdo nahore, vetsinou se i na „obyc“ zavody sjede mistni elita, ktera te roztrha :) Je to docela demotivujici :) Jinak ja zacinal svoji „zavodni karieru :)“ pred 4 lety dlouhym kralem, je to takova klasika a v porovnani s ostatnima maratonama bych rek, ze nijak narocna trat. Kratka trasa uz je celkem masovka (na tu sem se nikdy neodvazil)

      0 0
      • McBlacky  

        dlouhej král je dobrej začátek :) terénem lehčí závod, ale kopce tam jsou. Loni mě docela překvapil ten poslední :)

        0 0
        • ¨MZ  

          tak to jsi nebyl sám :-) já tam trpěl jako zvíře, ztratil jsem tam tak 15 míst a proklínal toho chlapa, co nám pod tim kopcem na křižovatce hlásil „už jen kousek lesem a jste v cíli“ :-) jinak na krátkou jsem se zatim taky neodvážil :-)

          0 0
    • Darkson  

      z Křivoklátu to máš kousek do Berouna a do Let: maratony.spor­tbusiness.cz/

      0 0
      • Bajker16  

        Krátkej Beroun by byl na začátek ideální. Žádnej extra těžkej terén a délka pro začátek ideální :-).

        0 0
        • prvniodkonce  

          Beroun má dobrou trať. Roztrhá se tov „kopci“ na Zdejcinu a každý si jedepak to svoje. Doufám, že tam mi to sedne víc než vloni…

          0 0
          • Bajker16  

            Akorát toho asfaltu tam na mě bylo docela dost,ale zase to byla taková rychlovka :-)

            0 0
            • prvniodkonce  

              No, původně ten stoupák z Nižboru měl jít tím údolím a ne po silnici, to zakázali ochránci. Možná, že letos by to tamtudy šlo, rád bych se tam podíval, nikdy jsem tam nebyl.

              0 0
              • Bajker16  

                Tak to by bylo zajímavější a asi by to ještě víc protřídilo balík. Jinak letos bude zajímavá v Berouně ta 24hodinovka…docela o tom přemýšlím :-)

                0 0
    • l-e-t-o  

      No, můj úplně první zívod byl ALVE MTB ve Veřovících na Moravě. Mám to kousek od domu a terén jsem znal. Loni se nejelo, což byla škoda, ale ty tři ročníky předtím byly super. pokud se chcete mrknout na propozice, mapku, převýšení a nějaké fotky, tak na www.alvemtb.cz

      PS: každý začátek je těžký. I ten můj byl zajímavý. křeč do obou stehen během závodu, pád do bahnového pole a nakonec utržený řetěz :D Ať se tvoje poprvé vydaří trochu lépe ;)

      0 0
    • Andrea  

      Přijeď na První šlápnutí! www.vinohradskeslapky.com/…prs_prop.htm

      0 0
    • Dicks  

      Hooj.Co takhle Silesia 2008 v Opavě-krásný závod jak pro profíky tak pro amatéry.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.