Charakter trasy neodpovídající doporučení podle mapy.

35 nepřečtených
  • Lister

    Tak si říkám jsou prázdiny a lidi bodou jezdit na výlety do jiných lokalit, tak proč je neupozornit na rozdíly v tom co udává mapa a co je skutečnost. Vede mě k tomu včerejší výlet, kdy jsem jel z Šeráku na Čerňavu po značce, která je vedená jako cyklostezka vhodná i pro trekingová kola. Kdo to jel možná potrvrdí, že jde o celkem drsný bajking, v některých místech už spíše o FR – teda alespoň podle mojích nároků, ale tak yto může být mojí mizernou technikou :-) No a na téhle cestičce jsem potkal rodinku s třema malýma dětma jak zoufale ty trekingy vláčí dolů a vypadaly fakt bezmocně a silně nasraně. Já věděl do čeho jdu, ale oni byly evidentně zděšení. I tak příště pojedu zase po sjezdovce, jako to mám běžně ve zvyku.

    Máte v okolí nějakou trasu, která takhle neodpovídá značení v mapě. Třeba vaše upozornění pomůže někomu jinému kdo se k vám bude chtít podívat na výlet a nenatluče si tam potom ksicht :-).

    0 0
    • Elwar  

      Několikrát semi stalo, že terén neodpovídal cyklostezce. Pokaždé se to vysvětlilo tím, že jsem špatně přečetl mapu a jel jsem trochu jinudy.

      0 0
    • Tomcat  

      Cyklostezky jsou ve městě, po silnici, po chodníku, ale né terénem. Pokud to je lesní polní cesta je to na horské kolo. Tohle v ČR ještě dělat neumíme. Nožná to je cyklo-turistická trasa, ale né cyklostezka To že to je podle tebe FR je možná dobře protože , pokud by to byla asfalka tak nedej bóže by se snažili jet a pak marně brzdit. Ano v mém okolý jsou špatné stezky, špatně značené a je to dobře, aspoň tam člověk nikoho nepotká. Není to nic vytvořeného pro kola, sou to cesty, který tam byl prěd 40lety a teďka někdo to obtách na mapě a svelkou slávou si dal do předvolebního programu, že se zasadil o rozvoj cyklo turistiky :-/

      0 0
    • Darkson  

      no to bych velebil štěstěnu, potkat v Čechách cyklostezku, která by mne překvapila technickou obtížností, moje dosavadní zkušenosti jsou naprosto opačné. zato v Rakousku jsem čuměl, jaké tam mají MTB stezky, dokonce barevně odlišené náročností stejně jako sjezdovky, tj. modrá, červená, černá. kéž by se něco takového povedlo i u nás

      0 0
      • Belial  

        My tady v Beskodech to máme :-)

        0 0
      • frof  

        Jeden priklad a jejich urcite vice.Tak nebudem chodit daleko,ale Plzenskem kraji doporucena cykloztezka Strela kopirujici zmninenou reku po TZ zelena.Myslim ze tvoji fullici a ty jsi uzijes.

        0 0
    • kolombo  

      Ze které mapy jsi ty údaje o charakteru trasy čerpal? Nemám pocit, že by to někde bylo, snad kromě doporučených cyklotras u některých map a pak mapky s doporučenými trasami pro danou lokalitu …

      0 0
    • Mirek1  

      Ja mam dojem, ze oznaceni cyklostezek neodpovida mym narokum na cyklostezku v 90%. Ja proste nepovazuju silnici, byt je nizsi tridy, za misto vhodne pro vyznaceni cyklostezky. A navic tam nepotrebuju, aby pod obrovskou ceduli pro auta byla jeste malinka cedulka pro cyklisty s takrka totoznym obsahem… A tak vetsinou jezdim po oznacenejch cestach pro turisty, ty jsou lepsi.

      0 0
      • saly  

        Ja taky jezdim po turistickejch. Na horskym se to z vetsiny jet da. Az na mista, kde se jde obtizne i pesky (ruzny prelezy kamenu atd.), ale to neni moc casty.

        Ty turisticky znacky na kole maj pro me jednu nevyhodu. Zatimco kdyz jde pesak, pocita se, ze ma cca 10 minut na to, aby se rozhlizel po dalsi znacce (nez k ni dojde), na kole na to mas treba necelou minutu a koliktrat bloudim, zkratka si znacky nevsimnu… Proto jsou asi na cyklostezkach pouzity ty zluty…

        0 0
      • kolombo  

        Ty žluté tabulky nejsou cyklostezky, ale cyklotrasy!!! A to je dost podstatný rozdíl. Já taky dost často jezdím po pásovém značení KČT, ale někdy to vede nepříliš jízdním terénem a taky občas přejedu odbočku.

