• Hadrba

    Co v létě pod cyklo dres? Kámoš vyhrál v bike maratonu triko od Progressu. Chválí ho. Máte nějaké zkušenosti s touto značkou?

    0 0
    • vladaza  

      Pod dres v létě můžeš navlíct cokoliv, co dobře odvádí pot – Moira – to nejlehčí, sí?ované provedení/ Ultralight/. Osobně mám nejvíc trik a trik bez rukávů /scampolo/ od výrobce ALEA, je to tuzemská záležitost. Mám je už několik let, je to prkticky nezničitelný. Ale nevím jestli ještě fungují – i cenově to bylo za polovic jak od MOiry, materiálově stejný – polypropylén.

      0 0
    • pos3k  

      ehm ehm
      hadrba (16.06.2005 13:11:45)
      > > Sopdní prádlo JITEX
      Oblečení Musím se přidat. Jitex není špatný, ale už roky stejný. PROGRESS jsem objevil nedavno a jsem překvapen širokou nabídkou. A cena pomalu jako Jitex. Kvalita je ale na špičce srovnatelná s Moirou i Craftem.

      hadrba (16.06.2005 13:04:31)
      > Canard termopradlo
      Oblečení Zkus prádlo progress. Kvalitou stejně dodrý, větší nabídka a ceny za polovic.

      hadrba (16.06.2005 12:55:47)
      > Tričko – moira ultralight x sensor coolmax?
      Oblečení Vyzkoušel jsem skvělou věc pod cyklo dres od značky PROGRESS. Coolmax, větší oka. Nazývají ho DRY NET. Koupil jsem si přes jejich shop scampolo. Najdeš vše na www.progress-cz.cz – mají ho na pěkné blondýně!! Nemám totiž rád, když se mi dres lepí v horku na tělo. Fakt dobrý.

      …muzes si tu reklamu klidne nabouchat do pr*ele a nelakovat nas

      ostatnim zdar bajk

      0 0
      • rock  

        Dost dobrý :-)))

        Ale to nic nemění na faktu, že ta blondýnka je fakt moc pěkná. Akorát je to blondýnka, takže má lacly kalhot pod tím tričkem a tak poněkud degraduje jeho případné kvality :-) …

        0 0
        • Paja  

          Myslis jakoze by v tomto pripade mela mit spis sortky bez laclu?-)

          0 0
          • rock  

            Konkrétně v tomto případě by to nezaškodilo :-) … ale vážně, nemělo by být funkční triko pod tím laclem ?

            0 0
        • Volf  

          No konečně jsem se na ni podíval a abych byl upřímnej mnohem víc se mi líbí tmavovláska na obálce minulýho Vela.

          0 0
          • pos3k  

            no ta nebyla spatna, ale to jeji upnuti helmy je triskni (se schvalne jukni co ma pres ucho :-)

            0 0
            • Volf  

              jo to máš pravdu, ale na druhou stranu podle toho jaký má škrábance na noze asi na kole jezdí.

              0 0
              • pos3k  

                treba se neumi holit :-) jeste k te fotce: myslim ze redaktori byli okouzleni jejim uprenym pohledem na teren a ne jejim nasazenim a upnutim helmy…jeste si myslim ze by normalni clovek pouzil sl. bryle :-)

                0 0
        • wraftler  

          ta blondinka je podla mna uplne fuj…

          0 0
          • rock  

            Každý má nárok na svůj názor. A Tvůj názor je jiný než můj, tudíž je špatný :-) …

            0 0
      • Smazaný účet  

        To je fak tdrsný. Že se nestydí

        0 0
    • mosquito  

      nejak se mi ve skrini objevily po nejakych vanocich tricka „Klimatex“ … jsem s nima spokojeny, troufnu si rict ze rozdily mezui jednotlivyma znackama nejsou tak velke jako mit neco a nemit nic, takze to moc neresim

      0 0
      • slayer  

        Jsem si dodnes myslel že je Klimatex nepoužitelnej jelikož má švy navržený tak aby co nejvíc dřeli, jsem v tom nevydržel ani 5 minut.

