• vlk

    Lidičky přoč nepíšete poznámky o svých kolech do sekce recenze nebo hmotnosti.To Vás tak málo jezdí na sériovkách?Us­nadnilo by to mnohým výběr kola.Myslím, že hlavně ty hmotnosti jsou docela zajímavé. Alespoň zjistíme co který výrobce udává za váhu a jak moc kecá.Co vím tak rockmachine mají skutečnou váhu o dost vyšší než udává výrobce.Alespoň by vznikla databáze skutečných hmotností kol aby nás výrobci netahali za nos.

    0 0
    • J.A.V.  

      No jo, ale málokdo má doma tak přesnou váhu, která zároveň váží třeba do 15 kg. Tím nahazuju další dotaz – jak vážit kola (komponenty). Ty lehký věci (do 1kg) můžu vážit na kuchyňský váze, ale celý kolo, nebo vidli třeba, nemám prostě na čem zvážit (přesně). „lidská“ váha co máme mi ukáže, že je to někde mezi 1–3 kg.

      0 0
      • Vezirek  

        No napada me, kde treba maj vahy a kde by se dalo cele kolo zvazit (no na gramy to asi presne nebude…):

        • sberna surovin
        • vlakove nadrazi
        • obchodni retezce, treba Makro, tam to maj primo v prodejnach blizko kas a vazej tam melouny, … tak si rikam, ze by to tam melo byt relativne presne a mohlo by to na zvazeni kola stacit.
        0 0
        • MARIN  

          No jo dobrej napad na kazdy nakup v supermarketu si budu brat nejaky komponent a prevazim to. Nase kuchynska vaha totiz pri kazdem vazeni ukaze trochu jinou cifru a tam by meli byt vahy cejchovany a digitalni :)

          0 0
          • Vezirek  

            Ty klasicky vahy na ovoce zeleninu na mensi komponenty budou idealni. Ale treba v tom Makru ty maly vahy nemaj, ale vazej to na tech velkejch vahach, na ktere se cele kolo snad vejde. Pak me napadla jeste takova konina pri vzpominkach na skolu a hodiny fyziky – co treba nejakej silomer :), zavesit na nej kolo. Ale kdo by ho kde asi vzal…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nebo rovnou použít mincíř, že :) Jednak to nebudeš muset přepočítávat a druhak bude v domacnosti dostupnejsi.

              0 0
            • robero  

              prima napad – a provedeni je mozna jednodussi nez se zda? Co takhle navstivit prodejnu s rybarskyma potrebama? ryby se tak vazej bezne…

              0 0
        • ravo  

          Ve sběrných surovinách bude váha vždy ukazovat víc, to je takový běžný fyzikální jev. A na těch dalších vyjmenovaných místech se to může stát taky:-)))

          0 0
          •  

            ve sběrných surovinách to bude naopak ne, spis bude vazit min nez vic, jestli teda myslis vykupny

            0 0
            • ravo  

              No jo, trošku jsem tu fyziku přehodil:-)))

              0 0
        • Mamutt  

          Na nejpřesnější vážení je dobré jít poprosit na poštu. Když uděláte hezký voči, nějaká slečna se tam určitě přemluvit nechá :-)

          0 0
      • martt  

        nasa starodavna kuchynska vaha vazi do 10 kil pomocou dvoch zavazi. Vazim najprv jedno koleso, druhe koleso, sedlo so sedlovkou a zbytok. Presnost je myslim celkom dobra, tak pod 100 gramov urcite.

        0 0
        • thulio  

          ja to robim podobne pri vacsej udrzbe biku … rozoberem ho a po castiach supnem na vahu :)

          0 0
      • miťo  

        Ja si kola vazil jeste kdyz jsem slouzil na letisti v Pardubicich a mel sluzbu dozorciho kuchyne. Kdyz vecer vsichni vypadli, tak tam nejenze behaly krysy, ale taky jsem si tam zvazil kolo:)))

        0 0
    • MK  

      Nam doma tloustnul kokr a nedarilo se nám ho presvedcit, jak se svymi ctyrmi nastoupit na lidskou vahu, tak jsme ho capli a s nim (ne sním) jsem mel celkem 84 kg /asi, pak jsem sebe odecet. Presnost typuju ±200g, coz pro orientacni zvazeni celeho kola staci. Ne vsak pro gramysty! Pro ty ((ja) mame kuchynskou vahu do 5kg(presnost na 10g). …Od te doby kokr hubne…

      0 0
      • MK  

        Prosím Vás, ta presnost je podle rozpadu radioaktivního uhlíku atomu na podrážkách Cimrmanových bot.

        0 0
        •  

          pokud jsou to ovsem cimrmanovy boty

          0 0
    • kimi  

      Proč existují rubriky RECENZE a HMOTNOSTI paralelně? Šlo by je sloučit a člověk by viděl vše najednou.

      0 0
      • TinkTink  

        Neslo

        Kdyz si zas nekdy v unoru po zkouskovym udelam cas a zajdu do skladu vazit komponenty…kdo pak bude psat naky keci okolo…? :)

        0 0
        • tutite  

          to tink. nestuduješ už kapánek dlouho? Zdar.

          0 0
          • TinkTink  

            Tyyy jo…ani ne :)…

            zatim: 9 let zakladka :)) u Zlina 4 roky stredni SPS ve Zline – Tech. Lyceum 1 rok v Praze na CVUT… zatim 3 roky ve Zline na UTB…

            Ne…zdaleka nestuduju jeste dlouho :)

            0 0
            • tutite  

              těch zkratek.. Už plánuješ, co si pořídíš za ty prachy, které začneš brát v zaměstnání? Jen se svěř.

              0 0
              • TinkTink  

                Hehehe…co ja vim co za ty roky bude k dispozici? :)

                0 0
    • Pekáček  

      Já si vždy vážil kolo na malý digi váze s hákem, kolečko pověsím a zvednu a koukám (jak je těžký). V Hradci Králové vám takhle kolo zváží ve Velo RB a v Agitu, když hezky poprosíte.

      0 0
    • kandik psi zub  

      k vanocum jsem dostal kuchynskou digi vahu z IKEA, pritelkyni jsem ji z kuchyne hned vzal a zvazil co se dalo… vazi do tri kil, takze bike je treba rozmontovat

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce

Podobné diskuse