        0 0
    • lubos  

      Vo Fatra na Slovensku su tiez cyklocesty .. na dobre enduro bajky :) Sa s tym neseru :) Ale takto ma byt. Ak ide cyklocesta do hory … treba horak.

      0 0
    • Koala MC  

      To je klasika..Když jsem se naposledy snažil jet podle mapy..tak jsem cca 8h vkuse nadával na toho idiota co trasu popisoval a značil.Nešlo o to že bych se ztratil..bylo to v mémmokolí a znám to tady.Ale o to zoufalejší musí být „cizinci“ co neví kudy a klam přesně mají jet..a chtějí se mapy držet. To že v mapě je cesta značena jinudy než v terénu..je klasika..to že mne značená cesta zavede doprostřed JZD,kde končí a nemá pokračování..to mne již trochu dopálilo..Ale to že na křižovatce tvaru „Y“ je šipka „rovně“..to se snad nedá ani komentovat.Ve stejnou dobu jsem tam stál ještě s jedním cyklistou..a on taky krouti hlavou:-). Popis obtížnosti trasy..to je kapitola sama pro sebe.Když vidím u trasy kterou by projelo 8 leté dítě na tříkolce popis „středně těžká trasa“ docela mne to zaráží.

      0 0
      • kolombo  

        On je trochu problém zvolit správná měřítka a pak taky prověřit každou konkrétní cestu a ještě to dokreslit do map. A to, co já považuji za normální cestu pro rodinné MTB, to jiný považuje za děsný terén a chce tam kreslit vykřičníky. Osobně proveřeno v Jizerkách, jedna a tatáž cesta, ale jiná osoba a hlavně, trekové kolo. Mimochodem, pokud se jedná o delší trasu, tak může být středně těžká délkou a převýšením a nebo má úseky, které JSOU středně těžké a je tak, pro jistotu, napsaná celá.

        0 0
      • Max  

        Píšeš, žec jsi jel podle mapy, ale zlobíš se na špatné značení? Nemáš špatnou mapu? K terminologii: Nemýlím-li se cyklostezka je vyznačená dopravní značkou (svislou nebo vodorovnou) a je to komunikace sloužící pouze cyklistům nebo je kombinovaná se stezkou pro chodce. Žluté (někde i jiné) značky označují cyklotrasy, tedy po silničkách polňačkách lesních cestách atd. Jejich vedení značí názor nějakého značkaře na cestu vhodnou pro kolo z místa A do B nebo třeba za cykloturistickým cílem. Nemusí být nutně sjízdné (v Praze po schodech na Letnou, ale i jinde), jen se značkařům zdála pro cyklistu nejvhodnější.

        0 0
        • kolombo  

          Špatnou mapu máme všichni, pokud se týká polních a lesníchcest, tak 80% jich neexistuje, vede jinudy, dávno zarostlo a zmizelo …

          0 0
          • Milenius  

            Přesně, teď jsem jel zrovna podle mapy cestou, rozježděnou náklaďákama, prtoože tam vozili nějakou hlínu, cesta pak skončila a dál bylo už jen zarostlý pole, v tomto místě se točili ty náklaďáky a ještě jsem tam píchnul a v tom hrozným blátě musel měnit duši, no paráda, ale nešlo o cyklo ani turistickou trasu, jen tam měla vést cesta

            jak tu někdo psal, že skončil uprostřed JZD, tak něco podobnýho se mi stalo taky, akorát jsem tam přijel z druhý strany a dojel k zavřenejm vratům a musel to objet přes pole, kde rostla odkvetlá řepka, ta se mi totálně zamotala do kazety a pak jsem to deset minut doloval, špinavej jak prase

            před týdnem jsem byl na Šumavě a jel i přes Rakousko a to je úplně jiná země, zatímco u nás je všude v lese bordel, rozježděný od traktorů a všude nechaný větve a klády, tak v Rakousku jsou klády vždy seřazený na jednom místě, dokonce tam o víkendu stál u těch klád nezamčenej traktor a nikdo ho neukrad, to sem se teda divil, cesty krásně upravený, akorát to jejich značení jsem nějak nepochopil, maj tam takový ňáký klikyháky na stromech a ukazatele žádný, taky jsem jednou zaboudil a jelikož jsem nechtěl zpátky, tak sem to pral přímo po nějaký pěšince pro zvěř lesem a i tam je vše krásně upravený, žádný válející se klády a větve, naši lesníci by si měli vzít příklad

            0 0
    • McBlacky  

      to je jedině dobře, sem tam hodit něco ostřejšího, jinak na 99% cyklostezek člověk usne nudou :)

      0 0
      • wbiker  

        Tu popisovanou cestu znám a tam jsou i některý šutry pěkně ostrý.:-)

        0 0
      • filipes  

        btw, vsimli jste si, ze rallye sudety vede dost po cyklostezkach? Ale na cechy naprosto vyjimecnejch, kde zdvihy 13 jsou na ne malo… Jinak cyklostezky ve Francii, oznacene jako cerne, jsou fakt masakr.