        0 0
    • Dinoxus  

      Craft ProCool je vazne skvelej.

      0 0
      • poiko  

        Souhlas. Akorát je trochu (dost) drahy. Koupil jsem si to misto dresu a doporucuju.

        0 0
        • Dinoxus  

          Ta cena mi nepřipadá zas tak strašná. Triko s krátkým rukávem stojí zhruba 700 a to je o 200 víc než třeba Sensor Coolmax. Za tu funkci si klidně připlatim. Mám od Craftu vybavení jak na kolo tak na běhání a vážně funguje tak jak slibujou (třeba to oblečení na běhání z letošní kolekce je vážně bomba).

          0 0
          • mikin  

            Pouzivam Sensor Coolmax,activ, Duo a naprosta spokojenost, prijde me ze je to prijemejsi nez Moira

            0 0
    • grafik  

      jitex

      0 0
    • piskot  

      v létě si pod dres neberu nic…

      0 0
    • rock  

      Po coolmaxový dres nic, pod starší „obyčejnější“ dresy vozím coolmaxové scampolo od sensoru …

      0 0
    • vlk  

      kupte si kvalitní dres a nemusíte pod to už nic dávat.By mě mohlo vozit 2 vrstvy v létě.

      Osobně mám trikot carrera-naliny-viz obr v mém profilu.Přítelkyně má trikot banesto-taky od naliny a taktéž spokojená.

      0 0
      • Volf  

        No já zase nemám rád, když se lepí mokrej dres na tělo a tak i v létě vozím něco tenkýho pod dresem. Většinou nějakou Moiru nebo Senzor. Jinak to u mne funguje tak, že si na tu pleteninu šáhnu a když je příjemná na omak tak ji koupím. Na druhou stranu třeba craft je podle mýho ******** předraženej a měl jsem jednou triko bez rukávů z výprodeje a žádnej extra rozdíl jsem neviděl. Mnohel důležitější je, aby to funkční triko sedělo na těle a neolandalo, protože to je to co nejvíc snižuje funkčnost.

        0 0
        • vlk  

          „nemám rád, když se lepí mokrej dres na tělo“-no a to právě ty lepší dresy nedělají.Ty to odvedou na povrch a jsou při tom na omak zevnitř suché a nelepí se.

          0 0
          • Volf  

            No já si až doteď myslel, že dres od Senzoru patří mezi ty lepší.

            0 0
            • vlk  

              Nevím senzor jsem nejezdil.Já měl vždy trikoty naliny.Možná se taky tak moc nepotím, těžko říct.

              0 0
              • manzesman  

                Souhlas. Mam od Naliny 2 dresy a jsem plne spokojeny. Neni potreba pod nima vozit jeste nejakou dalsi vrstvu na odvod potu. A to i presto, ze vozim na zadech „kejml“.

                0 0
        • scret  

          tak to trochu nechapu,tvrdis ze kdyz je ti ta platenina prijemna na dotyk tak to koupis,tak to potom nechapu zminku o Moire:)))to je asi posledni vec na svete z fncniho pradla ktera by se dala nazvat prijemnou:))teda nepocitam Jitex:)

          0 0
          • Jirik123  

            to je vec nazoru, moiru uz nosim leta a nikdy mi neprisla nepohodlna, nebo neprijemna. dneska uz ale kupuju jen jitex, ma skvelou cenu a kvalitu minimalne stejnou jako moira

            0 0
    • memorex31  

      ja pouzivam Progress cca 2 roky, v podstate od zaciatku, co sa dovaza do SR. Ceny su podla mna fajn, zaklad BASIC nosim kazdodenne, najlahsi je dry-fast, v zime rada comfort, a uplne genialne ponozky trekking :) a tiez mam no-windove veci od nich, aj tie v poho. Mozem porovnat s moirou a craftom? inac, neviem, ci to tu niekto daval: http://shop.progress-cz.cz/

      0 0
      • ppppp  

        Znám ho jen rok, ale za žádnou jinou značku bych neměnil. Díky za www. Hodně zajímavých věcí.

        0 0
        • slayer  

          Kdy už si dáte s tou přiblblou reklamou pokoj? Nebo se snad pan ppppp zaregistroval jenom kvůli tomu aby mohl napsat tady tu úžasnou hlášku?

          0 0
          • pos3k  

            si tipni :-) ja mam jasno, viz vyse (znam, mam, vyzkousel jsem, nevite o necem… lakovna hadr)

            0 0
          • ppppp  

            Občas se na toto fórum podívám. Zdálo se mi zajímavé. Když jsem přidal svůj první příspěvek, tak se nestačím divit reakce. CENZURA??? Tak nelakujte ostatní!

            0 0
    • otto janedzki  

      Jsem pro Moiru, dnes jsem koupil jeden trikot a je vážně dobrý !

      0 0
    • DyEm  

      v létě pod dres NIC!

      0 0
    • scret  

      nevim,ale myslim ze Moira a spol. jsou davno uz za zenitem.rozhodne bych o tom netvrdil neco jako dobre atd. protoze vzhledem ke kvalite mi Moira prijde dost predrazena.Proste je to hadr,uplety nicmoc,strih je antianatomicky,kva­lita siti/stehu jakbysmet..Nemluvim o tom ze smrdi a vytaha se..... Ale na kole ji stale vozim:)protoze kdyz se treba vystipu,tak holt ustrihnu rukavy a mam z dlouhyho trika kratky:)))))to u kvalitnejsich – craft,Sensor atd. by me hodne mrzelo.

      0 0
      • scret  

        ale ted se mi dostal pod ruku treba Canard a nevypada spatne. (to neni reklama!)

        0 0
    • Lucka S.  

      Zdravím všechny, potřebovala bych od vás malou výpomoc. Dělám bakalářku na téma termoprádlo a potřebuju vyplnit pár dotazníků. Kdo z vás má zkušenost s termoprádlem a byl by ochotný ho vyplnit, napište mi prosím na můj email lucka.termo@seznam.cz a já vám ho obratem pošlu. Za ochotu nabízím zaslání mé bakalářské práce, ve které byste jistě našli pár dobrých informací… S pozdravem, Lucka PS: Měl by jít stáhnout i ze stránek www.luckatermo.wz.cz

      0 0
    • Lucka S.  

      Zdravím všechny, potřebovala bych od vás malou výpomoc. Dělám bakalářku na téma termoprádlo a potřebuju vyplnit pár dotazníků. Kdo z vás má zkušenost s termoprádlem a byl by ochotný ho vyplnit, napište mi prosím na můj email lucka.termo@seznam.cz a já vám ho obratem pošlu. Za ochotu nabízím zaslání mé bakalářské práce, ve které byste jistě našli pár dobrých informací… S pozdravem, Lucka PS: Měl by jít stáhnout i ze stránek www.luckatermo.wz.cz

      0 0
    • Lucka S.  

      Omlouvám se, tady je nový odkaz www.oddil22.douglaska.org/…ik-termo.doc odsud by to už mělo jít stáhnout

      0 0
      • pos3k  

        jen dotaz pokud mam od moiry dost druhu, mam hodnotit jednotlive pleteniny? (ultralight, mono, duo, trio, plys, power stretch)

        0 0
    • wendak  

      nejvíc používám Moiru, ale teď jsem začal nosit Lasting, používají buď 100% polypropylen nebo ho kombinují s vlnou, popřípadě bavlnou, tu kombinaci s bavlnou jsem ještě neprubnul, ale 100% PP nebo 50%PP a 50% vlna jsou super, skvěle se nosí, vyrábějí trika od ultralightů až po chlupáčky, spoďáry i dobrý fusekle, fungujou a jsou za pár korun a taky mají podnikovou prodejnu asi 4 minuty pěšky od mýho baráku :o))

      0 0
    • Skalv  

      Ahoj, vykopu mrtvolu. Poradili byste mi prosím s výběrem funkčního prádla?

      1. Potřeboval bych nějaké dlouhé spodní triko na současné denní teploty (cca 0 – 10°C) Využil bych ho jak na kolo, tak na běžky.
      2. Chtěl bych něco pod dres na teploty 10 – 20°C. Viděl bych to na nějaké síťované triko/tílko. Je lepší tričko nebo scampolo? Jsou rozdíly ve funkčnosti mezi jednotlivými výrobci, co tady uvádím?

      Moje tipy

      https://www.cyklodresy.cz/…iko-504.html

      https://www.sensor.cz/…bila_z15334/

      https://www.sanasport.cz/…-194378-1900?…

      https://www.decathlon.cz/…8296143.html

      Případně doporučte jiné

      Díky

      0 0
      • plzakj  

        Ad 1) se tu nedavno probiral Craft https://www.sanasport.cz/…05337-999985?… da se sehnat kolem 600,– koukni i na britsky eshopy.

        0 0
        • adam1  

          To mám a ok ,používám na mtb když je pod 0 a na lyže když už je fakt kosa –10 .

          Normálně mám od craft L ale tady jsem měl volit spíše M.

          0 0
      • Paja  

        K 1. mam z Dekace predchudce tohoto

        Myslim, ze za mnohymi drazsimi nijak nezaostava.

        0 0
      • jIrI___  

        Zas a znova doporučím Brubeck Dry. Používám od jara do podzimu, verzi s krátkým rukávem i v letních 30°C pařácích, a nemůžu si ho vynachválit. Na zimu letos vyzkouším Brubeck Thermo.

        0 0
        • pepek  

          Dej se na obchod, ve fabrice je tě škoda. Olínkovi ani Elišce Mátl bych neuvěřil, ale kvůli tobě jsem dal za jedno tričko: 1070Kč, což bych ještě před měsícem považoval za nemožné :-)

          0 0
          • Paja  

            Ja jsem treba na zaklade jiriho chvalozpevu zkusil z ali ty Racmmer kratasy a ty byly i za ty 4 kila nebo kolik to stalo drahy, vlozka se zacala rozkladat na prvocinitele snad po deseti vypranich.

            0 0
            • pepek  

              Jj, kraťasy se mu nepovedly, ale ty dresíky jsou tam dobrý.

              0 0
      • mr.antik  

        Dlouhé – vozím 2nd skinn od Sportfullu, scie to bylo dražší ale proti sračkam typu klimatex apod se to vyplatí.

        0 0
    • Smazaný účet  

      .

      0 0
    • roman 3D  

      má někdo nějaké zkušenosti s tímhle levnějšín setem od Craftu https://www.sportisimo.cz/…et-m/182731/

      příp. tenhle Klimatex ? https://www.sportisimo.cz/…alum/266408/?…

      levnější varianta Klimatex https://www.sportisimo.cz/…hico/271062/?…

      určení klasické ski, kolo nízká intenzita

      0 0
      • nomecz  

        https://www.chainreactioncycles.com/…p-prod176384

        Kup tohle, zvlada to i hodne intenzivni pohyb v zime pokud to nezabijes nevhodnema dalsima vrstvama a stoji to par korun

        0 0
        • roman 3D  

          dík za tip, chci koupit hned celej set a né čekat než něco dojde

          0 0
        • doubleingram  

          Active Extreme best, už nic jiného nechci. Hodně se potím a tohle to zvládá zatím velmi dobře. Mám i Decathlon, HH, Moira.

          0 0
          • Pain  

            Active Extreme mam taky a musim souhlasit. Saje a odvádí jak divej :-) Vozim i Intense a taky ok. Když jedu na flakačku tak beru Craft. Fuseknit a spokojenost taky. Tyhle tri kousky mi pokrejou vše.

            0 0
          • Cryzyy  

            Dokud jsem si neporidil Castelli, tak jsem si to taky myslet.

            0 0
            • nomecz  

              Tak zas casteli neporidis za 20 eurokreditu …

              0 0
            • Dargos  

              Co máš konkrétně na mysli od Castelli? Za spodní vrstvu chtějí skoro 2000,–

              Active extreme používám na běhání v zimě k plné spokojenosti.

              0 0
              • Cryzyy  

                Konkrétně Castelli Prosecco R Long Sleeve Base Layer, stálo 49€ na Wiggle, teď se tam dá taky koupit za tyhle peníze, ale je potřeba koupit 3 (Buy 3 Save 20%), jde to i napříč velikostma.

                Používám ho na kolo a běžky.

                0 0
                • milan.v  

                  Teď jsem v něm byl o víkendu, luxus, vlastnosti paráda. Rozmezí teplot ale začíná výrazně nad nulou.

                  0 0
                  • Cryzyy  

                    S teplotním rozsahem trika nemám problém, ten řeším jednou ze tří bund, pod nejslabší bundu (Sportful Fiandre Light NoRain Top) ještě beru zateplený dres, pokud je potřeba. V bndě Gore Power 2.0 a triku Castelli Prosecco jsem toho asi najezdil nejvíc a na Alpha ROS Jacket od Castelli zatím letos nebyla dost zima, podle jedné zkušební jízdy, to bude pro teploty pod pět stupňů s rozepnutou spodní vrstvou bundy.

                    Ještě dělají teplejší triko FLANDERS WARM, to by mi rozšířilo rozsah použití bundy Sportful Fiandre Light NoRain Top, nebo zatepleného dlouhého dresu a vestičky.

                    Většinou nemám problém s tím se na danou teplotu obléknout, ale mám problém s tím, že se teplota mění, protože jezdím buď ráno a nebo naopak večer, kdy se teploty změní o víc °C, což třeba v rozsahu 14–8 °C je několik kombinací oblečení i treter.

                    0 0
                    • milan.v  

                      Ten Flanders Warm jsem vzal také jako náhradu za kousavý rolák od Kalaše, zatím nebyla příležitost vzít, ale během zimy určitě bude. Castelli mě nikdy nezklame.

                      0 0
                      • RUSH  

                        Tak určitě Castelli Prosecco je TOP. Nic lepšího jsem na sobě (na kole) neměl. Možná se tomu vzdáleně blíží Craft Active Extreme, ale Prosecco jasně vede.

                        S lehkým windstoperem např. Castelli Perfetto nebo Sportful Fiandre Light Wind Jacket v pohodě od 5 do 15st.

                        Kolem nuly a níž už to chce více zateplenou bundu. Flanders Warm má taky, ale zatím mě úplně nepřesvědčil. Možná to chce pod něj ještě třeba Craft Cool Mesh Superlight. Jako jediná vrstva pod zateplenou bundou při teplotách pod nulou lehce studil při sjezdu (po výjezdu).

                        Jako dobrá přechodová varianta (0–5 st) se mi jeví použití vesty Perfetto ještě přes tu první lehčí bundu a do kopce vestu rozepínat.

                        0 0
      • blue.sun  

        Klimatex OK, ten první je dost hřejivý. Druhý je v mrazech spíš na vyšší intenzitu, je slabší a lehčí. Dobrý kolem nuly, nebo to chce více vrstev na něm.

        Velikosti taky normální, aspoň někde mám M a ne S jako u ostatních značek.

        Craft neposoudím, jejich střihy mi zoufale nesedí.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ucházel jsem se tam o hoknu a mám dojem, že Klimatex je většinou China s odlepujícím se nažehleným logem…

        0 0
        • blue.sun  

          Aspoň část výroby mají pořád domácí, na rozdíl od mnoha zvučnějších značek.

          0 0
      • roman 3D  

        tak ten craft vypadá celkem slušně, možná až moc umělej

        ten dražší klimatex vypadá až moc teple a ten levnější celkem příjemnej matroš, akorát jestli bude trochu fingovat

        Našel jsem celkem pěknou 2. vrstvu od Klimatexu, tohle si pořídím https://www.sportisimo.cz/…rlie/144457/?…

        0 0
    • MirosPikos  

      Je zvláštní, že tu nepadlo slovo merino. Přitom já už bych na sebe nic jiného nevzal. Nesmrdí, funguje, zahřeje i mokré. Bývá dražší, ale dá se občas sehnat za hezky. Třeba minulý rok na tredz nebo biketart.

      0 0
      • RapMan  

        a kouše nebo nekouše?

        0 0
        • Cryzyy  

          máme doma jedno takové putovní (Sensor) a střídavě zkoušíme, zda náhodou kousat nepřestane… a zatím nepřestalo :o)

          0 0
          • blue.sun  

            Existuje na světě někdo, koho merino od Sensoru nekouše?

            0 0
            • milan.v  

              Přesně, nejhorší merino pod sluncem… Na druhou stranu jiní výrobci s ním pracovat umí…

              0 0
            • nomecz  

              ¨ano měl jsem 2 trika a naprosto v pohodě :-) nesmíš být taková citlivka :D

              0 0
              • čel.A  

                Mám Icebreaker a je perfektni, pak ještě Devold a ten je 50/50 s umelotinou a pak to stejne smrdí.

                Ale jen na méně intenzivní sporty.

                0 0
            • doubleingram  

              Ono teda co od Sensor zaneco stoji…

              Prijde mi to jako vyhozeny penize.

              0 0
              • rb  

                Souhlas.Doby kdy Sensor za něco stál jsou dááávno pryč.

                0 0
                • MirosPikos  

                  No to byla možná ještě doba, kdy jsem ho kupoval (nebo dostal). Pokud je to teď ještě horší, tak „umíráček“ na cestu.

                  0 0
      • nomecz  

        ano zahřeje, ale pot moc dobře neodvádí, takže vhodné spíš na low/middle-intensity sporty

        0 0
      • blue.sun  

        Merino mi v zátěži vůbec nevyhovuje. Na turistiku a běžné procházení je super. Na běh a kolo je hned mokré a nepříjemné, nevede pot. Když při běhu zastavím (intervaly, semafory atd.), tak tedy zrovna vůbec nehřeje, to je daleko větší riziko prochladnutí v merinu.

        Navíc bych řekl, že u oblečení z merina je mnohem složitější trefit na vyhovující produkt, tedy aby dobře seděl, nekousal, fungoval přiměřeně zátěži, a nestál šílené prachy.

        0 0
      • roman 3D  

        merino v intenzivní zátěži si moc drží vodu, netransportuje do dalších vrstev, jako spodní přádlo pod hadry když stojím na zimáku či na zimní procházku dobrý a příjemný

        0 0
      • MirosPikos  

        Já se ve všem zpotím jako prase. A pak prochladnu. Ale u merina mi to vadí nejmíň. Hodím přes to větrovku a dojedu domu. Doma vyždímu a házím do pračky. Když jsem někde bez pračky, osuším a jedu dál. Výhodat merina, že nesmrdí. Běžně vozím věci na převlečení. A není nad to vyvalit na kopec, hodit ty mokrý hadry do báglu a vzít na sebe merino (konkrétně 100% Merino Isoler od Madisonu). Pro tenhle scénář tedy ideální. Další věc, co mě baví, že to nesmrdí. Všechny ostatní co jsem měl (moc toho nebylo…sensor, moira), tak smrděly. Nejhorší je asi moira. Ta smrdí, jen se na ní člověk podívá. Ale věřím tomu, že některé zde zmíněné, nebudou smrdět, transportují vlhkost do další vrstvy a přitom zahřejí.

        Ještě abych odpověděl, nekouše. Do civilu mám ještě Icebreaker dlouhé triko s kapucí, co jsem někde na bazaru koupil jako nové za 300,– :) Ideál když přijedu k autu, převleču do sucha. Naložím kolo a mažu domů. Ale na kolo tahle gramáž není.

        0 0
        • RapMan  

          A zkoušel jsi někdy prodyšnější bundu než větrovku?

          0 0
          • MirosPikos  

            Jestli je dostatečně prodyšná MT500 od endury, tak ano, zkoušel.

            S tím smrdění, jak píšu. Možná jsou na tom některé značky podstatně lepší, jak moira nebo senzor. Merino na to netrpí, tak jsem si ho celkem oblíbil. Ovšem nejhorší na smrad jsou kolena. Ty peru po každý vyjížďce.

            0 0
            • mr.antik  

              Dělá ti to i nový prádlo/chrániče? Nejspíš to vypadá, že se ti praním nevypere vše z těch mikrovláken.

              0 0
            • Pain  

              MT500 prodyšná ? Byl jsem v ni jak ve skleniku :-) Hned jsem ji prodal. A to jsem vetral jak divej. I s jednim funkcnim trikem sklenik. Ale zas jsou lidi co jim bunda vyhovuje.Tohle je dost individualni.

              0 0
              • mr.antik  

                na velký pocení ještě nikdo nevymyslel nic lepšího než větrovku/bundu kterou do kopce svlíkneš, nahoře chvilku počkáš až ti funknční prádlo odvětra a aspoň trošku proschne a pak ji oblíkneš.

                0 0
                • Pain  

                  Jojo souhlas. Po ruznych experimentech vozim jako vrchni vrstvu už jen vetrovku a do kopcu rozepinam. Pod ruzne vrstvim funcni trika. Na zimu mi stači funkčni triko a zimni bunda. S tim odjezdim celou zimu krom velkych mrazu.

                  0 0
        • Davidakta  

          Já mám Moiru a jsem spokojenej.

          0 0
          • RapMan  

            po běhu mě z moiry ultralight bolí bradavky, u Craft active intensity ne…

            0 0
        • blue.sun  

          OK, pro tvé použití asi ideální řešení. Já zase nemám problém s tím, že by mi oblečení smrdělo.

          0 0
      • jIrI___  

        Merino jsem zkoušel a na sporty s vyšší fyzickou aktivitou se mi neosvědčilo. Připadá mi, že nestíhá odvádět pot a vtom mokrém jsem se necítil moc komfortně. I na lehkou turistiku to bylo na hraně a raději volím umělotinu než merino. Naopak situace, kdy na merino nedám dopustit, jsou zimní pochůzky po městě apod. Merino triko pod košili citelně zvýší teplotní komfort a i po odložení kabátu a svetru to schované merino triko nijak neurazí, samozřejmě si člověk nesmí po bílou košili obléct černé merino :)

        0 0
        • brtníček  

          Merino používám denne od Devoldu a Lastingu. Nekoušou, ale na kolo bych si to nevzal. Nepředá to dostatečne vlhkost do další vrstvy. Stejne beru vždycky neco na převlečení.

          0 0
          • brtníček  

            Jo a ponožky z merina jsou nejlepší, ale rychle se prošoupou na pate

            0 0
            • MirosPikos  

              Já měl nějaký Lorpeny ultratenky asi 10let. Ještě drží, dírka se udělala na prostředníku. Škoda že už se nedají koupit. Ale jinak souhlasím. Merino fusekle jsou nejvíc. Taky vozím na převlečení když tuším zimu :)

              0 0
            • babkanakole  

              Ponožky z merina, pokud je člověk zvyklý nosit trochu volnější boty, nemají šanci. Merino nevydrží to namáhání odíráním.

              Pokud si někdo ponožky plete, často se to řeší tím, že se v patě přidává jiná vlna, případně se zkrátka časem ta pata přeplete znovu místo štupování.

              0 0
              • mr.antik  

                tak ono často toho merína tam až tak tolik není a záleží kde na té pomožce vlastně je.

                0 0
      • cyclist  

        Nemůžu než souhlasit. Podzim/zima/jaro nevozím nic jiného. 100% merino základ (nekouše, naopak příjemně měkký materiál, zahřeje i mokré a nesmrdí) a na to merino dres. Fusekle taky merino.

        0 0
    • Speedster1944  

      Progress – česká značka, ale vyráběno ne u nás myslím – velmi příjemný materiál (ač trochu umělý pocitově), který je přiléhavý a hezky kopíruje tělo. Na to, jak jsou teňounké, tak fungují perfektně. Mám od nich doma dvě tři funkční trika s dlouhým a naprostá spokojenost. Pokud se ale nepere častěji, není moc příjemná vůně díky podílu umělých vláken.

