• SID

    jaky mate na tohle nazor?ja budu kupovat nove razeni a premyslim co si vyrat ted mam rapidfire

    0 0
    • cabbage  

      historicky flame.....

      0 0
    • Pavlos  

      Pritelkyne chce gripy protoze se ji vic libi a nema to pry tolik lidi jako packy;)

      Ja mel gripy a ted mam packy(shimano) a a kdybych moh tak du zase na packy ale SRAM

      0 0
    • Pekáček  

      Každá liška tu bude chválit svůj ocas a ta co ho nemá bude tvrdit že nejlepší je ho nemít (singlespeed) :o)

      0 0
      • kralovek  

        S tim zasadne nesouhlasim !!! Ale nejlepsi system je ten muj :o))))

        0 0
        • cabbage  

          to souhlasim, gs bez presmykace a prehazky. jeste se nejak zbavit retezu a je to idealni…:)

          0 0
          • Pebe  

            To dělá BMW na motorkách, říká se tomu KARDAN :-))

            0 0
            • cabbage  

              uz si premyslel o kardanu na vpp?:) nejak si to nedovedu predstavit.......

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To vsichni vime, ze mas malou fantazii. A u nakladaku je podle tebe motor na jednom rameni se zadni napravou?

                0 0
                • cabbage  

                  odkdy maj nakladaky vpp?

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Tak jsem se zamyslel a hned me napadly 2 zpusoby jak to vyresit…nevidel byc v tom uz nejaky obrovsky problem.....

                    0 0
                    • cabbage  

                      ja sem 2 zpusoby vyloucil, tak se pochlub se temy svymi, nebo si je nechas pro sebe jako Pan „ – Odstraneno na pozadavek usera -“?;)

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Tak tu mas jeden – styl kardan, pouze stredni cast automaticky seriditelna dle delky – totez by bylo vhodne udelat pro jednocep, at se to nemusi tahat na cep a pak na osu…

                        Tzn, ze by se kardan zjednodusene receno sam prodluzoval a zkracoval…na toto by si to chtelo spocitat prenosovy momenty…ty fakt nevim…a dle toho navrhnout vhodny profil…ciste teoreticky by stacil ctvercovy profil ulozeny na loziskach…

                        ehm…da se to vubec pochopit nebo jsou me myslenky prilis…jak to rici…no radsi nijak :o)…

                        0 0
                        • cabbage  

                          ale jo, teleskopicka tyc by to resila. pak ani nepotrebujes kardan, stacilo by „jen“ otocny ulozeni hridele u sterdu a osy naboje, ale netusim jak moc by to tahalo za kliky pri propruzeni…

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Proc by to melo tahat?

                            0 0
                            • cabbage  

                              pri porpruzeni by se pootocil tel. hridel okolo stredove osy a tim by se

                              1. protocilo zadni kolo „dozadu“- to by pro jizde neproslo.
                              2. kliky otocily ve smyslu slapani.
                              0 0
                              • TinkTink  

                                Tak teprve ted jsem pochopil jak to myslis…„no to myslis pekne blbe“ (bez urazky…ale tendle citat je z nejakyho filmu :o)) )…todle by bylo neskutecne slozite a bud by to zavazelo noze nebo by to bylo jenom velmi narocne na udrzbu.

                                0 0
    • wroum  

      dle meho soudu: nejlepsi:packy sram, 2: rapid fire, 3: gripshift

      0 0
    • zac  

      Zeptejte se po dnesku Tinka na gripy :)

      0 0
      • cabbage  

        nejak neodpovida:)) co s nima delal?

        0 0
      • TinkTink  

        :o))))))))))

        Na XC fakt super ale… :)

        Teeeda…takova podpasovka :o))))

        0 0
        • zac  

          Promin, ja musel… :) jak s nakonec dopad? ani si nebyl na vyhlaseni… myslel sem ze vas tam chytim jeste s Hanzem…

          0 0
          • TinkTink  

            No prej ze nakonec startovalo 45 Hardtailistu, takze me 20 misto nevypada az tak spatne :)…

            0 0
        • Radek Broz  

          Copak? Ukazaly se nevyhody GripShitu v cele sve krase?;-)

          0 0
          • pelt  

            Jake jsou vlastne konkretni nevyhody grip shiftu?

            0 0
            • Pekáček  

              Při brutálním sjezdu se s ním těžko řadí (ale to s tím sjezdem se mi stát nemůže) :o)

              0 0
            • Radek Broz  

              Ve sjezdu a fourcrossu se tim prakticky neda radit. Treba vam to mnohym na XC sedi a ja vas chapu, ale pro me je to proste nepouzitelne.

              0 0
          • TinkTink  

            No joooooo no :)…

            Fakt…s timdle preradit v nakym padaku je ukol nadlidsky, hodny boha :)…to ja nejsem :)

            Ale na XC, Enduro a FR je to uplne v klidecku…

            0 0
    • Vladimír  

      ja mam gripy a nemel jsem s tim za 5 let jediny problem, takze nevim v cem by mely byt spatne

      0 0
    • jecnak  

      Dnes bylo opravdu velke vedro…

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Gripy Sram – mam je cca na rok a pak se vysipou (už 3×). Bez rukavic nejde v létě jezdit, klouže to a běda jestli si šahnu rukou do bahna. Páčky tohle nedělaj. Přecházim tedy po několika letech na gripech definitivně na páčky.

      0 0
      • Dejv  

        Já použávám SRAM k plné spokojenosti už několik let,ale včera jsem po dlouhé době vyrazil bez rukavic,a světe div se, velkou placku jsem prostě nezařadil,klouzalo se to až běda :-))

        0 0
        • JJ  

          Ja vyjel bez rukavic na gripshiftu a dat velkej prevodnik bylo temer nemozny

          0 0
          • cabbage  

            divny, jezdim bez rukavic docela casto. ale aby gs klouzal se mi jeste nestalo…

            0 0
            • JJ  

              Mozna to bude tema tri roky starejma nemytejma bowdenama

              0 0
              • Brouk_Pytlik  

                bowdeny ne, ty sou každej rok nový + lanka. V GS jsou vevnitř ty střeva z plastu (Sram MRX+) a pokaždý se tam něco ulomí, že přestanou jít polohy a protáčí se to. Halfpajpy se ještě bez rukavic daly, ty krátký už jdou docela špatně když se potí ruka. K čertu s nima, jdu do páček.

                0 0
                • Pekáček  

                  To si musíš koupit pořádný rukojeti, ne MRX+! Od Sramu 5.0 dál jsou o něčem jiným.

                  0 0
                  • Pijer  

                    Jezdím bez rukavic a mám letošní X-7 a ve vedru když se potím nebo v dešti je řazení na velkej tác nadlidskej výkon. Dá se ten grip vyměnit za nějaký jiný, nebo budu muset začít vozit rukavice?

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      hmm. Docela masochista, ze?

                      0 0
                    • TinkTink  

                      Tak na to muzes s klidnym srdcem zapomenout…bez rukavic (imho docela nebezpecny…) si fakt nezaradis…bud rukavice nebo jiny razeni.

                      0 0
                    • cabbage  

                      co zkusit 7.0? to bylo ok i bez rukavic.

                      0 0
                      • Pijer  

                        Koukal jsem na stránky Žitného a tam jsou náhradní držadla pro X.7 a 7.0 asi stejný:

                        Guma na řazení, shorty, levá Kód: 56.12., Kod výrobce: neuveden

                        • použití pro: 9.0 SL/9.0/7.0/X­.9/X.7/Rocket/At­tack
                        • náhradní otočná část řazení
                        • plast i guma dohromady
                        0 0
                        • cabbage  

                          no nic, ja mam 7.0 nekdy z roku 2000, to ma takovy lamely a dobre se to drzi i ve zpoceny ruce bez rukavic narozdil od rocketu ktery je podobny skoucasny x.9/7

                          0 0
                • cabbage  

                  to je jako srovnavat sis s X.0.......

                  0 0
    • rb  

      Gripshift!

      0 0
    • Daf  

      Shimano

      0 0
    • náčelník  

      Je to jedno. Pokud člověk není extrémní nešika, za chvíli se naučí používat jakýkoli systém. Osobně volím GripShift z důvodu neseřiditelnosti přesmykače na tři polohy – zlatej mikroindex.

      0 0
    • mosquito  

      GRIP SRAM 8.0 24tis km – uz osoupane ale funguji jako nove :) spokojenost, pred 2 roky si je koupil tatik akorat maji na predek i nejaky mikroindex a ten mi teda osobne vadi

      0 0
      • cabbage  

        sram 8.0?? jak to vypada?:)

        0 0
        • mosquito  

          uff preklep sorka – sel sem se podivat 7.0, rok vyroby 1997 – takovej hodne kompaktni malej cernej – o dost mensi nez se prodavaj dnes – foto dytztak nekam hodim

          0 0
    • Máca  

      už zas?

      0 0
    • JMT  

      hlas pro gripsit

      0 0
    • Peslezedirou  

      Pro tátu Rapidfire Pro mámu Shift

      0 0
      • SID  

        po vasich soudech uvazuji o novych sram attack radicich packach protoze mam sedmicku nevte z ceho to je z jakyho matrose???je to celokov?

        0 0
    • Toams  

      ja mam stare (asi 4–5) rocne gripy 5.0 a doteraz to facha … aj ked ta guma je uz brutalne hnusna, droli sa a spini ruky … a bez rukavic ani ranu:-)

      0 0
    • Honza z H  

      gripy, když tak halfpipe. Rapidf. když tak rozhodně ne Deore, to raději gripy.

      0 0
    • Paja  

      Osobne GS, ale myslim, ze bych si zvykl i na packy, vyhoda GS – vic mista kolem gripu a mikroindex na presmykaci, vyhoda pacek – jednodussi razeni pri brzdeni.

      0 0
    • ToBo  

      mam GS X.0 a parada… aj v dnesnej horucave bez rukavic v poho… ;-) daju sa celkom lacno kupit na ebay. ja ich mam za dva litre Skk z ebay… navyse je tu velka vyhoda mikroindexu… ale ked si zvyknuty na packy a nechces menit, tak ber packy… ;-)

      0 0
    • fish  

      pre gripshift hovori okrem „intuitivnejsieho“ radenia(nech mi ukaze niekto s rapid fire prehodenie z 3–7 na 1–3 na jeden krat-ja to casto pouzivam a ked som isiel na rf tak mi vadilo zdlhave radenie) aj dlha a bezporuchova zivotnost.lebo v podstate sa tam nema co pokazit.to ze je to z plastu mi vobec nevadi.mal som gs3.0 z 2000 alebo 99 a najazdil asi 12k km a radia stale dobre,ale kupil som si 7.0 kvoli mikroindexu a chcel som nove brzdy(3.0 mali integrovane paky).

      0 0
      • Gatier  

        Pre mna je aj GS moc pomaly, takze radsej neradim…

        0 0
      • lubos  

        „prehodenie z 3–7 na 1–3 na jeden krat“ tohle neni o razeni, tohle bych rekl je potreba resit jinak :) Na aute taky neradis s 5ky na 1ku :)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Ono to tak najednou taky neni. Nejdriv poustis riditka, aby sis omotal ruku kolem gripu. Pak se drzis jen za grip, abys mohl zkroutit ruku opacne a pak teprve zase prehmatavas zpet na riditka…

        0 0
        • lubos  

          Pokud porad nemas ruce na gripech :)

          0 0
        • cabbage  

          a co rf? musis sundat ukazovak z brzdy, zasunout ho mezi paku a grip a pak muzes preradit o 1 pastorek aniz bys moh okamzite zacit brzdit…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja nebrzdim ukazovackem :-D

            0 0
          • MARIN  

            brzdit ukazovackem? to sem delal naposledy na skladacce. Brzdim prostrednikama

            0 0
          • lubos  

            Chybi ti prostrednik ? Kdyz tak radis prstenikem, pripadne malickem.

            0 0
          • enjoy  

            ja na RF radim palcem.obe packy.ukazovackem jenom malokdy,kdyz mam na to naladu.protoze jinak mam temer vzdy ukazovacky na brzd. pakach. a k rychlemu prezavoni z 3–7 na 1–3.. udelam na RF za 2 sekundy.uplne stejne rychle jako na GS a v obou pripadech nebude prehazka a retez vedet kde bydli:-).takze co.. jediny reseni pro GS,drzet se permanentne za razeni a mit seriznuty gripy.jinak je tohle razeni nesmysl.

            0 0
    • lubos  

      To je imho hodne individualni. Ale pokud se rozhodnes pro gripshift a nemas medvedi tlapy tak ber uzsi gripshifty – bud ty Shimano (nejako jinak se to asi jmenuje) nebo starsi? SRAM a nebo X.0 ma uzsi gripshift.

      0 0
    • Lister  

      Vozím RF – pohoda spokojenost. Na bráchovém kole je grip – taky bez námitek. Na příštím kole budou páčky od Sramu, protože mi vyhovuje řazení pouze palcem. Teď mám svoje RF nastavené tak nízko, že podřezuju tak v polovině případů palcem, ale není to úplně ono – ten sram by mi seděl víc.

      0 0
    • pened  

      temer 5 roku jezdim SRAM 9.0 – halfpipe + presmyk Shimano LX a je to absolutne bezproblemova zalezitost. Rychle a presne razeni – i v bahne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.