        0 0
    • giant  

      Bohužel po cyklostezkách nejezdím, ze Šeráku jsem jel pouze pod sjezdovkou do Ramzové a super jsem si to užil.Jezdím po turistických značkách, takže s terénem i nesjízdným si nějak musím poradit.Co se týče té rodinky, tak asi podcenila naročnost terénu a své možnosti.Na Šerák přece nepovede krásná asfaltová cesta na úrovni závodního okruhu.

      0 0
    • Cyril  

      No tak nevím, že by po červené z Šeráku na Čerňavu vedla cyklostezka, nicméně je fakt, že letos jsem tam v bezsněžné části roku ještě nebyl a v zimě značení nemusí být vidět.Na Šerák dle mého vede cyklotrasa ze strany Bělé pod Pradědem, Adolfovic, Domašova a tamtéž se taky vrací. S hřebenovkou se potkává v sedle Pod Keprníkem.
      Jinak když už na kole tak bych opravdu trasu Čerňava – Šerák doporučil po sjezdovce, ty šutry na červené jsou i na chození nic moc.
      Tato a jiné, z části vlastní, příhody mě utvrzují v tom, že nejlepší způsob jek se pohybovat po horách je stále ještě po svých. :)

      0 0
      • Cyril  

        Hmm… Včera jsem tam byl a je tam, ta cyklotrasa. Si to užijte masochisti. :)

        0 0
    • ondra_s1  

      ;-) Absolvoval jsem to pesmo s ditetem a batohem na zadech zhruba pred tydnem, stacilo mi to bohate. Pred cca rokem jsme tam potkali ale skutecne masochisty, ti „tlacily“ nahoru kocarek…

      0 0
    • Marry  

      no cykloturysticky trasy maj prima v Dolomitech to jsme obacas i jeli…ale dost casto to vypadalo takhle http://marry.wz.cz/…y2004016.jpg

      0 0
    • Frankie  

      To Lister: Ta cervena ze Seraku vede podle me dolu do Ramzovy, ne? Jestli to je i pres nejakou Cernavu ted nevim… Ale podle ty fotky na odkazu o neco vys, je to to, co jsem taky jel… Jo jo, v mape je oznacena jako cyklotrasa… Jinak mne napadalo pri nastesti jizde dolu (jel jsem z Bely nahoru a dolu po tomhle kameni :) uplne to samy… chudaci rodinky na trekacich :)… Tahle stezka byla asi muj nejvetsi impuls, ze jsem koupil fulla :)… Ale je super, letos jsem se tam bohuzel jeste nedostal… V mokru bych tam nejel, to je na tech kamenech masakr… Viva Jeseniky :)

      FV

      0 0
    • aldomoro  

      Bylo by dobré ujasnit si pojmy. Cyklostezka se nerovná cyklotrasa. A co se „neodpovidani“ v mape tyce, pak snad jen to, ze tady je jiz hezkych par let situace myslim vykreslena jasne:

      http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/…

      0 0
      • prvniodkonce  

        To už má shocart tu klasifikaci od roku 2005? Že ten čas tak letí…

        0 0
      • MlokCZ  

        Zase tak dlouho to nebude. Opravené to bylo někdy kolem 2009.

        0 0
        • pepek  

          A na stromech ta tabulka byla myslím ještě loni (pokud tam není furt). Potkal jsem tam rodinku s vozejkem, manželkou a nasraným spratkem. 300 metrů za Brannou se mně ten borec s vozejkem ptal, zda to bude ještě furt tak do kopce.

          0 0
          • Lister  

            Kolem Šeráku je spousta nepochopitelných věcí – tahle cesta dlouho označovaná jako cyklotrasa a naproti tomu žlutá značka směr Miroslav, která je pro kola mnohem lépe sjízdná (a pěšáky řádově méně využívaná), je pro cyklisty zakázaná.

            0 0
      • Lister  

        Tos to vytáhl po šesti letech fakt jen proto, abys mohl machrovat?

        0 0
    • MlokCZ  

      Ale tak teď už to snad po sjezdovce nejezdíš, ne? To jsi měl tenkrát ale nápady, brát to po sjezdovce :-)

      0 0
      • Lister  

        Teď už by mě to ani nenapadlo :-)

        Proč tyhle mrtvoly někdo vytahuje?

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce