• tradic

    Uz delsi dobu tady pozoruju zatvrzelost nekterych Vas borcu ohledne Shimana. Zajima me proc, ktery komponenty od Shimano JO a ktere NE a proc?

    0 0
    • rb  

      Ze zásady NE řazení,ne že by to chodilo špatně,ale grip je grip.NE přesmyky topsving,vakl po pár kilometrech.Šaltr v pohodě,brzdy v pohodě.Žádná sláva i náby-problém sehnat konusy…

      0 0
      • duk  

        Přesmykač Topswing Deore- 1 vyjíždka v bahne, přestal házet na malej převodník a chytil vakl jak kráva myslim ze vyšší sady na tom budou stejně- přesmykač od shimana rozhodně klasickej.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Shimano deore topswing – cca 1000km, bez vaklu v pohodě… Bahno, zima, prach, všechno…no problem, ale je fakt že si na to stěžují skoro všichni (neumíte řadit :o)))

          0 0
          • Vymi  

            tak to ten musi byt zazracnej!!!!! protoze me po ani ne 350KM zacal pekne vaklovat… po stahnuti esicka chvilku dobry ale stejne pak se zase rozjel… :-)))) takze topswing od Deore nebrat!

            0 0
            • fousac  

              tak mu to prej.. ;) me deore top swing vaklal a rachotil uz v batohu, kdyz sem ho vez ze shopu.. jenze down swing na bika nedam.. :( jo, ale i t-swing radi dobre, to zas jo, jen ten kraval..

              0 0
            • Jirik123  

              na novym kole mam deore topswing, najeto zatim asi 1500 prevazne v zimnich srackach a zatim no problem. porad cekam kdy to zacne rachtat a porad nic no.

              0 0
              • Vymi  

                hm… nejezdil si jen po silnici?? :-) ne vazne ja svoje kolo nesetrim takze opravdu to neni zadna slava… ale jinak radil dobre to jo… kdyz tak mu dej poradnou lazen a uvidis ze se ozve… :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  No právě že já se svý kolo taky zrovna nešetřim… Nevim, zatim no problem, třeba jsou nějak vylepšený ty novější kusy :o)))

                  0 0
                  • Vymi  

                    hm… to si nemyslim… kupoval jsem to kolo minulej rok… modely jsou stejny… ale je fakt ze me do smyku skocila vetev a trochu ho chytla a prehazka bahno ruzne narazy a tak.. holt jezdeni na kole neni zadna sranda… :-)))

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      No já jsem přesmyk už jednou ohnul. Blbec jsem protočil nohy na volnoběh a v tom to na kořenech nějak hodilo a řetěz se tam nějak debilně zasek a jak jsem o tom nevěděl a šlápl jsem, tak jsem to ohnul. Rukou jsem to narovnal zpět a fachá jak novej.. :o)))) Jsem já to ale čtverák :o)

                      0 0
                      • Vymi  

                        tak to znam taky… mam dojem ze tohle se musi stat kazdemu… :-)))))

                        0 0
                        • homat  

                          Ani mi to nepřipomínej. Po překvapivém rozpadnutí smyku deore (měl najeto už skoro 1.500 km :-)) jsem nasadli LX a byl jsem tak unešenej funkčností, že jsem zařadil najednou vpředu i vzadu, zasukoval řetěz a úplně novej smyk ohnul :-(

                          PS: nechápu většinu cyklo recenzí kde se dojde k závěru, že výrobce ušetřil na pravém místě a dal přesmykač o 15 tříd nižší. Zaprvé jsou rozdíly v ceně v řádu stovek a zadruhé nefunkční přesmykač je pro mě snad horší než nefunkční přehazovačka.

                          0 0
                          • vlk  

                            zajímavý mám lx smyk a řadím také často zároveň vpředu a v zadu a nikdy žádný problém se sukováním nebyl.

                            0 0
                            • Vymi  

                              to prijde… to prijde… :-))) ne promina ale tohle nejcastejsi problem… retez se ti zasukuje a pri zaberu to si bouhuzel uvedomis malokdy… no schytne to vetsino kdo presmyk :-(((

                              0 0
                              • homat  

                                Nejhorší na tom je, že si to uvědomíš, ale právě v tom okamžiku, kdy do toho šlapeš a už se nedá nic vzít zpátky.

                                0 0
                              • vlk  

                                když se mi to nestalo posledních 11 let tak se to snad už nestane.Jezdil jsem takhle převážne

                                • smyx lx exage500 stx přehazka a stx kliky.Sram58,48 A hg 70 řetězy.
                                • A pak stx kliky lx 2001, lx2003 přesmyk stx přehazka Sram48,58 řetězy,
                                • pak stx kliky, lx2003 přesmyk,XT04 přehazka Sram48,58 řetězy,
                                • a nyní xt2004 přehazka, lx2003 přesmyk sram 58řetěz a kliky lx2005

                                Nikdy se mi nezasukovalo,když jsem řadil oběma zaráz.Akorát párkrát mi spadl řetěz na malém kolečku vpředu či vzadu.-vždy stačilo seřídit doraz.

                                0 0
                                • Vymi  

                                  je fajn ze mi tu vypises podrobne co si mel za komponenty na kole… ale ja se ted bavim o tom kdyz proste jedes v lese… vetve, skoky, sjezdy… kdy se muze stat ze musis zmenit prevod na lehci nebo tezsi…apod… opravdu si myslim ze tohle se stava vsem… zakon schvalnosti.. ale tvoje info ti neberu.. jiny problem co maji jini treba taky nemam a pohoda.. :-)

                                  0 0
                                  • Seveřan  

                                    Není náhodou problém s tím, že jsou špatzně seřízný dorazy. Pak se řetěz sukuje.

                                    0 0
                                  • vlk  

                                    já také jezdím terén -jak ty píšeš a s těmi sadami co jsem vypsal se mi to nikdy nestalo.U prvních sad sachs co jsem měl v 90 letech to bylo běžné.Co máš za osazení na kole ty, že se ti to stává.

                                    0 0
                                    • Vymi  

                                      no stalo se mi to kdyz jsem mel:retez HG73; Deore kazetu, Deore prehazku a Deore presmyk topswing vse SH 510M a kliky Suntour uz maji 2 roky takze zde bych videl problem…

                                      ted mam retez HG 73; LX Deore M570 presmyk, LX Deore M580 prehazku a Deore kazetu stale s klikami Suntour ted se mi to zatim nestalo… :-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Me se to stalo jednou (deore/deore). Ani nejde o to jestli tam zrovna zařadíš nebo šlápneš, jako já vůl, do volnoběhu, ale prostě o to, že ten řetěz tam zrovna ,z důvodů nerovnosti v terénu, nesedí a je to. Jediný co tomu může podle mě zabránit je silnější pružina na tom vodítku přehazky… Dneska když uslyšim divnej zvuk od přesmyku (od řetězu) tak hned čumim pod nohy abych neoddělal přesmyk.. :o)

                                        0 0
                                        • Vymi  

                                          jo jo to je ono :-) taky porad cumim po tom mojem kole… :-)

                                          0 0
                • Jirik123  

                  je pravda ze asi polovina je po silnici(pritulka ma ziletku…) ale ta druha pulka, kdyz jedu sam, tak si ten asfalt kompenzuju lesem a rozhodne to nijak nesetrim. porad napjate cekam na to rachtani a podle toho co tu ctu, uz to nebude dlouho trvat:-)

                  0 0
          • duk  

            No jo jenže normální přesmzkač mi vydrydrží třeba 3 roky

            0 0
        • vili  

          no a ja mam deore topswing dva roky,cca 6500km a vakl neznatelnej a radi dobre…ale to mam teda asi fakt „vadnej“ kus :-)

          0 0
      • Pekáček  

        V HK kónusy v pohodě.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Gripy jako proc ne, ale urcite ne na horsky kolo (kolo do terenu).

        0 0
      • vlk  

        topswing vakl nevadí stále to řadí skvěle, ale mají tam blbou stahovací pružinku takové 2 očko.Je lepší ji vyměnit za klasickou stahovací, jako používal sram.Pak je to stále OK.A na ten vakl je náchylnější deore nežli vyšší sady.

        0 0
    • Meesha  

      Shimano JO. ALe jen komplet razeni XTR a mozna bych poklesl i na XT. Jediny co me na tom dost vadi je nekompatibilita.

      0 0
      • hanz  

        jen xtr, snad bych poklesl na xt???…proč teda máš na kole LX? todle trošku smrdí nemyslíš?

        0 0
        • Meesha  

          sorry, to bylo mysleny jako na dualy!

          0 0
          • hanz  

            O.K. jinak já dc nemusím vůbec, zlatej RF na 8 speed…mam ho na všech kolech.

            0 0
            • Meesha  

              jj, RF mi taky vyhovuje. Ale jestli casem bude novej bike, tak se asi japoncikum s dualama podridim. Uz sem mel hodne dobrou nebidku letos na komplet XTR, ale ted by to asi bylo zbytecny. Uvidime jak na tom bude packova X.0

              0 0
      • Lada1  

        tak,tak !

        0 0
      • orca  

        hmmm.. nic proti tomuhle příspěvku ale nemyslíš že je to taky o penězích ?? Přemýšlel jsi proč všichni na světě třeba nejezdí jen v Mercedesech ??

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Protoze se jim nelibi jako me?

          0 0
          • homat  

            K Mercedesu musí člověk dozrát, tak si z toho nic nedělej :-)

            BTW podívej se na 15 – 20 let starý sériový auta, a myslím že nebudu od pravdy když uznáš že nadčasově vypadají jenom ty mercedesi.

            A to mě platí úplně jiná automobilka :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jestli to nebude tim, ze vypadaji porad stejne konzervativne. Proste auta pro duchodce… k tem se musi dozrat. To uz musis bejt pekne ulezenej na mercedes.

              0 0
            • Seveřan  

              Jedině JAGUÁR.

              0 0
              • wroum  

                tak to uz radsi ten mercedes, ten se aspon tolik nesere.

                0 0
              • homat  

                To je právě ten úhel pohledu, Jaguár je permanetně krachující firma, která se tak od roku 80 potýká s kvalitou a po vstupu do Fordu už nezbylo nic ani z původní elegance.

                Mercedes je holt první automobilka a ten náskok chtě nechtě si drží. Téměř veškeré inovace přichází odtamtuď. A když si člověk uvědomí, že auto je investice ne na 4 roky pak jsou Mercedes nebo Volvo asi jediný alternativy.

                0 0
            • homat  

              no fuj teď to po sobě čtu, samozřejmě mercedesy

              0 0
        • lubos  

          Protoze Mercedesy moc bouchaj.

          0 0
        • rock  

          Protože není hezkej, je poruchovej, přístup k zákazníkovi je jak v socializmu a navíc je mám zafixovaný jako dopravní prostředek pro pány >50 let. A jejich aktuální snahy u změnu této image mne zatím nepoznamenaly …

          0 0
          • wroum  

            mel sem stejnej nazor. pak sem mel na vikend pucenej Mercedes S 400 CDI v plny palbe a nechtel sem ho vratit…a dodnes ho beru jako meritko kvality.

            0 0
    • Lišák  

      Já neberu Sh řetězy-nemají spojku, nýtovat se dají jenom spešl čepem, ktereý je drahý. Navíc pokud jsem měl nějaký Sh řetěz, tak poměr životnost/cena byl vždy horší než u SRAM.

      0 0
      • rb  

        Ač nerad,musim se shitmana zastat,měl sem Sram tušim 59 a po 750km byl v hajzlu…

        0 0
      • hanz  

        a co ti brání si tam dát spojku sram…používám několik let a no problem.....a to s tím čepem taky nechápu, prostě roznejtuju tak aby mi nevylezl uplně a snejtuju…taky už x let bez problému.

        0 0
        • Lišák  

          ad rb-jezdím PC 48 a vždycky kolem 12–1300km. Asi jezdíš hodně silově… ad hanz-SRAM spojku jsem na Sh nezkoušel, ale nýtovat mě to nikdy pořádně nešlo-vnější destička se vždy nějak poškodila (mám nýtovač s dorazem a SRAM můžu snýtovat kdykoliv bez problémů). Nýtuju už hodně let od řetězů na favorita přes Sedis, Sachs po SRAM a sem tam Sh-s tím byl problém vždy.Než jsem pořídil nýtovač, tak sem to dělal na kovadlině důlčíkem a hřebíkem na šestce matce :-) a mimo Sh vždy s úspěchem!

          0 0
          • Smazaný účet  

            nebyl bych si tak zcela jist, že je to shimanem.

            0 0
            • Lišák  

              :-) Myslím, že rukama to asi nebude, když ostatní řetězy nýtuju se 100%ní úspěšností… Ale nehádám se, jen si to myslím :-))

              0 0
    • black.horse  

      můj sen je postavit si jednou bajk kde nebude jedinej díl od Shimana, mám pocit, že si japončíci akorát furt vymejšlej zbytečný hejblátka a životnost nicmoc a poruchovost taky… hmm, můj sen je třeba Paul…

      Shimano občas sram… jinak skoro žádnej výběr, žádná konkurence, prostě na hovno…

      0 0
      • pali  

        od shima mam na biku prehaz.xtr,pres­myk,radenie,ka­zetu xt nic viac od nich nechcem

        0 0
        • Palo TT  

          To je ta prehadzka, co stoji x tisic a bucha do zadnej stavby ? ;) Tak ja by som nechcel ani tu. Na nabojoch my zase vadi, ze nemaju priemyselne loziska; retaze nemaju spojky a vyhody SRAM ESP radenia som tu uz ospevoval viackrat. Ale nie som radikalny odporca Shimana. Na biku mam v pohode aj Shimano: – kazeta, presmyk a brzdy (disk XT 02, ktore ale nie su Shimanacky napad). A pedale 520(540) by som tiez v pohode kupil.

          0 0
        • gummo  

          od shimana mam razeni XT DC, brzdy XT vecka, smyk LX, prehazku XT, kliky XT. no a zatim naprosta spokojenost. nemenil bych

          0 0
    • well  

      Shimano se snaží protlačit dualy, Sram dělá pohodový páčky. Shimano páčky do LX nestojí za nic. Design Shimana je rok od roku horší a ceny až moc připomínají drahotu.

      0 0
      • vlk  

        nevím kde jsi přišel na to že páčky po lx nestojí za nic:měl si rozdělané nové alivka či ještě lépe deorky.-zkus ty deorky porovnat s lx-myslím kostrukčně, když je máš rozdělané-možná pak změníš názor :o)

        0 0
        • well  

          Měl jsem možnost porovnat řazení Deore, Deore LX a Sram 9. Deore je bláto i o pět let starší LX má kratší dráhu řazení, nové LX (asi 04?) je ještě lepší a rychlejší. Sram je dobrej, jinej a na stejné úrovni jako LX.

          0 0
    • BH  

      Ja osobne nedam na SH dopustit, vubec me nevadi,podle,meho je to naprosto fukcni a bezproblemove.pokud sleduji stav soucastek po par letech provozu, vetsinou SH od altus nahoru je bez problemu: Co resime furt jsou prave ruzne garazovky a noname from China.Mohl bych vykladat jak spolehlive byly napr. vyplety Cane Creek,co radosti zazivaji majitele s klikama Truative, Suntour a td.Samostatnou kapitolou jsou nyni majitele kol z 90 let. minuleho stoleti, kteri meli osazena kola napr.sadami Sachs (napr. RETA) a nebo Suntour, dnes ta kola akorat tak mohou hodit do smelcu, ¨nic na to nesezenou. Pokud se tyce soucasneho a tolik opevovaneho Sramu, tak se staci podivat na jejich otocne razeni po 5 ti letech a porovnat to se Shiamnanem. Pokud se tyce prumyslovych lozisek, tak vyjma stredovych slozeni, jsou pomerne casto predmetem vymen z duvodu axialnich vuli.Takze ja s klidem budu doporucovat shimano, i kdyz me taky stve ze mam monopol,ale stale jsou nejlepsi.

      0 0
      • BH  

        preklep: Ste me, ze Shimano ma monopol a ne ja.., admine dej moznost ediatce prispevku !

        0 0
        • TinkTink  

          Proti tomudle musim protestovat…to by pak lidi mohli zrusit co napsali…to by nebylo moc gut…a hlavne by mohli menit otazku uz treba i po odpovezeni…to by byl peknej gulas

          0 0
        • admin  

          editaca prispevku nebude ;)

          0 0
      • Haryk  

        Mám řazení ESP 9.0 z roku 97,minulý týden jsem ho viděl,(vypadá dobře),namazal ho a řadím a řadím…Jinak ale souhlasím s tím,že Sh. náby jsou docela dobrý,stejně jako XTR RF.Dá se s tím dobře jezdit.

        0 0
    • TinkTink  

      Razeni – ne – nevyhovuje mi, je slozity, je drahy…

      prehazka – ne – nevyhovuje mi, mlati do ramu, spatne mi chodi (v porovnani se sramem)

      presmyk – ano – ne top swing na kola s rocnim provozem nad 2000km

      naboje – tak…mam je, ale to jenom kvuli penezum :o)…jinak radej prumysla, coz shimano nedela…

      kazeta – no … nevim…

      retez – sram je imho lepsi :)

      brzdy – jezish, to fakt ne… :)

      pedaly – ano – dobra cena, normalni funkcnost

      kliky – nikdy…zivotnost prevodniku je rok od roku horsi a horsi…v servisu je to videt nejlip

      stredove osy – LX, XT ano…deore mozna, nizsi urcite ne :)

      Toz tak…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Razeni ano. Je nejlevnejsi :) Prehazky ano. Ale silnicni. Presmyk – na co? Pedaly urcite ano od platform az po 646. Stredy?… tak mozna hollowtech II, ale zas ty kliky :(

        0 0
    • fousac  

      konkretni kusy: alivio naby – 15kkm v pohode alivio packy – super deore packy – dobry, ale alivko je mi prijemnejsi sram X.7 packy – suprovka, lepsi nez cely shimano alivio kliky – nikdy vic deore duty kliky – v poho drzi shimano smyk – D-swing poho, T-swing rachta, ale funguje alivio saltr – da se za ty prachy deore saltr – desivy X.7 saltr – pohodicka, zadny stelovani, beha jak fik a drzi.. kazeta – prast jako uhod… 525 hydry – levne, funkcni, spolehlive deore V-cka – funkcni, super tuhy, docela lehky retez – preferuju sram stredovy slozeni – kinex ;)

      to si myslim ja..

      0 0
      • vlk  

        taky mi nějak lépe vyhovují alivio páčky-je to tím tvarem těch páček.Dřív byly takové i na xtr xt a lx.Nevím proč později začali dělat ty na palec jakovy rovné-či s malou prohlubeninou-to mi nějak nesedne.

        0 0
    • spipi  

      ktery jo ci ne? na mem kole pro nej jiz neni misto takze shimano in general NO =)

      0 0
    • vlk  

      Co jsem zkoušel

      přehazka: deore-ne (brzy vakl)
      stx-ano
      XT04-ano(beyvadn2 vzhovuje inveryní chod)
      XTR03-ano(beyvadn2 vzhovuje inveryní chod)

      Smyk : LX exage 500 dowswing-ano
      lx 2003 topswing-ano-s úpravou přítažné pružiny(podomácky)
      XTR-ano

      Páčky rapid.: STX-ne-nelíbí se mi řešení pružinek-které po vytahání se nedají vyměnit a celkově-se to špatně rozdělává a opravuje
      Deore-ano
      LX-ano
      Alivio 2004-ano(konstrukčně stejné jako deore-ale to jsou skoro všechny v sadě)

      Kliky: STX-ano-malý převodník ale nic moc
      LX2005 hollowtech II-ano(Výborné)
      XTR hollowtech ano

      střed: deore-ne-vydržel sice více než kinex ale nic extra
      LX čtyřhran-ne(lep39 ne6 deore ale raději modus na průmyslech)

      Náboje: STX zadní-ano
      Deore přední-ano
      Deore zadní disc-ne-brzké opotřebení-povoluje se
      xtr ano

      kazety HG30-nic moc ale docela dobré
      hg50-stejné hodnocení jako hg30

      Kotoučové brzdy: lx2005-ano
      deore 525 -ne-moc se přehřívají
      deore 475-ne-nebrzdí
      xt2004-ne-moc nebrzdí
      xt2003-ano

      v breake: XTR-ano

      pedály: shimano 520-skvělé

      tak to jsou zkušenosti se shimanem-ještě jsem jezdil sach 7000 a newsource a otec má na kole sram 5-komplet sadu-a obě jsou pěkný humus-ani jedbna věc z těchto sad není dobrá.

      páčky sram jsou pro mne hnus na ovládání stejně jako dualy od shimana.

      0 0
    • wroum  

      novy shimano je mi cim dal tim mene sympaticky, protoze se snazej znekompatabilnit vsechny svoje vyrobky.

      jinak na XC mam komplet sadu XT (2002) a nemam jedinej problem – brzdy brzdej (V), saltr radi, naby se tocej… minimalni udrzba a serizovani a v pohode

      na FR mam od shimana akorat razeni Deore (nic moc, navic ma tak blbej tvar, ze se o nej obcas kopnu do kolene) a este mam saltr 105 (spravne silna pruzina, ale mlati do ramu), takze vymena za Sram bude hned jak tohle odejde (razeni je uz na puli cesty)

      takze Shimano ano, ale jen na XC, na FR nemaj nic zajimavyho. Dualy nikdy, brzdy centerlock taky nemusim, novy komponenty (2005) mi prijdou moc forovy a o hovne…stary zlaty shimano

      0 0
      • vlk  

        xt 2002-to bylo ještě na osmičku ne.Ty páčky xt 8sp jsem zháněl ale už je nikde nemaj.Ty se mi taky zamlouvaly.

        0 0
        • wroum  

          na 9, a razeni mam spojeny s brzdovejma pakama. bych kecal ale mam dojem ze XT bylo na 9 uz v roce 2000, ale klidne me nekdo opravte.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jak jsem nedavno nasel v historii, tak v roce 2000 bylo uz i Deorko.

            0 0
          • vlk  

            tak to teda nevím co to bylo za rok ale asi před půl rokem nabízeli na velotrade 8sp, ale už jsem je nesehnal-vyprodali mi je před nosem.

            Osobně mi připadá, že deore, lx a xt se liší jen v délce chodu páky a v zpracování krytu.Mechanismus mi přijde stejný.

            0 0
            • vili  

              ja sem prave asi pred 3 rokama koupil posledni razeni xt na osmicku v Hape v brne a behem dvou mesicu chytly packy strasnej vakl coz me dost zklamalo.jako radily v poho ale strasne klepaly.ted mam alivko a su zpokojenej,akorat maji dost tuhej chod,coz teda mne vyhovuje.tehdy ty xt staly cca 1500,–

              0 0
              • vlk  

                a co jsi s těma xt udělal, To jako tak rychle odešli, nebo ti vadilo to klepání.

                0 0
                • vili  

                  sem je prodal aji s tim starym kolem :-) pokud vim tak te slecne slouzi do ted a ji to asi moc nevadi,protoze jezdi asi spis po silnici.me to prave akorat zklamalo,protoze ani ty deorka co sem mel ted dve sezony nemeli skorovakl,ted mam konecne zase osmicku s alivkem a chrochtam si :-)

                  0 0
      • Seveřan  

        XT NEW náby – ano, nebylo potřeba měnit vazelínu, vždy čistá (po 3000 km) nebyl vakl. DEORE náby – ne uvolňovali se, zanášeli, čištěno 2× (během 3000 km)

        Poz: oboje dvoje měli stejnou zátěž (XT váhově větší)

        Kliky XT NEW perfektně tuhé, párkrát jsem s nimi zavadil o šutr a kromě škrábance nic. Neskřípali, alespoň moje :O) kliky DEORE Octalink/Hollowtech skřipou, jinak žádné jiné připomínky Po přečtení mnoha příspěvku mě vyšlo že kliky od SHIMANA nejsou zas tak špatný, obzvláště po té co si hodně lidí stěžovalo na výrobky od konkurenčních fi­rem.

        Pedály shimano 505 ne, těžké, špatně se do nich v bahně nastupuje. Pedály shimano 520 ano, dobrej nástup i se zasviněnýma tretrama. Oboje dvoje plus za štelování vypínací síly.

        Řazení shimano DC mě plně vyhovuje, už bych neměnil. Shimano RF, žena měla problém s dotažením spodní páčky po delší vyjížďce.

        Brzdy XT new, původní destičky stojí za velký H…o – rychle se sjedou, obzvláště pokud se jezdí za mokra, vypadá to pak jak brusná pasta. Nové Coolstopy ano, několikanásobně vyšší životnost a účinost. Při delším sjezdu se hřejou, prý to řeší 200 kotouč, ale asi by to neskousla vidlice :O)

        Centrlock – v pohodě, neměl jsem problém s uvolněnými šrouby, a s tím že by cinkal kotouč nebo dřel.

        Smyk TOPSWING přes 3000 km a žádný problém, nic není uvolněno, nic nerachtá (hodně najeto v bahnitém terénu a prašném), starší typy s tím údajně hodně trpěli. Ne na všechny kola jde nasadit downswing.

        Přehazka XT NEW, chodí bez problému, teď budu mít XTR, tak uvidím rozdíl. Uvítal bych u ní akorát tvrdší pružinu pro ostřejší řazení.

        Řetěz HG 93 a obdoba od SRAMU, neviděl jsem žádný rozdíl, oboje odešlo nastejno, žena jezdila tuším ČZ a byla na tom stejně za úplně jiný prachy :O) S nýtováním žádný problém, ani u jednoho z řetězů.

        Kazeta, tu nevím jak ocenit, funguje a nestřílí.

        Převodníky, zatím v pohodě, pak dám asi FSA nebo radíte něco jiného.

        0 0
        • vlk  

          jaký máš důvod výměny té přehazky za XTR.Pokud chceš tvrdší pružinu není nic lehčího než vyměnit.

          0 0
          • Seveřan  

            Důvod, je že budu mít nový kolečko a todle zdědí po mě moje ženuška. Jinak si na to nestěžuju.

            0 0
    • Daf  

      Ja mam veci od Shimana docela rad. Povazuji je za bezproblemove, ale je fakt ze kliky deore byl ten nejnizsi co jsem na svem kole od shimana vyzkousel. Dobre sestelovanej komplet funguje paradne. Co me momentalne od shimana odrazuje jsou dualy a inverzni tah prehazovacek.

      0 0
    • MARIN  

      Tak teda LX Exage 300 komplet sada z roku 91´? porad to drzi po hromade. Nestastny razeni-dve packy pod riditkem ale jen pro palec. Vymeneny stred a stredni prevodnik. Jikak to porad beha jak ma i kdyz prehazka uz na vule veeeliky.

      Spokojenost taky s prehazkou XT 96´ odporoucela se az po 6letech provozu kvuli klacku. Stare klasicke presmyky taky v pohode. Vubec si nemuzu stezovat na naslapny pedaly 737,525 ale rozhodne NEDOPORUCUJU 858 strasne vrzou ve spoji kufru a pedalu a neda se toho zbavit. Jinak ted uz 3rokem jete komplet XTR 91´ a krome uz druheho stredniho prevodniku vubec zadny problem a zadneho komponentu. Teda retezi ale zasadne beru jen SRAM PC49/59 a psatorky stridam Sram 990,XT a XTR (s XTR to stejne chodi nejlip)

      Duali mi ale po nekolikerem zkouseni porad nepadli do oka a ani do ruky to bych se radeji po x letech vratil ke GripShiftu

      0 0
      • pali  

        tak tu sadu lx exage 300 doverne poznam jazdil som ju peknych par sezon a prehazka mi este sluzi na zimaku.

        0 0
        • hanz  

          tadle sada byla na mojí první silničce…pak přišla druhá silnice na 105, pak přejezd škodou 105…pak od pojištovny a opět 105, kterou jsem ihned prodal a koupil mtb na stx rc

          se všemi výše vypsanými sadami jsem byl nadmíru spokojen

          0 0
    • Vymi  

      ja jsem spokojen se Shimanem az tedy na stredove osy a presmyk top swing u Deore… jinak mam ted na kole naby – predek; zadek a spokojenost, dale mam ted koupenou LX 580M Deore prehazku takze krasa + i presmyk LX Deore… predtim deore i prehazka i smyk a rikam po 3500KM vakl i po ruznych vylepseni to moc dlouho nevydrzelo… nebrat na drsnejsi XC! Kazeta Deore good… priste zkusim LX… retez spokojen normal… je to spotrebka…razeni spokojenost mam Deore…

      no to je jen tak abych nebyl pozadu… :-)

      0 0
    • Tomcat  
      • inovace za každou cenu
      • pro některé výkonnostní kategorie fut nic nemá (Saint ,Hoe to nezachrání)
      • nemají Gripshift
      • nevydrží
      • je drahé
      • nejsou na něj náhradní díly
      0 0
      • Seveřan  

        Kdyb nebylo inovací, tak jezdíš ještě na kostitřasu jestli vůbec by nějakej byl :O)

        0 0
        • Tomcat  

          Pozor hovořím o inovaci za každou cenu. Takže nemusí být potřebná nebo ani užitečná. Hlavně aby mohli říct ,že to je nové , eště „lepší“ .

          0 0
      • vlk  

        „inovace bez legrace“

        0 0
      • náčelník  

        Jen technická poznámka: Shimano otočnou rukuje? dělá(lo) – jmenuje se to RevoShift a viděl jsem to na treking/městských kolech: http://kepz.terror.hu/…42.sized.jpg

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Spravne. Revoshift na Tomcata! :)

          0 0
          • Tomcat  

            Ne, to už ne, měl sem ho na Agengu , hm asi 24 hodin :o)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To co bylo na gangach nebylo od Shimana.

              0 0
              • Tomcat  

                Ale bylo :-) Byl tam Revoshift

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ti rikam, ze nebylo. Nekdo to nekde pri prvnim testu napsal (asi cykloservis) a uz se to tahlo, ale jinak to od Shimana nebylo.

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Kua snad vím co sem vyhodil první ;-) První sérka gengu (+ boty Vans zadačo) měla tu parodii na gripshift a výrobce (logo) bylo Shimano

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Myslim, ze ne Time :) Bohuzel uz nevim jak ti to dokazat, ale to priserny razeni taiwanskeho puvodu nebylo Shimano.

                      0 0
                      • Tomcat  

                        Podléhám nátlaku a hrubému násilí a vod koho to bylo? Zuntour, nebo ně jaká Point-a? Podle mně to bylo shitmano . http://www.bajk.cz/…5/A_gang.jpg

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ani jedno si myslim. Totalni noname (v nasich krajich neznamej vyrobce).

                          0 0
                          • BH  

                            Mas pravdu Padlisto, byl to Microshift made in Taiwan, totez bylo i na modelu Kinetic.Ale zase tak totalni nonamme to nebyl.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Mi neprijde AD-II Engineering INC. jako uplne proflaknuta marka v nasich luzich a hajich :)

                              0 0
                              • BH  

                                No v laicke verejnosti mozna ne, ale my odbornici…

                                0 0
            • náčelník  

              Když jsi ho měl, tak proč tvrdíš, že ho Shimano nedělá ? :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.