• JJ

    Jezdi nekdo z vas XC na singlespeedu? Zajimalo by me, jaky prevod se vam osvedcil

    0 0
    • steel is real  

      to by me taky zajimalo (melo byt 2:1, ne ?) a da se vubec tady koupit zadni naba na siglespeed. mam doma starej ocelovej ram z roku 94 xt kliky 94 – chtel bych to zkusit.

      0 0
      • JJ  

        Neco takovyho.. 36×16 nebo 36×18. Zadni naba by asi sehnat sla, ale ja to budu resit spis normalni nabou, kam dam misto ostatnich pastorku podlozky. Jinak neco je na http://www.sheldonbrown.com

        0 0
      • Tomcat  

        Single náb se dělá víc než dost třeba WoodmanComponents BILL SINGLE R.S.Q

        Bokud nechcete single nábu tak co třeba single speed kit od DaBomb

        horší je že asi nemáte dráhové nebo BMX patky takže budete potřebovat nějakej single napínák třeba PointRacing

        0 0
        • steel is real  

          no to se dela, ale tady to bude specialka pro bmx, netusim zda je to stejna roztec, jako pro klasicky xc ram – vi to nekdo ?

          0 0
          • onegear  

            single bill woodman ma standard 135mm roztec a na prani bud srouby nebo qr

            0 0
            • steel is real  

              o.k.

              0 0
              • steel is real  

                koukal jsem na ty naby – pokud jsem to pochopil dobre delaji pouze na kotouce – a je to kotel 3 a pul litru

                0 0
                • onegear  

                  Kdyz vypodlozkujes jakoukoliv nabu s ocelovym orechem podlozkami ze stare kazety tak to bude idealni a jeste muzes ladit retezovou linku.

                  0 0
                • Tomcat  

                  No za 3,5 za je snad normální ne? Neřeknu Syncros za 9ku nebo DT Hugy za 7. Pokud začínáč nejlepší rozhodit kazetu a vypodložkování sestavit singl.

                  0 0
                  • steel is real  

                    no prijde mi to dost, kdyz dt onyx prijde na 2,9 a xt na 1,7 (zdroj:bikesto­re)obe zadni, samozrejme; a hlavne proto, ze o tom uvazuji jako o druhem kole – mas pravdu lepe to bude vyvlozkovat

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Hele to je věc názoru, Onix je lowend od DT a Shimano bych si už nikdy nekoupil (konusy=novej ná­boj)

                      0 0
                      • steel is real  

                        mam xt naby uz 10 let a jsou o.k.

                        0 0
                        • náčelník  

                          Já „jenom“ devět. Zatím.

                          0 0
                        • Tomcat  

                          Jasan, jenže měl sem STX-RC od roku 96 do 2003. Všechno v pohodě ,ale když odešli kónusy nový nebyly k sehnání nebo i s osou a prachovkami za cenu asi 100Kč. Pod cenu novýho

                          To je důvod proč né Shimáno.

                          • náhradní díly nejdou sehnat
                          • když tak jsou drahý
                          • je tam vždycky nějaký ne-standart
                          • jinak to, že starý Shimano vydrželo neznamená, že vydrží nové, jako že se ukazuje že opravdu vydrží míň a míň..
                          0 0
                      • steel is real  

                        mimochodem z tech firem, ktery jsi jmenoval za neco stoji jenom dt, woodman a syncros me nejak neoslovuji, syncros jo, hodne ale jenom do roku ´97 mam syncros predstavec z roku ´96 a s tim co se jmenovalo a jmenuje syncros za dob gt nebo ted se to bohuzel neda srovnat. od woodman nic nemam, ale ani nic neplanuju

                        0 0
                    • vinca  

                      ja to vypodlozkoval, spotreboval jsem podlozky z jednoho 7kola a jednoho 9kola a este 2 vyzebral v servisu, a na vnejsim kraji pouzil na zakonceni nejmensi kolecko s upilovanejma vsema zubama

                      0 0
                      • steel is real  

                        no to sis dal :-) co to mas za ram, koukal jsem, ze jsi to kupoval pres forum – dej nejakej odkaz na foto

                        0 0
                        • vinca  

                          sem si ho hodil do profilu

                          0 0
                          • steel is real  

                            pekny, fakt dobry, akorat ten retez je trochu provesenej ne?? no a prvni dojmy ?? je to na jizerky ??

