• HLAVA

    tak nevim měl sem kolo na kterem sem měl delku řiditek 45cm.Těd mam 52cm a jenom by mě zajmalo jakou mate delku a ktera vam vyhovuje

    0 0
    • zonn  

      56cm a snesl bych i širší :))

      0 0
    • lubos  

      nekde jsem cetl , ze to zalezi na sirce ramen. Laboroval jsem s ruznymi sirkami a skoncil jsem u cca 64cm. Pri jizde po rovne silnici ale mam sirku mensi.

      0 0
    • goofy  

      71cm a vyhovuje… :o)

      0 0
    • norman  

      730 mm. Záleží na šířce ramen a na tom, co chceš jezdit. Většina obchodníků cpe lidem příliš úzká řidítka .To je můj názor.

      0 0
      • Meesha  

        Jestli u tebe zalezi na sirce ramen, tak bych se ti nechtel dostat pod ruku! :-))

        0 0
      • Shamick  

        730?A vyrobce?Li­buju si v širokejch klandrech a docela by mě to zajímalo…

        0 0
        • wroum  

          zkus RAZZO a znacku Rental. je to sice na motorku, ale nebudes 1. kdo to ma na kole :-)

          0 0
        • norman  

          Jsou to obyčejný Shamany, stály pod litr, moc hezký nejsou – jsou tenký. Ale na high-endový klandry tehdá už nezbylo a měnit se mi je nechce, už jsem si zvykl.

          0 0
      • icewind  

        720 – roox

        0 0
    • RapMan  

      62cm vlastovky, spokojenost, uzsi bych nechtel…

      0 0
    • zirecek  

      mi vyhovuje 580mm

      0 0
    • zwwak  

      Vlaštovky, asi 62 nebo 64. Kratší bych nechtěl.

      0 0
    • Meesha  

      54cm – nechapu jak se s tema vasima 650+ muzete nekam vyjit?! :-)

      0 0
      • cabbage  

        to si rikal i o mejch 640:)))

        0 0
        • Meesha  

          Zapomnel sem, ze mas jen 640! Ty tvoje mi pripadaj aspon na 700! To bych teda chtel videt ty 720! Takhle bych snad ty hnaty ani neroztah! :-))

          0 0
          • Pebe  

            Tak by sis ty gripy posunul ke středu :-))

            0 0
          • cabbage  

            vzdyt to ani nejsou vlastovky, to jsou jen takovy delsi, lehce zahnuty praseci kosti:) ale lip se s nima zabira pri jizde ve stoje, biky s riditkama pod 60 mi prijdou takovy vratky, proste clovek nema za co zatahnout(tim nemyslim zataceni)

            0 0
      • Volf  

        Jednou už jsem to psal, že to jsou bejvalý rogalisti a nemůžou se rozloučit s hrazdou. Sám mám 58 s rohama, takže cca 54 – 55 skutečnejch.

        0 0
    • wroum  

      xc-68 vlastovky fr-72 vlastovky

      0 0
      • Vašur  

        čím užší, tím menší šance, že tě do nich někdo trefí zrcátkem :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Leda by te predbihala srnka se zpetnejma zrcatkama..... vsiml sis nekde „silnice: 71“ ? Ja ne.

          0 0
        • wroum  

          cim sirsi tim vetsi sance ze se ty trefis, kam potrebujes :-)

          0 0
    • gummo  

      tedka mam delku 56cm a kratsi nebo delsi bych nechtel.

      0 0
    • HASKY  

      Když jsem začínal jezdit tak mi někdo řekl že řdítka mají mít šířku ramen. Tak jsem vazal pilku a seřízl je. Později jsem je vyměnil za širší myslím 54cm a teď na novým mám 58cm. Čím jsu řídítka širší tím je kolo lépe ovladatelné to se hodí pokud jezdíš delší tratě nebo technické pasáže. Ňa zaávodní XC jsem viděl i 45cm ale to jsou silničkáři.

      0 0
      • Belial  

        Já jsem si koupil GTčko, na které byly řídítka Sunrace-vlaštovky (nevím kolik měly, ale mně se zdály strašně široké). Okamžitě po první projížďce jsem měnil za rovné a mnohem kratší, na které jsem našruboval rohy. Výsledek=mnohem lepší a to nejsem žádný silničkář.

        0 0
    • fousac  

      620mm vlastovky, ale uvazuju o 680mm

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Stale 68cm na vetsine kol a jeste porad vyhovuje :)

      0 0
    • Daf  

      55.5cm

      0 0
    • vlk  

      nedavno jsem to řešil nakonec jsem zkusil 56 a zůstal jsem u nich.

      0 0
    • MARIN  

      po nekolikaletym jezdeni na 48cm jsem presedlal na 62cm a ty nasledne zkratil na 56cm a uz dva roky to tak nechavam

      0 0
    • Siddha  

      52 ale v posledni par dnech si rikam, ze sem tech 56 mohl nechat…

      0 0
      • -b-n-x-  

        72 cm na fr 68 cm na druhem

        zastavam nazor, ze na sirsich se da riditka drzet uzsim uchopem, pripadne zkratit. Zatim nejvetsi nevyhoda co me tak napada, je vkladani kola do auta. S uzkymi to jde mnohem lip.

        0 0
    • bazi.marko  

      Jezdil jsem 56cm + rohy, letos jsem je vymenil za vlastovky 600cm a musim rict, ze jizda dostala uplne jiny rozmer, kolo se vede jisteji, v tech. sjezdech jsem rychlejsi. Myslim, ze tech 600cm na agresivni xc je dostatecnych, doporucuji vyzkouset.

      0 0
      • duk  

        Ja jsem jezdil původně 52 cm s rohama akorát popádu jsem jeden roh urval tak jsem je uříz na 48 a jezdim bez rohů už 2 roky v pohodě vlaštovky jsem zkoušel a moc mi nesedly, i když na endurovym kole si je dokážu představit na XCčku bych je asi nezkous.

        0 0
    • Lister  

      Tak já trochu zneužiju tohle téma. Potřebuju rovná řidítka, tedy ne vlajdy, ale rozhodně širší tak kolem 60cm. Dají se takové sehnat. V těhdle šířkách už jsem viděl jen samé vlajdy. Chci vozit rohy tak proto ty rovné.

      0 0
      • rock  

        Proč si nedáš rohy na vlaštovky ?

        0 0
        • Lister  

          Protože to vypadá blbě a navíc zvýšení řidítek můžu jednoduše dosáhnou otočením představce nebo přehozením podložek.

          0 0
      • lubos  

        60cm snad ano, ale sirsi ale asi jenom Point 70cm. Myslim, ze Tink nebo kovar je vozi/vozili.

        0 0
      • MartinXC  

        Nad 600 – už asi jen Bontrager Race Lite 620 mm

        0 0
      • MARIN  

        Easton EA70 udavaji sice 580 ale meli 600

        0 0
        • myki  

          Já mám na svým GT 630mm a jsem spokojenej. Zlatej střed.

          0 0
    • fousek  

      Ja ani nevim jak sou siroky, hlavne ze tam sou

      0 0
    • Tomcat  

      740mm – FUNN na WoodmanComponents D-S) 680mm – Ritchey na A-Gang AM 640mm – Acor na American Eagle Mount Snow

      Optimum vidím 640 až 680 , 5stovkoví je moc malý kormidlo a je šance, že vám ho nějaká rána vyrazí z ruky. A u 7skovek se člověk blíží k rozměrům kdy se nevejde mezi stromy nebo do dveří. Jinak to je ,ale jen orientační , protože záleží jaký máte ramena to aby jste neměli ruce jak na klandrech od Halleye nebo to nedrželi jak řidítka u koloběžky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Měl jsem 58 cm rovný s rohama a ted mam 62cm vlaštovky… Jezdí se mi mnohem líp, víc si v lese užívám :o). Nevim jestli je to tou „větší“ šířkou nebo tim, že to jsou vlaštovky. Nejdřív jsem se bál, že mi budou rohy chybět, ale stejně jsem je nepoužíval, takže fakt super krok…

      0 0
      • pitelboy  

        já vozil rovná 540 pak 590 a teď mám vlajdy 710 a je to mnohem lepší a sundal jsem i rohy..

        0 0
    • pos3k  

      580 vyhovuje, mozna bych i snesl o neco vetsi (max 640)

      0 0
    • Vrci  

      Měl jsem 44, teď mám 46. Přijde mi to akorát. Měřeno střed-střed.

      0 0
    • miťo  

      Nejmene 52,5cm, ted ale 54cm. Na chtreni dobry. Ale pod pade, to uz je sila!

      0 0
    • Brouček  

      FR – 700mm XC – zkousel jsem vlastovky, ale naprosto o nicem ! Takze uz zas jen klasika 620mm

      0 0
    • zac  

      XC 62cm

      0 0
    • black.horse  

      Dřív sem vozil 720, ale postupně sem si zvyknul na 680mm je to takovej kompromis mezi úzkými na dirt a širokými na DH a FR a na XC to je taky fajn, teďka na XC zkouším 640mm, zvyknul sem si, ale na míň bych už fakt nechtěl jít… malí rovný štangle v terénu fakt nejsou pořádně pod kontrolou, to je na hovno… jen na chrtění a nic víc, blééééééééééééé:-)

      0 0
    • BB  

      dnes jsem presel z 620 na 670 a znatelne presnejsi a jistejsi vedeni kola, mohu jen doporucit.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.