      Klimatex – od těchto mám dvě s krátkým a nosím je velmi sporadicky, švy jdou cítit, materiál je silnější a není tak příjemný jako předešlá značka, už si klimatex nekoupím. Na občasné lítání venku za míčem nebo nějakou turistiku to jde.

      Moira – česká značka s výrobou u nás, která má výborné věci co se týče kvality i výběru. Líbí se mi přístup celé firmy i velmi příjemný personál na prodejnách, který vždy rád poradí (tuto značku mám asi nejradši) – celé rodině jsem už koupil teplejší věci na zimu od této značky, tátovy nejteplejší funkční triko s dlouhým( je zmrzlý i v létě) a sestře takový zlatý střed, když je venku mínus. Sám mám mikinu se stojáčkem a naprostá spokojenost. Materiál nesmrdí ani po vícero nošeních a hezky zahřeje pokud člověk umí správně vrstvit oblečení.

      Asi tolik k používaným značkám.

      0 0
      • milan.v  

        Tak Moira byl boom tak 20, možná 25 let zpátky, kdy se nedalo nic jiného pomalu sehnat… A dnes? Existují o dost lepší varianty a to ve stejné cenové kategorii…

        0 0
    • Marekstrni  

      Ahoj, plánuji koupi termotrika na kolo jako první vrstvu na chladnější počasí.

      Nemáte někdo zkušenosti s tímhle

      https://www.sportisimo.cz/…warm/222718/?…

      Nebo najít něco jiného, Děkuji Marek

      0 0
      • Velomiwookie  

        Pridavam se s dotazem, idealne neco hodne dlouhyho a hubenyho na 2m vysky :)

        0 0
      • Davidakta  

        Za ty peníze bych šel radši do něčeho vyzkousenyho

        0 0
        • jIrI___  

          Zrovna Odlo nepatří mezi značky, ze kterých by měl mít člověk strach.

          0 0
          • Davidakta  

            Sorry, já odlone neznám.

            0 0
          • Marekstrni  

            Já se přiznám ta značka mi vůbec nic neříká.

            Mám i triko z Decathlonu kupované někdy loni, myslím že tohle

            https://www.decathlon.cz/…8497639.html

            0 0
          • brtníček  

            Ve sportisimu se ruzné relativne drahé značky prodávají za cenu srovnatelnou s Moirou nebo Sensorem. Loni jsem manželce kupoval Icebreaker dlouhy rukáv za 900,– kč a jinde je cena výrazne vyšší, je ale zajímavé, že ten model jsem na jejich netových stránkách nenašel. Asi mají nejaké jiné zboží pro tyto řetezce.

            0 0
      • mr.antik  

        přítelkyně to má, imho to není určený na první vrstvu

        0 0
      • abel  

        zrovna tohle triko jsem si vloni koupil do francie na lyže a nic lepšího jsem na sobě neměl. je hodně teplý, ale rychle schne. aktuálně ho vozím na silnici s tenkým dresem event. neprofuk vestou a ikdyž jsem ho zpotil, že šlo ždímat, tak v hospodě jsem po půl hodině krásně oschnul. takže se ho nebojím vytáhnout i do +10. příjemný, nesmrdí… ale nikdo mě neočuchával, tak nevím:-)

        0 0
        • Marekstrni  

          Plánuji ho koupit právě taky na silnici, tak asi Teda to odlo,kdyz jej tady celkem chvalite

          0 0
      • Dargos  

        Nejdříve si musíš ujasnit jestli hledáš triko na nizkou nebo vysokou intenzitu a podle toho vybírat.

        První vrstva musí odvádět pot a ne zahřívat od toho je až druhá vrstva, platí to hlavně pro vyšší intenzitu.

        Pro vysokou intenzitu Craft active extreme, pro nižší intnzitu trička z merina, moira, …

        a další z této diskuze

        0 0
    • Marekstrni  

      Nemám bohužel žádné jiné srovnání značek termotrik, mám jen decathlon.

      Ještě tady hodím odkazy na nějaké, jestli nemá někdo zkušenosti.

      https://www.sportisimo.cz/…ko-m/254668/

      https://www.decathlon.cz/…8501842.html

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.