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Jak by ho taky napnul, ze? :)

                              0 0
                              • steel is real  

                                zrejme na tech patkach, kdyz jsou posuvny

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Koukame oba na stejnej obrazek?

                                  0 0
                                  • steel is real  

                                    koukame, asi, podivej se do popisu

                                    0 0
                                  • steel is real  

                                    zrejme to nejsou klasicky patky „do zadu“, ale v popisu tvrdi ze v nich lze sikmo zadni kolo posouvat; no dal bych tam asi napinak

                                    0 0
                                    • vinca  

                                      Jo, retez sem uz napnul, patky tam sou sikmy, otevreny dopredu, jako byly na starejch kolech, pohybem v nich lze retez napnout, ale pak musis festovne kolo dotahnout, no nejaky dropy bych na to nezkousel. V Jizerkach sem zatim nebyl, nejdal v lese za prehradou, musis si celkem dlouho dopredu najit idealni stopu, a do kratkejh prudejch kopecku se pekne rozjet.

                                      0 0
                                      • steel is real  

                                        o.k. jak tedy budes ss pouzivat? nebo radsi sahnes po horskem kole pri pristi vyjizdce? zkousel jsem prostudovat diskuzni forum na mtbr – kde jsou podobne otazky proc singlespeed apod…, ale myslim, ze je to dano i tim, kde s tim kolem chces jezdit, nebo se mylim? zajimave, je, ze na mtbr byla anketka – stari jezdcu na ss – prumerny vek je 40, takze hura do toho:-)

                                        0 0
                                      • steel is real  

                                        mozna kdybys tam nemel rychloupinak (rozumej vzadu) bylo to lepsi

                                        0 0
                      • náčelník  

                        Já ty zuby ani nepiloval (zatím). Ani to nevypadá moc blbě :)

                        0 0
                        • vinca  

                          Já z nich udělal takovou estetickou vlnovku, je to pěkný, ale blbě se to utahuje sikovkama, příště tam necham 4 zuby

                          0 0
                          • vinca  

                            nebo 3, prostě tak nějak rovnoměrně po obvodu

                            0 0
                          • náčelník  

                            Utahuje sikovkama? To máš šroubovací kazetu? Já mám drážkovou kazetu a o nejmenší pastorek se opírá závěrná matice, kterou utahuju příslušným stahovákem. Ty zuby výhledově hodlám ubrousit.

                            0 0
    • vinca  

      Mam ho 2 dny, prevod 32/16 nejvetsi zdroj inspirace je na http://gallery.mtbr.com/showgallery.php?…

      0 0
      • JJ  

        Teda to jsou nadherny stroje!Neco takovyho si predstavuju. A nejvestim podnetem bylo, ze sem sehnal skoro zadara brzdy od Mrazka, ty tam musi byt:)

        0 0
      • steel is real  

        mtb-news.de – je mozna jeste lepsi nez mtbr – nemci jsou vetsi sperkari:-)) – nejdulezitejsi jsou ty nalepky one fucking speed :-))

        0 0
    • hydrant  

      jsem teď koukal na nějaký na těch stránkách, moooc hezký, mít rám a kola navíc, už bych to strojil

      0 0
    • steel is real  

      mrknete na tohle(je to galerie z „mistrovstvi sveta“ singlespeed 2004 z berlina) je to hlina – rekl bych, ze je to dost o piti piva :-))(coz rozhodne neni spatne)http://fo­tos.mtb-news.de/fotos/show­gallery.php/cat/4666

      0 0
    • R.1  

      Mozna se vas to dotkne, mozna ted neco placnu, ale k cemu je to dobry?

      0 0
    • Honza z H  

      Je to nějak na hlavu, začalo to 3 kolečky vzadu, došlo to až na 3 vpředu a 10 vzadu a teď se vrátíme na jeden převod? Ale na dojíždění do práce po rovině to stačí. Asi si dam na zavitovou nabu klasický volnoběžný kolečko.

      0 0
    • Floydie  

      Nevite jestli bych mohl pouzit prehazovacku jako napinak retezu na SS ?

