• croscountry

    Staviam fulla. Kúpil som rám GT i-drive 5 s tlmičom Fox Float RP3. Manuál k tlmiču nebol. Nikdy som fulla nemal, neviem ako tlmič dofukova?. Viete mi niekto poradi? ako prepočítava? váhu jazdca a tlak v tlmiči? Vďaka

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Zaklad podle SAGu a doladit podle jezdce? No a kdyby sis nevedel rady, neboj se podivat do historie :)

      0 0
      • croscountry  

        To sa ti povie, ale čo je SAG? A pozrie? do historie-akej? Do riti však som ako hotentot.

        0 0
      • kungpao  

        Pá-dlista prečo sa pýtaš keĎ odpovedáš? Vidím že o tlmičoch vieš hodne…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          ?

          0 0
          • kungpao  

            Z toho si nič nerob že tomu nerozumieš, nie je to nič osobné, ide skor o ten celkový dojem aký tvoj príspevok vyznel. Borec je evidentne uplne v prdeli z toho že má konečne fula a ty mu poradíš nech si nastaví sag a zvyšok už je ľahké. A keď sa pozriem na tvoje biky tak mi je jasné že buď si do tlmičov totálny killer ktorý vie hmatom zisti? ktorý rok bol ktorý piest v akom závode vyrobený alebo druhá možnos? (vzhľadom na tvoje biky aj pravdepodobnejšia) že si taký mladý chlapec ktorý má síce nadupané biky ale všetko na pružinke, v živote si nepotreboval niečo ako je SPV a pod. a robíš tu machra lebo sa ti podarilo nastavi? tlmič Benest po tom ako si odkukal od niektoho z depa. Myslím si že ja čo jazdím krosového fulla 4 roky by som si niečo také nedovolil napísa?, viem sám aké som mal problémy so zistením optimálneho tlaku, útlmu a pod. vecí na svojom biku. Zvažuj to čo napíšeš, možno bude celkovo vo svete lepšia nálada. Myslím že bike-forum naozaj nie je primarne určené na generovanie flamov....... Mier s tebou

            0 0
      • Martin  

        Nee. U IDrive je to jinak. Máš k němu takovou měrku, kterou dáš na tlumič a podle ní to nafoukáš. Pak máš ten tlumič přesně. Jestli jí nemáš, v každém kšeftě, kde mají iDrive ti jí půjčí a pak už si jenom zapamatuješ, jakej tam máš mít tlak

        0 0
        • croscountry  

          Ano, v nejakom časopise som čítal o mierke. Ale ja ju nemám. Asi preto, že to kupujem ako rám a nie bike.

          0 0
          • Martin  

            Dy? to píšu. Zajeď do krámu, měrku si půjč a pak si jenom pamatuj, na jakej tlak ten tlumič máš nafoukanej. Pokud ti to přijde složitý, zeptej se radši Pádlisty.......:-)

            0 0
            • croscountry  

              Díky. Už mi je to jasné. Problém, je iba v tom, že široko ďaleko okolo mojho bydliska nie je GT. Aj tento rám bol problém objedna?, nakoniec sa to vybavilo až po mojom telefonáte do Čiech. Teraz zháňam mierku. Neboj, už to nejako dám dokopy.

              0 0
              • Martin  

                Tak mnoho zdaru. Já mám fulla 2 roky a taky se s tlakem v tlumiči furt nějak nemůžu srovnat:-)

                0 0
        • MaPa  

          A co tou měrkou měříš? Přece to nastavení je nutné udělat na míru stylu jízdy a druhu terénu ne?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ne. Ne. To ti ta merka vsechno ukaze ;)

            0 0
            • MaPa  

              Já vůl – takovýho času strávenýho laborováním a ono si stačilo půjčit měrku :-D

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.