• Moah

    Uz jste se nekdo s timto ramem setkali? Nekde na starem foru zaznela cena okolo 7kkc (nebo nejak do 10ti – uz presne nevim) a proto me docela zaujal. Kde bych sehnal neco o geometrii? Pokud ho nekdo mate nebo jste ho meli v ruce, sedi hmotnost? (cca 1.3kg)? A jake jsou popripade (predevsim) jizdni pocity, tim myslim jestli je tuhy, jak je dlouhy + treba porovnani s necim, jak tlumi vibrace??? atd…

    Vim, ze je tech otazek dost, ale budu vdecny za kazdou odpoved.

    Diky moc

    0 0
    •  

      no ja sem sice superior mel,ale to nebude to co myslis, cely kolo stalo do 7k kc :) mel by si to trochu upresnit, nekdo by to nemusel pochopit :)

      0 0
    • Meesha  

      Na tomhle ramu sem este nikoho nevidel. Superior prej pripravuje i novej karbonovej ram, tak sem docela zvedevej, co z nich vypadne…

      0 0
      • Moah  

        odkud to mas??

        0 0
        • Meesha  

          Cet sem nekde (este pred aprilem a uz nevim kde) rozhovor s nekym ze Sporky, ze by meli koncem brezna testovat prototipy karbonovejch bikovejch ramu…

          0 0
          • Jenda  

            ja teda cetl ze maj pro sporku zkusit do olympiady vyvinout fulla, si myslim ze by to pak mohl bejt konecne slusnej full za rozumny penize (jako jejich pevnaky:-)

            0 0
          • Moah  

            zdroj i s obrazkem na netu asi nekdo nemate?

            0 0
        • pipinX  

          Je to pravda, zadní stavba je karbonová, bude i full s tlumičem DT – zdroj Superior

          0 0
          • Meesha  

            Pro Superior dela ramy (ne vyvyji) Orbea na Taiwanu a karbonovy delaj taky, tak snad to bude pravda. Ten Full bude karbonovej?

            0 0
            • pipinX  

              Viděl jsem zatim obrazky prototypu – vypada podobně jako Scalpel, ale asi je z duralu.

              0 0
            • zirecek  

              ten duralovy full by mohl byt ok. Karbon je o drzku, prasknes s tim nekde a muzes to vyhodit…

              0 0
    • zirecek  

      jeden kolega ten ram jezdil, oznaceni XP 990. Vypadal solidne. Pak mu praskl u podsedloveho sroubu, ale to bylo jeho vinou, ze jezdil hodne vytazenou kratkou (silnicni) sedlovku. Vypadal pekne, vic nevim, :-] Geometrie je vypsana na http://www.superior.cz

      0 0
    • Moah  

      Je pravda, ze jsem to moc neupresnil. Tak tedy je to ram z modelove rady roku 2004 (xp 950) – alloy U6 superlight… Akorat tu geom. tam porad nemuzu najit

      0 0
    • pipinX  

      rám Superior xq950 prodávjí v obchodě Radima Kořínka v Olomouci – je tam dokonce limitovaná série přímo v designu ČS, váha je dle digitálního mincíře 1350g ve velikosti 19", v kompletu je i hlavovka CaneCreek na průmyslových ložiscích – a to všechno za ! ! 5590,–Kč, tel. na obchod je na www.korinekbikes.cz

      0 0
      • enjoy  

        hodne bych se na tom bal.ale treba je proste jedinej co ma ferovou cenu.

        0 0
    • tzeman  

      Letos jsem koupil rám superior -letošní model(xp 950) – alloy U6 superlight),ve­likost 19.Na dig.váze naměřeno asi 1370g./bez hlavového složení.Koupil jsem jej v Tišnově u Brna /Vells-zastoupení superioru/po objednání jako novinku někdy v lednu.Cena byla včetně hlavového složení /cane creek/ 7900kc.Asi za polovinu ceny nabízeli xp 930.Vyměnil jsem ho za rock machine 20´,který byl z původního kola asi za ,28tis.,kde byly postupně vyměněny všechny komponenty.Zatím si na něj zvykám,jeví se mi mnohem tužší a "závodnější"než minulý.

      0 0
      • Moah  

        A je spis delsi nebo kratsi?.. Resp. kolik meris a jak dlouhy tam mas predstavec??

        0 0
        • tzeman  

          Myslím si,že je spíš delší.Mám 178cm,představec 10cm a sedlo /Pells RSL/ posunuto na sedlovce/XTR/ hodně vpřed.

          0 0
          • MartinXC  

            Podle specifikace je 19" kolo s průměrným rozvorem (1075) a průměrnou horní efektivní délkou (600) a maličko vyšší (o 10). Řekl bych je to na výšku 178–180 velikost OK – oproti krátkým třeba Authorům.

            0 0
        • Jenda  

          ja mam dokonce dojem ze geometrie je temer stejna jako byly arturi, pri 180cm a 110 predstavci mi sedi naprosto perfektne

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.