Bulharsko - Rila - Pirin - Rodopy

34 nepřečtených
  • Marki

    Už jste projížděli tahle místa? Plánujeme tam cestu, tak bych si ráda přečetla jak se vám v Bulharsku líbilo a jak jezdilo.

    0 0
    • Petrant  

      Já se tam letos chystám :-)

      0 0
    • ryllos  

      byl jsem tam minuly kok na mesic, ale prochazeli jsme to pešky,bo jsem jel s lidma kteri biking moc nepestujou.

      Je to tam paradni a korat na Pirinu je to asi jenom na pěšo,na kole maximalne sjezdy ale ty jsou hodně husté.Jsou tam šilene převýšení.Na kolo to nebude.

      Rila je z poloviny takova,že vylezeš krpálem nahoru a tam by se dalo jezdit,ale ta 2 polovina zase dost velke převyšeni.

      Rodopy........to je podle mě ideální na bika,ale zas nevím jaky druh bikingu uprednostnujes.Tam to bude takové klasické xc.Mi to připadlo jak Beskydy,ale o dost vyšší, ajsou tam šílené kaňony, no paradni příroda.....možná tam bude problém sehnat ňáké díly na bika.Tam přijedeš do vesnice na pivko(zagorka--------luxus), podivas se na telefon jestli te nahodou někdo neschani,a už ti tlemi dědula přes rameno co to máš v ruce.Ne ze by te chtel obrat,na takych malych vesničkach jsou lidi pohodovi, ale spís ze mobil vidi poprve v zivote.

      0 0
    • McBlacky  

      na bika bych viděl asi jen ty Rodopy, možná Starou Planinu. Pirin by byl tak 50neseš 50 jedeš totál smrt. Rila poměr bude vyšší ale na pohodu to rozhodně nebude. Spíš bych jezdil jen k těm výše položenejm chatám po cestě a dolů to někudy risknul :)

      0 0
    • Marki  

      No, tak nějak to plánujeme. V Rodopech chceme několik dní jezdit. O Rilu a Pirin nechceme přijít, takže bychom chtěli dojet k horským chatám a pak podniknout pár pěších tůr k jezerům a na Vichren.

      0 0
      • Matts.  

        Rilu a Pirin som prešiel v roku Pána 1982, Vichren a ďalej hrebeň, to je jedna biela nádhera, zabudneš aj na nejaký bicykel.

        0 0
      • McBlacky  

        Pirin je super. například úsek po hřebeni od vrcholu Pirin přes Kameniški vrch na Garbec je málo známej, značenej jen mužiky ale rozhodně super. Hlavní červená je dost frekventovaná a může se stát že v některých místech je problém se spaním (zaslon Končeto). Úsek Bajovi Dupky-Vichren je docela nářez pro lidi co neumí chodit po horách to je i trochu nebezpečný. Rila je easy, alespon to co jsem měl možnost zkusit. kdyby jsi chtěl nějaký info klidně mi napiš na mail

        0 0
    • Lister  

      Sem si v Bulharsku na silnici připadal jak zajíc na honu, pokud to půjde tak se radši veškerým silnicím vyhýbej. Pokud sečteš stav jejich „silnic“, stáří vozového parku a jejich řidičské umění, tak se fakt divím, že jsem to přežil. Jinak za celou dobu jsem tam viděl asi 1 připoutaného řidiče, blinkry berou pouze jako zbytečný doplněk auta a ve městě prakticky vůbec nesvítí, taky proč když svítí pouliční osvětlení že :-? Pokud už teda rozsvítí, tak zásadně jezdí se zapnutýma mlhovkama. Jo a značky berou pouze jako okrasu krajnice, auta v jednosměrce tě absolutně nesmí překvapit :-)

      0 0
    • Petrant  

      Mám trochu techničtější dotaz. Dá se projet (projít) s naloženýma kolama z Rilského monastýru do městečka Belica na jihu skrz Rilu? Nechceme se vracet a objíždět to po silnici.

      0 0
      • Marki  

        asi to budeme muset risknout :-)

        0 0
      • McBlacky  

        no nevím přesně nemám u sebe mapu, ale jestli plánujete jet od Monastýru dál proti proudu řeky dojedete až k chatě Pět jezer, nebo sedum jezer nevím přesně. Tam je závěr doliny a dál nahoru je to dost masakr i pěšky, dolů už se nějak dostanete z hřebene vždycky :)

        0 0
        • náčelník  

          Sedm jezer je na druhé straně. Tohle jsou tuším Rybni jezera.

          0 0
          • McBlacky  

            máš pravdu náčelníku, přeci jen už je to nějakej pátek a bez mapy :/

            0 0
            • náčelník  

              Já tam byl v roce 1989. Pokud mě pamě? slouží, tak střední Rila má alpský charakter a kolo by se muselo tahat na zádech. Ale východní část jsou takový oblý kopečky a otevřená údolí a tam bych se rád projel. Ovšem jsou to jen nejasné vzpomínky :)

              0 0
              • martt  

                ja som tam bol v 1979 a pokial sa pamatam, tak na Rilsky monastyr sme z hrebena kukali z kopca co sa volal Zly Zub a bolo to bikom absolutne nezjazdne.

                0 0
        • steel is real  

          byl jsem na rile asi v 85, pokud si dobre vzpominam tak k monastiru jsme schazeli terenem, ktery povazuji za nejetelny a to obema smery

          0 0
          • Marki  

            Počítáme s tím, že tam kola budeme muset táhnout, ale i tak bychom to raději prošli takhle přímo. Ještě se zkusíme poptat na místě domorodců, pokud se s nimi domluvíme :-)

            0 0
            • steel is real  

              pokud te bavi 90% vyjizdky nosit kolo na zadech :-)

              0 0
              • Marki  

                No není to ideální stav, ale chceme to projet/projít od Sofie přes Rilu Pirin a Rodopy až do Plovdivu a těch dní zase nemáme tolik abychom se vraceli a jeli oklikama po silnicích. Navíc tam jedeme kvůli hor a přírody takže klidně některá místa projdeme s kolem vedle sebe.

                0 0
          • náčelník  

            Záleží z kterého směru. Od Partyzánské poljany je to „silnice.“

            0 0
    • Marki  

      Díky moc všem za odkazy. Odjíždíme v sobotu, takže asi za týden se už budeme někde toulat Rilou. Pokud jsou Rodopy jako Beskydy, tak to se už moc těším. A bulharských specifických silnic už se taky nemůžu dočkat… :-)

      0 0
      • climber  

        Po tom co jsem četl výše o bulharech řidičích tak ti přeju nejenom aby jsi si ty silnice užil, ale aby jsi se taky vrátil a mohl nám o tom poreferovat.

        0 0
        • Petrant  

          Marki je ona, ne on :-) Já na ni dám bacha.

          0 0
        • Lister  

          Hele ono to nebude tak hustý, třeba v chorvatsku jsem se bál ještě víc, protože chorvati jezdí jak prasata a 100km v obci žádný problém. Tohle zase v Bulharsku nezažiješ, protože vymačkat kilo z War?oša nabo Trabíka je fakt problém :-)

          0 0
        • Marki  

          Za tři týdny jsme zpátky a určitě napíšeme jak bylo.

          0 0
    • kolda  

      v bulharsku jsem byl 2×, jednou jsem ho projížděl na kole, když jsem s kámošem jel do řecka. jeli jsme na těžko, na Rile se dá vyjet na chatu pod Musalou, vypadl mi její název, nevzpomenu si,kdybyste mě zabili:) jeli jsme tam ze Samokovu. na chatu u 7 jezer vyjet asi nepůjde,ale byl jsem tam v zimě na skialpech,takže přesně nevím. Ale kousek je chata u Rilského jezera (nebo tak nějak) a tam by to mělo jít určitě – z Dubnice (dřív S.Dimitrov). Pirin asi ne. Rodopy neznám. Já jsem měl s cykloturistikou po Bulharsku výborné zkušenosti. na cestách to nebylo tak hrozné.ale cíleně jsme se vyhýbali hl. tahům a větším městům. lidi jsou tam super, obzvláš?, když se člověk chová s respektem a ne jako „zápaďák“. vůbec mám tuto zemi rád.

      0 0
    • emiil  

      Jenom poznámka. Nekupuj u nás podrobné mapy. Prodávají se tady za 180–230Kč a tam jsem koupil ty samý (Rila, Pirin) bez problémů za 5BLV=25Kč!

      0 0
      • Marki  

        super, díky :-) Na naplánování tras jsme si mapy vytiskli z netu a tam teda dokoupíme zbytek.

        0 0
    • mandel  

      Dobrý den, trochu zneužiju tenhle thread. Chystáme se za týden na dovolenou do Bulharska, konkrétně pohoří Rodopy. Vůbec to tam neznám, a tak se chci zeptat, na nějaké tipy na zajímavá místa, či nějaké traily na bika. Za všechny odpovědi díky.

      0 0
    • gazman  

      ..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.