• lala

    Zajimalo by me, jestli je nejak narocna montaz predni hydr. kotucovky, nebo jestli to budu muset sverit servisu.

    0 0
    • blue  

      rekl bych, ze montaz je asi tak stejne narocna, jako montaz vecka… zalezi ovsem na tom, jak hodne jsi zrucnej ty

      0 0
      • lala  

        no ja nevim, tele nejsem, ale tohle sem nikdy nedelal. S kotoucema mam je takovou zkusenost, ze si je umim seridit.

        0 0
        • blue  

          a co v tom hledas za vetsi vedu? nandat paku na riditka a prisroubovat trmen na uchyty?

          0 0
          • lala  

            ja nevim, co v tom mam hledat. Proste se ptat. Nekdo rikal, ze muze nastat prtoblem pri zkracovani.

            0 0
            • Shamick  

              Problem pri zkracovani?Dyž to umíš seřídit,měl bys to umět i vodvzdišnit,ne?A u­říznout hadici,to taky neni technicky náročný,jen nasazovat olivu.To pochopíš,až to rozebereš…Neboj se toho,dy? na brzdách může záviset tvůj život,ne? :)

              0 0
    • kovar  

      a to je jaká kotoučovka? Shimano s olejem v lahvičce, a mnoha dalšími nezkompletovanými díly (hadice, olivy, koncovky,…)?

      0 0
      • Shamick  

        Takyfackt,shitmano z toho děaj dobrý pucle…

        0 0
      • lala  

        ne je to Hayes HFX

        0 0
        • Andrzej  

          tam nemas co zkazit (maximalne znicis srouby na objimce paky, ale myslim ze letosni modely uz to maji lip resene), a k tomu zkracovani: ja sem jezdil asi tyden s dlouhou hadici, pak sem se odvazil a zkratil to, vsechno uplne v pohode, staci to delat pomalu a v klidu…

          0 0
      • K2  

        Chystám se na koupení pozzle od Shimana – všechno zvláš? nenaplněné (alespoň si nastavím ideální délku) – dá se to smontovat bez spešl nářadí nebo service. Olej koupit Shimano, nebo se zastavit do Citroenu pro hydraulický olej?

        0 0
        • fousac  

          co si tak matne vzpominam, tak na 525ky potrebujes: imbus c.5, sroubovak PH1, plochy klic c.8, nuz a kladivo… sverak vyhodou… otazka par minut.. ;)

          no a k 525kam sem dostal i origos olej, z jedny lahvicky sem naplnil v poho obe brzdy…

          0 0
          • hydrant  

            hele fousáči, bez ironie, co to je šroubovák PH1 ? Kolo s LX hydrou stojí doma, večer se mrknu, ale pro teď: je to na hvězdičku, kříž nebo drážku ?

            0 0
            • fousac  

              je to obyc mensi krizovej sroubovak standardu Phillips (jednoduchy kriz).. ;) na 525kach je potreba na nadrzku na pace..

              0 0
          • K2  

            Můžeš se trochu rozepsat, jak se pracuje s těma olivama a k čemu je potřeba kladivo a svěrák?

            0 0
            • fousac  

              to vsechno pisou v navodu.. ;)

              je to jednoduchy.. do konce hadicky je potreba dostat takovej mosaznej trn.. no a k tomu je takovej bazmek (prilozen v krabici), pomoci kteryho sevres hadicku do sveraku bez deformace a poskozeni, abys se tam kladivem ten trn zatlouk.. teda de to i pomoci vetsich klesti, ale sverak je pohodlenjsi.. pak uz jenom „prevlecnej sroub“, olivu a zasoubuje se.. hotovo..

              0 0
    • goofy  

      By mne zajimalo co to je za zavod nebo akci… ;o)

      Zalezi jestli ji koupish uz naplnenou a odvzdushnenou, nebo ne… Ja ji koupil naplnenou, takze sem jenom nashrouboval paku, adapter, kotouc a trmen… Zvladne to i moje 8 leta sestrenka…

      0 0
      • lala  

        za zarazeni se omlouvam (jednou rukou jim,druhou klepu do klavesnice a z druhyho pokoje posloucham drahou polovicku). No a kdyz to zvladne tvoje dcerka, tak sem se rozhod, ze to zvladnu taky. Tak.

        0 0
        • lala  

          teda sestrenka, ne dcerka (ale kdo vi,ze)

          0 0
          • goofy  

            Dej pokoj… Je mi 22!!! :o)

            Kde to budesh kupovat? Ono by mohl byt maximalne problem s tim zkracovanim pokud budesh, ale zase to neni nic tezkeho…

            0 0
            • lala  

              internet. Odvzdusnena je.

              0 0
              • goofy  

                Tak to je fklidu… Staci namontovat… V obchode totiz nekdy maji jenom dlouhe verze, ale vetshinou to zase bezplatne zkrati…

                0 0
                • lala  

                  no ja pocitam s tim, ze kdyz nabizej predni a zadni , tak ta predni bude zkracena. Teda kdyz uvazuju logicky :))

                  0 0
    • lala  

      tak sem si myslel, ze to bude v pohode, ale…Mam tam ted razeni Deore i s pakou. Jak tam pak prichytim to razeni, kdyz na ty novy pace zadnej uchyt nejni?

      0 0
      • goofy  

        aha… to s´jsi meůl napsat, ze mash razeni spojene spakama…Bud koupit nove razeni i s objimkama na riditka, nebo treba mozna jde sehnat jenom ty objmky, ale to nevim, eshte sem to neshanel…

        0 0
        • Shamick  

          To se snat ani neděá,ne?Aspoň sem si vždycky myslel,že je to neoddělitelný…

          0 0
          • lala  

            no musim koupit jeste rezeni.***** a jeste jednou *****! draze zaplacena blbost. No kdyby nekdo chtel ty moje soucasny (jsou temer novy) tam mi dejte vedet. Prodam je za slusnej peniz.

            0 0
            • fousek  

              Vitej v klubu „v supliku mam uplne novy brzdovy paky s razenim“:-)

              0 0
            • Shamick  

              No,jestli se ti jeví koupě hayesek jako blbost…Myslim si,že řazení je maličkost,a počkej,až to uvidíš ter rozdíl proti čemukoli(asi mechanickýmu),co tě brzdilo doteď.Myslim,že to blbost neni…

              0 0
              • lala  

                no po pravde, zatim zas tak zasadni rozdil oproti mechanikam nevidim. Ale muze to bejt tim, ze ta brzda jeste nejni rozjezdena.

                0 0
          • goofy  

            ja ti ani nevim… vim ze to u starshiho Alivka bylo, ale jak to je ted? J sem mnel vzdy razeni zvlasht…

            0 0
            • vlk  

              teď jsou alivka taky 1 verze zvláš? a 2 dohromady.Stejně jako ostatní sady deore apod.

              0 0
              • goofy  

                To jo, ale ja myslel, ze to shlo sundat z tech pak a dat to na ty objimky… Ze to sedelo, ale nevim, jestli shlo koupit jenom ty objimky…

                0 0
                • lala  

                  takze vyreseno. Nakonec sem zjistil, ze je ma na kole segra (jenom prehza paky) a tak sem ji je prohodil za ty moje pakobrzdy. Takze sem usetril. Brzda sedi a dokonce i brzdi.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ted jsem to cetl cely najednou a je to pribeh jak z Harlekynek :)

                    0 0
                    • lala  

                      taky to bylo od zacatku cely do mrte promysleny.

                      0 0
                    • lala  

                      jo a priklad sem si v zal ze serialu „24“, pac vsechno sem to stihnul behem dne

                      0 0
                      • hydrant  

                        aha, jack bauer nebo jak se jmenuje, sem naštěstí viděl jen upoutávky vaší naší televize, ale až budu potřebovat pomoct s brzdama, tak se na nějaký díl podívám :-)

                        0 0
    • aku  

      Montaz nemusi byt ruzova. Me soudruzi z italie nechali prilis hodne barvy na uchytech pro iso – kupoval jsem m525 takze jsem tam potreboval dat adapter na postmount. a jeste srouby dodavane k adapteru maji podlozky, ktere nejsou sundat a docela mi vadily pri montazi. Takze do ferony pro srouby, trosky sundat barvu z vidlice a jako vrchol pilnik na prizpusobeni adapteru, aby sedl k vidli.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.