      0 0
      • náčelník  

        Pokud ji lze nastavit spodním dorazem tak, aby „dosáhla“ k pastorku, tak proč ne?

        0 0
        • Floydie  

          to me prave napadlo, kdyztak by se tam dal delsi sroubek, no tak vecer uvidim :)

          0 0
          • náčelník  

            Záleží na přehazce, já to zkoušel se SIS a ten delší šroubek by šel už mimo doraz. Dej vědět jak si dopadl.

            0 0
    • Bohumyl  

      Tak nevim, co tropite, mam jednoho singlespeeda doma, vybornyho, znackovyho (cervenyho, je na nem cosi azbukou :)) a jezdim na nem skoro furt. Ve meste ho nemusim zamykat, u rybnika kdyz se jdu koupat taky ne, retez bratru 120kc a pastorek 20kc = pohoda. Zadni brzda torpedo, vepredu nemam nic – leda na pekare. Jo, prevody mam 42*16 pri plastich 622*45±. Tzn. spis do rychlosti – v terenu je to na krev. Jo, hlavne mi prosim vas nepiste odkdy se dela cannondale v rusku :)))

      0 0
      • Floydie  

        potrebuju to na zavody, jinak bych to neresil, je to jeden z poslednich favoritu (ram), ostatni ruzny shimano, na ukrajine sem to uz jel, ale je to moc velka drina, tak chystam tohle. Navic to vypada ze tyhle „drahovy specialy“ budeme mit 3, takze pojedem pekne v haku a to by bylo abychom konecne nevyhrali.

        0 0
        • Bohumyl  

          V tom pripade strasne zavisi na profilu trate. Pokud budete mit favority, tzn 622(630?)*25–30 a prumernej profil tak bych sahnul na 42*17 (tedy spis tezsi nez lehci), protoze kdyz uz na tebe prijde Kopec (s velkym K), tak je rychlejsi to vytlacit, nez se s tim lamat. A nezanedbatelne je, ze das pri tlaceni odpocinout noham. – S touhle kombinaci by to mohlo davat na rovinach ±40kmh a pri nizsi kadenci – rekneme 80 – neco pod 30. Radsi si to vsechno spocitej (z obvodu kola, poctu zubu), projed si trat a koukej na tachometr, na ktere rychlosti se pohybujes nejcasteji. Hlavne at neztratis moc v depu pri vymene pneumatik :))

          0 0
          • Floydie  

            je to na www.tourdebiere.cz, nicmene zde profil trate chybi ale mam ho doma v mape co se rozdava. Je to dost hardcore co se tyce kopcu, 80% asfalt, zbytek turisticky cesty, tak sem prave spis premyslel o prevodu 2:1, protoze v kopci ziskam vic casu nez makanim po rovine nebo z kopce.

            0 0
            • Bohumyl  

              Na tom webu toho moc neni, nemas nejake propozice? Jinak s tou prehazovackou to muzes udelat tak, ze do ni das natvrdo kratky lanko ~5cm, a pak uz to jen dostelujes a hotovo… Jinak si myslim, ze 2:1 je prilis lehky prevod .. teda na takovy zavod a pro me.

              0 0
            • vinca  

              já jezdím singláče s převodem 2:1 po Jizerkách (foto v profilu), a na tohle bych dal určitě nějakej rychlejší převod

              0 0
              • Floydie  

                tak jsem to dokoncil, zvolil jsem 2:1, stacil delsi sroubek do prehazky, nejaka Shimano 300 SX (nebo ZX, uz nevim) jeste vyrusim male pastorky a nahradim pvc trubkou, je to bomba, stary kolo se stalo skvelym :)

                0 0
                • Floydie  

                  navic, kdyz to bude moc pomaly, tak muzu pomer behem zavodu sroubovakem zrychlit a dojet to na 2,8:1 :)

                  0 0
              • Floydie  

                BTW ten SS v profilu je dokonaly :)

                0 0
              • náčelník  

                Já na něm jezdím do práce – rovina + mírné kopečky, žádný terén, takže 44/18.

                0 0
    • náčelník  

      Takže po dvou měsících dojíždění do práce na singlespeedu jsem ho zavrhl. Ono to asi stačí tak na blbnutí „za barákem“, ale když se chce člověk někam dostat, tak převody citelně chybí. Montuju řazení.

      0 0
    • Veeteck  

      Kdyby mel nekdo zajem, vali se mi ve sklepe docela dobrej zaklad na singlespeed. Ram Giant Condor velikost 17" (Tange trubky, tusim ze je z roku 93), kola na nabach Exage, sroubovaci hlava, canteliver brzdy, paky, predstavec, sedlovka. Chybi vlastne jenom vidlice.

      Chtel jsem si SS postavit, ale ten ram by mi byl asi malej. Kdyby mel nekdo zajem, vic na mailu.

      0 0
    • JJ  

      Tak uz sem to taky nejak konecne dokoncil.. Jen to potrebuju doladit barevne, ram by se mi libil asi bilej, komponenty fialovej elox www.bike-forum.cz/…se_biky.html?…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Paráda. Jak to jezdí? Sám se chystám takto předělat Sectora. Už jsem si objednal redukci a napínák od DaBomb u Pell's. Až to bude hotový přiložím fotku.

        0 0
        • JJ  

          No s tou pevnou vidli a pri tyhle vaze je to naprosta raketa. Do zvlnenyho terenu parada, ale na rovinu je 32/16 malo, pres 22km/hod se moc jet neda. kazdopadne me to bavi, clovek nema cas zabyvat se nesmyslama jako razeni a tak:)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Hotovo. Zatím jsem to projel jen jednou, ale stálo to za to. Jen si najít více času. Ještě musím najít a odstranit příčinu podivných vibrací v pedálech při lehčím záběru. Možná náběhové zuby pastorku nebo něco s napínákem… Převod časem třeba ještě doladím. Momentálně to je 44/24. Tak nějak mi přijde, že více zubů v záběru líp jede.

            0 0
          • Vilém  

            Tak to trenuj kadenci:)Schvalne jsem cestou do prace koukal na tacho a na prevod 32/16 jedu kolem 25km/h,chvilkove se da i pres 30,ale je to na umlaceni:)

            0 0
            • MartinX  

              Trošku opožděná reakce, ale v sobotu ráno jsem dodělal konečně svého SS GT Avalanche – převod 39/16 a po rovině v klidu frčel 27–30km/hod. – na takovou rychlost jsem s přehazkou musel víc šlapat. Je fakt, že po testovacích silničních 50km cítim ještě dneska tuhnutí v nohou a to jel jenom jeden menší kopeček… (ještě že jsem z Polabí)! Ať žije singlespeed! :)

              Jo pro úplnost, mám jej jako druhé kolo – takže se pohodlí přehazovačky úplně nevzdávám! Až bude čas – nafotím do profilu! :)))

              0 0
    • jonti  

      Tak ma napadlo, neviete o nejakých čisto SS pretekoch? ČR, SR, nemecko bližšie k Prahe? Tiež ma to trochu láka. A keď zisťujem za čo sa dajú staré veci z biku predať…

      0 0
      • Vilém  

        az na tu cenu.Jinak bych ho bral hned,je to dobry a elegantni reseni na klasickej ram.

        0 0
    • jIrI___  

      Mám na všechny singlaře a všechny ostatní jednu prosbu. Už hodně moc roků se nám válí v kůlně staré nevyužité kolo (viz. přiložené fotky). Napadlo mě, že bych si ho upravil na singla na popojíždění po vesnici. Moje otázka je: půjde z té mašiny vyrobit singl bez nějakých extra velých nákladů? Vyplatí se to vůbec nebo si udělat cestu do sběrného dvoru? Velkou neznámou jsou pro mě:

      1. kliky – šly by nějak upravit na použití jedné placky, resp. jaké nové kliky koupit?
      2. brzdy a páky – taky nevím o co jde. Je to nějaký silničářský systém nebo atyp?
      3. kola – tady se bojím největší investice. Nejsou nijak bouchlé ani nemají osmici, ale mají neskutečně rezavé dráty. Nejraději bych je nechal tak jak jsou, dráty jen přejel smirkem ať chytí jinou barvu :)
      4. zadní náboj – šel by předělat jen na použití jednoho pastorku?

      Všechno ostatní bych chtěl nechat tak jak je. Na žádné další problémy jsem nepřišel. Předem díky všem za odpovědi a plodnou diskuzi :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.