• Kreten

    mozno uplne blba otazka vhodna kretena jak som ja ale predsalen. odj…l som prehadzovacku a nechce sa mi kupovat druhu. prehadzovat potrebujem iba raz za cas – 1. na pedalkicki a 5. na rozbiehanie na skoky – viac mu ku stastiu netreba. nemohol by som si spravit akoze singlespeed, prehadzoval by som rucne strucne a retaz sponoval napinakom shaman. fungovalo by to?

    0 0
    • jaski  

      ten nickfakt sedi:))))

      0 0
      • pelt  

        Hele, ja mam dojem, ze kdysi v historii, pred vynalezem prehazovacek, se to tak jednu dobu delalo – zastavilo se, retez se rukou prehodil na jiny pastorek a jelo se dal:) (ale bez zaruky, historici necht me nekamenuji:))))).

        0 0
        • Kreten  

          jj ale ja chcem na tom aj skakat takze ta retaz musi byt napnuta aby to nepadalo

          0 0
          • pelt  

            No to udelas nejlip, kdyz ho sundas a budes se pred skokem odrazet nohama od zeme jako Carl von Dreiss. Ale musis si poradne zapnout kapsu, aby ti z ni ten retez nevypadnul:)))).

            0 0
        • Enttee  

          Ne ne, bylo to tak že byli pastorky na obou stranach zadniho kola. A vzdy pred krpalem nebo rovinkou se zadni kolo jednoduse otocilo…lol

          0 0
          • pelt  

            No – to jsem vlastne taky videl – ale protoze byly talire na obou stranach ramu, tak jsem myslel, ze se prehazoval retez – a ono se vlastne jeste dalo prehodit kolo, to byly hned 4 rychlosti, to uz bylo solidni:)))).

            0 0
            • Kreten  

              no problem by som videl v tom ze na druhej strane kolesa mam kotuc. jedine ze by som zohnal kombinovany kotuc a pastorek

              0 0
              • pelt  

                Brzdy jen zbytecne zpomaluji kolo a navic jsou hrozne tezky. Ale jestli na nich trvas, tak i to se da vyresit – proste si budes vozit dve kola, na kazdym jiny pastorek a proste je budes menit podle prilezitosti, no problem. Ale chce to camelbag s drzakem na nahradni kolo…

                0 0
                • Enttee  

                  Ne,
                  prostě použij V brzdy…

                  0 0
                  • pelt  

                    Jsem videl i S-brzdu – jeden manik brzdil pomoci smrkove haluze, kterou strkal do vypletu, kdyz uz podrazky nestihaly:)

                    0 0
                    • Enttee  

                      Ještě že nebrzdil tlamou do příkopu..:-D

                      0 0
                    • -b-n-x-  

                      ja takhle letos jednou taky brzdil. Akorad ze misto vetve jsem mel ve vypletu prehazku. Je to docela drahy zpusob brzdeni, nehlede na to ze je jen na jedno pouziti. A z prudkeho kopce to stejne moc dobre nebrzdi.

                      0 0
                • Kreten  

                  jj odpadnu problemy s pripadnym defektom. ale vazne pojde to?

                  0 0
                  • rhuman  

                    no mohl by sis vyrobit neco jako tohle: http://www.mcsport.cz/…l/retezy.htm ale s pohblivym koleckem do stran.

                    0 0
                    • Kreten  

                      neviem co myslis ale asi Chain Tensioner CH-092. to mi treba nebude – uz mam napinak retaze od shamanu

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Chces neco rad z praxe? Za ty prachy co stoji tensonier si kup prehazku (klidne i SISku), pokud to se singlespeedem nemyslis vazne. Napinakem (voditkama) od Shamana to nenapnes. Alespon jestli myslime stejny. Pokud tam nechas kazetu a nepovedes nejakym zpusobem retez na spravny pastorek, tak ti vyleze na vetsi a mas problem (ozkouseno:) Jako domaci kutil bys mohl sestrojit „neco“ s dvema (spis trema) kolecky a rucne mezi nima prehazovat retez, ale tak aby v obou polohach byl napnuty. Bych zkusil zajit do nejakyho servisu a vyzebrat nebo odkoupit starou prehazku. Na tvoje jezdeni by mohla stacit a silnicari by ji treba uz vyhazovali.

                        0 0
                        • Kreten  

                          jj dik chcel som pocut ako to bude vyzerat v praxi. takze asi pojdem kupit prehadzku a kaslem na to. inak ten napinak mam shamanracing fr ci jak je to – ten najnovsi co ho ma aj spaceman. ozaj vyraba sram nejaku jednoramienkovu prehadzku ako shimano soho ci jak sa to volalo – no ta urcena na trial. mam totiz radenie sram urcene na sram a nechce sa mi kupovat nove

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Se v trialu moc neorientuju, ale nevim co myslis tou jednoraminkovou prehazovackou. Od Shimana jsem snad nevidel zadnou soucastku na trial natoz prehazovacku. Vozila se silnicni Sora. Sram nevyrabi nejspis ani to a budes muset vlacet dlouhe raminko. Ale bude te to stat o stovku min. (tj.390Kc).

                            0 0
    • MartinXC  

      Fungovalo, kazeta by ti stačila 3kolečko, vyskládané z extra pastorků…

      0 0
      • Kreten  

        uff tak slo by to alebo nie? pravda je ze tri kolecka by mali ist, ale neviem.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.