• vlk

    Tak jsem si koupil olej denicol do své vidle. Rockshox Duke v manuálu píší olej 5wt Tak jsem zašel do obchodu s motorkami a prodavac mi dal denicol kterýmá v zadu označní sae5

    jenomže teď jsem zjistil, že v předu na nálepce je viscosity 0

    tak tomu nerozumím vzadu je tabulka

    Available in 6 viscosites

    Nr.00 -sae3 Nr.0 -Sae5 -ten jsem si koupil Nr.01 -sae 6,5 Nr. 1 -sae 7,5 Nr.2 -sae 10 Nr 3 -sae 15

    Myslel jsem ,že to ornačení Nr je jen firemní a že viscosita je to Sae.Ale teď jsem v předu našel napsáno viscosity0-to původní Nr.

    Znamená to snad, že je viscosity to Nr?to by pak znamenalo že denicol je maximální viscosita 3.Který Denicol kupujete vy a do které vidle.

    Já koupil do duka ten sae 5 neboli nr.0 a vůbec to netlumí.Poraďte co koupit.

    0 0
    • Mamut  

      Do RS Judy XC 2000 som pred mesiacom dal 10wt Denicol. Pred tym tam bol 7,5 a chodilo to celkom pekne a este pred tym tam bolo 5 (z vyroby) a kopalo to a chodilo na doraz. Vazim 90kg.

      Prave rozoberam Pilot C 2003 a z vyroby tam bol 5wt a kope to jak svina. Takze tam pojde 7,5 alebo 10.

      sae je ta viskozita, ktora ta zaujima. To interne cislovanie si nevsimaj.

      0 0
    • TinkTink  

      V pohode…mas olej, ktery jsi chtel… :)

      Pokud tam das SAE 10, tak to bude lepsi…

      0 0
      • vlk  

        s originálním to chodí skvělě,–má to být podle návodu 5w takže asi 5 viskozita, ale denicol sae 5, to kope na jakékoliv nastavení.U nás nic jiného, než ten denicol nemají.Zítra du shánět ještě nějaký vyšší viskozity.Už chci jezdit.

        0 0
        • JirkaD  

          Vlku, mám doma úplě zbytečný 1 litr Valvoline 10wt. S tímto olejem byl Duke strašně líný. Dej mi vědět třeba přes mejl.

          0 0
          • JirkaD  

            Sorry, nedočetl jsem to až do konce – olej už jsi vyřešil.

            0 0
    • jonti  

      ja pouzivam sae5, vo vzduchovom dukovi, a nemam problem, tlmi.

      0 0
    • hanys  

      RS Judy XC 2002, Denicol SAE15 (Nr.3)

      0 0
    • vlk  

      všem děkuji.

      Ale už je to vyřešeno.

      Olej jsem koupil ten správný -do Duka Nr.0 -Sae5

      Problém byl v tom koužku co je přepážkou co utěsňuje vnitřní nohu u tlumící nohy.Já blbec ji měl obráceně.Teď to tlumí skvělě.Takže do duka denicol Nr.0 -Sae5 je akorát-tlumí skvělě, s větší viskozitou bych nedával chodilo by to velice pomalu.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce