• Šárka

    Zdravíčko,mohl by mi někdo poradit, když ujed tak 15 km začne mě bolet ramenní kloub.Je to nepříjemná bolest a úplně to zabije požitek z jízdy.Na „novém“ kole mám ujetou minulou sezonu.To jsem měla problémy se zády.Zkoušeli jsme dávat kratší představec,ale nějak to nezabralo.Může to být tvrdou vidlí?Nebo je to chyba ve mě!Pomohla by měkčí vidlice,tu co mám se pode mnou skoro nehne.Je možné,že všechny nerovnosti absorbuje rameno?Bolí mě jen levé.

    0 0
    •  

      No tak to máme stejný, mě taky bolí jen levý, nejsi praváčka(pravák by vypadal divně)? Teorii na to mám, mam repativně měkkou vidli, ale nic moc, no a občas si skočím a podobný věci – to pak ramena a lopatky cejtim sakra, takže můj odhad je že máš tvrdou vidlici a rázy absorbujou klouby, zkus v náročných pasážích uvolnit ruce, nedržet řídítka silově a nechat jim trochu volnosti – je to o hubu, ale dá se potvrdit teorie o tvrdé vidli

      0 0
    •  

      No tak to máme stejný, mě taky bolí jen levý, nejsi praváčka(pravák by vypadal divně)? Teorii na to mám, mam repativně měkkou vidli, ale nic moc, no a občas si skočím a podobný věci – to pak ramena a lopatky cejtim sakra, takže můj odhad je že máš tvrdou vidlici a rázy absorbujou klouby, zkus v náročných pasážích uvolnit ruce, nedržet řídítka silově a nechat jim trochu volnosti – je to o hubu, ale dá se potvrdit teorie o tvrdé vidli

      0 0
    • Šárka  

      Já mám relativně ruce uvolněný díky spinningu.Takže si nemyslím, že by to bylo tím,že ruce držím křečovitě. začínám mít pocit, že mám zřejmě uvolněný deltový sval, protože jsem pravák a levou packu moc nepoužívám. Loni jsem tím netrpěla a kolo je stejné a žádné změny jsem na kole neprováděla pouze ten představec.Ten mít vliv nebude,je totiž kratší než původní.

      0 0
      • McBlacky  

        Zkus chodit plavat, to by mohlo pomoct, ale až po konzultaci s lékařem. PS: nehrála jsi někdy badminton, nebo tenis. Já to měl z tohohle, plavání na to pomáhalo.

        0 0
        • Šárka  

          Grála jsem občas squash,ale poslední dobou jsem se tomu nevěnovala.Chodit plavat,hmm to by možná šlo.Jeden čas jsem chodila.Jak často jsi chodil a jak dlouho?Na kole se teď vyloženě trápím, je to kur…nepříjemný.Chci si něco najet, než půjdu na nějaký závody.Je konzultace s lékařem nutná?Mám tak trochu problémy s krční páteří a kolo mi moc nedoporučují.Možná by stačila konzultace s nějakou namáklou rehabilitační sestrou, která tomu trochu rozumí.Zrovna se příští týden chytám na rehabilitaci.

          0 0
          • McBlacky  

            já jsem chodil dvakrát týdně tak 40–50 bazénů podle nálady. Ta konzultace je nutná, protože kdyby jsi měla nějak pokažené svalové úpony, nebo zánět tak se ti to jenom zhorší.

            0 0
          • Siddha  

            muze to byt tou krcni pateri, tak radsi pozor na to…

            0 0
          • Char  

            Bazen je rozhodne super!!! Ja jsem mel odjakziva na kole problemy s krcni pateri po tom co jsem zacal chodit min. 2× tydne na bazen zmizely…ohledne poctu bazenu: je lepsi plavat min bazenu rychleji nez hodne a pomalu… driv sem plavaval 100 × 25m ted po konzultaci s jednou zavodni plavkyni :-) jen 50× 25m a hodne rychle…

            0 0
            • blue  

              v cem je lepsi plavat min a rychlejs?

              0 0
              • Char  

                Rozdil je v ucinosti jake to ma na telo pokud plaves pomalu (mas dlouhy tempo) tak mas pomalejsi dechovou a tepovou frekvenci a celkove te to i min unavi. Predstav jak rychle dychas v bazenu a jak rychle na kole :-) Velka nevyhoda rychleho plavani je ze musis predjizdet plavce ve stejne lajne ale pokud plaves jak drak tak se to pomalu pred tebou vylidni :-)))

                0 0
    • pali  

      mal som s tým tiež podobný problém až to došlo tak daleko že som nemohol jazdi?, musel som k lek.2 týž.úplny kľud a rehabilitácia ,asi to išlo z chrbtice.

      0 0
    • Air  

      Urcite zajdi k doktorovi nebo te sestre, co tomu rozumi… a zkus zelatinu, to je balzam na klouby… A dobre oblikat (spis bundu nez vestu), studeny vzduch pri jizde asi taky nedela nejlip.

      0 0
      • Šárka  

        Zdravim,ono se řekne zajdi k doktorovi,ale u nás je to čekání na 2 dny v čekárně.Bude to možná nastydlý.Na spinningu jsem natočená levým ramínkem na vofuk a občas to zafouká.Jenže vypnout to nejde to by tam můj skoro manžel zhynul.Rehabi­litační sestra nic neporadila.Možná se to vyřeší v pátek.držte palečky.budou určitě nějaký RTGéčka a ultrazvuky.Snad se pak dozvím, co mi vrtá v rameni.Kdyby to bylo krční páteří tak by mě bolely asi obě ramene,nebo ne?Krční páteř mě trápila už před 2 lety a s kolem nebyl nikdy problém.Vy mě vůbec neumíte povzbudit,píšete mi samé divné choroby!!!

        0 0
        • Roman  

          Klídek, rameno má jen blbou náladu – rentgenu se lekne a dá zase pokoj :-)

          0 0
    • Sirenna  

      Mne zase boliva pravy rameno, hlavne gdyz na neho spadam :( to si pak dam tejden volno a ono se to uklidni a muzu jezdit dal, ale mam ho cim dal vic uvolnenejsi a pravidelne krupani je na dennim poradku:(. Jestli se pod tebou vidle ani nehne, tak ti to rozhodne tvoji bolesti neulevi, tagze ji vymen, ja sem mela vidli, ktera taky nefungovala podle mych predstav a mam ted kvuli tomu bolavy zapesti, a to uz ji pul roku nejezdim. Zapesti si musim pred jezdenim stahovat:(, ale rozhodne se kvuli tomu nejak v jezdeni neomezuji:)). K doktorovi si zajdi, rozhodne tim nic nepokazis:)

      0 0
      • marhi  

        Rada asi nepodstatná ale taky. Zkoukni jestli máš správně sedlo. Myslím sklon. Když je dopředu tak se musíš více opírat o ruce. Pak už jen rada v zimě posiluj pastelky. Já dělám v práci rukama a díky tomu zapla? pánbůh tohle neřeším. Celoroční posilovna. Pak mě napadlo jestli jsi si trochu neohla řídítka. Jedna ruka výš a druhá níž a je to doma.

        0 0
        • Sirenna  

          Sedlo mam hodne nizko a jezdim hlavne dolu z kopce, tagze porad stojim, ale za to davam hodne zabrat zapesti pri skakani pres prekazky a zvedanim predniho kola… Riditka mam uplne novy, tagze tam to asi taky nebude. Studuji umeleckou skolu, tagze tvorim rukama, kreslim a maluji skoro kazdej den:). Do posilovny taky chodim minimalne 3× tejdne.

          0 0
          • marhi  

            Tak si budeš muset dát holka pauzu. Vysaď na čtrnáct dní a uvidíš. Chce to ale úplný krovky. Ono je stejně počasí naprd. Dneska jsem si připadal jak v listopadu. Mě čtrnáct dní pomohlo na kolena- Takže…

            0 0
            • Sirenna  

              To neni mozny:((, pauzu si ted dat nemuzu a uz sem to zkousela a bohuzel nic, ale uz to neni tak hrozny jako predtim, pomalu se to uklidnuje a zavazuji si to snad uz jenom ze zvyku :))

              0 0
              • marhi  

                A nemáš to po nějaké bouračce? Nebo blbá postel, polštář, otevřené okno v noci. Jeden nikdy neví. A s tou pauzou. Kromě kola taky chodím tancovat a jeden kolega musel přestat kvůli kolenům- Srovnalo se mu to a těd je v poho. Po roce. Ukrutná představa.

                0 0
                • Sirenna  

                  Myslis bouracku na kole? To nevim, vetsinou padam na ramena :((, ale gdyz sem mela vidlici Suntour Slko, tak ta svoji super funkcnosti mi namohla to jedno zapesti a cely leto bylo sucho a prach a vidle nechodila tak jak ma a tak sem to porad namahala a namahala. Ted mam Marzochi Z4 a zapesti me boli cim dal min :))

                  0 0
                  • marhi  

                    Tak tam bude zakopaný bišonek. Jak se plíživě přibližuje tak se to pak taky drží. Jen pro tvou informaci taková práce s motorovou pilou se provádí maxx dvacet min. Pak je pauza. A ty na švihu asi slézat nebudeš. A sjezdy jsou pěkná hrkačka. To že to subjektivně necítíš neznamená že nejsou. Anebo nepadej. (blbá rada)

                    0 0
                    • Sirenna  

                      Ja nepadam dobrovolne :))), ale zato skoro porad :)). A gdyz jezdim, tak vetsinou do kopce tlacim, protoze bych to ani lesem nevyjela ( po silnici se to da, ale je to delsi :(( a pul hodinovy sjezdy v cechach bohuzel nejsou :(( Terenni nerovnosti mi ted pekne bere vidle, tagze je fakt nejak vyrazneji nepocituji ( nebo jezdim prilis pomalu :(( a nebo si to uz umim prizvednout tam gde potrebuji :)), ale ve skutecnosti to neresim :)

                      0 0
          • blue  

            co a kde konkretne studujes, jestli to neni tajemstvi?

            0 0
            • Sirenna  

              Neni to tajemstvi :) Sem ve tretim rocniku na Technicke Univerzite v Liberci- fakulte textilni na katedre Designu a mam zamereni na sklo, sperk, iterierovy a odevni doplnek. Staci :))

              0 0
    • karboflex  

      Abys netrpela chronickym zanetem kloubniho pouzdra!treba se to projevuje zmenou teploty – casty bolesti!zpocatku to poboliva jen malo a ne tak casto vetsinou lidi davaj studeny obklady potom uklidnujici prasky a pak operace!:-( a narazy od kola tomu jen napomahaj!nejhorsi zaber dostavaj ramena napr kdyz cvicis bench press a pazi mas v pravym uhlu s hrudnikem a v lokti taky pravej uhel a kdyz polozis cinku treba az na hrudnik tak se ti paze dostanou na uroven za zada a netvorej s ramenama jednu linii to zpusobuje ze takova ostra kost co je v ramenim kloubu zacina pichat do vazu v rameni a kdyz se k tomu pripocte jeste nejaka ta zatez tak to neni moc dobry!mam par kamaradu kulturistu a vsichni tim trpej!!ale v cyklistice by to nemelo byt takovy!!

      0 0
      • Šárka  

        takže lidičky mám resumé a rady.Návštěva doktora odhalila ve zkratce:tenisové rameno(jako je tenisový loket já mám tedy rameno)kolmo jezdit můžu, když se objeví bolesti, slézt z kola a odpočívat(to je docela blbý co, až na nějakých závodech slezu a budu se dloubat v nose a čekat až mě přejde bolest.Inak mám naordinovanou rehabilitaci-ultrazvuk 7× + ještě raději RTGéčko,ale tam prý nic nebude.Jó ještě mám mastičku.Plavání můžu taky zakomponovat,ale že by mi to pomohlo to prý ne.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jsem mel loni touhle dobou neprijemnou zalezitost. Z niceho nic me po par skocich zacaly bolet lokty. Ale tak strasne, ze jsem neudrzel riditka a zacal se bat, aby to sverace vydrzeli :) Jelikoz jsem nezmar, tak jsem si dal vzdycky par jizd a pak treba 15min cekal nez to odezni. Tyden jsem nejezdil a mazal to mastickama a chodil porad v dlouhym rukavu a za tyden to uz pri jezdeni bolelo jen tak jak boli ostatni moje stary zraneni a za 14 dni uz uplne v pohode. Nikdy predtim ani potom jsem uz takovy problemy s loktama nemel.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.