• Mark1

    Vyměnil jsem (nechal vyměnit) kliku za SHIMANO DEORE FC-M440 (čtyřhran) + zároveň změna osy za nějakou standardní SHIMANO BB-UN40 BSA.

    Zdánlivě je vše v nejlepším pořádku, jenže … když je klika v záběru, dotkne se mě klika s převondíky přesmyku, což znamená výchylku cca 2–3mm oproti stavu bez záběru. Čím to může být, špatný výrobek, špatná motnáž ??? Utaženo je vše dostatečně, tj nedával bych to za vinu vůli v materiálu.

    Díky předem za reakce …

    0 0
    • Daf  

      Co jsi tam mel za kliky a osu pred tou vymenou?

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Sirenne to delalo v zaberu na starych klikach. Po vymene za RF Evolve DH s X-type osou vse v nejlepsim poradku. Daval bych to za vinu unave materialu. U tvych klik spis jejich nizkou kvalitou (napr. tuhost).

      0 0
      • Mark1  

        Vše je nové, takže spíš to asi bude blato, ale šel jsem po vcelku normálních komponentech řady Deore, kde bych již čekal lepší kvalitu.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          No kdyz vymenis stary STX RC za novy Deore na ctyrhran..... no co na to rict. Sazim na to blato.

          0 0
          • Daf  

            Nevim proc se klikam FC-M440 rika Deore, kdyz Deore kliky vypadaj uplne jinak a jsou duty a na rozdil od techto docela tuhe.

            0 0
            • vlk  

              původně to byli alivka.Dnes jsou asi 4 druhy klik označované jako deore.

              0 0
              • Daf  

                No prave ale jenom jeden typ tam ma i Deore potisk :)

                0 0
            • Pekáček  

              Mají převodníky na devítikolečkovej řetěz, navíc fajnový, plechový, takový dává Shimano i na dutý Deorka což považuju za zvrhlost. Tydle tácy jsou těžký a dobrý snad jen na zimáka… Ale třeba víc vydrží, i když o tuhosti toho plechu nemůže být řeč.

              0 0
            • Mark1  

              Zmátl mě název řády, ale vzhled je více-méně obdobný, samozřejmě nejsou duté, ale konstrukčně jsou na tom podobně, ale jak vidět ta dutost přídává na tuhosti, stejně mě není jasné kde se to může ohýbat, každopádně si půjdu promluvit s prodejcem.

              0 0
          • Mark1  

            Myslím si to taky, jenže se mě nechtělo moc investovat a při pomyslném sestoupení o třídu níž jsem si říkal, že to ******* nebude, holt jsem se přepočítal. Zkusím to asi reklamovat, konec konců co je to za klika, která se ohýbá po najetí cca 150 km.

            0 0
            • Daf  

              Tohle nevyreklamujes. To neni zadna zavada. Proste mel jsi se tady poradit pred tim nez jsi to koupil :) Chybama se clovek uci, ale nekdy to vyjde draho :)

              0 0
    • Mamut  

      Kluky s oznacenim 440 byvali vzdy Alivia, tak ak to Sh. nepremenovalo, tak su dodnes.

      0 0
      • Mark1  

        Asi přejmenovali … je to prostě skutečnost, nevím co si o tom myslet …

        0 0
        • elgar  

          Nepřejmenovali, M440 nikdy Alívko nebylo, stačí se podívat na označení odpovídajících klik Alivio, je to tuším FC-MC a 2 číslice. Navíc není zvykem, aby se nižší sady „přejmenovávaly“ na vyšší, Když už, tak obráceně (po vývoji nového modelu může ten starý spadnout do nižší řady a nahradit původní model v této řadě).

          0 0
          • vlk  

            no možná dřív neměli toto označení ale kdysi-už to bude pár let mi je nabízeli opravdu jako alivio.

            0 0
    • elgar  

      Myslím, že M440 byly označovány jako Deore v době, kdy se ještě duté kliky nedělaly. Ale protože v nabídce zůstaly i poté, tak je teď X druhů klik, které prodejci označují jako Deore. Není to žádná super kvalita, ale pro rekreačního jezdce dost slušný poměr cena-výkon (na webových prodejnách už se dají sehnat kolem 1100 Kč). To škrtání v záběru o přesmyk je u těchto klik běžné – mám je na jednom biku a škrtá to hlavně při zařazení pila-nejmenší pastorek. Ale to samé mi dělaly i duté Deore na octalinku.

      0 0
      • Mark1  

        To znamená, že to neřešíš ?? Pravda je že to není tak dramatické, ale člověka to prostě nasere …

        0 0
        • elgar  

          Ono vážně záleží na tom, jak moc to škrtá. Při pohledu kolmo odshora se skutečně pila v záběru vychyluje doprava, viděl bych to tak na ty 2 mm. Ale dá se to doladit nastavením smyku – já jsem si to nechal udělat v servisu a škrtá do fakt minimálně, tak to už neřeším. Navíc, jak už jsem napsal, némlich to samé mi dělaly duté Deorka. Takže pokud bych to chtěl totálně eliminovat, zkusil bych z cenově dostupných třeba LX.

          0 0
          • Mark1  

            Jsou to asi 2 mm, ono mě netíží ani ten pocit, že to škrtá o přesmyl, spíš ten pocit že se to vůbec takto vychyluje. Jestli to ale dělají i ty duté Deorky asi je to OK, prostě tady SHIMANO dimenzije na muší váhu, nebo velkou pilu mají jen do počtu.

            0 0
      • JFB  

        jo, takhle presne mi to skrta na STX-RC, nejvetsi pila, nejmensi pastorek. ale zacne to az po nejaky dobe po serizeni presmyku – tj. na tom opravdu dost zalezi. jinak mi to neva, tuhle kombinaci prevodu opravdu nejezdim casto:-)

        0 0
        • Mark1  

          Já dřív měl STX-RC a ani se to nehlo, pravda je že to byl komponent oproti této rádoby DEORE třídě, ale je pravda, že to dělá jen na největší pile asi jak popisuješ … Já na to přišel více-méně náhodně, když jsem včera s kamošem jel pár kiláků po silnici a snažil se udržet tempo se silničkou, takže jsem skutečně jel největší/nejmenší …

          0 0
        • vlk  

          měl jsem taky to stx a tanto problém to nemělo.

          0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.